Aires - Přečtené 246


Růže pro Charlotte
? - říjen 2017
Růže pro Charlotte 2017, E. Craft

Charlotte má jasné cíle. Dokonalé známky, studium na univerzitě a hlavně pravidlo - žádná zábava, večírky a především žádní kluci. Jenže už na druhé stránce knihy k ní do květinářství napochoduje Tate Collins. A Charlotte podlehne. Čert vem nějaký zákaz románků! Charlotte se poprvé zamiluje a nejspíše má magnet na ty správné kluky. Tate Collins je totiž slavný zpěvák s temným tajemstvím. No pááni :D Příjemná romantická oddechovka, hezky napsaná, zábavná. Ale jednoduchá, ničím neurazí ani nenadchne. Celá kniha je o - chodíme spolu, rozešli jsme se protože jsi trouba, odpouštím ti ty můj troubo, anebo ne, tak se zase rozejdeme...


Ledová krev
? - říjen 2017
Ledová krev 2017, E. Blake

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)


Slyším tě všude
září 2017 (15.-25.)
Slyším tě všude 2017, C. Willis


Krev Nejmocnějších
? - září 2017
Krev Nejmocnějších 2017, M. Vorálková


První
? - září 2017
První 2015, K. Cass


Černý led
? - září 2017
Černý led 2015, B. Fitzpatrick


Blackout - Zajtra už bude neskoro
? - září 2017
Blackout - Zajtra už bude neskoro 2016, M. Elsberg

Strašidelně realistická kniha, která vám ukáže, že bez elektřiny rychle následuje konec světa, jak jej známe :) Zajímavé vyprávění, krátké kapitolky a špionážní linka zaujme. ALE. Něco tomu chybělo - emoce, pocity. Naopak je tu až moc technických pojmů a hotová lavina informací o energetice. Jistě, je to stravitelné a šikovně podané i pro laiky. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že by to šlo napsat ještě chytlavěji :)


Temná hmota
? - září 2017
Temná hmota 2017, B. Crouch

Opravdu nejlepší kniha toho roku, jakékoliv reality. Originální nápad, nic podobného jsem ještě nečetla. Na své si přijdou příznivci sci-fi, záhad i napětí :) Nemůžu si pomoct, takhle kniha mě prostě uhranula a těsně po Císařových čepelích ji považuji za největší knižní objev letošního roku :) Pokud ale máte raději příběhy, které se drží reality, zamiřte do jiné sféry. Temná hmota se totiž rozhodně nedrží při zemi :)


Ví o tobě
? - září 2017
Ví o tobě 2017, S. Pinborough

Šokující závěr :) Konec této knihy 100% neuhodnete a sednete si z něj na zadek. Věřte, že polštářek či nějakou jinou dopadovou plochu pro vaše ctěné pozadí budete potřebovat :) Kniha si u mě nabrala body za to nečekané rozuzlení. Jinak jsem ji však dočetla již před pár dny a pamatuji si z ní jen ten konec, takže natrvalo se mi do duše nijak nezapsala. Jen efektivní konec k dokonalosti nestačí :)


Jiskra v popelu
? - srpen 2017
Jiskra v popelu 2016, S. Tahir


Elementum
? - srpen 2017
Elementum 2016, J. Dittrich


Jdi za štěstím
červenec - srpen 2017
Jdi za štěstím 2017, T. Rees


Smlouva na život
? - srpen 2017
Smlouva na život 2016, M. Kloos

Akční příběh, který má potenciál. Vojenský dril, přestřelky, nejmodernější technika a nebezpečné akce. To vše vás rychle vcucne do příběhu. Ovšem pak následuje určitý zvrat a najednou tu máme knihu úplně jiného druhu (sci-fi). Celkem zajímavý skok, ale působí to trochu zvláštně. Sci-fi část příběhu by si zasloužila více stránek a lepší propracování.


