AlenaZelova AlenaZelova komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Skvělá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout! Byla jsem v šoku, že ještě v 60. letech se takové věci děly. Jednu chvíli jsem si říkala, je to 1860 nebo 1960?
Knížka se zařadila mezi moje oblíbené knihy a určitě doporučuji!

03.05.2017

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

O knize i filmu Zmizelá se hodně mluví, proto jsem od knihy celkem dost čekala. Musím uznat, že jsem z ní trochu zklamaná, i když na druhou stranu, přečetla jsem ji celkem rychle. Začátek knihy se četl dobře, ale když jsem byla asi ve třetině, tak jsem si uvědomila, že se začínám nudit, že se nic moc neděje, stále se děj točí na jednom místě. Až nějak za půlkou se děj láme a ke konci je těch zvratů celkem dost. Konec trochu zvláštní po tom všem...

30.03.2016 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Opět Kepler nezklamal! Skvělá kniha, kterou jsem hltala a přečetla během chvilky, i když na první pohled je to celkem bichle. Těším se na další díl!

17.11.2017 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Sci-fi není přímo můj šálek kávy, ale tuto knihu jsem se už dlouho chystala přečíst. Díky čtenářské výzvě jsem se do ní pustila a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Knížka je vtipná, často jsem se i zasekla a zasmála nad tím, co autor vymyslel. Kniha je doplněna vtipnými obrázky, které mě dost pobavily :D

28.08.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha mě velmi zaujala svou originalitou a nadčasovostí. Velmi mě překvapilo, jak někdo mohl něco takového ve své době napsat. Některé pasáže byly na mě docela náročné, a tak se staly pro mě nudnými. Ideální pro mě bylo knihu číst na části v tramvaji při cestě do práce, abych postupně vstřebávala, co se píše.

31.07.2016 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Obrázky z této knihy si pamatuji už z dětství, ale verše už tolik ne. Když jsem je četla, nestačila jsem se divit, jak jsou krásné, jemné, milé... Opravdu pocta mamince!

30.07.2016 5 z 5

Dášeňka Dášeňka Karel Čapek

Přečíst si Dášeňku mě napadlo díky čtenářské výzvě. Pamatovala jsem si hlavně obrázky, ale teď s odstupem času se na knížku dívám opět trochu jinak. Knížka mě opravdu mile překvapila a jsem z ní nadšená! Krásně popsáno, úsměvné, příjemné čtení doplněno vtipnými obrázky a fotografiemi.

30.07.2016 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem si vybrala na základě čtenářské výzvy - autor, píšící pod pseudonymem. Chtěla jsem nějakého českého autora, a tak jsem narazila na Jakuba Katalpa. Vybrala jsem si knihu Němci a výběru vůbec nelituji! Od knihy jsem nic moc nečekala a byla jsem mile překvapena, kniha je úžasná! Přečetla jsem ji během víkendu jedním dechem! Příběh je zajímavě propletený, a to se mi líbí. Trochu mě zmátlo ze začátku, kde se začalo proplétat více příběhů, bála jsem se, jestli to tak bude celou knihu, ale naštěstí ne.

13.09.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem dostala od kamarádky k narozeninám, chvíli mi to trvalo, než jsem se do ní pustila. Označení bestseller roku 2015 ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity, na jednu stranu mě knížka lákala, na druhou jsem si říkala, aby to nebyl propadák, jak už se u pár knih obdobného označení stalo.
Když jsem začala knížku číst, úplně mě pohltila, čte se velmi dobře. I když nějak v půlce jsem se zasekla a říkala si, kdy se už něco stane, nějaký zlom. Ten přišel asi v poslední čtvrtině knížky, hodně se toho přihodilo. Konec jsem přečetla jedním dechem.
Knížku bych neoznačila bestsellerem 2015, ale rozhodně není špatná.

19.06.2016 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Kniha je dost známá, několikrát jsem se chystala ji přečíst, díky čtenářské výzvě jsem se do ní pustila. Kniha mě velmi překvapila, moc jsem od ní nečekala, o čem asi tak může být? Jak se stařec snaží ulovit rybu? A celá kniha jen o tom? Nebude to nuda? Překvapivě ne, kniha je opravdu zajímavě napsaná. Ano, kdyby byla delší, možná by to byla už nuda, kdo ví... Každopádně knihu doporučuji, stojí za přečtení.

