Aires - Přečtené 278


Až moc blízko
? - březen 2018
Až moc blízko 2017, E. Moran

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...


Krverůž
? - březen 2018
Krverůž 2017, A. Howard (pseudonym)


Vražedná léčba
? - březen 2018
Vražedná léčba 2015, J. Dashner


Spáleniště: Zkouška
? - březen 2018
Spáleniště: Zkouška 2014, J. Dashner

Kniha se mi líbila, byla akční, příběh pěkně odsýpal a neustále se něco dělo. Autor nedopřeje Placerům ani čtenářům chvilku oddechu. Neustále je potřeba být na nohou, ve střehu a připraven na nečekané. Jednoduše z téhle knihy vás chytí čtenářský rapl, musíte si ji přečíst na posezení, protože jinak vám bude mozek neustále nahlodávat myšlenka- a co bylo dál? Spáleniště je tedy dobré čtení. Ale příběh samotný a všechny ty zkoušky mi moc nedávaly smysl. Ouvej, je to totiž úplně jiné než film. A musím říct, že v tomhle případě mi přijde o dost lepší film. Ta zápletka ve filmu je uvěřitelnější než v této knize.


Ctnosti králů
? - březen 2018
Ctnosti králů 2017, K. Liu

Miluji velkolepé příběhy ve velkolepých knihách! Ctnosti králů se přesně o takovou epickou velkolepost snaží. Vypráví příběh o konci jednoho císařství a počátcích nového. V tomhle světě se hraje na hrdinství a králové chtějí zbudovat svět podle sebe. Jenže ne vždy je to k obrazu lepšímu, každý má navíc na rukou krev a přízeň poddaných je nestálá. Opravdu to zavání velkým hrdinstvím. Ale jak pokračuje nekonečná série bitev, zjistíte že příběh se opakuje, jen se mění rivalové. Staré tváře nahrazují nové až je těch postav tolik, že by sami vydali na menší armádu. Vážně, proč si všichni autoři myslí, že epické příběhy potřebují k úspěchu tisíce postav? Vzpomeňme si na Pána prstenů s devítkou hlavních hrdinů. Ten měl nakonec mnohem větší grády, než tohle epické bitevní čtení. Tady mi chybělo větší souznění s hrdiny. Chce to více pocitů a dojmů, ne jenom mávání mečem a vypočítávání zabitých nepřátel.


Skleněná past
? - březen 2018
Skleněná past 2017, É. Fouassier

Po dočtení této knihy jsem v rozpacích. Skleněná past má potenciál a dobrý nápad. Chytrá lékárnice, která je povolána, aby odhalila hrozbu. V ohrožení je totiž sám král. Neznámí nepřátelé vedou spiknutí a nastražili skleněnou past. Teď je na Heloise, aby rozluštila šifrované stopy a zabránila tragédii. K tomu přidejte trable s neopětovanou láskou a máme tu stabilní základ, z kterého se dá sestavit slušný příběh. Jenže autorovi se to příliš nepovedlo. Napínavé situace v jeho podání moc napínavě nepůsobí a hrdinové jsou sympatičtí, ale těžko si k nim vytvoříte pouto. Nejspíše to je způsobeno autorovým stylem psaní.


Tisíc kousků tebe
? - březen 2018
Tisíc kousků tebe 2017, C. Gray (pseudonym)

Tahle kniha byla docela milé překvapení. Paralelní světy mám ráda a odlišné dimenze dodávají knize šmrnc. No kde jinde v jedné knize najdete svět budoucnosti a zároveň carské Rusko? Jen tu narazíte na milostný čtyřúhelník a já mám dojem, že by bohatě stačil zlatý klišoidní trojúhelník :D Celkově se kniha četla vážně pěkně, ale když ji porovnám s podobně laděnou Temnou hmotou, tak jasným vítězem je Temná hmota a to ve všech realitách :D


Paní půlnoci
? - únor 2018
Paní půlnoci 2017, J. Rumelt


Padesát odstínů svobody
? - únor 2018
Padesát odstínů svobody 2013, E. L. James (pseudonym)