Pes Jejího Veličenstva
? - srpen 2017
Pes Jejího Veličenstva 2017, D. Michie

Moc pěkné a roztomilé vyprávění z pohledu Nelsona, psa Jejího Veličenstva :) Vyprávění z psího pohledu je plné lumpáren, zážitků, životních mouder a filozofie. Moudrosti není nikdy dost, ale asi nebyl úplně nejlepší nápad udělat to tímto způsobem. Královská rodina je tu vylíčena jako v dokonalém světle. Nechybí andělé, citáty, životní poučení. Hezké, ale velmi těžko uvěřitelné příště by stačil příběh z pohledu psa, který poznává svět :)


Všechno, úplně všechno
? - červenec 2017
Všechno, úplně všechno 2015, N. Yoon


Mé jméno je Nikdo
? - červenec 2017
Mé jméno je Nikdo 2017, K. Orlando

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)


Poušť v plamenech
? - červenec 2017
Poušť v plamenech 2017, A. Hamilton


Tajemství parfému
? - červenec 2017
Tajemství parfému 2017, F. McIntosh

Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, plný vůní. Je div, že stránky samotné nevoní parfémem nebo po jasmínu. Milá kniha o jednom velkém snu, která se příjemně čte. Jen je možná místy až moc pomalá a rozvleklá...


Kruh
? - červenec 2017
Kruh 2015, D. Eggers

Tajemství jsou lži. Soukromý život je zločin. Sdílet veškeré své zážitky světu je povinnost. Nepošlete denně stovky smajlíků, nenapíšete desítky komentářů? Neskládá se váš život především z klikání a prohlížení příspěvků na sociální síti? Pak jste asociální a stojíte na samém okraji společnosti... Kniha se zajímavým nápadem, která vede k zamyšlení. Má v sobě něco jedinečného. ALE. Hlavní hrdinka Mae mi lezla na nervy. Vždy mě překvapilo, že nikdo pořád nevidí, kam to směřuje a že lidé jsou ochotni nechat se ovládat za příslib toho, že získají pár followerů :) Kniha se četla pomalu, prakticky nic se v ní neřeší, závěr podivný. Ale jako realistická a děsivá vize budoucnosti je dokonalá. Mnohem raději bych si však přečetla příběh o hrdince, která na konci dojde k nějakému prozření a začne proti uzavření Kruhu bojovat, než proti bezduché Mae, která je nadšená, když může posílat záplavy smajlíků :) :) :) :/


Všichni jsme utkáni z hvězd
? - červenec 2017
Všichni jsme utkáni z hvězd 2017, R. Coleman

Moc krásná a emotivní kniha. Kniha o umírání, naději, lásce a nevyřčených věcech. Ukáže vám, jak je důležité dávat najevo city a nebrat každý den na tomto světě jako samozřejmost. Není to nejveselejší čtení, podobně jako Hvězdy nám nepřály, přesto vás při čtení zahřeje u srdce, do kterého se vám tato kniha bezpochyby silně zapíše :)


Takoví jsme byli
? - červen 2017
Takoví jsme byli 2017, J. Ashton


Všichni ptáci na nebi
? - červen 2017
Všichni ptáci na nebi 2017, C. J. Anders

Když si přečtete anotaci, získáte dojem, že tuhle knihu musíte mít. Jenže pak přijde lehké rozčarování, že jde o něco úplně jiného, než jste si představovali. Ze začátku má příběh kouzelnou atmosféru a velký potenciál. Časem však zajede do nudných kolejí a to kouzlo se úplně vytratí. Autorka měla skvělý nápad a dobře našlápnuto, ale nakonec je kniha spíše o šikaně na střední, než o magii. Všichni ptáci na nebi se nedají zařadit do nějaké žánrové škatulky. Těžko říct i co si o knize myslet. V něčem byla jedinečná. Autorka v ní má skryté poselství o ochraně přírody a přátelství. Někdo by řekl, že má kniha hloubku. Já to říkám také, jenže já se v té hloubce topila. Nejvíce bych to přirovnala k magickému realismu. Pokud se vám líbila Ava Lavender nebo Miniaturista od J. Burton, možná vás tato kniha ohromí více.


Pád
? - červen 2017
Pád 2011, L. Kate

Moje očekávání nebyla nebesky vysoká, držela jsem se při zemi,ale i tak mě čekal drsný Pád :D Dalo se to přečíst, ale jinak mě kniha moc neohromila. Depresivní internátní polepšovna s hřbitovem uprostřed. Bazén v kapli osvětlený svíčkami. Plazící se stíny. Do tohoto prostředí přijde Lucinda Priceová a první co ji zajímá je, jestli si s ní ten sexy kluk, co vypadá jak andílek, vyjde na rande nebo ne. Shodou okolností ten kluk vážně andílek je, přesněji řečeno padlý anděl. A na této škole je dokonce padlých andělů celá hromada. A celý svět stojí a padá na tom, jestli se Luce zamiluje nebo ne... Byly tu nudné části, Luce na mě působila jako sobecká stalkerka, která potřebuje být centrem pozornosti. V knize není nic vysvětleno, vrší se jedna záhada za druhou a něco podstatného se dozvíte až na konci. Jinak celý děj knihy připomíná tlachání náctileté, která se láskou zbláznila...


