Aires - Příspěvky

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Na začátku jsem měla chuť Dívku v ledu poslat k ledu...
Naštěstí jsem se brzo začetla a příběh si začala více užívat. Přesto nemohu souhlasit s tím, že si Dívka v ledu zaslouží nálepku bestseller. Četla jsem mnohem napínavější detektivky a thrillery, ze kterých doslova mrazilo. Dívce v ledu se nepovedlo mě vtáhnout do příběhu natolik, aby ve mě vyvolala nějaké emoce, chuť zabásnout vraha a fandit detektivce Fosterové. Byl to čtivý, průměrný příběh, kterému k dokonalosti chybí pořádná dávka akce a méně arogantní vyšetřovatelka :)

20.02.2017

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Muffin a čaj je sladká chuťovka, kterou slupnete na posezení. Přetéká dojmy, láskou a přeslazeností. Podle hodnocení a komentářů jsem asi první, komu tahle dobrůtka nesedla. Tahle kniha je na mě až moc roztomilá. V normálním světě těžko pohledáte dvojici chlapců, kteří mluví vznešeně jako profesorové filozofie a myšlenkami se ve svých 16 vyrovnají dospělým. Zvláštně na mě působila jejich mluva, jako kdyby si hráli na něco, co nejsou i prostředí. Najdete tu anglické gymnázium v české kotlině a vedle sebe v lavici sedí Cristian Arroyo a Novák.
Přesto ale obdiv autorovi, který je v reálu velice milý a určitě nás ještě nějakými příběhy překvapí :) Pro mě je to jednoduše výlet do až moc sluníčkové krajiny. Raději se vrátím mezi draky, princezny a fantastické světy, kde občas to slunce zajde za mrak a kromě snění o polibcích přijde na řadu i nějaké to máchání mečem a boj se zloduchy :D

Mrazivý oheňMrazivý oheňA. Hocking

Podvrženci, trollové, skrytá města a trollské čárymáry. Podivný příběh? Ten nejpodivnější...

Po dočtení této knihy jsem dost rozpačitá. Kniha sama o sobě je čtivá, zaujme a pobaví. Ale nesedí mi celkově ten nápad, který není domyšlený. Mezi námi žijí skrytě trollové. Podobají se lidem, ale mají své vlastní schopnosti. Žijí v utajených městech o kterých lidé nemají tušení a unikají jejich pozornosti (ještě je neodhalil ani Google Earth). Královstvím trollů vládne král nebo královna. A protože se musí nějak živit, posílají své děti, podvržence, do bohatých lidských rodin. V nich dítě vyrůstá a v 18-letech je pro něj poslán stopař, který ho má přivést domů, zpět mezi trolly. A pomoct mu vyluxovat bankovní konto rodičů. :D

Nemůžu si pomoct, ale tenhle svět mi přijde trochu na hlavu. Vážně autorka věří, že tohle může fungovat? Utajená města? Měla si z Harryho Pottera aspoň vypůjčit odpuzovací kouzlo proti mudlům. Vážně se mohou ztratit stovky bohatých dětí? Tohle chce kouzlo zapomnění z Harryho Pottera. A když se s někým skamarádíte a on vám po 5 dnech řekne, že jste troll a máte s ním jít do trollího zámečku, půjdete? :D

A ten konec, to byl prosím vážně konec? Kniha působí jako polotovar, hamburger, který někdo opekl jen z jedné strany a řekl si že už to stačí. Ve druhém díle nám Amanda Hocking asi naservíruje tu druhou půlku. :) Ale já bych radši prosím celý :D

11.02.2017

Neviditelná knihovnaNeviditelná knihovnaG. Cogman

Pamatujete, jak se v prvním díle Harryho Pottera pokouší Seamus Finnigan čarovat? Okonorka, harfišum, proměň vodu v dobrý rum. Jenže se mu to nepovede. V tomhle případě se pokoušela čarovat autorka. Okonorka, harfišum, proměň průměrnou knihu, ať je cool. A kouzlo dopadlo stejně. Neviditelná knihovna je výbuch chaotické fantazie, splácanina všeho možného :) Alternativní světy, upíři, steampunk, magie, a Knihovníci.

