Aires - Přečtené 295


Normálně jiní
? - červenec 2018
Normálně jiní 2018, T. Robinson


Černá díra
? - červen 2018
Černá díra 2018, Y. Sigurðardóttir


Krutá krása
? - červen 2018
Krutá krása 2018, R. Hodge

Krutá krása je další převyprávění pohádky o Krásce a zvířeti. Retellingy mám ráda a tak jsem čekala docela hodně. Kniha mě bavila, ovšem měla i své nedostatky. Začátek je zoufale zmatený a celá kniha je zbytečně překombinovaná. Římská mytologie, pohádka o Krásce a zvířeti, Rampelníkovi, , Pandořina skříňka, hermetická magie. Byla to docela zajímavá splácanina. Největším problémem je samotný konec, který je rychlý a nepřinese pořádné vysvětlení. A přitom jsem se tak těšila na to, jak to dopadne. Kromě těchto nedostatků to totiž bylo skvělé čtení. Bavilo mě jak se Ignifex (Laskavý pán) a Nyx kočkovali, bavila mě i ta romantická jiskra mezi nimi, toulání se po nebezpečném domě a odhalování tajemství. Kdyby se autorka více rozepsala a vše čtenáři lépe vysvětlila, mohla to být naprosto úžasná kniha.


Nesmrtelní z Meluhy
? - červen 2018
Nesmrtelní z Meluhy 2018, A. Tripathi

Mýty opředená Indie. Bitva dobra se zlem. Mladík, který byl předurčen stát se velkým hrdinou a bohem. Jeho osudem je zachránit národ. Zní to moc dobře, že? A teď si dáme náhled do kruté reality. Atraktivní kulisy Indie. Pokus o velkou bitvu dobra se zlem. A jeden vyvolený mladík, který se ovšem chová jako puberťák. Vážně, kdo tohle mohl přirovnávat k Tolkienovi? Autor neumí pracovat s postavami, popisem ani pořádně vytvořit napínavé situace. Nemůžu si pomoct, ale prvních pár desítek stran mi to připomínalo sloh ze základky. Dále tu chybí nějaký historický kontext a naopak tu přebývají slovíčka jako terorismus, hygiena a další perličky. Když čtete knihu, která se odehrává 1900let před naším letopočtem, působí dost směšně, když se v ní mluví o teroristech


Cizinec
? - červen 2018
Cizinec 2018, A. Strobel

Ursula Poznanski jednoduše umí :) Nejdříve mě dostala svojí knihou Pět a teď se jí povedl další přímý zásah. Cizinec je totiž záhadný, napínavý a vtáhne vás natolik do děje, že se čtením neskončíte, dokud neobrátíte na poslední stránku. Celé to je pěkně zamotané, krapet méně uvěřitelné, ale víte co? Bylo mi to jedno, protože jsem byla napnutá jako kšandy. :)


Má mě rád, nemá mě rád
? - květen 2018
Má mě rád, nemá mě rád 2017, S. Thorne


Jak vyléčit zlomené srdce
? - květen 2018
Jak vyléčit zlomené srdce 2017, A. Bell

Moc milá, odpočinková kniha, která je naplněná láskou, hledáním sama sebe a spoustou humoru. Jistě, není to žádné veledílo, ale pokud od knihy očekáváte jen milý, laskavý příběh, který vás pohladí na duši a zahřeje u srdíčka, jste na správné stopě.


Turbulence
? - květen 2018
Turbulence 2017, W. G. (pseudonym)

Láska v oblacích může být skvělá věc. Hlavně když si lítáte po nebi s krásným pilotem, který je mistr svádění a postelového umění. Jenže občas je dobré zůstat i nohama na zemi. Kolikrát žena potřebuje důkaz, že její vyvolený je tak trochu ničema, co se k ní chová jako ke kusu hadru? Zatímco já bych pilota hnala koštětem, že by letěl z domu rychlostí tryskáče, hlavní hrdinka lítá na růžovém oparu lásky. A za to prostě body dolů. Tohle je ovšem jediná výtka, kterou ke knize mám. I přes naivitu hlavní hrdinky se četla hezky.