15.05.2016 5 z 5

Já jsem Malála:  Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Já jsem Malála: Příběh dívky, jež bojovala za vzdělání a kterou postřelil Tálibán Christina Lamb

Kniha popisuje příběh neobyčejně obyčejné dívky, která bojuje o jedno ze základních práv, které považujeme za automatické a ani nás pomalu nenapadne, že bychom neuměli číst či psát, právo na vzdělání. Zároveň kniha ukazuje, že není důležité, zda je někdo bílý, černý, žlutý nebo fialový, jestli chodí do kostela, mešity nebo synagogy... nejdůležitější je, jaký člověk je. Avšak na světě nikdy nebude mír, vždycky se najde někdo komu bude vadit Vaše víra, barva pleti, názory...

Na knihu jsem náhodně narazila v knihovně. Věděla jsem, že Malála bojuje za práva žen a obzvláště vzdělání, taktéž jsem věděla, že získala Nobelovu cenu míru, přesto jsem si chtěla přečíst její příběh, který je opravdu zajímavý. Kniha je velmi čtivá a doplněna fotografiemi.

24.04.2016 5 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

I kdyz trochu pohadka, ale kniha je ctiva a libila se mi.

17.11.2018 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Knihu jsem si půjčila na základě velkého halo, které se točí kolem pana Bradyho.
Samotná kniha mě překvapila hned na první pohled a to tím, že je to takový tenký sešitek, knihu přečtete během dne. Místy mi připadá jako kdyby ji psal žák ZŠ, ale velikost příběhu vše přebíjí. Velmi zajímavý příběh...

25.06.2017 3 z 5

Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Tenkrát v ráji: Jeden život, jedna šance... Josef Urban

Vlasta, Vlasta, Vlastička... ze začátku to není o ničem jiným. Přesto jsem knížce dala šanci. Asi až po 100. stránce konečně děj, který jsem očekávala a konečně se knížka dobře četla a nebyla nudná. Přesto knihu moc kladně nehodnotím, začátek mě dost zklamal.

15.01.2017 2 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Celá trilogie se mi moc líbila, konec jsem čekala trochu jiný, ale i tak jsem četla jedním dechem. Bylo to pro mě něco úplně jiného, než obvykle čtu.

11.01.2017 5 z 5

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Od knihy jsem očekávala trochu více. Kniha má dost stran, ale velkou část zaujímají fotografie, takže v závěru v knize tolik čtení není, což bych ale za takový problém neviděla. Spíše jsem se chvílemi v těch informacích ztrácela. Avšak rozumím, že autor se snaží o co největší záběr a popsat toho co nejvíce, ale někdy mi přišlo, že škoda, že se někde více nerozepsal a naopak něco klidně mohl vypustit.

18.08.2016 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Žádná velká zápletka, přesto je knížka velmi zajímavě napsaná a má v sobě určité kouzlo. Téma přátelství, které se jen tak nevidí, lidské osudy zasažené válkou, láska... Moc pěkný příběh se smutným koncem.

05.06.2016 5 z 5

Povídky Povídky Božena Němcová

Povídky od Boženy Němcové jsem četla už jednou a to na základní škole. Tehdy mě moc nezaujaly. Knihu jsem se opět rozhodla přečíst díky Čtenářské výzvě a taky jsem si povídky už moc nepamatovala, tak jsem si řekla, že osvěžím paměť, přece jen Božena Němcová je klasika, kterou bychom měli znát. Byla jsem mile překvapena! S odstupem času, zkušeností, se dívám na povídky jinak. Někdy zaujmou svou krutostí, jindy zase naivitou a jednoduchostí. Povídky se mi moc líbily a ani mi nevadila starší čeština, kterou jsou psány (na zš jsem s tím měla problém).

15.05.2016 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Knihu jsem moc nepochopila

09.12.2017 2 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Knihu jsem četla poměrně dlouho, téma je zajímavé, avšak v ději nejsou žádné velké zvraty až ke konci byla kniha pro mě o něco zajímavější. Přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla, už dlouho jsem se na ni chystala.

02.10.2017 3 z 5