aishimizu aishimizu komentáře u knih

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Zklamání.
Nedávno jsem četla "Houbařku", která bývá s touhle knihou porovnávána... No, nedá se to absolutně srovnat. Nedočetla jsem, i přestože jsem knize dala něco přes měsíc. Hledala jsem něco, čeho se chytnu, ale nedokázala jsem to. Třeba k ní ještě dospěju...

06.11.2022

Noc Noc Elie Wiesel

Surový příběh. Tíživý pocit při uvědomění, že není smyšlený.

24.10.2022 5 z 5

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

(SPOILER) Když jsem knihu vybírala, ani jsem netušila, že mě čeká něco nadpřirozeného a tajemného. Mohu říct, že to bylo příjemné překvapení, i když takovým tématům už příliš neholduji.
Líbilo se mi, jak autor něžně otevřel téma romské problematiky. Že vás čeká takové téma obohacené o mnoha myšlenek, které vám uvíznou v hlavě, se ale z anotace nedozvíte. Oslovilo mě, že autor do knihy zapracoval prvky romské kultury, o kterých se tolik nemluví.
Zajímavá je postava slepé sousedky a její poslání v knize. Co mě trochu znervózňovalo, tak byla přítomnost malého Vašíka. Ten musel přihlížet všemu, co se dělo. Ať se děje ve vašem životě cokoliv, vaše dítě při nesnázích neodstraníte, neschováte do bezpečí a nevyndáte, až bude líp...

23.10.2022 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Chtěla jsem dát panu spisovateli ještě jednu šanci, protože jeho série mě neuchvátily. Úplnej odvaz to nebyl, ale číst se to dalo. Líbilo se mi, jak každá povídka měla svůj styl. Jednalo se o jednoduché příběhy, ale u některých mohl autor ubrat na popisu. Jen škoda těch předvídatelných konců. Každopádně Odpad a Náušnice se mi líbily, možná právě i kvůli jejich "osobitosti".

10.10.2022 2 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

No netuším, kdo může o knize říct, že je skvělá. Přirovnání ke Karikovi absolutně nechápu. Postavy nesympatické, navzájem se v podstatě nenáviděly, ale na chatu spolu jely, nechápu. Každej jenom fňukal a nadával na toho druhého. Páry si na sebe stěžujou a pak tvrdí, že jejich vztah je skvělej. Jak povídka z Wattpadu.
Kapitoly nesmyslně rozdělený, každá končila otazníky, na který se v podstatě nedostávala ani odpověď.
Za mě strašná nuda, ale říkala jsem si, že to vysoký hodnocení není jen tak. No, nechápu.

01.10.2022 1 z 5

Štvanec Štvanec Michael Robotham

Moc se mi líbily myšlenky, které kniha obsahovala. Některé byly klasické klišé, ale jiné mě tak podivně zahřály. Třeba ta, že inteligence u každého klepe na dveře a když dotyčný není doma, tak prostě odejde. :)
Příběh se mi taky líbil, když se trochu poodhalila zápletka, tak jsem si řekla "Wow!". Ale nakonec se stejně cítím tak zvláštně prázdná. Něco mi tam chybělo. Nebo toho bylo naopak moc.

27.09.2022 4 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

I přestože jsem knihu začínala číst s maličkým odporem, který ve mně započal po shlédnutí několika sérií seriálu, byla jsem při čtení knihy velice překvapená. Ano, sice je dost popisná a možná by se dala o 200 stran scvrknout, ale nebyla jsem z ní rozhodně zklamaná. Spousta postav, která mi byla v seriálu nesympatická, se mi nakonec jevila naprosto jinak. Snad mohu i říct, že tyto postavy řadím teď mezi své oblíbené. Uvidíme, co přinesou následující díly.

22.09.2022 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Asi bych snesla o něco víc popisu afrického prostředí, zvyků, tradic i samotných postav. To ale nemění nic na tom, že jsem příběh plný ztrát nehltala od začátku až do konce.

25.08.2022 4 z 5

Vyšlapaná čára Vyšlapaná čára Sara Baume

"Zatímco zvířata o svůj život nejvíc bojují, když jsou napadena, člověk ty nejtěžší zápasy často vede ve chvíli, kdy se zrovna neděje vůbec nic."

Při čtení jsem častokrát měla pocit, jako bych knihu psala já. Kniha je plná existenciálních otázek a problémů, na které si stejně musíme najít odpověď jenom my sami. Věřím, že jsem ji nečetla poprvé a naposledy, protože už teď se těším, až ji za nějakou dobu znovu otevřu.

21.08.2022 5 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Dle mého by kniha mohla mít o třetinu méně stran. Začátek byl skvělej a zajímavej, přesně něco pro mě. Příběh ze života spojenej s nádechem mystiky. Ale čím jsem četla dál, tenhle můj dojem se ztrácel a knížka mi přišla neskutečně dlouhá a nezábavná. A konec o ničem, najednou useknutej, nedodělanej, jakoby došel nápad. Škoda.

07.08.2022 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Kniha, která reaguje na problém bezdomovectví, nespravedlnost dospěláckého života, osamění a dětskou naivitu. Všechno se dá změnit, ale ne vždy tak, jak bychom si přáli. Pak naším posláním je, brát to tak, jak to je...

11.07.2022 4 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Nesmírně znepokojivá kniha. Tolik jsem doufala, že návrat Sally bude sluníčkovej a šťastnej... a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Dva dlouhý roky čekala, až se bude moct vrátit domů. Při čtení jsem cítila neskutečnou bezmoc. Ten úzkostnej pocit mě jen tak neopustí.

06.07.2022 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha se četla opravdu sama a snad v nejbližší době vyrazím do lesa, abych umocnila pocity z přečteného příběhu. Knihu jsem v podstatě vybírala naslepo a chyba to nebyla. Mně naopak, oproti ostatním, konec vyhovuje a líbí se mi otevřená vrátka, která autorka nabídla. Určitě to není poslední dílo, které od ní hodlám číst.

03.07.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Asi jsem první knihu od autorky vybrala špatně. A nebo mi celkově tenhle styl nesedí. Naštěstí krátká kniha a nemrzí mě ztracený čas. Chybí mi tam ten wooow pocit...

17.04.2022 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Knihy s tématy holocaustu či druhé světové války příliš nečtu. Ale protože je pan Karika můj oblíbenec, nemohla jsem Na smrt vynechat.
Každá strana knihy byla tíživá. I po dočtení v sobě cítím neskutečnou úzkost.

08.04.2022 5 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Dost silný příběh...

10.03.2022 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Ze začátku jsem knihu chtěla odložit, ale nakonec jsem ji dala šanci a během chvilky ji dočetla. Složitý vztahy obyčejný rodiny. Hanka mě od začátku vytáčela, konec překvapil.

27.02.2022 4 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Snad po každé přečtené stránce mi přeběhl mráz po zádech. Dostalo mě to.

20.02.2022 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Asi jsem čekala víc. Místy mi připomínala Sběratele od Fowlese. Květa byla šílená a nebavila mě. Jediný co tak nějak ušlo, byla linka Akiko.

16.02.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Málokdy se stane, že knihu nedočtu. Tahle kniha je toho příkladem. Podle recenzí tady jsem se asi nepřehoupla do tý části, kdy to mělo bejt záživný. A nebo jsem kus ledu. :D Příběh z bažiny mě fakt nezaujal...

06.02.2022