Neviditelná knihovna má slušný potenciál, autorka se do ní však pokusila nacpat vše, o čem v literatuře četla. Přesto je to pořád zajímavá kniha, jako dělaná pro fanoušky Flynna Carsena. Já se na ni hodně těšila, nakonec jsem se ale nedokázala pořádně začíst. Nevím, jestli je to dílem autorky nebo překladu, ale i věty byli takové zmatené, časté chyby, a při čtení se musíte hodně soustředit, aby jste se neztratily ve víru chaosu...

19.04.2017

SirénaSirénaK. Cass

Oceán ti daroval život. Teď mu 100 let služ jako Siréna. Nezestárneš ani o den, nebudeš nemocná. V přítomnosti jiných lidí mlč, dokud nenastane čas pro zpěv. Jakmile ten čas přijde, zpívej bez váhání...

Těmito pravidly se řídila Kahlen, kterou oceán zachránil před utopením, celou dobu svojí služby. Teď jí zbývá posledních 20let služby. Jenže potká Akinliho, který si získá její srdce. Ona a on. A mezi nimi samotný Oceán...

Na Sirénu jsem četla hodně kritiky a byla tak připravená na to, že to nebude nic dokonalého. Jenže mě ten příběh kupodivu bavil. Jasně, neseká se tu mečem, nelítá na dracích ani tu nejsou sexy princové Maxonové jako v Selekci. Kahlen je naivka, co se zamiluje na první pohled a celá kniha je jedna velká rozkošná romantika. Ale jinak se čte krásně, bavila mě a i příjemně překvapila.

Sirénu doporučuji, ale pozor- nezkoušejte ji srovnávat se Selekcí. Selekce je jednoznačně lepší, ale také jiná. Siréna je čistá romantika, při jejímž čtení vám v uších hučet Oceán :)

26.03.2017

Plamen v temnotěPlamen v temnotěS. Tahir

No tedy já nemám slov :) Tohle byla naprostá krasojízda, úžasná, se spoustou nečekaných zákrutů, a tak napínavá, že se mi tajil dech od začátku až do konce. Teď jsem přesvědčená, že tuhle sérii miluju :)

30.10.2017

Hot BoysHot BoysM. T. Majar (pseudonym)

Hot Boys si zaslouží plný počet hvězdiček.Kniha mě při čtení celou dobu bavila, zvláště hlášky Chrise.Příběh je zahuštěný tak neuvěřitelnou dávkou sexappealu, erotiky a charismatem Chrise, že snad žádnou ženu nenechá chladnou.Může se zdát, že jde jen o jednoduchou, prostou romanci bez nějaké větší pointy, ale opak je pravdou.Kniha je i plná akce a napětí souvisejícím s Tařinou minulostí.Chrise si po pár stránkách oblíbíte a tak mu jistě odpustíte i pár jeho negativních vlastností, jako je přílišná sebedůvěra a občasná arogance.:D

03.08.2014

Temná horečkaTemná horečkaK. M. Moning

Temná horečka mě mile překvapila.Svět Dananů je příjemný zpestřením oproti všemožným upířinám apod. MacKayla mi byla sympatická, těch situací, kdy se nejvíce stará o své nehtíky v knize zase tolik není a pokud ano, tak jenom na začátku.V průběhu děje totiž Mac prodělá úplný "restart", kdy se z barbínky změní v bojovnici :)
A nemůžu zapomenout na tajemného Jericha Barronse, muže, který ví naprosto přesně co chce a navíc je příjemně okouzlující.V knize je jen pár okamžiků, kdy se zdá, že jeho kouzlu začíná propadat i Mac, ale žádnou velkou romantiku nečekejte.Nejvíc mě ale zajímá- kdo nebo co je sakra Jericho zač??:)

09.11.2013

Zlomená srdceZlomená srdceE. Garcia

Zlomená srdce je perfektní kniha pro zpříjemnění dne.Jde o nenáročnou, mírně klišovitou knihu se ztřeštěnou hlavní hrdinkou, která se čte rychle, skvěle vás pobaví a není v ní nouze ani o dojemné a romantické chvilky. Výborná oddechovka :)