Labyrint: Útěk
? - únor 2018
Labyrint: Útěk 2014, J. Dashner

Skvělá kniha :) Ale přiznám se, že film mám radši. Je to asi poprvé, co mám raději filmy než knihu. Příběh je perfektní. V knize mi však nesedí autorův styl psaní a zmatený začátek, kdy tam jsou samé zvláštní výrazy. Čóni. Baža. Futrálníci. No je toho více. A ani Thomas na mě v knize moc nezapůsobil. Ve filmu je celkem sebejistý a odhodlaný hrdina, tady je vyplašený přesně jak ten bažant, za kterého ho všichni mají :D


Šest vran
? - leden 2018
Šest vran 2017, L. Bardugo

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu jak ji všichni chválí, čekala jsem něco více. Takhle kniha má tolik nadšených fanoušků. Proto jsem si myslela, že mě posadí na zadek a přinutí se do toho příběhu zamilovat od první stránky. Ale nestalo se. Ze začátku se mi nešlo začíst, některé věty jsou dost kostrbaté a kdo předtím nečetl alespoň první díl Grišy, bude v tomhle světě poněkud ztracený. Výsledkem je, že se mi kniha opravdu líbila. Je to vážně skvělý a napínavý příběh. Ale nestala se z ní moje srdcová záležitost :)


Odveta
? - leden 2018
Odveta 2017, J. Charbonneau

První díl zajímavý, druhý díl ucházející, třetí díl se motá v kruhu a poté na 10 stránkách dojde k zázračnému vyřešení celé situace. Od začátku mi ta myšlenka přesměrovávání a zabíjení nadějných uchazečů přišla zvláštní. Ale neodsuzuj myšlenku, dokud nevíš pointu. A tak jsem doufala, že v závěru přijde autorka s nějakým geniálním vysvětlením. Jenže nestalo se. Cia dostane vražedný úkol (vážně by tohle někdo svěřil malé holce?) a polovinu knihy mluví o tom jak to udělat. Ale jsou to jen plané řeči, velkolepé finále se nekoná. Celkem příjemnou a zajímavou sérii autorka zabila naprosto nelogickým koncem, který projedete tempem pendolina, takový je to fofr.


Ritmatik
? - leden 2018
Ritmatik 2017, B. Sanderson

Jednodušší, čtivá a napínavá kniha :) Je to ideální čtivo pro mladší čtenáře, ale i starší se rádi ponoří do světa ritmatiků a divokých křídáků :)


Dračí skok
? - leden 2018
Dračí skok 2007, A. McCaffrey


Pod kůží
? - leden 2018
Pod kůží 2015, S. Durrant


Píseň zimy
? - leden 2018
Píseň zimy 2017, S. Jae-Jones

Tak tohle bylo plné zvláštních tónů! A to doslova. V této knize je mnohem více hudby, než si myslíte. Hlavní hrdinka Liesl se celou první polovinu rozplývá v notách, hlavu má plnou melodií a Krále duchů. Liesl věří ve staré pověsti o Králi duchů, který přináší zimu. Po zimě musí zákonitě přijít jaro, jenže aby přišlo jaro, musí Král duchů mít sílu. A jeho silou se každý rok stává nová nevěsta. Tentokrát by to měla být Liesl, která Králi učarovala svojí hudbou. Čeká ji stejný osud jako předchozí nevěsty? Postupně uvadne, uhasí se její plamen? Nebo ji udrží její vášnivá hudební duše při životě? Celá kniha má zvláštní nádech německých pohádek. Je psaná velmi zvláštně. Na jednu stranu je originální, poetická, plná popisů a melodií. Na druhou stranu to však knize škodí, protože první půlka je hrozně rozvleklá a nudná. Navíc je to celé zmatené, ne vždy vše dává smysl a spousta situací se opakuje. Zkrátka zvláštní kniha, která nesedne všem. Já si s ní úplně nerozuměla ale zároveň cítím, že má zajímavou atmosféru.