Na lovu
? - duben 2018
Na lovu 2018, M. Spooner


DNA
? - duben 2018
DNA 2017, Y. Sigurðardóttir


Lola a kluk od vedle
? - duben 2018
Lola a kluk od vedle 2013, S. Perkins


Polibek v New Yorku: Zimní romance
? - březen 2018
Polibek v New Yorku: Zimní romance 2017, C. Rider


Ready player one – Hra začíná
? - březen 2018
Ready player one – Hra začíná 2012, E. Cline

Nejsem velký geek ani herní maniak, ale tahle kniha mě stejně dostala! Ready Player One je návykovější než hraní videoher. Vůbec jsem se nemohla od ní odtrhnout. Pokud ve vás je aspoň špetka nadšení pro fantasy, touha po dobrodružství a máte rádi velké příběhy, nemůže vás zklamat. :)


S vědomím konce
? - březen 2018
S vědomím konce 2017, M. Crow (pseudonym)


Magonie
? - březen 2018
Magonie 2017, M. D. Headley

I když to tak zpočátku nevypadalo, nakonec mě tato kniha chytla :) Fascinující svět, kde létají lodě nad mraky, kde zpěv dokáže spustit vítr nebo přivolat dešťové velryby. Je to vážně originální nápad. Ona vlastně celá kniha je dost originální a chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na zvláštní styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Azy. V tom byl menší zádrhel. Ještě by to chtělo přidat trochu chemie, protože Aza a její kamarád se jako mávnutím proutku promění na dvojici Aza a její vytoužený přítel.


Muffin a čaj
? - březen 2018
Muffin a čaj 2018, T. Addair (pseudonym)

Muffin a čaj je sladká chuťovka, kterou slupnete na posezení. Přetéká dojmy, láskou a přeslazeností. Podle hodnocení a komentářů jsem asi první, komu tahle dobrůtka nesedla. Tahle kniha je na mě až moc roztomilá. V normálním světě těžko pohledáte dvojici chlapců, kteří mluví vznešeně jako profesorové filozofie a myšlenkami se ve svých 16 vyrovnají dospělým. Zvláštně na mě působila jejich mluva, jako kdyby si hráli na něco, co nejsou i prostředí. Najdete tu anglické gymnázium v české kotlině a vedle sebe v lavici sedí Cristian Arroyo a Novák. Přesto ale obdiv autorovi, který je v reálu velice milý a určitě nás ještě nějakými příběhy překvapí :) Pro mě je to jednoduše výlet do až moc sluníčkové krajiny. Raději se vrátím mezi draky, princezny a fantastické světy, kde občas to slunce zajde za mrak a kromě snění o polibcích přijde na řadu i nějaké to máchání mečem a boj se zloduchy :D


Záblesk
? - březen 2018
Záblesk 2017, A. Friis

Nedočteno. Po zhruba 50 stránkách jsem to vzdala, protože mě kniha vůbec neoslovila, stejně jako hlavní hrdinka, která se topí ve vodce a problémech. :D Nakonec dávám 2 hvězdy protože jsem knihu nedočetla a je proto možné, že se v ní skrývá něco, co stojí za to. Ovšem v rámci úspory času to nehodlám zjišťovat a raději se pustím do čtení jiné knihy :)


Až moc blízko
? - březen 2018
Až moc blízko 2017, E. Moran

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...


Krverůž
? - březen 2018
Krverůž 2017, A. Howard (pseudonym)


Vražedná léčba
? - březen 2018
Vražedná léčba 2015, J. Dashner


Spáleniště: Zkouška
? - březen 2018
Spáleniště: Zkouška 2014, J. Dashner

Kniha se mi líbila, byla akční, příběh pěkně odsýpal a neustále se něco dělo. Autor nedopřeje Placerům ani čtenářům chvilku oddechu. Neustále je potřeba být na nohou, ve střehu a připraven na nečekané. Jednoduše z téhle knihy vás chytí čtenářský rapl, musíte si ji přečíst na posezení, protože jinak vám bude mozek neustále nahlodávat myšlenka- a co bylo dál? Spáleniště je tedy dobré čtení. Ale příběh samotný a všechny ty zkoušky mi moc nedávaly smysl. Ouvej, je to totiž úplně jiné než film. A musím říct, že v tomhle případě mi přijde o dost lepší film. Ta zápletka ve filmu je uvěřitelnější než v této knize.