08.01.2015

Běsni a zuřBěsni a zuřB. Masterman

Znáte už Brigid Quinnovou? Temperamentní dámu na prahu šedesátky, která loví vrahy, jako by nic a na potkání trousí vtipné hlášky? Jestli ne, je nejvyšší čas se seznámit :) I přes pokročilý věk Brigid nemá problém pronásledovat vrahy a kniha je tak plná akce. Zápletka je dobře promyšlená a v knize vás čeká spousta překvapivých zvratů :) Je to výborný thriller, ke kterému se ráda někdy vrátím :)

16.08.2015

Stínová královnaStínová královnaC. J. Redwine

Skvělá anotace, nadšené ohlasy a velká očekávání, s tím jsem do knihy šla. Nebylo to špatné, ale kniha postrádala něco, co by mě přinutilo se začíst a fandit hlavním postavám. Děj mi přišel zrychlený, místy překombinovaný a proto mi zpracování knihy nesedlo a hlavní hrdiny jsem si neoblíbila. V knize je totiž akce doslova na každé straně a tak si za jednu kapitolu užijete deset útěků, ještě víc kouzlení a ještě víc útoků...Skvělý nápad, ale na mě to bylo až moc překombinované. :)

19.11.2016

Němý křikNěmý křikA. Marsons

Kniha s akční zajímavou zápletkou, která slibuje velký čtecí zážitek. Akce v ní bylo dostatečně, příběh měl svižné tempo, ale ten velký zážitek se přesto nekonal. Nějak mi nesedl styl psaní, nepřehledné dialogy, ve kterých ztrácíte přehled, kdo s kým mluví a povaha detektivky, motorkářky a ranařky Kim Stoneové, která zpočátku nepůsobí právě sympaticky :)
Není to špatná kniha, ale četla jsem i lepší krimi :)

24.03.2017

PanicovéPanicovéD. Gabaldon

Jamie Fraser a Claire. Jejich příběh známe z knihy Cizinka. Ale taky vám někdy vrtalo hlavou, co bylo předtím, než Jamie potkal Claire? Jamie toho má za sebou více, než dost. Léta v Paříží, první lásku, vojenskou službu, střet s kapitánem Randallem a v neposlední řadě také jednu celkem bezvýznamnou epizodku, kterou vám představí tato kniha- Panicové.

Těšila jsem se na další setkání s Jamiem, které jsem si v Cizince velmi oblíbila. Bohužel, Panicové jsou jen kraťoučký 90stránkový příběh. Ze spousty Jamieho dobrodružství zrovna tohle není to nejzajímavější Polovinu povídky na každé druhé straně přemýšlí, jaké by to asi bylo mít za sebou už pár hříšných radovánek :D Ach jo, já chtěla příběh stejně lákavý, poutavý, geniálně napsaný, jako byla Cizinka. Dostala jsem neobratný pokus o popsání toho, jaké to je být panicem :D

03.05.2017

Dřív než ji najdeDřív než ji najdeM. Kardos

Kniha staví především na dramatické rodinné tragédii a psychologii postav. Dřív než ji najde proto není dechberoucí thriller, při kterém se vám budou ježit chlupy na rukou. A to je tak trochu škoda. Tempo je pomalé, vláčné a něco přelomového se stane až v samotném závěru knihy. Konec je bleskurychlý, tak trochu klišoidní a kniha s takto zajímavou zápletkou by si zasloužila velkolepější finále. Knize schází potřebná dávka napětí a jiskra, která vás přinutí u dobrého thrilleru sedět až do rána. Na emoce vám příliš nezahraje, na nervy nezabrnká, zkrátka přejde jako dešťová přeháňka a nic moc ve vás nezanechá. Asi první kniha, která u mě po dočtení nevyvolala vůbec nic.

06.05.2017

PosledníPosledníA. Oliva

Poslední je kniha s velkým potenciálem. Post-apo knihy mám ráda, drsné světy také můžu a k tomu navíc lákavé téma reality show= ideální kombinace. Ale kniha by si zasloužila lepší zpracování, dalo by se z ní vytěžit mnohem více. Tento svět dává spoustu možností jak rozehrát napínavou hru o život, místo toho Zoo jen putuje, sotva se dívá kolem a mistrně popírá skutečnost...

