Aires - Přečtené 257


Machinace
? - prosinec 2017
Machinace 2017, H. Stone


Než odejdeš
? - prosinec 2017
Než odejdeš 2017, C. Swatman


Vendeta
? - listopad 2017
Vendeta 2017, C. Doyle

Před lety frčeli vegetariánští upíři, teď mafiáni. Jedno mají společné- jsou smrtelné nebezpeční a koušou a střílí jen občas. Jen když ochraňují slabé. Jinak jsou celkem hodní a k sežrání. Vážně, teď frčí mafiáni. Andělé pomsty ozbrojení noži a pistolemi, kteří sami sebe pasovali do role ochránců zákona. A podle Sofie Gracewellové to asi nezní moc děsivě, protože asi minutu poté, co ji okouzlující mafián junior Nico sdělí pravdu, stejně mu padne do náruče. Nad touhle knihou jsem občas kroutila hlavou, až jsem si snad zablokovala krk. Je poněkud přitažená za vlasy. Ale jinak se četla dobře, dokáže zaujmout a spravit náladu jako odpočinkové čtení. Takže za mě milý průměr. A rozhodně se nesnažím hejtovat mafiány. Uznávám, že něco na nich je. Třeba v Nebezpečné lásce od Kateřiny Petrusové bych jim taky možná padla kolem krku :)


Divotvůrce
listopad 2017 (25.-26.)
Divotvůrce 2017, S. d. Castell

Přečteno doslova jedním dechem a výsměchem. Tím rozumějte, že jsem se při čtení královsky bavila a byla z knihy stejně nadšená, asi jako když dostane kočkoveverka povolení někomu vyškrábat oči. Miluji sarkastické hrdiny, hlášky a především kočkoveverky :)


Alenka v říši zombií
? - listopad 2017
Alenka v říši zombií 2017, G. Showalter


Strom lží
? - listopad 2017
Strom lží 2017, F. Hardinge


Tragická historie nás dvou
? - listopad 2017
Tragická historie nás dvou 2017, J. Rothenberg

Zajímavá kniha o tom, že i duchové mohou milovat, cítit a prožívat :) Kniha je napsaná z pohledu náctileté hrdinky a stylem psaní to připomíná smršť jejích myšlenek a vtipných hlášek :) Mě to celkem vyhovovalo, ale někoho to může zaskočit. A občas mi přišlo, že mi něco důležitého v knize uteklo a v ději něco důležitého chybělo. A tím důležitým je asi vysvětlení. Je fajn rozhodnout se, že chcete napsat knihu o dívce, která se stala duchem. Ale nemůžete to do příběhu mrsknout jen tak. Jsou tu otázky- proč? Kdo jsou mrtví a ještě mrtvější? Proč je duchem jenom někdo? Jaká má tento svět pravidla?


Hořící měsíc
? - říjen 2017
Hořící měsíc 2017, J. Watson

Na světě existují celkem běžné trapasy. Jenže Lilly Swansonová má štěstí pouze na ty superotřesné. Jako například když jí její snoubenec v den svatby oznámí že si ji prostě vzít nemůže a vezme nohy na ramena. A to, že zdrcená Lilly poté nastoupí na let na své líbánky sama, ubrečená a v pyžamu a plyšových bačkorách, je jen třešničkou na dortu. Navíc si sedne vedle mírně ujetého chlápka, kterého omylem praští záchodovými dveřmi, zvrací před ním do pytlíku a ještě spolu stráví noc v thajském vězení. Myslíte že tohle může dopadnout dobře? Ale jistě, láska si cestu najde :) A tahle kniha si našla místo i v mém srdci, protože to byla vážně skvělá, vtipná a romantická oddechovka :)


Plamen v temnotě
? - říjen 2017
Plamen v temnotě 2017, S. Tahir

No tedy já nemám slov :) Tohle byla naprostá krasojízda, úžasná, se spoustou nečekaných zákrutů, a tak napínavá, že se mi tajil dech od začátku až do konce. Teď jsem přesvědčená, že tuhle sérii miluju :)


Ta přede mnou
? - říjen 2017
Ta přede mnou 2017, J. P. Delaney


Poslední dívka
? - říjen 2017
Poslední dívka 2017, R. Sager (pseudonym)