Ctnosti králů
? - březen 2018
Ctnosti králů 2017, K. Liu

Miluji velkolepé příběhy ve velkolepých knihách! Ctnosti králů se přesně o takovou epickou velkolepost snaží. Vypráví příběh o konci jednoho císařství a počátcích nového. V tomhle světě se hraje na hrdinství a králové chtějí zbudovat svět podle sebe. Jenže ne vždy je to k obrazu lepšímu, každý má navíc na rukou krev a přízeň poddaných je nestálá. Opravdu to zavání velkým hrdinstvím. Ale jak pokračuje nekonečná série bitev, zjistíte že příběh se opakuje, jen se mění rivalové. Staré tváře nahrazují nové až je těch postav tolik, že by sami vydali na menší armádu. Vážně, proč si všichni autoři myslí, že epické příběhy potřebují k úspěchu tisíce postav? Vzpomeňme si na Pána prstenů s devítkou hlavních hrdinů. Ten měl nakonec mnohem větší grády, než tohle epické bitevní čtení. Tady mi chybělo větší souznění s hrdiny. Chce to více pocitů a dojmů, ne jenom mávání mečem a vypočítávání zabitých nepřátel.


Skleněná past
? - březen 2018
Skleněná past 2017, É. Fouassier

Po dočtení této knihy jsem v rozpacích. Skleněná past má potenciál a dobrý nápad. Chytrá lékárnice, která je povolána, aby odhalila hrozbu. V ohrožení je totiž sám král. Neznámí nepřátelé vedou spiknutí a nastražili skleněnou past. Teď je na Heloise, aby rozluštila šifrované stopy a zabránila tragédii. K tomu přidejte trable s neopětovanou láskou a máme tu stabilní základ, z kterého se dá sestavit slušný příběh. Jenže autorovi se to příliš nepovedlo. Napínavé situace v jeho podání moc napínavě nepůsobí a hrdinové jsou sympatičtí, ale těžko si k nim vytvoříte pouto. Nejspíše to je způsobeno autorovým stylem psaní.


Tisíc kousků tebe
? - březen 2018
Tisíc kousků tebe 2017, C. Gray (pseudonym)

Tahle kniha byla docela milé překvapení. Paralelní světy mám ráda a odlišné dimenze dodávají knize šmrnc. No kde jinde v jedné knize najdete svět budoucnosti a zároveň carské Rusko? Jen tu narazíte na milostný čtyřúhelník a já mám dojem, že by bohatě stačil zlatý klišoidní trojúhelník :D Celkově se kniha četla vážně pěkně, ale když ji porovnám s podobně laděnou Temnou hmotou, tak jasným vítězem je Temná hmota a to ve všech realitách :D


Paní půlnoci
? - únor 2018
Paní půlnoci 2017, C. Clare (pseudonym)


Padesát odstínů svobody
? - únor 2018
Padesát odstínů svobody 2013, E. L. James (pseudonym)


Labyrint: Útěk
? - únor 2018
Labyrint: Útěk 2014, J. Dashner

Skvělá kniha :) Ale přiznám se, že film mám radši. Je to asi poprvé, co mám raději filmy než knihu. Příběh je perfektní. V knize mi však nesedí autorův styl psaní a zmatený začátek, kdy tam jsou samé zvláštní výrazy. Čóni. Baža. Futrálníci. No je toho více. A ani Thomas na mě v knize moc nezapůsobil. Ve filmu je celkem sebejistý a odhodlaný hrdina, tady je vyplašený přesně jak ten bažant, za kterého ho všichni mají :D


Šest vran
? - leden 2018
Šest vran 2017, L. Bardugo

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu jak ji všichni chválí, čekala jsem něco více. Takhle kniha má tolik nadšených fanoušků. Proto jsem si myslela, že mě posadí na zadek a přinutí se do toho příběhu zamilovat od první stránky. Ale nestalo se. Ze začátku se mi nešlo začíst, některé věty jsou dost kostrbaté a kdo předtím nečetl alespoň první díl Grišy, bude v tomhle světě poněkud ztracený. Výsledkem je, že se mi kniha opravdu líbila. Je to vážně skvělý a napínavý příběh. Ale nestala se z ní moje srdcová záležitost :)