Stačí jen chtít
červen 2017 (17.-19.)
Stačí jen chtít 2017, J. Charbonneau


Božský
? - červen 2017
Božský 2017, C. Lauren

Milé a vtipné čtení :) Jen je znát, že jde opravu o konec série. Příběhy všech předchozích hrdinů se prolínají a tak tu máme spoustu zamilovaných párů, ukřičených dětí a hromadu neznámých jmen, ve kterých se neorientuji. Ale to bude nejspíše tím, že jsem nečetla celou sérii, jen první díl Božského bastarda :) Pokud má být Božský vaše první přečtená kniha od Christiny Lauren, doporučuji ji na chvilku odstrčit stranou a raději začít jinou knihou série, aby vás ta spousta postav nezmátla :)


Po zemi bloudím dál
červen 2017 (09.-13.)
Po zemi bloudím dál 2017, R. Carsonová

Lee Westfallová má láskyplnou rodinu, svoji věrnou kobylku a nejlepšího kamaráda Jeffersona. A navíc má ještě jedno neobyčejné tajemství- schopnost vycítit zlato. Vycítí zlaté žíly hluboko v zemi, zlatý prach i drobné valounky v potoce. Jenže Lee žije ve světě, kde právě zuří kalifornská zlatá horečka. Tisíce lidí odchází na západ v naději, že najdou alespoň gram zlata. Pro Lee je to nebezpečná doba. Co by se stalo, kdyby někdo odhalil její schopnosti? Čeho by byli lidé schopni, aby si mohli ji a její talent přivlastnit? Možná jste o této knize zatím moc neslyšeli a je to škoda. Po zemi bloudím dál se mi moc líbila i když to byl příběh trochu netradiční. Magie a zlata tu bylo pomálu, kniha je spíše o napínavém putování na západ. Spolu s Lee budete putovat pouští, indiánskou prérií, čelit lupičům, nemocem a dalším nebezpečím. Fantasy to tedy moc není, ale mě vůbec nevadilo přečíst si pro změnu něco jiného. Té fantasy linky ,, vycítím zlato,, si asi více užijeme až v dalších dílech :)


Dcera čarodějnice
? - červen 2017
Dcera čarodějnice 2017, P. Brackston


Lovec králíků
? - červen 2017
Lovec králíků 2017, L. Kepler


My ostatní tu prostě žijem
? - červen 2017
My ostatní tu prostě žijem 2016, P. Ness

Představte si. Harry Potter zrovna objevuje tajemnou komnatu a v patách má baziliška. Neville píše úkoly a přemítá, jestli vůbec proleze do dalšího ročníku. Nic proti Nevillovi, ale naservírujme si pravdu, co vás zajímá více? :D Asi tak se dá popsat kniha My ostatní tu prostě žijem. Okolo probíhá záchrana světa před invazí Nesmrtelných. Mezitím Michael řeší problémy, jestli udělá maturitu a jestli někdy bude mít odvahu oslovit dívku, kterou miluje. Potuluje se se svou kamarádkou- dcerou misionářů, kamarádem gayem, co je zároveň kočičí bůh a sestrou anorektičkou. Vypadá to, že v této skupině už se více zajímavějších postav sejít nemohlo. A všichni řeší úplně všední problémy svého života. Nápad napsat knihu z pohledu absolutně obyčejných hrdinů, zatímco svět je plný Hrdinů s velkých H a superschopnostmi, je jedinečný. Ale jinak nevím, co si o této knize myslet. Četla se pěkně, byla vtipná, originální. Ovšem neměla prakticky žádný děj, žádné velké vyvrcholení a závěr. Jak je napsáno už v názvu, My ostatní tu prostě žijem, je o naprosto obyčejném životě. Já však raději utíkám k příběhům, které mě z všedního života vytrhnou :)


Poslední
? - květen 2017
Poslední 2017, A. Oliva

Poslední je kniha s velkým potenciálem. Post-apo knihy mám ráda, drsné světy také můžu a k tomu navíc lákavé téma reality show= ideální kombinace. Ale kniha by si zasloužila lepší zpracování, dalo by se z ní vytěžit mnohem více. Tento svět dává spoustu možností jak rozehrát napínavou hru o život, místo toho Zoo jen putuje, sotva se dívá kolem a mistrně popírá skutečnost...