25.05.2017

PádPádL. Kate

Moje očekávání nebyla nebesky vysoká, držela jsem se při zemi,ale i tak mě čekal drsný Pád :D Dalo se to přečíst, ale jinak mě kniha moc neohromila. Depresivní internátní polepšovna s hřbitovem uprostřed. Bazén v kapli osvětlený svíčkami. Plazící se stíny. Do tohoto prostředí přijde Lucinda Priceová a první co ji zajímá je, jestli si s ní ten sexy kluk, co vypadá jak andílek, vyjde na rande nebo ne. Shodou okolností ten kluk vážně andílek je, přesněji řečeno padlý anděl. A na této škole je dokonce padlých andělů celá hromada. A celý svět stojí a padá na tom, jestli se Luce zamiluje nebo ne...

Byly tu nudné části, Luce na mě působila jako sobecká stalkerka, která potřebuje být centrem pozornosti. V knize není nic vysvětleno, vrší se jedna záhada za druhou a něco podstatného se dozvíte až na konci. Jinak celý děj knihy připomíná tlachání náctileté, která se láskou zbláznila...

26.06.2017

BlackoutBlackoutM. Elsberg

Strašidelně realistická kniha, která vám ukáže, že bez elektřiny rychle následuje konec světa, jak jej známe :) Zajímavé vyprávění, krátké kapitolky a špionážní linka zaujme. ALE. Něco tomu chybělo - emoce, pocity. Naopak je tu až moc technických pojmů a hotová lavina informací o energetice. Jistě, je to stravitelné a šikovně podané i pro laiky. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že by to šlo napsat ještě chytlavěji :)

05.09.2017

VendetaVendetaC. Doyle

Před lety frčeli vegetariánští upíři, teď mafiáni. Jedno mají společné- jsou smrtelné nebezpeční a koušou a střílí jen občas. Jen když ochraňují slabé. Jinak jsou celkem hodní a k sežrání.

Vážně, teď frčí mafiáni. Andělé pomsty ozbrojení noži a pistolemi, kteří sami sebe pasovali do role ochránců zákona. A podle Sofie Gracewellové to asi nezní moc děsivě, protože asi minutu poté, co ji okouzlující mafián junior Nico sdělí pravdu, stejně mu padne do náruče.

Nad touhle knihou jsem občas kroutila hlavou, až jsem si snad zablokovala krk. Je poněkud přitažená za vlasy. Ale jinak se četla dobře, dokáže zaujmout a spravit náladu jako odpočinkové čtení. Takže za mě milý průměr. A rozhodně se nesnažím hejtovat mafiány. Uznávám, že něco na nich je. Třeba v Nebezpečné lásce od Kateřiny Petrusové bych jim taky možná padla kolem krku :)

29.11.2017

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáE. Cline

Nejsem velký geek ani herní maniak, ale tahle kniha mě stejně dostala! Ready Player One je návykovější než hraní videoher. Vůbec jsem se nemohla od ní odtrhnout. Pokud ve vás je aspoň špetka nadšení pro fantasy, touha po dobrodružství a máte rádi velké příběhy, nemůže vás zklamat. :)

Přijdu tě zabítPřijdu tě zabítK. Reichs

Protože mám ráda seriál Sběratelé kostí, rozhodla jsem se i přečíst celou knižní sérii od Kathy Reichs.Začala jsem prvním dílem Přijdu tě zabít, a výsledný dojem je skvělý!
Knížka je moc dobře napsaná, čte se rychle a nebudete se od ní moct odtrhnout, protože budete neustále napnutí, co bude dál :)
Co se týče porovnání se seriálem- tak seriál je úplně jiný, nesrovnatelný s knižní Brennankou.To ale ničemu nevadí, protože úžasný zážitek budete mít jak ze sledování seriálu, tak i ze čtení této knihy. :)

MlhovinaMlhovinaA. K. Ryan

Mlhovina je další z řady dystopií a odehrává se ve vesmíru.
Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, ale do paměti se mi zapsala spíše jen Waverly.Ta je odhodlanou bojovnicí, která si nenechá nic namluvit a řídí se srdcem.Její vztah s Kieranem je ale podivný,jejich láska působí trošku naplánovaně.

