Pozitivním myšlením k úspěchu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Objevujte tajemství, které vám umožní naplnit své sny.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19575/pozitivnim-myslenim-k-uspechu-19575.jpg 4.314
Žánr:
Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Pragma
Originální název:

Success Through a Positive Mental Attitude, 1960


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Pozitivním myšlením k úspěchu

Nicki
15.03.2020

Kniha, která je určitě užitečným pomocníkem, když chceš člověk udělat krok vpřed. Souhlasím s ústřední myšlenkou knihy – vše je závislé na přístupu, myšlení a odhodlání. Pokud si je člověk vědom toho, co chce, je možné toho dosáhnout. Rozhodně oceňuji příběhy jako důkaz/motivaci, i přesto, že by jich v knize mohlo být méně. Bohužel se kniha spíše, než okolo čehokoliv jiného, točila kolem toho, jak získat finanční bohatství.

Aktenanka
25.09.2017

Tahle knizka mi dost otevrela oci a pomohla mi si uvedomit, co vlastne v zivote chci. Cetla jsem ji pomalu a s rozvahou. V nasledujicim obdobi se mi nahodou, ale opravdu velmi velkou nahodou, pripletla do cesty nabidka, ktera presne odpovidala tomu, co chci v budoucnu delat. Prakticky jsem si to neuvedomila, dokud mi to nepristalo v mailu a v tu chvili me trklo: "Ano, to je presne ono. Proc jsem to nevidela driv?" Pro me ta knizka mela opravdove kouzlo. A i kdyz je starsi a trosku tezkopadneji napsana a nabada ke cteni Bible a viru v Boha (verim v co verim), tak jeji hodnota neni o to mensi. Pokud jste jeste zadnou knizku o osobnim rozvoji necetli, tak s touto nesahnete vedle.


Eldar80
06.04.2017

Moc rád bych napsal pozitivní komentář, abych ukázal, že jsem se z knihy něco naučil, ale nemůžu. Taktéž si uvědomuju, že správně bych možná knihu ani neměl hodnotit. Když se dívám na název knihy, tak myslím, že by se spíš měla jmenovat Pozitivním myšlením k bohatství. A právě proto bych knihu neměl hodnotit. Já totiž netoužím po bohatství a upřímně ani po úspěchu. Tyto dnešní hodnoty mě úplně míjí. Peníze mě nezajímají. Jsou to pro mě jen barevné papírky.
Nějaký motivační přínos jsem u knihy registroval na prvních stránkách. Pak už nic. Obsah knihy mě úplně míjel. Měl jsem u toho pocity jako bych četl noviny. Příběhy z knihy mě nijak neoslovily. A popravdě mě ani úspěch ostatních nijak nezajímá. Nevěřím na to, že každý může být milionářem. Tak nějak respektuju statistiku a pravděpodobnost. Osobně si myslím, že nejsem úplný negativista a že aspoň nějaké pozitivní myšlení mám. Kniha mi však nedávala prakticky žádné nové informace. Nic co by člověk už dávno nevěděl, ale tentokrát ani to, že to viděl na papíře a měl možnost si přečíst nějak nefungovalo.
Pokud jste věřící, přidejte si jednu hvězdičku a pokud toužíte po bohatství a penězích, tak další. Protože kniha operuje s vírou v Boha je podle mě nevhodná pro ateisty. Nechám to plavat. Pokud chcete něco motivačního spíš zkuste něco od Tomana a pokud něco užitečného o osobním růstu, tak třeba Covey. Mě tohle dílo úplně minulo a myslím, že to ovlivní jen toho, koho to nějakým způsobem emočně zasáhne ať už skrze příběhy nebo samotnými myšlenkami. (Kniha obsahuje na konci test jehož vyhodnocení jsem nepochopil a ikdyby, bylo by mi to k ničemu. V závěru se mluví o nějakém seznamu knih, ale v knize žádný není.) 50%

16.10.2015

Má první a zatím nepřekonaná zkušenost s knihou v oblasti "osobního rozvoje". Koupila jsem si ji v roce 1996 a začala ji číst v šalině směrem do Kr.Pole. Málem jsem zapomněla vystoupit :D Je napsána velmi čtivě. Nemanipuluje. Nepřesvědčuje. Nikoho do ničeho nenutí. Jen představuje příklady. A říká se, že příklady táhnou. Snad nic "nenakopne" člověka víc než zkušenost někoho, kdo je v hodně blbý situaci a dokáže si s ní poradit. A ta kniha je takových příkladů plná. Co obzvlášť oceňuji je skutečnost, že "úspěch" zde není synonymem pro stav bankovního konta nebo stav vozového parku. Úspěch si každý představuje jinak, a tak kniha v tomto směru ponechává dostatečný prostor pro to, aby si každý do života "přitáhl" to, co chce. Někdo nový auto. Jiný spirituální zkušenost. Někdo obojí. Třeba spirituální zkušenost v autě? :D Nástroj je proto ale vždy stejný -zdravé pozitivní myšlení. Pro mě osobně byla kniha přínosná v pochopení skutečnosti, že člověk, který chce žít svůj život podle svých spirituálních představ nemusí být chudý. To je totiž přesně to učení, které křesťanská církev tak ráda propaguje. Zbožný chudák. Ne - tak to vážně není. Konečně mi to došlo ! Hojnost. Ať už si pod tím každý představí cokoli. Je zajímavé, že kniha končí na str. 266 právě výběrem citátů z Bible. "Všechno je možné tomu, kdo věří." (Marek 9,23)

ladyba
17.05.2015

Pozitivní myšlení, pozitivní duševní postoj k život, ať děláme, co děláme, je úspěchem a zárukou naší spokojenosti.