Růže pro Charlotte
? - říjen 2017
Růže pro Charlotte 2017, E. Craft

Charlotte má jasné cíle. Dokonalé známky, studium na univerzitě a hlavně pravidlo - žádná zábava, večírky a především žádní kluci. Jenže už na druhé stránce knihy k ní do květinářství napochoduje Tate Collins. A Charlotte podlehne. Čert vem nějaký zákaz románků! Charlotte se poprvé zamiluje a nejspíše má magnet na ty správné kluky. Tate Collins je totiž slavný zpěvák s temným tajemstvím. No pááni :D Příjemná romantická oddechovka, hezky napsaná, zábavná. Ale jednoduchá, ničím neurazí ani nenadchne. Celá kniha je o - chodíme spolu, rozešli jsme se protože jsi trouba, odpouštím ti ty můj troubo, anebo ne, tak se zase rozejdeme...


Ledová krev
? - říjen 2017
Ledová krev 2017, E. Blake

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)


Slyším tě všude
září 2017 (15.-25.)
Slyším tě všude 2017, C. Willis


Krev Nejmocnějších
? - září 2017
Krev Nejmocnějších 2017, M. Vorálková


První
? - září 2017
První 2015, K. Cass


Černý led
? - září 2017
Černý led 2015, B. Fitzpatrick


Blackout - Zajtra už bude neskoro
? - září 2017
Blackout - Zajtra už bude neskoro 2016, M. Elsberg

Strašidelně realistická kniha, která vám ukáže, že bez elektřiny rychle následuje konec světa, jak jej známe :) Zajímavé vyprávění, krátké kapitolky a špionážní linka zaujme. ALE. Něco tomu chybělo - emoce, pocity. Naopak je tu až moc technických pojmů a hotová lavina informací o energetice. Jistě, je to stravitelné a šikovně podané i pro laiky. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že by to šlo napsat ještě chytlavěji :)


Temná hmota
? - září 2017
Temná hmota 2017, B. Crouch

Opravdu nejlepší kniha toho roku, jakékoliv reality. Originální nápad, nic podobného jsem ještě nečetla. Na své si přijdou příznivci sci-fi, záhad i napětí :) Nemůžu si pomoct, takhle kniha mě prostě uhranula a těsně po Císařových čepelích ji považuji za největší knižní objev letošního roku :) Pokud ale máte raději příběhy, které se drží reality, zamiřte do jiné sféry. Temná hmota se totiž rozhodně nedrží při zemi :)


Ví o tobě
? - září 2017
Ví o tobě 2017, S. Pinborough

Šokující závěr :) Konec této knihy 100% neuhodnete a sednete si z něj na zadek. Věřte, že polštářek či nějakou jinou dopadovou plochu pro vaše ctěné pozadí budete potřebovat :) Kniha si u mě nabrala body za to nečekané rozuzlení. Jinak jsem ji však dočetla již před pár dny a pamatuji si z ní jen ten konec, takže natrvalo se mi do duše nijak nezapsala. Jen efektivní konec k dokonalosti nestačí :)


Jiskra v popelu
? - srpen 2017
Jiskra v popelu 2016, S. Tahir


Elementum
? - srpen 2017
Elementum 2016, J. Dittrich


Jdi za štěstím
červenec - srpen 2017
Jdi za štěstím 2017, T. Rees


Smlouva na život
? - srpen 2017
Smlouva na život 2016, M. Kloos

Akční příběh, který má potenciál. Vojenský dril, přestřelky, nejmodernější technika a nebezpečné akce. To vše vás rychle vcucne do příběhu. Ovšem pak následuje určitý zvrat a najednou tu máme knihu úplně jiného druhu (sci-fi). Celkem zajímavý skok, ale působí to trochu zvláštně. Sci-fi část příběhu by si zasloužila více stránek a lepší propracování.