Úkol přežít
? - leden 2018
Úkol přežít 2017, V. M. Mahanenko

Tak tohle byla vážně skvělá jízda!Netradičního propojení příběhu s herní virtuální realitou, je skvělý nápad. Autorovi se to vážně povedlo a tak máte pocit, jako když hrajete hodně napínavé, bombastické RPG, plné překážek :)


Půlnoční klenot
? - leden 2018
Půlnoční klenot 2017, R. Mead


Posvátné lži Minnow Blyové
? - leden 2018
Posvátné lži Minnow Blyové 2017, S. Oakes

Velmi zajímavá kniha. Její čtení mě bavilo, ale závěr nebyl dle mých představ. Kniha je především o hledání odpovědí, o tom jestli existuje Bůh, o oprošťování se od lží, které Minnow celý život vtloukali do hlavy. Minnow vše přijímá se stoickým klidem a nechává vše kolem sebe plynout . K uvěřitelnosti mi prostě chyběly nějaké pocity, emoce, nebo pořádný konec. V knize se totiž v podstatě nic nevyřešilo.


Zbožňuju Vánoce
? - prosinec 2017
Zbožňuju Vánoce 2014, L. Kelk

Při čtení jsem se pobavila a vůbec nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly :) Milý, úsměvný a vánočně hřejivý příběh, kterému skoro nic nechybí. Jen možná nějaký sladký happyend, protože na konci se toho mnoho nevyřešilo :)


Mořeplavec
? - prosinec 2017
Mořeplavec 2011, D. Gabaldon


Machinace
? - prosinec 2017
Machinace 2017, H. Stone


Než odejdeš
? - prosinec 2017
Než odejdeš 2017, C. Swatman


Vendeta
? - listopad 2017
Vendeta 2017, C. Doyle

Před lety frčeli vegetariánští upíři, teď mafiáni. Jedno mají společné- jsou smrtelné nebezpeční a koušou a střílí jen občas. Jen když ochraňují slabé. Jinak jsou celkem hodní a k sežrání. Vážně, teď frčí mafiáni. Andělé pomsty ozbrojení noži a pistolemi, kteří sami sebe pasovali do role ochránců zákona. A podle Sofie Gracewellové to asi nezní moc děsivě, protože asi minutu poté, co ji okouzlující mafián junior Nico sdělí pravdu, stejně mu padne do náruče. Nad touhle knihou jsem občas kroutila hlavou, až jsem si snad zablokovala krk. Je poněkud přitažená za vlasy. Ale jinak se četla dobře, dokáže zaujmout a spravit náladu jako odpočinkové čtení. Takže za mě milý průměr. A rozhodně se nesnažím hejtovat mafiány. Uznávám, že něco na nich je. Třeba v Nebezpečné lásce od Kateřiny Petrusové bych jim taky možná padla kolem krku :)


Divotvůrce
listopad 2017 (25.-26.)
Divotvůrce 2017, S. d. Castell

Přečteno doslova jedním dechem a výsměchem. Tím rozumějte, že jsem se při čtení královsky bavila a byla z knihy stejně nadšená, asi jako když dostane kočkoveverka povolení někomu vyškrábat oči. Miluji sarkastické hrdiny, hlášky a především kočkoveverky :)


Alenka v říši zombií
? - listopad 2017
Alenka v říši zombií 2017, G. Showalter


Strom lží
? - listopad 2017
Strom lží 2017, F. Hardinge


Tragická historie nás dvou
? - listopad 2017
Tragická historie nás dvou 2017, J. Rothenberg

Zajímavá kniha o tom, že i duchové mohou milovat, cítit a prožívat :) Kniha je napsaná z pohledu náctileté hrdinky a stylem psaní to připomíná smršť jejích myšlenek a vtipných hlášek :) Mě to celkem vyhovovalo, ale někoho to může zaskočit. A občas mi přišlo, že mi něco důležitého v knize uteklo a v ději něco důležitého chybělo. A tím důležitým je asi vysvětlení. Je fajn rozhodnout se, že chcete napsat knihu o dívce, která se stala duchem. Ale nemůžete to do příběhu mrsknout jen tak. Jsou tu otázky- proč? Kdo jsou mrtví a ještě mrtvější? Proč je duchem jenom někdo? Jaká má tento svět pravidla?