Mlhovina má i menší nedostatky- jako že autorka podle mě naplno nevyužila všech možností, které se jí nabízely.Vždy jenom něco nastínila a rychle od toho šla pryč.Je to škoda, protože pokud by se věnovala detailům a více se rozepsala, mohla být Mlhovina poutavější.Takto kniha působí poněkud zjednodušeně, jako řadová kniha pro náctileté.Samotný příběh je ale napsán dobře, čte se lehce a děj je svižný :)

PřechodPřechodJ. Cronin

Přechod mě nadchnul.Při čtení jsem sice místy měla nutkání nějakou tu nudnější pasáž přeskočit a pochybovala jsem o tom, jestli vůbec rozuzlení na konci bude stát za to..A stálo.Právě závěrečná část na mě nejvíce zapůsobila a ačkoliv má Přechod své mouchy, udělal na mě silný dojem.Je jednou z knih, které mají skutečně poutavý děj a které vás něčím osloví..Navíc vybočuje z řady upířin, protože Cronin stvořil opravdové bestie, vampýry, kteří by Edwarda ze Stmívání hravě rozcupovali. Cronin stvořil monumentální příběh, detailně propracovaný a s jedinečnou mrazivou atmosférou.O jeho kvalitách vás přesvědčí zejména poslední stovka stran a skvělý závěr.Jen si připravte dávku trpělivosti a odvahy, kterou budete potřebovat na probojovávání se kupou zbytečně dlouhých popisů..

03.08.2014

Tygrovo prokletíTygrovo prokletíC. Houck

Tygrovo prokletí je skvostná chuťovka.Plná akce a scén ala Indiana Jones.Příběh je nápaditý, neotřelý a až na dost natvrdlou hlavní hrdinku je dokonalý.Už kvůli oběma tygrům stojí za to si knihu přečíst.Tygří bratři jsou originální postavy a oba mě chytili za srdce.Dost už bylo upírů, vlkodlaků a andělů, teď tu jsou jedineční plyšoví prokletí tygříci, co čekají na osvobození! :)

22.08.2014

Měděná rukaviceMěděná rukaviceH. Black

Měděná rukavice je ještě čtivější a chytlavější, než první díl :) Jakmile se začtete, knížka vás už nepustí a vžijete se do Callova příběhu :) Opět s ním budete jíst lišejníky, bloudit chodbami Magisteria, čelit nové výzvě a doplňovat bodíky na jeho seznam zlosynnosti :) Vlažný začátek vám rychle vynahradí zbytek knihy :)

13.02.2016

Kaleidoskop srdcíKaleidoskop srdcíC. Contreras

Příjemně čtivá oddechová knížka, patří mezi lepší v tomto žánru, ale na pět hvězdiček to není :) Za pár dní zapomenete o čem byla :) Hlavní hrdinka navíc po ostatních vyžaduje schopnost telepatie a protože její milý Oliver telepatii vážně neovládá, hádají se kvůli hloupostem :D A ten sladký závěr je možná až přehnaný, ale jinak to je čistá romantika :)

15.05.2016

VadnáVadnáC. Ahern

Vítejte ve světě, kde cokoliv jiného než dokonalost, je nepřípustné...

Lež, nevěra, špatné rozhodnutí nebo nedodržení morálních pravidel, se trestá.Udělali jste chybu? Na celý život si ponesete cejch. A to doslova. Budete označení jako Vadní, lidé, kteří nejsou Dokonalí a nezaslouží si stejně důstojný život jako ostatní. Celestine o tomto systému, který chrání společnost proti úpadku, nikdy nepochybovala. Jenže je skutečně nutné opovrhovat Vadnými, když to jsou jen lidé, kteří platí za drobné chyby?

