Aktenanka Aktenanka komentáře u knih

Ztracený příběh Ztracený příběh Charles Martin

Dala jsem 5 hvězdiček, přestože příběh ne všude měl ten správný spád. Ale dojal mě. Každá knížka, která mě dokáže rozplakat si zaslouží plný počet.

03.10.2021 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Mě se knížka líbila. Takové čtení na úrovni. Není to prostě pro každého. Příběh je netypický. Ale krásně popsaný. Opravdu dobrá autorka. Komu se takový hluboký styl psaní líbí - doporučuji Osudy a běsy.

04.06.2021 5 z 5

Kniha kódů a šifer Kniha kódů a šifer Simon Singh

Naprosto skvělá kniha. Vše je zde přehledně a věcně vysvětleno. Doporučuji si ji přečíst, pokud se hlavně zajímáte i o své okolí a věci spojené s každodenní banální aktivitou jako je například posílání e-mailů. Na konci knihy se dozvíte, jak chránit svou osobní komunikaci v dnešní době internetu a hlavně je zde rozpoutána diskuze ohledně používání těchto šifrovacích prostředků běžnými uživateli. Dvě strany diskuze: právo na ochranu své komunikace a svého soukromí vs. zneužití šifrování organizovaným zločinem. Z čeho máme větší strach? Ze zločinců nebo z vládní kontroly? Opět zde vyplouvá na povrch téma Big Brothera.

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Jsem přesně cílovka. Postavy byly moji vrstevníci. Připomnělo mi to mnoho věci z dětství - nostalgie. Ještě že jsem nějakou dobu žila v Praze, jinak by mi to okolí a popis nic moc neříkalo. V dětství jsem nežila v tak velkém městě, takže tohle mi bylo cizí. Příběh se mi líbil. Oddychové čtení. Pěkně vyřešené, že tam byly skoky v čase, takže to nemusela být tlustá kniha, co všechno vysvětluje.

22.05.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Dobře napsané. Je udržované napětí a příběh pěkně plyne. Hvězdičku odebírám za faktické nesrovnalosti v knize. Škoda. Jinak by to bylo perfektní.

17.05.2022 4 z 5

Skleněný hotel Skleněný hotel Emily St. John Mandel

Velmi dobře napsané. Přestože se zde prolínaly na přeskáčku dějové linky a to i v čase, tak byl příběh kupodivu přehledný a napínavý a zápletky nepředvídatelné. To hodně oceňuji, když nedokážu odhadnout, proč nebo kdo.

08.03.2022 5 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

Tahle kniha nebyla můj šálek kávy. Myslím, že vykresluje muže velmi nespravedlivě a dělá z nich kretény. Chlapi uvažují jinak než ženy, ale nemyslím si, že by většina chlapů uvažovala tak omezeně jako hlavní hrdina. Navíc knížka ve mě nevzbudila žádné emoce - další hvězda dolů.

19.02.2022 2 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Jinak to bylo celkem pěkné čtení ;)

05.02.2022 4 z 5

Knizka se mi moc libila. Dost jsem se u ni nasmala. Ladikuv humor mi proste sedne.

22.06.2017 5 z 5

Velká Fermatova věta Velká Fermatova věta Simon Singh

Nejprve se mi do této knihy moc nechtělo a dlouho mi ležela doma. Pak jsem se ale odhodlala do ní pustit a dobře jsem udělala. Je to jedna z nejlepších knih z oblasti matematiky, kterou jsem kdy četla. Myslela jsem si, že to bude těžkopádně napsané a nebudu tomu rozumět, ale opak byl pravdou. Autor vše podává velmi čtivou formou a nestane se vám, že byste něčemu neporozuměli. Taková perlička na závěr je, že Euler nejspíš přišel na stejný důkaz jako Fermat, který byl ovšem chybný. Já osobně se přikláním k názoru, že Fermat byl neuvěřitelnou osobností, který vycítil správnost svého tvrzení a věřil i svému důkazu, u kterého ale přehlédnul chybu.

21.06.2014 5 z 5

Sběratelé elektronických dat pod lupou Sběratelé elektronických dat pod lupou Gerald Reischl

Naprosto dokonalá knížka, která Vám pomůže uvědomit si, co všechno o Vás můžou instituce vědět (co o Vás ví), jak můžou na základě různých dat z různých systému prakticky zrekonstruovat Váš život a zvyklosti. Je napsaná už poměrně dávno a mluví se zde hlavně o Německu a Rakousku (země původu spisovatele), nicméně to ji neubírá na atraktivitě.