Pes Jejího Veličenstva
? - srpen 2017
Pes Jejího Veličenstva 2017, D. Michie

Moc pěkné a roztomilé vyprávění z pohledu Nelsona, psa Jejího Veličenstva :) Vyprávění z psího pohledu je plné lumpáren, zážitků, životních mouder a filozofie. Moudrosti není nikdy dost, ale asi nebyl úplně nejlepší nápad udělat to tímto způsobem. Královská rodina je tu vylíčena jako v dokonalém světle. Nechybí andělé, citáty, životní poučení. Hezké, ale velmi těžko uvěřitelné příště by stačil příběh z pohledu psa, který poznává svět :)


Všechno, úplně všechno
? - červenec 2017
Všechno, úplně všechno 2015, N. Yoon


Mé jméno je Nikdo
? - červenec 2017
Mé jméno je Nikdo 2017, K. Orlando

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)


Poušť v plamenech
? - červenec 2017
Poušť v plamenech 2017, A. Hamilton


Tajemství parfému
? - červenec 2017
Tajemství parfému 2017, F. McIntosh

Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, plný vůní. Je div, že stránky samotné nevoní parfémem nebo po jasmínu. Milá kniha o jednom velkém snu, která se příjemně čte. Jen je možná místy až moc pomalá a rozvleklá...


Kruh
? - červenec 2017
Kruh 2015, D. Eggers

Tajemství jsou lži. Soukromý život je zločin. Sdílet veškeré své zážitky světu je povinnost. Nepošlete denně stovky smajlíků, nenapíšete desítky komentářů? Neskládá se váš život především z klikání a prohlížení příspěvků na sociální síti? Pak jste asociální a stojíte na samém okraji společnosti... Kniha se zajímavým nápadem, která vede k zamyšlení. Má v sobě něco jedinečného. ALE. Hlavní hrdinka Mae mi lezla na nervy. Vždy mě překvapilo, že nikdo pořád nevidí, kam to směřuje a že lidé jsou ochotni nechat se ovládat za příslib toho, že získají pár followerů :) Kniha se četla pomalu, prakticky nic se v ní neřeší, závěr podivný. Ale jako realistická a děsivá vize budoucnosti je dokonalá. Mnohem raději bych si však přečetla příběh o hrdince, která na konci dojde k nějakému prozření a začne proti uzavření Kruhu bojovat, než proti bezduché Mae, která je nadšená, když může posílat záplavy smajlíků :) :) :) :/


Všichni jsme utkáni z hvězd
? - červenec 2017
Všichni jsme utkáni z hvězd 2017, R. Coleman

Moc krásná a emotivní kniha. Kniha o umírání, naději, lásce a nevyřčených věcech. Ukáže vám, jak je důležité dávat najevo city a nebrat každý den na tomto světě jako samozřejmost. Není to nejveselejší čtení, podobně jako Hvězdy nám nepřály, přesto vás při čtení zahřeje u srdce, do kterého se vám tato kniha bezpochyby silně zapíše :)


Takoví jsme byli
? - červen 2017
Takoví jsme byli 2017, J. Ashton


Všichni ptáci na nebi
? - červen 2017
Všichni ptáci na nebi 2017, C. J. Anders

Když si přečtete anotaci, získáte dojem, že tuhle knihu musíte mít. Jenže pak přijde lehké rozčarování, že jde o něco úplně jiného, než jste si představovali. Ze začátku má příběh kouzelnou atmosféru a velký potenciál. Časem však zajede do nudných kolejí a to kouzlo se úplně vytratí. Autorka měla skvělý nápad a dobře našlápnuto, ale nakonec je kniha spíše o šikaně na střední, než o magii. Všichni ptáci na nebi se nedají zařadit do nějaké žánrové škatulky. Těžko říct i co si o knize myslet. V něčem byla jedinečná. Autorka v ní má skryté poselství o ochraně přírody a přátelství. Někdo by řekl, že má kniha hloubku. Já to říkám také, jenže já se v té hloubce topila. Nejvíce bych to přirovnala k magickému realismu. Pokud se vám líbila Ava Lavender nebo Miniaturista od J. Burton, možná vás tato kniha ohromí více.


Pád
? - červen 2017
Pád 2011, L. Kate

Moje očekávání nebyla nebesky vysoká, držela jsem se při zemi,ale i tak mě čekal drsný Pád :D Dalo se to přečíst, ale jinak mě kniha moc neohromila. Depresivní internátní polepšovna s hřbitovem uprostřed. Bazén v kapli osvětlený svíčkami. Plazící se stíny. Do tohoto prostředí přijde Lucinda Priceová a první co ji zajímá je, jestli si s ní ten sexy kluk, co vypadá jak andílek, vyjde na rande nebo ne. Shodou okolností ten kluk vážně andílek je, přesněji řečeno padlý anděl. A na této škole je dokonce padlých andělů celá hromada. A celý svět stojí a padá na tom, jestli se Luce zamiluje nebo ne... Byly tu nudné části, Luce na mě působila jako sobecká stalkerka, která potřebuje být centrem pozornosti. V knize není nic vysvětleno, vrší se jedna záhada za druhou a něco podstatného se dozvíte až na konci. Jinak celý děj knihy připomíná tlachání náctileté, která se láskou zbláznila...