Byla jsem tu
duben - květen 2017
Byla jsem tu 2016, G. Forman


Divoká píseň
? - květen 2017
Divoká píseň 2017, V. Schwab

V temném městě Verity mají i stíny zuby a drápy. Ulicemi se potulují příšery, monstra, která se rodí z násilí. Krev-sající malchajové, stínoví malchajové a jako poslední tajemní sunajové, kteří pomocí hudby kradou duše. Vicotria Schwab umí psát skvěle. To už prokázala ve svém Archivu. Divoká píseň je však trochu šikmo mířený výstřel. Originální nápad, ale první polovina knihy je tajemná jak hrad v Karpatech. Nejméně prvních 50 stran jsem netušila, jak to ve městě funguje a byla zmatená. V polovině knihy se to naštěstí přehoupne k dobrému, ale trochu rozpačitý dojem přetrvává. Možná i kvůli protivné a otravné Kate. A ještě perlička na závěr, který se týká reklam na knihu - kdo přišel na to, že má Divoká píseň něco společného s Romeem a Julií? :D


Nové Pompeje
? - květen 2017
Nové Pompeje 2017, D. Godfrey

Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z minulosti do současnosti. Ale i to otevírá spoustu možností. Můžete si založit zoo pravěkých tvorů, zachránit před pádem letadla lidi přenesením do budoucnosti nebo si postavit dokonalou repliku Pompejí. S pravými Římany zachráněnými před smrtí v popelu... Skvělá kniha. Cestování časem mě baví. Kniha se čte dobře, má originální nápad a trochu mi připomíná Let 305, který si také hraje s myšlenkou cestování časem. Propojuje se tu sci-fi s historií a výsledek je pěkně napínavý. Jen ten závěr byl uspěchaný, občas jsem si musela stránku přečíst dvakrát, aby mi něco neuteklo. Za to 1 hvězdička dolů...


Dřív než ji najde
? - květen 2017
Dřív než ji najde 2017, M. Kardos

Kniha staví především na dramatické rodinné tragédii a psychologii postav. Dřív než ji najde proto není dechberoucí thriller, při kterém se vám budou ježit chlupy na rukou. A to je tak trochu škoda. Tempo je pomalé, vláčné a něco přelomového se stane až v samotném závěru knihy. Konec je bleskurychlý, tak trochu klišoidní a kniha s takto zajímavou zápletkou by si zasloužila velkolepější finále. Knize schází potřebná dávka napětí a jiskra, která vás přinutí u dobrého thrilleru sedět až do rána. Na emoce vám příliš nezahraje, na nervy nezabrnká, zkrátka přejde jako dešťová přeháňka a nic moc ve vás nezanechá. Asi první kniha, která u mě po dočtení nevyvolala vůbec nic.


Panicové
? - květen 2017
Panicové 2017, D. Gabaldon

Jamie Fraser a Claire. Jejich příběh známe z knihy Cizinka. Ale taky vám někdy vrtalo hlavou, co bylo předtím, než Jamie potkal Claire? Jamie toho má za sebou více, než dost. Léta v Paříží, první lásku, vojenskou službu, střet s kapitánem Randallem a v neposlední řadě také jednu celkem bezvýznamnou epizodku, kterou vám představí tato kniha- Panicové. Těšila jsem se na další setkání s Jamiem, které jsem si v Cizince velmi oblíbila. Bohužel, Panicové jsou jen kraťoučký 90stránkový příběh. Ze spousty Jamieho dobrodružství zrovna tohle není to nejzajímavější Polovinu povídky na každé druhé straně přemýšlí, jaké by to asi bylo mít za sebou už pár hříšných radovánek :D Ach jo, já chtěla příběh stejně lákavý, poutavý, geniálně napsaný, jako byla Cizinka. Dostala jsem neobratný pokus o popsání toho, jaké to je být panicem :D


