Aires

Přečtené 369Loutkář z Krakova
? - leden 2020
Loutkář z Krakova 2019, R. M. Romero


Až přejde zima
? - leden 2020
Až přejde zima 2019, K. M. Hargrave

Až přejde zima je kouzelný zimní příběh určený především mladším čtenářům, přesto dovede okouzlit i dospělé. Pokud jste letos zatoužili po sněhových vločkách nebo vás zkrátka baví severské prostředí a folklór, jste na správné stopě. Kniha vyniká magickou atmosférou jako z Narnie a připomíná podobně laděnou knihu Medvěd a slavík. Je sice krátká a velmi jednoduchá, přesto je to hezká pohádka plná mýtů, sněhových vloček,která rychle prolomí ledy a okouzlí i ta nejchladnější srdce. :)


Neopouštěj mě
? - leden 2020
Neopouštěj mě 2007, K. Ishiguro


Nyxia nespoutaná
? - leden 2020
Nyxia nespoutaná 2019, S. Reintgen


Nyxia
? - prosinec 2019
Nyxia 2019, S. Reintgen


Sejdeme se v knihkupectví
? - prosinec 2019
Sejdeme se v knihkupectví 2019, A. Meyerson


Matčina hra
? - prosinec 2019
Matčina hra 2019, S. Jones

Emily konečně našla muže svých snů. Je tu však drobný háček. Spolu s ním do jejího života vpluje tchýně Pammie, která si počíná jako buldozer, co chce zdemolovat veškerou jejich lásku a štěstí. Zkrátka zapomeňte na miloučkou babičku s Alzheimerem. Pammie se nehodlá svého syna vzdát a je ochotná jít i přes mrtvoly... Pravděpodobnost, že narazíte na psychopatickou důchodkyni, je celkem malá. Ale světe div se, tady je jedna jako vyšitá. Konkurovat jí může snad jenom Dolores Umbridgeová z Harryho Pottera a i té naše ,,milá ,, Pammie šlape na paty. Je milá asi jako kudlanka nábožná, připravená sežrat svého ženicha. Jen s drobným rozdílem, zlatíčko Pammie, si vzala na paškál potenciální nevěsty svého syna. Matčina hra je výborně napsaný psychothriller, ve kterém oblíbené téma vtípků o nesnesitelných tchýních, přeroste v něco mnohem drsnějšího. Mezi hlavní hrdinkou Emily a její protivnicí se postupně rozehraje bitva, které budete přihlížet se zatajeným dechem. Výborné čtení pro všechny, snad až na nevěsty. Číst ji před svatbou může být znepokojivé! :)


Útok obrů
? - prosinec 2019
Útok obrů 2019, K. Hearne

Kevin Hearne opět prokázal, že psát umí a to v podstatě cokoliv, co si usmyslí. Od druida Atticuse a jeho parťáka Oberona přeskočil k epické fantasy ve stylu Hry o trůny. Stejně jako v legendární GoT tu máme hromadu postav z nichž každá má svůj vlastní příběh a promyšlený fantasy svět sužovaný válkou proti obrům. Každý z hrdinů je něčím zajímavý, ať už jde o stříbrný rukávec Nel, která je jedno tělo a jedna duše se svým lesem, o mladíka který ovládá zvířata nebo o přílivovou námořnici, který odvrátí invazi. A to jsou jen střípky z jednoho velkého příběhu, který se postupně skládá dohromady. Začátek mi přišel hrozně komplikovaný, útočila na mě hromada nových jmen a pojmů. Přiznávám se, že polovinu jmen jsem si nezapamatovala a hrdiny se pamatovala jako -,,ten co ovládá zvířata,,. Za to body dolu protože i neobyčejná jména se dají vybrat tak, aby byla zapamatovatelná. Uznejte, že Tyriona, Sansu nebo Daenerys si pamatujete. Zatímco nějaký Abhinava, Melishev a tak..No zkrátka je to pořádný trénink pro paměťové buňky a dobrý náskok v boji proti Alzheimerovi. Ale postupně jsem se s novým světem sžila a pak už se kniha četla dobře až do velkého finále. :)