Stačí jen chtít
červen 2017 (17.-19.)
Stačí jen chtít 2017, J. Charbonneau


Božský
? - červen 2017
Božský 2017, C. Lauren

Milé a vtipné čtení :) Jen je znát, že jde opravu o konec série. Příběhy všech předchozích hrdinů se prolínají a tak tu máme spoustu zamilovaných párů, ukřičených dětí a hromadu neznámých jmen, ve kterých se neorientuji. Ale to bude nejspíše tím, že jsem nečetla celou sérii, jen první díl Božského bastarda :) Pokud má být Božský vaše první přečtená kniha od Christiny Lauren, doporučuji ji na chvilku odstrčit stranou a raději začít jinou knihou série, aby vás ta spousta postav nezmátla :)


Po zemi bloudím dál
červen 2017 (09.-13.)
Po zemi bloudím dál 2017, R. Carson

Lee Westfallová má láskyplnou rodinu, svoji věrnou kobylku a nejlepšího kamaráda Jeffersona. A navíc má ještě jedno neobyčejné tajemství- schopnost vycítit zlato. Vycítí zlaté žíly hluboko v zemi, zlatý prach i drobné valounky v potoce. Jenže Lee žije ve světě, kde právě zuří kalifornská zlatá horečka. Tisíce lidí odchází na západ v naději, že najdou alespoň gram zlata. Pro Lee je to nebezpečná doba. Co by se stalo, kdyby někdo odhalil její schopnosti? Čeho by byli lidé schopni, aby si mohli ji a její talent přivlastnit? Možná jste o této knize zatím moc neslyšeli a je to škoda. Po zemi bloudím dál se mi moc líbila i když to byl příběh trochu netradiční. Magie a zlata tu bylo pomálu, kniha je spíše o napínavém putování na západ. Spolu s Lee budete putovat pouští, indiánskou prérií, čelit lupičům, nemocem a dalším nebezpečím. Fantasy to tedy moc není, ale mě vůbec nevadilo přečíst si pro změnu něco jiného. Té fantasy linky ,, vycítím zlato,, si asi více užijeme až v dalších dílech :)


Dcera čarodějnice
? - červen 2017
Dcera čarodějnice 2017, P. Brackston


Lovec králíků
? - červen 2017
Lovec králíků 2017, L. Kepler


My ostatní tu prostě žijem
? - červen 2017
My ostatní tu prostě žijem 2016, P. Ness

Představte si. Harry Potter zrovna objevuje tajemnou komnatu a v patách má baziliška. Neville píše úkoly a přemítá, jestli vůbec proleze do dalšího ročníku. Nic proti Nevillovi, ale naservírujme si pravdu, co vás zajímá více? :D Asi tak se dá popsat kniha My ostatní tu prostě žijem. Okolo probíhá záchrana světa před invazí Nesmrtelných. Mezitím Michael řeší problémy, jestli udělá maturitu a jestli někdy bude mít odvahu oslovit dívku, kterou miluje. Potuluje se se svou kamarádkou- dcerou misionářů, kamarádem gayem, co je zároveň kočičí bůh a sestrou anorektičkou. Vypadá to, že v této skupině už se více zajímavějších postav sejít nemohlo. A všichni řeší úplně všední problémy svého života. Nápad napsat knihu z pohledu absolutně obyčejných hrdinů, zatímco svět je plný Hrdinů s velkých H a superschopnostmi, je jedinečný. Ale jinak nevím, co si o této knize myslet. Četla se pěkně, byla vtipná, originální. Ovšem neměla prakticky žádný děj, žádné velké vyvrcholení a závěr. Jak je napsáno už v názvu, My ostatní tu prostě žijem, je o naprosto obyčejném životě. Já však raději utíkám k příběhům, které mě z všedního života vytrhnou :)


1 2 3 4 5 6 >