Hazard
? - duben 2017
Hazard 2011, F. Francis

Výborná Francisovka jako vždy :) Dostihová tématika, statečný, mírně ironický hrdina, který má před sebou tolik smrtelných a nebezpečných nástrah, že se to dá nazvat přímo překážkovým dostihem :) Kniha napínavá jako řemen, s rychlým tempem a šokujícím spádem, že se vám občas podlomí kolena jak před pardubickým Taxisem :) Hazard prostě nemá chybu :)


Noční lov
? - duben 2017
Noční lov 2017, R. Bryndza

Erika Fosterová se s nadšením pouští do nové výzvy - případu sériového vraha, který zanechává své oběti nahé, udušené, s pytlíkem na hlavě, ve svých vlastních postelích. Opět riskuje, překračuje pravidla a pěstuje si svůj osamělý život. Dobrá zpráva je, že mezi Dívkou v ledu a Nočním lovem nejspíše absolvovala kurz odvykání arogance, protože konečně působí sympatičtěji a nemetá rozkazy na každém kroku :) Díky tomu mě Noční lov bavil více, kniha je povedenější a čtivější než předchozí díl. Určitě je o stupínek výše, autor se zlepšuje, ale pořád je to nemastné, neslané. :D Děj je podobný prvnímu dílu, na stanici se pořád hraje Hra o trůny a o to, kdo bude šéfíkem místního okrsku. Takže groteska ze stanice četníků pokračuje a tentokrát s nebývalým zastoupením homosexuálů (nic proti nim samozřejmě), až to vypadá, že každý druhý policista je tak trochu jiný.


Neviditelná knihovna
? - duben 2017
Neviditelná knihovna 2017, G. Cogman

Pamatujete, jak se v prvním díle Harryho Pottera pokouší Seamus Finnigan čarovat? Okonorka, harfišum, proměň vodu v dobrý rum. Jenže se mu to nepovede. V tomhle případě se pokoušela čarovat autorka. Okonorka, harfišum, proměň průměrnou knihu, ať je cool. A kouzlo dopadlo stejně. Neviditelná knihovna je výbuch chaotické fantazie, splácanina všeho možného :) Alternativní světy, upíři, steampunk, magie, a Knihovníci. Neviditelná knihovna má slušný potenciál, autorka se do ní však pokusila nacpat vše, o čem v literatuře četla. Přesto je to pořád zajímavá kniha, jako dělaná pro fanoušky Flynna Carsena. Já se na ni hodně těšila, nakonec jsem se ale nedokázala pořádně začíst. Nevím, jestli je to dílem autorky nebo překladu, ale i věty byli takové zmatené, časté chyby, a při čtení se musíte hodně soustředit, aby jste se neztratily ve víru chaosu...


Zakázané přání
? - duben 2017
Zakázané přání 2016, J. Khoury

Ona je nejmocnější džinka ze všech. On je chlapec z ulice. Jejich láska otřese světem... Mocná džinka Zahra je kouzlem připoutaná ke své lampě. Musí sloužit svému pánovi a splnit mu tři jakákoliv přání. Za svůj život už měla pánů tisíce a jednoho, dopustila se zrady a započala válku mezi džiny a lidmi. Teď pyká uvězněná ve své lampě již více než 500 let, v troskách města, které sama zničila. Pak ale její lampu najde Aladin, chlapec z ulice, který si přeje pomstu. A Zahra mu ji ráda dopřeje. Aladin se stane bodem v jejím plánu, jak získat svoji svobodu. Když se jí povede osvobodit syna samotného lstivého krále džinů, bude volná. A udělá pro to všechno. Jenže pak se jí do cesty připlete láska... Orient. Džinové. Magie. Lidé. Aladin a jeho lampa. Zahra, poslední mocná džinka. Nezní to jako ideální kombinace? A to Ztracené přání rozhodně je. Naprosto vás vláká do světa Orientu a už nepustí. Příběh Aladina a Zahry je dechberoucí od začátku až do konce. Tohle není pohádková Disneyovka. Tohle je kniha plná akce, nástrah, nebezpečí, silné magie a především lásky. Nad přečtením neváhejte ani minutu. Zakázané přání je ještě lepší než tolik opěvovaná Pomsta a Rozbřesk! :)


Ohnivý muž
? - duben 2017
Ohnivý muž 2016, J. Hill


1 2 3 4 5 6 7 >