Aires - Příspěvky

Krutá krásaKrutá krásaR. Hodge

Krutá krása je další převyprávění pohádky o Krásce a zvířeti. Retellingy mám ráda a tak jsem čekala docela hodně. Kniha mě bavila, ovšem měla i své nedostatky. Začátek je zoufale zmatený a celá kniha je zbytečně překombinovaná. Římská mytologie, pohádka o Krásce a zvířeti, Rampelníkovi, , Pandořina skříňka, hermetická magie. Byla to docela zajímavá splácanina. Největším problémem je samotný konec, který je rychlý a nepřinese pořádné vysvětlení. A přitom jsem se tak těšila na to, jak to dopadne.

Kromě těchto nedostatků to totiž bylo skvělé čtení. Bavilo mě jak se Ignifex (Laskavý pán) a Nyx kočkovali, bavila mě i ta romantická jiskra mezi nimi, toulání se po nebezpečném domě a odhalování tajemství. Kdyby se autorka více rozepsala a vše čtenáři lépe vysvětlila, mohla to být naprosto úžasná kniha.

Nesmrtelní z MeluhyNesmrtelní z MeluhyA. Tripathi

Mýty opředená Indie. Bitva dobra se zlem. Mladík, který byl předurčen stát se velkým hrdinou a bohem. Jeho osudem je zachránit národ.

Zní to moc dobře, že? A teď si dáme náhled do kruté reality. Atraktivní kulisy Indie. Pokus o velkou bitvu dobra se zlem. A jeden vyvolený mladík, který se ovšem chová jako puberťák. Vážně, kdo tohle mohl přirovnávat k Tolkienovi? Autor neumí pracovat s postavami, popisem ani pořádně vytvořit napínavé situace. Nemůžu si pomoct, ale prvních pár desítek stran mi to připomínalo sloh ze základky. Dále tu chybí nějaký historický kontext a naopak tu přebývají slovíčka jako terorismus, hygiena a další perličky. Když čtete knihu, která se odehrává 1900let před naším letopočtem, působí dost směšně, když se v ní mluví o teroristech

CizinecCizinecA. Strobel

Ursula Poznanski jednoduše umí :) Nejdříve mě dostala svojí knihou Pět a teď se jí povedl další přímý zásah. Cizinec je totiž záhadný, napínavý a vtáhne vás natolik do děje, že se čtením neskončíte, dokud neobrátíte na poslední stránku. Celé to je pěkně zamotané, krapet méně uvěřitelné, ale víte co? Bylo mi to jedno, protože jsem byla napnutá jako kšandy. :)

Jak vyléčit zlomené srdceJak vyléčit zlomené srdceA. Bell

Moc milá, odpočinková kniha, která je naplněná láskou, hledáním sama sebe a spoustou humoru. Jistě, není to žádné veledílo, ale pokud od knihy očekáváte jen milý, laskavý příběh, který vás pohladí na duši a zahřeje u srdíčka, jste na správné stopě.

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Láska v oblacích může být skvělá věc. Hlavně když si lítáte po nebi s krásným pilotem, který je mistr svádění a postelového umění. Jenže občas je dobré zůstat i nohama na zemi. Kolikrát žena potřebuje důkaz, že její vyvolený je tak trochu ničema, co se k ní chová jako ke kusu hadru?

Zatímco já bych pilota hnala koštětem, že by letěl z domu rychlostí tryskáče, hlavní hrdinka lítá na růžovém oparu lásky. A za to prostě body dolů. Tohle je ovšem jediná výtka, kterou ke knize mám. I přes naivitu hlavní hrdinky se četla hezky.

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáE. Cline

Nejsem velký geek ani herní maniak, ale tahle kniha mě stejně dostala! Ready Player One je návykovější než hraní videoher. Vůbec jsem se nemohla od ní odtrhnout. Pokud ve vás je aspoň špetka nadšení pro fantasy, touha po dobrodružství a máte rádi velké příběhy, nemůže vás zklamat. :)

MagonieMagonieM. D. Headley

I když to tak zpočátku nevypadalo, nakonec mě tato kniha chytla :) Fascinující svět, kde létají lodě nad mraky, kde zpěv dokáže spustit vítr nebo přivolat dešťové velryby. Je to vážně originální nápad. Ona vlastně celá kniha je dost originální a chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na zvláštní styl vyprávění z pohledu hlavní hrdinky Azy. V tom byl menší zádrhel. Ještě by to chtělo přidat trochu chemie, protože Aza a její kamarád se jako mávnutím proutku promění na dvojici Aza a její vytoužený přítel.