Ďáblovo písmo
? - prosinec 2019
Ďáblovo písmo 2019, M. Cordy

Máte rádi luštění tajemství, honbu za poklady, odhalování záhad starých jako lidstvo samo nebo prostě jen adrenalinové výpravy do divočiny? Je váš oblíbený hrdina Indiana Jones nebo Dan Brown? Máte rádi záhady a nevyřešené rébusy? Jestli jste odpověděli na jednu z otázek ano, tahle kniha je pro vás jako stvořená. Neváhejte a vydejte se spolu s geologem Rossem pátrat po samotném Zdroji života na naší planetě. Tajemný Voynichův rukopis, který se dosud nikomu nepodařilo rozluštit, ho dovede až ke kolébce lidstva. A jak už to tak bývá, v patách má nepřítele, který má s novým objevem své vlastní plány! :)


Bird Box
? - listopad 2019
Bird Box 2019, J. Malerman

Tam venku něco je. Něco děsivého, co nesmíte spatřit. Jediný pohled koutkem oka vás může stát život. Můžete to slyšet. Můžete tomu stát tváří v tvář. Můžete se toho dotknout nebo ono vás. Můžete otevřít oči a zemřít. Nebo dál setrvávat bezpečí ve tmě. Protože jakmile zahlédnete to, co je tam venku, je pro vás už pozdě... Konec světa může být vážně strhující. To vám ukáže Bird Box, postapokalyptický thriller toho nejlepšího kalibru a zároveň předloha stejnojmenného filmu od Netflixu. Film trhal rekordy ve sledovanosti a není divu. Jen si představte, že jste náhle uvrženi do temnoty. Vše musíte vykonávat poslepu a zároveň se smrtícím nebezpečím v zádech. Tohle byla vážně skvělá krasojízda, ze které mrazí a s atmosférou tak hustou, že by se dala krájet :)


V mysli vraha
? - listopad 2019
V mysli vraha 2019, M. Omer

Milujeme se, dokud nás smrt nerozdělí. Jenže co když věříte, že pravá láska překoná i tuhle překážku? Kam až vás může dohnat touha vyplnit prázdnotu? V této knize řádí vrah se zvrácenou myslí. Nedělá chyby. Neexistují stopy, jen oběti. Jediná možnost, jak ho odhalit, je myslet jako on. S tím se musí poprat forenzní psycholožka Zoe Bentleyová a agent Tatum Grey. Mají totiž zdatného protivníka. Vraha, s kterým by si určitě i děsivý Hannibal Lecter rád přátelsky potykal. Navíc tu jiskří dvojité napětí. Jednak z mrazivého příběhu, ale i mezi hlavní dvojicí. Občas tím probleskne i trocha humoru, kterou lehce obstará Tatumův dědeček, co ujíždí na marihuaně, a psychopatická kočka. Takže zhluboka se nadechněte a ponořte se do napínavého čtení. Pokud máte rádi thrillery, určitě budete vrnět blahem.


Hračkář
? - říjen 2019
Hračkář 2019, A. Mayne


Kaštánek
? - říjen 2019
Kaštánek 2019, S. Sveistrup


Střípky času
? - říjen 2019
Střípky času 2019, P. Slováková


Očistec
? - říjen 2019
Očistec 2019, A. Michálková


Pekárna v Brooklynu
? - říjen 2019
Pekárna v Brooklynu 2019, J. Caplin

Nedokážu odolat sladkému, ani dobrému čtení, co zahřeje u srdce. Pokud se vám taky při pohledu na sladké dortíčky (a šarmantní borce) sbíhají sliny, sáhněte po Pekárně z Brooklynu. Milé čtení napěchované romantikou a dobrůtkami. Hlavní hrdinka ráda peče a píše o jídle. Vydává se do New Yorku hledat nové chutě i lásku. Slintat vás přinutí její pekařské výtvory i její nový kolega - charismatický Todd, machr z velkoměsta, který nestíhá odhánět ctitelky :)