Vynikající kniha, která vás prostě okouzlí. Moc povedená YA s utopickou společností, která připomíná třeba Ošklivé nebo Delirium. Pokud máte podobné knihy rádi, je Vadná sázkou na jistotu. Knížka je totiž neuvěřitelně napínavá, čtivá a dostane vás do kolen. Velká škoda, že o ní neví více čtenářů. Doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji :)

10.03.2017

Strážci příběhůStrážci příběhůM. Gläser

Napínavá a čtivá knížka o vysněné schopnosti všech knihomolů - o cestování přímo do příběhů a pohádek :) Být o pár let mladší, tak jsem z ní naprosto unesená a hned vyzkouším, jestli když si dám na hlavu otevřeného Hobita, propadnu se taky do příběhu.:) Knížka je mířená na mladší čtenáře (cca 14+) a protože do té cílové kategorie už úplně nespadám, tak to pro mě nebyl životní zážitek, ale jen pěkné odpočinkové čtení. :)

18.02.2017

My ostatní tu prostě žijemMy ostatní tu prostě žijemP. Ness

Představte si. Harry Potter zrovna objevuje tajemnou komnatu a v patách má baziliška. Neville píše úkoly a přemítá, jestli vůbec proleze do dalšího ročníku. Nic proti Nevillovi, ale naservírujme si pravdu, co vás zajímá více? :D

Asi tak se dá popsat kniha My ostatní tu prostě žijem. Okolo probíhá záchrana světa před invazí Nesmrtelných. Mezitím Michael řeší problémy, jestli udělá maturitu a jestli někdy bude mít odvahu oslovit dívku, kterou miluje. Potuluje se se svou kamarádkou- dcerou misionářů, kamarádem gayem, co je zároveň kočičí bůh a sestrou anorektičkou. Vypadá to, že v této skupině už se více zajímavějších postav sejít nemohlo. A všichni řeší úplně všední problémy svého života.

Nápad napsat knihu z pohledu absolutně obyčejných hrdinů, zatímco svět je plný Hrdinů s velkých H a superschopnostmi, je jedinečný. Ale jinak nevím, co si o této knize myslet. Četla se pěkně, byla vtipná, originální. Ovšem neměla prakticky žádný děj, žádné velké vyvrcholení a závěr. Jak je napsáno už v názvu, My ostatní tu prostě žijem, je o naprosto obyčejném životě. Já však raději utíkám k příběhům, které mě z všedního života vytrhnou :)

02.06.2017

Mé jméno je NikdoMé jméno je NikdoK. Orlando

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)

25.07.2017

Tajemství parfémuTajemství parfémuF. McIntosh

Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, plný vůní. Je div, že stránky samotné nevoní parfémem nebo po jasmínu. Milá kniha o jednom velkém snu, která se příjemně čte. Jen je možná místy až moc pomalá a rozvleklá...

28.07.2017

Ledová krevLedová krevE. Blake

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)

09.10.2017

Úkol přežítÚkol přežítV. M. Mahaněnko

Tak tohle byla vážně skvělá jízda!Netradičního propojení příběhu s herní virtuální realitou, je skvělý nápad. Autorovi se to vážně povedlo a tak máte pocit, jako když hrajete hodně napínavé, bombastické RPG, plné překážek :)

OdvetaOdvetaJ. Charbonneau

První díl zajímavý, druhý díl ucházející, třetí díl se motá v kruhu a poté na 10 stránkách dojde k zázračnému vyřešení celé situace. Od začátku mi ta myšlenka přesměrovávání a zabíjení nadějných uchazečů přišla zvláštní. Ale neodsuzuj myšlenku, dokud nevíš pointu. A tak jsem doufala, že v závěru přijde autorka s nějakým geniálním vysvětlením.
Jenže nestalo se. Cia dostane vražedný úkol (vážně by tohle někdo svěřil malé holce?) a polovinu knihy mluví o tom jak to udělat. Ale jsou to jen plané řeči, velkolepé finále se nekoná. Celkem příjemnou a zajímavou sérii autorka zabila naprosto nelogickým koncem, který projedete tempem pendolina, takový je to fofr.