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Muffin a čaj je sladká chuťovka, kterou slupnete na posezení. Přetéká dojmy, láskou a přeslazeností. Podle hodnocení a komentářů jsem asi první, komu tahle dobrůtka nesedla. Tahle kniha je na mě až moc roztomilá. V normálním světě těžko pohledáte dvojici chlapců, kteří mluví vznešeně jako profesorové filozofie a myšlenkami se ve svých 16 vyrovnají dospělým. Zvláštně na mě působila jejich mluva, jako kdyby si hráli na něco, co nejsou i prostředí. Najdete tu anglické gymnázium v české kotlině a vedle sebe v lavici sedí Cristian Arroyo a Novák.
Přesto ale obdiv autorovi, který je v reálu velice milý a určitě nás ještě nějakými příběhy překvapí :) Pro mě je to jednoduše výlet do až moc sluníčkové krajiny. Raději se vrátím mezi draky, princezny a fantastické světy, kde občas to slunce zajde za mrak a kromě snění o polibcích přijde na řadu i nějaké to máchání mečem a boj se zloduchy :D

ZábleskZábleskA. Friis

Nedočteno. Po zhruba 50 stránkách jsem to vzdala, protože mě kniha vůbec neoslovila, stejně jako hlavní hrdinka, která se topí ve vodce a problémech. :D Nakonec dávám 2 hvězdy protože jsem knihu nedočetla a je proto možné, že se v ní skrývá něco, co stojí za to. Ovšem v rámci úspory času to nehodlám zjišťovat a raději se pustím do čtení jiné knihy :)

Až moc blízkoAž moc blízkoE. Moran

Zajímavá kniha. Rychle jsem se začetla a ze začátku jsem byla vážně nadšená. Jenže pak začala být kniha hodně rozvleklá. Je v ní zoufale málo akce a zoufale hodně popíjení kafe, povídání a hraní si na stepfordské paničky :) Pokaždé když hlavní hrdinka řekla - tohle se ukázalo jako moje největší chyba nebo to jsem ještě nevěděla, co mě čeká, vždycky se mi zatajil dech a říkala jsem si - páni, tak na další stránce už to konečně přijde a stane se něco dramatického. Ale ono se nic nestalo a vlastně ani na konci...

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJ. Dashner

Kniha se mi líbila, byla akční, příběh pěkně odsýpal a neustále se něco dělo. Autor nedopřeje Placerům ani čtenářům chvilku oddechu. Neustále je potřeba být na nohou, ve střehu a připraven na nečekané. Jednoduše z téhle knihy vás chytí čtenářský rapl, musíte si ji přečíst na posezení, protože jinak vám bude mozek neustále nahlodávat myšlenka- a co bylo dál?

Spáleniště je tedy dobré čtení. Ale příběh samotný a všechny ty zkoušky mi moc nedávaly smysl. Ouvej, je to totiž úplně jiné než film. A musím říct, že v tomhle případě mi přijde o dost lepší film. Ta zápletka ve filmu je uvěřitelnější než v této knize.

Ctnosti králůCtnosti králůK. Liu

Miluji velkolepé příběhy ve velkolepých knihách! Ctnosti králů se přesně o takovou epickou velkolepost snaží. Vypráví příběh o konci jednoho císařství a počátcích nového. V tomhle světě se hraje na hrdinství a králové chtějí zbudovat svět podle sebe. Jenže ne vždy je to k obrazu lepšímu, každý má navíc na rukou krev a přízeň poddaných je nestálá. Opravdu to zavání velkým hrdinstvím. Ale jak pokračuje nekonečná série bitev, zjistíte že příběh se opakuje, jen se mění rivalové. Staré tváře nahrazují nové až je těch postav tolik, že by sami vydali na menší armádu. Vážně, proč si všichni autoři myslí, že epické příběhy potřebují k úspěchu tisíce postav? Vzpomeňme si na Pána prstenů s devítkou hlavních hrdinů. Ten měl nakonec mnohem větší grády, než tohle epické bitevní čtení. Tady mi chybělo větší souznění s hrdiny. Chce to více pocitů a dojmů, ne jenom mávání mečem a vypočítávání zabitých nepřátel.