Hořící měsíc
? - říjen 2017
Hořící měsíc 2017, J. Watson

Na světě existují celkem běžné trapasy. Jenže Lilly Swansonová má štěstí pouze na ty superotřesné. Jako například když jí její snoubenec v den svatby oznámí že si ji prostě vzít nemůže a vezme nohy na ramena. A to, že zdrcená Lilly poté nastoupí na let na své líbánky sama, ubrečená a v pyžamu a plyšových bačkorách, je jen třešničkou na dortu. Navíc si sedne vedle mírně ujetého chlápka, kterého omylem praští záchodovými dveřmi, zvrací před ním do pytlíku a ještě spolu stráví noc v thajském vězení. Myslíte že tohle může dopadnout dobře? Ale jistě, láska si cestu najde :) A tahle kniha si našla místo i v mém srdci, protože to byla vážně skvělá, vtipná a romantická oddechovka :)


Plamen v temnotě
? - říjen 2017
Plamen v temnotě 2017, S. Tahir

No tedy já nemám slov :) Tohle byla naprostá krasojízda, úžasná, se spoustou nečekaných zákrutů, a tak napínavá, že se mi tajil dech od začátku až do konce. Teď jsem přesvědčená, že tuhle sérii miluju :)


Ta přede mnou
? - říjen 2017
Ta přede mnou 2017, J. P. Delaney


Poslední dívka
? - říjen 2017
Poslední dívka 2017, R. Sager (pseudonym)


Růže pro Charlotte
? - říjen 2017
Růže pro Charlotte 2017, E. Craft

Charlotte má jasné cíle. Dokonalé známky, studium na univerzitě a hlavně pravidlo - žádná zábava, večírky a především žádní kluci. Jenže už na druhé stránce knihy k ní do květinářství napochoduje Tate Collins. A Charlotte podlehne. Čert vem nějaký zákaz románků! Charlotte se poprvé zamiluje a nejspíše má magnet na ty správné kluky. Tate Collins je totiž slavný zpěvák s temným tajemstvím. No pááni :D Příjemná romantická oddechovka, hezky napsaná, zábavná. Ale jednoduchá, ničím neurazí ani nenadchne. Celá kniha je o - chodíme spolu, rozešli jsme se protože jsi trouba, odpouštím ti ty můj troubo, anebo ne, tak se zase rozejdeme...


Ledová krev
? - říjen 2017
Ledová krev 2017, E. Blake

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)


Slyším tě všude
září 2017 (15.-25.)
Slyším tě všude 2017, C. Willis


Krev Nejmocnějších
? - září 2017
Krev Nejmocnějších 2017, M. Vorálková


První
? - září 2017
První 2015, K. Cass


Černý led
? - září 2017
Černý led 2015, B. Fitzpatrick


Blackout
? - září 2017
Blackout 2016, M. Elsberg

Strašidelně realistická kniha, která vám ukáže, že bez elektřiny rychle následuje konec světa, jak jej známe :) Zajímavé vyprávění, krátké kapitolky a špionážní linka zaujme. ALE. Něco tomu chybělo - emoce, pocity. Naopak je tu až moc technických pojmů a hotová lavina informací o energetice. Jistě, je to stravitelné a šikovně podané i pro laiky. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že by to šlo napsat ještě chytlavěji :)


Temná hmota
? - září 2017
Temná hmota 2017, B. Crouch

Opravdu nejlepší kniha toho roku, jakékoliv reality. Originální nápad, nic podobného jsem ještě nečetla. Na své si přijdou příznivci sci-fi, záhad i napětí :) Nemůžu si pomoct, takhle kniha mě prostě uhranula a těsně po Císařových čepelích ji považuji za největší knižní objev letošního roku :) Pokud ale máte raději příběhy, které se drží reality, zamiřte do jiné sféry. Temná hmota se totiž rozhodně nedrží při zemi :)


1 2 3 4 5 6 >