Stačí jen dotyk
? - říjen 2019
Stačí jen dotyk 2017, C. Oakley


Den, kdy se to stalo
? - září 2019
Den, kdy se to stalo 2019, N. Ellwood


Nenechám tě odejít
? - srpen 2019
Nenechám tě odejít 2019, C. Stevens


Tři temné koruny
? - srpen 2019
Tři temné koruny 2019, K. Blake


Pokoj zázraků
? - srpen 2019
Pokoj zázraků 2018, J. Sandrel


Nouzový kontakt
? - srpen 2019
Nouzový kontakt 2018, M. H. K. Choi

Zasněná Penny a troska Sam. Dvojice, která tak úplně nezapadá mezi ostatní. Jsou zkrátka jiní a řeší své vlastní velké trable. Jejich osudy se však protnou. Dva nešťastní lidé, kteří se spoléhají na to, že se navzájem odrazí ode dna. Stanou se pro sebe nouzovým kontaktem, číslem, na které můžete zavolat kdykoliv a na druhém konci se vždy dočkáte útěchy. Krásná myšlenka, ovšem depresivní a nudný příběh. Knihu jsem nedočetla. Skončila jsem zhruba ve třetině, když jsem poznala, že ztrácím čas. Měla jsem pocit, že je to víc a víc uhozenější. Navíc mám ráda příběhy,které mají spád, hezky plynou a unáší vás dějem, že si ani nevšimnete, že už jste na konci. Ovšem Nouzový kontakt je hrozně kostrbatě napsaný, se spoustou nedůležitých scén, divných postav, zvláštně formulovaných vět. Prostě se to vůbec nečte samo od sebe, ale spíše s vypětím všech sil.


Příběh srdce
? - srpen 2019
Příběh srdce 2019, K. Taylor


Napila jsem se vody z Nilu
? - červenec 2019
Napila jsem se vody z Nilu 2019, H. Ramon


A jak se vám líbím teď?
? - červenec 2019
A jak se vám líbím teď? 2019, H. Bourne


Dar
? - červenec 2019
Dar 2019, C. Benedict


Inkoust, kov a sklo
? - červenec 2019
Inkoust, kov a sklo 2019, G. Clare


Náš manžel
? - červenec 2019
Náš manžel 2019, J. Jakeman

V dobrém i zlém. Ve zdraví i v nemoci. Odříkáváte manželský slib, brečíte dojetím a těšíte se na společné zítřky. A teď stop. Shoďte růžové brýle. Co když vám totiž váš drahý manžel přeje jen to nejhorší? Co když jste pro něj jen majetek a hračka? Když vás chce připravit o to nejdůležitější, co máte, je ten pravý čas obrátit karty a vrhnout se do boje... Pomstychtivé trio ex se rozhodne pořádně zatopit svému milovanému, který je sebestředný, násilnický parchant. S elánem ženské mafie se pouští do boje a provedou něco šíleného. Ona vlastně celá zápletka je šílená, ale ve výsledku mi to bylo jedno. Důležité je, že má kniha spád a že budete napjatí jak kšandy! :)


Věř mi
? - červenec 2019
Věř mi 2018, J. Delaney (pseudonym)


Bez tebe napořád
? - červen 2019
Bez tebe napořád 2018, T. Jenkins Reid

Slyšeli jste už o supernovách? Září ze všeho nejjasněji. Prudce explodují a pak rychle vyhasínají. Představte si lásku silnou jako supernova. Která však náhle skončí, protože jste rozděleni. Již navždy.. Bez tebe napořád je objevem letošního roku. Tahle kniha je neuvěřitelně dojemná a emotivní. Při jejím čtení skoro jistě uroníte slzu. Jde o příběh Elsie a jejího uzdravování. Pere se s bolestí v srdci a mezitím vám zpětně vypráví všechny nejdůležitější okamžiky jejich lásky. Je to hodně intenzivní čtení s velkou silou. Občas je to ničivé a pak tu jsou i šťastné okamžiky. A zatím vším visí otazníky. Jak se vypořádat se smrtí manžela. Co když vám všichni říkají, že máte celý život před sebou a tohle byla jen první láska, ale vy v duši cítíte, že to byl ten Pravý s velkým P?


Světla na obloze
? - červen 2019
Světla na obloze 2019, L. Lueddecke


Beze svědků
? - červen 2019
Beze svědků 2019, L. Jewell

Beze svědků je povedený thriler. Psychologických thrillerů se teď však vyrojila spousta. Čtenáři milují příběhy, z kterých se jim dělá husí kůže, jsou šokující a překvapivé. Beze svědků v této konkurenci obstojí, ale zařadí se spíše mezi průměr. Husí kůže vám možná naskočí, chybí jí však překvapivost. Příběh je od poloviny průhledný a vy vidíte až na konec, jako skrz čiré sklo. Škoda, protože jinak je to příběh temný, který vám efektně zabrnká na nervy. Jsou prostě témata, které na nás zapůsobí vždy a únos dítěte mezi ně jistě patří. Rozhodně proto jde o emotivní čtení. Dobrý začátek a nápad kniha má. Jen škoda, že autorka úplně neodhadla správné dávkování a nalila nám lektvar pravdy už v půlce knihy. Zapracovat by jistě šlo i na tom, aby postavy byli sympatičtější :)