Skleněná pastSkleněná pastÉ. Fouassier

Po dočtení této knihy jsem v rozpacích. Skleněná past má potenciál a dobrý nápad. Chytrá lékárnice, která je povolána, aby odhalila hrozbu. V ohrožení je totiž sám král. Neznámí nepřátelé vedou spiknutí a nastražili skleněnou past. Teď je na Heloise, aby rozluštila šifrované stopy a zabránila tragédii. K tomu přidejte trable s neopětovanou láskou a máme tu stabilní základ, z kterého se dá sestavit slušný příběh.
Jenže autorovi se to příliš nepovedlo. Napínavé situace v jeho podání moc napínavě nepůsobí a hrdinové jsou sympatičtí, ale těžko si k nim vytvoříte pouto. Nejspíše to je způsobeno autorovým stylem psaní.

Tisíc kousků tebeTisíc kousků tebeC. Gray (pseudonym)

Tahle kniha byla docela milé překvapení. Paralelní světy mám ráda a odlišné dimenze dodávají knize šmrnc. No kde jinde v jedné knize najdete svět budoucnosti a zároveň carské Rusko? Jen tu narazíte na milostný čtyřúhelník a já mám dojem, že by bohatě stačil zlatý klišoidní trojúhelník :D Celkově se kniha četla vážně pěkně, ale když ji porovnám s podobně laděnou Temnou hmotou, tak jasným vítězem je Temná hmota a to ve všech realitách :D

Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJ. Dashner

Skvělá kniha :) Ale přiznám se, že film mám radši. Je to asi poprvé, co mám raději filmy než knihu. Příběh je perfektní. V knize mi však nesedí autorův styl psaní a zmatený začátek, kdy tam jsou samé zvláštní výrazy. Čóni. Baža. Futrálníci. No je toho více. A ani Thomas na mě v knize moc nezapůsobil. Ve filmu je celkem sebejistý a odhodlaný hrdina, tady je vyplašený přesně jak ten bažant, za kterého ho všichni mají :D

Šest vranŠest vranL. Bardugo

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu jak ji všichni chválí, čekala jsem něco více. Takhle kniha má tolik nadšených fanoušků. Proto jsem si myslela, že mě posadí na zadek a přinutí se do toho příběhu zamilovat od první stránky. Ale nestalo se. Ze začátku se mi nešlo začíst, některé věty jsou dost kostrbaté a kdo předtím nečetl alespoň první díl Grišy, bude v tomhle světě poněkud ztracený. Výsledkem je, že se mi kniha opravdu líbila. Je to vážně skvělý a napínavý příběh. Ale nestala se z ní moje srdcová záležitost :)

OdvetaOdvetaJ. Charbonneau

První díl zajímavý, druhý díl ucházející, třetí díl se motá v kruhu a poté na 10 stránkách dojde k zázračnému vyřešení celé situace. Od začátku mi ta myšlenka přesměrovávání a zabíjení nadějných uchazečů přišla zvláštní. Ale neodsuzuj myšlenku, dokud nevíš pointu. A tak jsem doufala, že v závěru přijde autorka s nějakým geniálním vysvětlením.
Jenže nestalo se. Cia dostane vražedný úkol (vážně by tohle někdo svěřil malé holce?) a polovinu knihy mluví o tom jak to udělat. Ale jsou to jen plané řeči, velkolepé finále se nekoná. Celkem příjemnou a zajímavou sérii autorka zabila naprosto nelogickým koncem, který projedete tempem pendolina, takový je to fofr.