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu jak ji všichni chválí, čekala jsem něco více. Takhle kniha má tolik nadšených fanoušků. Proto jsem si myslela, že mě posadí na zadek a přinutí se do toho příběhu zamilovat od první stránky. Ale nestalo se. Ze začátku se mi nešlo začíst, některé věty jsou dost kostrbaté a kdo předtím nečetl alespoň první díl Grišy, bude v tomhle světě poněkud ztracený. Výsledkem je, že se mi kniha opravdu líbila. Je to vážně skvělý a napínavý příběh. Ale nestala se z ní moje srdcová záležitost :)

Až moc blízkoAž moc blízkoE. Moran

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...

ZábleskZábleskA. Friis

Nedočteno. Po zhruba 50 stránkách jsem to vzdala, protože mě kniha vůbec neoslovila, stejně jako hlavní hrdinka, která se topí ve vodce a problémech. :D Nakonec dávám 2 hvězdy protože jsem knihu nedočetla a je proto možné, že se v ní skrývá něco, co stojí za to. Ovšem v rámci úspory času to nehodlám zjišťovat a raději se pustím do čtení jiné knihy :)

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Láska v oblacích může být skvělá věc. Hlavně když si lítáte po nebi s krásným pilotem, který je mistr svádění a postelového umění. Jenže občas je dobré zůstat i nohama na zemi. Kolikrát žena potřebuje důkaz, že její vyvolený je tak trochu ničema, co se k ní chová jako ke kusu hadru?

Zatímco já bych pilota hnala koštětem, že by letěl z domu rychlostí tryskáče, hlavní hrdinka lítá na růžovém oparu lásky. A za to prostě body dolů. Tohle je ovšem jediná výtka, kterou ke knize mám. I přes naivitu hlavní hrdinky se četla hezky.

Divoká píseňDivoká píseňV. Schwab

V temném městě Verity mají i stíny zuby a drápy. Ulicemi se potulují příšery, monstra, která se rodí z násilí. Krev-sající malchajové, stínoví malchajové a jako poslední tajemní sunajové, kteří pomocí hudby kradou duše.

Vicotria Schwab umí psát skvěle. To už prokázala ve svém Archivu. Divoká píseň je však trochu šikmo mířený výstřel. Originální nápad, ale první polovina knihy je tajemná jak hrad v Karpatech. Nejméně prvních 50 stran jsem netušila, jak to ve městě funguje a byla zmatená. V polovině knihy se to naštěstí přehoupne k dobrému, ale trochu rozpačitý dojem přetrvává. Možná i kvůli protivné a otravné Kate. :D

19.05.2017

NářekNářekM. Stiefvater

Nářek byla má první přečtená pkniha s víláckou tématikou.Rozhodně je nutné pochválit výborné popsání víl, které jsou v Nářku prezentovány tak, jak bych si je sama představovala a to velmi realisticky.
Pokud by jste ale byli zvědaví na nějaké podrobnější vysvětlení jak vílí svět funguje, nedočkáte se jej.Čtenář je do příběhu vhozen po hlavě, nestačí se divit co se to vlastně děje a nikde se nic moc nedozví, proč se to tak děje...
Některé situace jsou také poněkud přitažené za vlasy.Já sama jsem občas naříkala nad smýšlením a jednáním hlavní hrdinky..
S odstupem času a při zamhouření jednoho oka není Nářek až tak špatný.Je čtivý a dokonce po přečtení určítého množství stránek, příběh začne i dávat smysl.

Sbírka motýlůSbírka motýlůV. Besó

Celá kniha je o lovu na muže, sexu, neschopnosti vyrovnat se s ukončením předchozího vztahu a zase o sexu.. Lucie mi bohužel nebyla příliš sympatická.Vadí mi některé její vlasntosti- je neustále nespokojená, přelétavá a každý muž má problém se jí zavděčit. Zkrátka mám úplně odlišné životní hodnoty, než porovnávat, který z mých tří současných milenců je nejlepší...
Jistě, sex a vysoký počet sexuálních partnerů k tomuto typu četby patří, ale Lucie prostě nemá nic, čím by čtenáře do příběhu vtáhla, upoutala..
Jako oddechovka dobré, ale nějakou hlubší myšlenku tato kniha nemá, ani vás ničím výrazně neuchvátí..

1 2 3 >