Odveta
? - leden 2018
Odveta 2017, J. Charbonneau

První díl zajímavý, druhý díl ucházející, třetí díl se motá v kruhu a poté na 10 stránkách dojde k zázračnému vyřešení celé situace. Od začátku mi ta myšlenka přesměrovávání a zabíjení nadějných uchazečů přišla zvláštní. Ale neodsuzuj myšlenku, dokud nevíš pointu. A tak jsem doufala, že v závěru přijde autorka s nějakým geniálním vysvětlením. Jenže nestalo se. Cia dostane vražedný úkol (vážně by tohle někdo svěřil malé holce?) a polovinu knihy mluví o tom jak to udělat. Ale jsou to jen plané řeči, velkolepé finále se nekoná. Celkem příjemnou a zajímavou sérii autorka zabila naprosto nelogickým koncem, který projedete tempem pendolina, takový je to fofr.


Ritmatik
? - leden 2018
Ritmatik 2017, B. Sanderson

Jednodušší, čtivá a napínavá kniha :) Je to ideální čtivo pro mladší čtenáře, ale i starší se rádi ponoří do světa ritmatiků a divokých křídáků :)


Dračí skok
? - leden 2018
Dračí skok 2007, A. McCaffrey


Pod kůží
? - leden 2018
Pod kůží 2015, S. Durrant


Píseň zimy
? - leden 2018
Píseň zimy 2017, S. Jae-Jones

Tak tohle bylo plné zvláštních tónů! A to doslova. V této knize je mnohem více hudby, než si myslíte. Hlavní hrdinka Liesl se celou první polovinu rozplývá v notách, hlavu má plnou melodií a Krále duchů. Liesl věří ve staré pověsti o Králi duchů, který přináší zimu. Po zimě musí zákonitě přijít jaro, jenže aby přišlo jaro, musí Král duchů mít sílu. A jeho silou se každý rok stává nová nevěsta. Tentokrát by to měla být Liesl, která Králi učarovala svojí hudbou. Čeká ji stejný osud jako předchozí nevěsty? Postupně uvadne, uhasí se její plamen? Nebo ji udrží její vášnivá hudební duše při životě? Celá kniha má zvláštní nádech německých pohádek. Je psaná velmi zvláštně. Na jednu stranu je originální, poetická, plná popisů a melodií. Na druhou stranu to však knize škodí, protože první půlka je hrozně rozvleklá a nudná. Navíc je to celé zmatené, ne vždy vše dává smysl a spousta situací se opakuje. Zkrátka zvláštní kniha, která nesedne všem. Já si s ní úplně nerozuměla ale zároveň cítím, že má zajímavou atmosféru.


Úkol přežít
? - leden 2018
Úkol přežít 2017, V. M. Mahaněnko

Tak tohle byla vážně skvělá jízda!Netradičního propojení příběhu s herní virtuální realitou, je skvělý nápad. Autorovi se to vážně povedlo a tak máte pocit, jako když hrajete hodně napínavé, bombastické RPG, plné překážek :)


Půlnoční klenot
? - leden 2018
Půlnoční klenot 2017, R. Mead


Posvátné lži Minnow Blyové
? - leden 2018
Posvátné lži Minnow Blyové 2017, S. Oakes

Velmi zajímavá kniha. Její čtení mě bavilo, ale závěr nebyl dle mých představ. Kniha je především o hledání odpovědí, o tom jestli existuje Bůh, o oprošťování se od lží, které Minnow celý život vtloukali do hlavy. Minnow vše přijímá se stoickým klidem a nechává vše kolem sebe plynout . K uvěřitelnosti mi prostě chyběly nějaké pocity, emoce, nebo pořádný konec. V knize se totiž v podstatě nic nevyřešilo.


Zbožňuju Vánoce
? - prosinec 2017
Zbožňuju Vánoce 2014, L. Kelk

Při čtení jsem se pobavila a vůbec nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly :) Milý, úsměvný a vánočně hřejivý příběh, kterému skoro nic nechybí. Jen možná nějaký sladký happyend, protože na konci se toho mnoho nevyřešilo :)


Mořeplavec
? - prosinec 2017
Mořeplavec 2011, D. Gabaldon


Machinace
? - prosinec 2017
Machinace 2017, H. Stone


Než odejdeš
? - prosinec 2017
Než odejdeš 2017, C. Swatman


1 2 3 4 5 6 >