Spolubydlící
? - červen 2019
Spolubydlící 2019, C. Lauren


Prokletá krev
? - květen 2019
Prokletá krev 2019, Ange

Upírská selekce? Když před vypukla upírská mánie, měla jsem dojem, že upírů mám na deset let dopředu více než dost. Ale pozlátku krásných šatů, romantiky a kouzlu Versailles se těžko odolává. Odoláte snad dortíku se šlehačkou a třešinkou na vrchu? Já rozhodně ne. Prokletá krev to všechno slibovala, žádné delikátní propojení chutí, nebo nápadů, se však nekonalo... Představte si svět, kde Velká francouzská revoluce nikdy neproběhla. Francie je královstvím. Po chodbách Versailles běhá zlatá mládež a upíři. Krev, magie, královské intriky. Zní to skvěle, ale působí to jako patchwork deka. A přiznejme si, že i když na oko vypadají možná hezky, slátaniny jsou prostě fakt slátaniny. Tou Prokletá krev skutečně je. Potenciál má, všechno je ale dost neuměle propojené. Nic není vysvětleno. Čtenář, kterého zajímá, jak funguje magie, kolik je třeba upírů a jiné detaily, má prostě smůlu. Láska mezi hlavními hrdiny navíc nesrší žádnými feromony, prostě chyba chemie. Uspěchaný a zmatený konec. Zkrátka, tohle se příliš nepovedlo. Dobrý nápad, šitý horkou jehlou...


Námluvy s kocourem
? - květen 2019
Námluvy s kocourem 2019, M. Metz


Rule
? - květen 2019
Rule 2019, J. Crownover

Příběh o tom, že protiklady se přitahují a o tom,že hodné dívky zbožňují darebáky. Takové vztahy bývají komplikované. A hlavní hrdina Rule Archer je natolik komplikovaný,že by k němu měli dávat i návod k použití. Ten by se proklatě hodil Shaw, která se je do něj léta zamilovaná. Jestli objeví recept, jak s výbušným Rulem mít úspěšný vztah, bude to jako objev kamene mudrců! Takže zasednout ke kafíčku a připravte se na příjemné romantické čtení, vhodné na rozbušení srdce. Nic velkolepého však nečekejte. Hodných dívek a darebáků je již v knižním světě dost. Tuhle dvojici si budete pamatovat chvíli, pak na ni zapomenete...


Mapa k tobě
? - květen 2019
Mapa k tobě 2018, J. Monninger

Mapa k tobě je neskutečně krásně napsaný román, plný velké lásky. Tohle nejsou planá slova, protože Heather a Jack jsou skutečně kouzelná dvojice. Kniha je psaná trochu jinak. Autor si více hraje se slovy a píše tak nějak poeticky. Čtenáře zvyklé na červenou knihovnu, kde je nejdůležitější rychle skočit na to, nebo na laciné harlekýnky, to nejspíše odradí. Ale já si to velmi užívala. Příběh se mi zapsal pod kůži a tak správně zabrnkal na city. Jedna z nejhezčích romantických knih, které jsem v poslední době četla. Jen bych tomuto příběhu klidně dopřála více prostoru. Takhle je zbytečně stěsnaný.


Kůže plná stínů
? - květen 2019
Kůže plná stínů 2018, F. Hardinge


Ranní přání
? - duben 2019
Ranní přání 2019, N. Lusenti

Miluji kočky, romantiku i hřejivé příběhy, které pohladí u srdce. Ranní přání ovšem nebylo pro mě to pravé. Příběh je doslova rozkošný, protkaný miloučkými myšlenkami. Je psaný ale hrozně zvláštně. Přelouskala jsem třicet stránek a po nich jsem měla jediné přání - zaklapnout knihu. Vše je zmatené a hlavní hrdinka je jako bytost z jiné planety. Dává pokojům barvy podle nálady, přemýšlí jestli přijde krásný déšť nebo špatný déšť ,jestli její kočky chtějí večeřet na hezké podlaze a jestli jim vadí, že každá má jiný počet písmen ve jméně. Zkrátka je to snílek s velkým S, který má hlavu v barevných oblacích. Pro někoho může být její příběh tím pravým pohlazením. Pro mě to byl ovšem moc velký úlet. Prostě nemám to štěstí, abych viděla za každou barvou emoce, tančila po chodnících nespoutaně bosa a měla tak bohatou fantazii.


Lískový les
? - březen 2019
Lískový les 2018, M. Albert


1 ...