alcerka alcerka komentáře u knih

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Hlavní hrdinka na mě působila hodně rozporuplným dojmem. Občas mě bavila, občas jsem s ní soucítila a občas mě rozčilovala, ale takové my ženy možná někdy jsme. :-)
(Ne)vztah s manželem mohl jít trošku víc do hloubky, takto jsem tomu jejímu strádání moc nevěřila, a naopak pár dějových linek v knize vůbec nemuselo být. Všechny mé výtky ale nemění nic na tom, že se jedná o poměrně příjemné čtení.

05.10.2020 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Když jsem knihu otevřela, byla jsem nadšená. Zajímavé pojetí brzké budoucnosti, věrohodně popsané charaktery postav, prolínání dějů dává smysl bez zbytečného přemýšlení... Ovšem s přibývajícími stranami u mě přibývala i nuda a nezájem. Konec byl v mnoha ohledech předvídatelný, ale byl alespoň příjemně pozitivní.

26.05.2020 3 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Příjemná, oddechová knížka, která je i přes svou útlost našlapaná dějem.

20.05.2020 5 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

Lucie si plnými doušky užívá všech výhod, které jí její povolání přináší. Člověk by uvěřil, že se jedná o nejdokonalejší profesi, jakou si můžete zvolit (pokud na to máte žaludek). Kapitoly jsou sice řazené logicky, děj v nich často tak promyšlený nebyl. Pokud se setkáte naživo s člověkem, který v hovoru několikrát odbočí od tématu, dá se to ještě zvládnout... Ve čtené formě ale očekávám trochu smysluplnější vyprávění. Některé myšlenky ani nebyly dokončené.

27.03.2020 3 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Nevím, jak správně ohodnotit hvězdičkami, přečtení ale rozhodně doporučuji každému. Já to zvládla za 2 dny. Kniha je psána neuvěřitelně chytlavou formou, jen ten obsah Vám možná nějakou dobu zůstane ležet v žaludku.

10.03.2020

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Kvůli povaze hlavní hrdinky nedočteno, raději nehodnotím...

28.01.2020

Lips Tullian: Další dobrodružství Lips Tullian: Další dobrodružství Jaroslav Weigel

Dokonalé ilustrace doplňují vtipný a napínavý děj.... Káju Saudka považuji za náš národní poklad a jeho spojení s panem Weiglem nemohlo dopadnout jinak než na 5 hvězd.

15.01.2020 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha mě nutila přemýšlet, jak bych se chovala ve stejných situacích. Přiznávám, že mě hlavní hrdinové občas docela rozčilovali. Sem, tam se dá docela dobře odhadnout, co se bude dít na dalších stranách, přesto ji nebudete chtít odložit. O hvězdu méně dávám právě za překvapivý konec. Úplně mi do celého děje nezapadal a jednání matky tím naprosto postrádá logiku.

13.01.2020 4 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Kniha si v ničem nezadá s venezuelskými telenovelami. Čekala jsem asi úplně jinou formu jazyka. Toto pojetí je pro mne příliš teatrální a přeslazené.

24.10.2019 2 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Nebudu psát o čem se v knize jedná, to už je dostatečně vysvětleno v předchozích komentářích. Napíšu pouze, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem v letošním roce četla.

20.08.2019 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Bída a utrpení, to mi neustále vyskakuje na mysl, při čtení Andělů smrti. Nejsem úplně u konce, protože se do každé stránky musím nutit (ok, uvidíme, co autorka rozehraje na posledních 60 stranách), nicméně děj ve mně vůbec nevyvolává potřebu zjistit, kdo za vším stojí. V textu je spousta do očí bijících nelogičností, vyšetřovatelka protivná a zápletka umělá. Když jsem ji brala do ruky, říkala jsem si: kniha má tuctový název, obálka je jako každá druhá, tak není možné, aby i děj byl tak tristní. Spletla jsem se, dokonale žalostná trojkombinace.

17.07.2019 1 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Jestli se v závěrečném díle nedají Arin a Kestrel dohromady, tak to autorce neodpustím. :-D

25.06.2019 4 z 5

Ukradené myšlenky Ukradené myšlenky Sabine Thiesler

Jedním slovem - úžasné. Autorka má promyšlenou každou větu, rozhodně se nejedná o plytké čtení. V ději se objevuje docela dost postav, ale nebojte, nebudete se ztrácet ve jménech. Každá osoba dostává dostatek prostoru, abyste přesně věděli o koho se jedná.
A Manuel? To byl další z psychopatů, který mě svými mozkovými pochody neskutečně bavil.

05.06.2019 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Na můj vkus byl ke konci příliš akční děj. V detailně popsaných bojích a válce si nelibuji, a tak jsem některé strany přeskakovala. Jinak příjemné čtení.

28.05.2019 3 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

tohle jsem opravdu nedokázala dočíst....

21.05.2019

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Klára mi byla, se všemi svými karamboly, sympatická. Nakonec pochopí, že nemusí být ve všem dokonalá, a že se nemůže zavděčit všem. Mám pocit, že autorka částečně nakoukla i do mého života. Příběh byl podaný tak vtipně a zároveň realisticky, že jsem si užívala každou stránku. Tak se moc neprožívejte a začtěte se. ;-)

07.05.2019 5 z 5

Dny opuštění Dny opuštění Elena Ferrante

Kniha obsahuje tolik negativních emocí, až jsem z ní dostala bolení břicha...

18.04.2019 2 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Vyloženě oddechovka, u které už od začátku tušíte, jak skončí. Ale nevadilo mi to. Ženské autorky mají často problém vykreslit mužské myšlenky, tady se to myslím si dařilo, což oceňuji. Druhý díl mě ovšem mine, hysterická Gabi mi pila krev, kdykoliv se ukázala. :-D

10.04.2019 3 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Něco neskutečného... Jako bych byla s dívenkami v jednom pokoji. Ve chvíli, kdy za nimi přišla Ellie, tak jsem měla slzy na krajíčku a co dvě strany jsem v duchu sprostě nadávala únoscům. Nemám co vytknout. Nedokázala jsem přestat, musela jsem co nejdřív vědět, jak vše dopadne.

18.03.2019 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Pohádka pro ženy, které si potřebují zavzdychat nad tím, jak se krásný, bohatý a citlivý muž dokáže postarat o dívku v nesnázích. Oh božínku, jak sladké... Už mě docela unavují zženštilí drsňáci, které plodí pera spisovatelek. Nemůžu si pomoci, ale žena by opravdu neměla psát z pohledu muže. Stejně tak ty moderní rádobyvtipné hrdinky jsou všechny dělané podle jedné šablony...

13.03.2019 2 z 5