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Jakože fakt pecka. Wow, bomba. Chvilku jsem si říkala, že z toho je autoři už nemůžou vysekat se ctí, ale zvládli to brilantně. Takové příběhy se podle mě musí promýšlet odzadu. Skvělá série.

16.04.2023 5 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

První díl. Ok. Ale druhý je naprosto o tom stejném, jen s jinými postavami. Další díly proto už číst nebudu.

09.01.2023 3 z 5

Když jsem tu četla ty negativní komentáře, tak jsem se trošku lekla. Ale bylo to zase úžasné. Je to prostě deník. A mě bohatě stačilo se dozvědět, jaké traily existují a detaily o tom, kde se ubytovat apod. mi nechyběly. Stejně si to člověk pak neplánuje podle sebe z více zdrojů a nebo neplánuje vůbec :) pěkné čtení a moc jsem se zase nasmála. Jako jde zajíček, jde, jde, jde, kampak jde, bylo fakt boží :D a těch hlášek zase. Super. Povedla se.

03.09.2022 5 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Naprostá pecka. Celá trilogie. Kdyby mi někdo tvrdil, že mě bude zajímat fantasy, kde v polovině textu se jedná o popis bojových taktik, tak bych si ťukala na čelo. Ale tohle bylo prostě tak zajímavé, že to si musíte přečíst. Spíš než děti a mládež to ocení zralejší bytosti. Palec nahoru.

04.06.2022 5 z 5

Odhalená Odhalená Jodi Ellen Malpas

Z celé série jsem byla zklamaná. Vlastně jsem to začala číst hlavně proto, že poslední díl měl tak vysoké hodnocení. Říkala jsem si, že proto to nebude tak špatné... ale on ten díl měl takové hodnocení jen kvůli tomu (můj osobní názor), že první dva díly byly tak špatné, že když se v tom posledním konečně něco začalo dít, tak z toho všichni čtenáři byli hotoví.
Celkově to bylo zdlouhavé a zbytečně natažené. Autorka neumí dávkovat napětí a postavit knižku pouze na erotických scénách prostě nestačí. Aspoň mě ne.

08.02.2021 2 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Seriál znám a to je možná ten problém. Člověk ví, jak to pokračuje a kam to směřuje, takže všechny zápletky jsou mu dopředu jasné. Četlo se to jinak dobře, ale žádná extra překvapení se nekonala. Mírné zklamání.

13.11.2020 3 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Knihu jsem četla před porodem a zdála se mi logická a pěkná. Bylo mi líto maminek, které tyhle informace neměly. Realita? Věřím, ze v případě komplikovaneho porodu nebo císařského řezu nebo povahou dítěte, dítě vyžaduje mnoho kontaktu. Náš malý je ale opakem této knihy. Velmi málo si říká o úzký kontakt. Šátkováni nechce. Snažím se ho samozřejmě mít co nejblíže, ale až na výjimečne situace nepotřebuje ani u mě těsně ležet v posteli. Tato kniha mi na začátku zamotala hlavu a byla jsem víc pod tlakem než bylo nutné. Měla jsem kvůli této knihy pocit, ze když nebude malý pořad u mě, tak to dělám spatne. Hloupost. Každé dítě je jiné. Dejte na svou intuici. Pokud vám dítě pláče, pak ano - hodně kojte a buďte s nim co nejvíc v kontaktu. Náš malý téměř neplace. Když je najezeny, vykakany, vyspinkany a v suchu tak už nemá jiný důvod.

30.12.2018 3 z 5

7 návyků skutečně efektivních lidí 7 návyků skutečně efektivních lidí Stephen R. Covey

Knizka mi naprosto zmenila zivot - pohled na svet. Vic k tomu psat nebudu. To se musi zazit.

26.07.2018 5 z 5

Pozitivním myšlením k úspěchu Pozitivním myšlením k úspěchu Napoleon Hill

Tahle knizka mi dost otevrela oci a pomohla mi si uvedomit, co vlastne v zivote chci. Cetla jsem ji pomalu a s rozvahou. V nasledujicim obdobi se mi nahodou, ale opravdu velmi velkou nahodou, pripletla do cesty nabidka, ktera presne odpovidala tomu, co chci v budoucnu delat. Prakticky jsem si to neuvedomila, dokud mi to nepristalo v mailu a v tu chvili me trklo: "Ano, to je presne ono. Proc jsem to nevidela driv?" Pro me ta knizka mela opravdove kouzlo. A i kdyz je starsi a trosku tezkopadneji napsana a nabada ke cteni Bible a viru v Boha (verim v co verim), tak jeji hodnota neni o to mensi. Pokud jste jeste zadnou knizku o osobnim rozvoji necetli, tak s touto nesahnete vedle.

25.09.2017 4 z 5