RitmatikRitmatikB. Sanderson

Jednodušší, čtivá a napínavá kniha :) Je to ideální čtivo pro mladší čtenáře, ale i starší se rádi ponoří do světa ritmatiků a divokých křídáků :)

Píseň zimyPíseň zimyS. Jae-Jones

Tak tohle bylo plné zvláštních tónů! A to doslova. V této knize je mnohem více hudby, než si myslíte. Hlavní hrdinka Liesl se celou první polovinu rozplývá v notách, hlavu má plnou melodií a Krále duchů. Liesl věří ve staré pověsti o Králi duchů, který přináší zimu. Po zimě musí zákonitě přijít jaro, jenže aby přišlo jaro, musí Král duchů mít sílu. A jeho silou se každý rok stává nová nevěsta. Tentokrát by to měla být Liesl, která Králi učarovala svojí hudbou. Čeká ji stejný osud jako předchozí nevěsty? Postupně uvadne, uhasí se její plamen? Nebo ji udrží její vášnivá hudební duše při životě?

Celá kniha má zvláštní nádech německých pohádek. Je psaná velmi zvláštně. Na jednu stranu je originální, poetická, plná popisů a melodií. Na druhou stranu to však knize škodí, protože první půlka je hrozně rozvleklá a nudná. Navíc je to celé zmatené, ne vždy vše dává smysl a spousta situací se opakuje. Zkrátka zvláštní kniha, která nesedne všem. Já si s ní úplně nerozuměla ale zároveň cítím, že má zajímavou atmosféru.

Úkol přežítÚkol přežítV. M. Mahaněnko

Tak tohle byla vážně skvělá jízda!Netradičního propojení příběhu s herní virtuální realitou, je skvělý nápad. Autorovi se to vážně povedlo a tak máte pocit, jako když hrajete hodně napínavé, bombastické RPG, plné překážek :)

Posvátné lži Minnow BlyovéPosvátné lži Minnow BlyovéS. Oakes

Velmi zajímavá kniha. Její čtení mě bavilo, ale závěr nebyl dle mých představ. Kniha je především o hledání odpovědí, o tom jestli existuje Bůh, o oprošťování se od lží, které Minnow celý život vtloukali do hlavy. Minnow vše přijímá se stoickým klidem a nechává vše kolem sebe plynout . K uvěřitelnosti mi prostě chyběly nějaké pocity, emoce, nebo pořádný konec. V knize se totiž v podstatě nic nevyřešilo.

Zbožňuju VánoceZbožňuju VánoceL. Kelk

Při čtení jsem se pobavila a vůbec nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly :) Milý, úsměvný a vánočně hřejivý příběh, kterému skoro nic nechybí. Jen možná nějaký sladký happyend, protože na konci se toho mnoho nevyřešilo :)

28.12.2017

VendetaVendetaC. Doyle

Před lety frčeli vegetariánští upíři, teď mafiáni. Jedno mají společné- jsou smrtelné nebezpeční a koušou a střílí jen občas. Jen když ochraňují slabé. Jinak jsou celkem hodní a k sežrání.

Vážně, teď frčí mafiáni. Andělé pomsty ozbrojení noži a pistolemi, kteří sami sebe pasovali do role ochránců zákona. A podle Sofie Gracewellové to asi nezní moc děsivě, protože asi minutu poté, co ji okouzlující mafián junior Nico sdělí pravdu, stejně mu padne do náruče.

Nad touhle knihou jsem občas kroutila hlavou, až jsem si snad zablokovala krk. Je poněkud přitažená za vlasy. Ale jinak se četla dobře, dokáže zaujmout a spravit náladu jako odpočinkové čtení. Takže za mě milý průměr. A rozhodně se nesnažím hejtovat mafiány. Uznávám, že něco na nich je. Třeba v Nebezpečné lásce od Kateřiny Petrusové bych jim taky možná padla kolem krku :)

29.11.2017

DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

Přečteno doslova jedním dechem a výsměchem. Tím rozumějte, že jsem se při čtení královsky bavila a byla z knihy stejně nadšená, asi jako když dostane kočkoveverka povolení někomu vyškrábat oči. Miluji sarkastické hrdiny, hlášky a především kočkoveverky :)

26.11.2017

Hořící měsícHořící měsícJ. Watson

Na světě existují celkem běžné trapasy. Jenže Lilly Swansonová má štěstí pouze na ty superotřesné. Jako například když jí její snoubenec v den svatby oznámí že si ji prostě vzít nemůže a vezme nohy na ramena. A to, že zdrcená Lilly poté nastoupí na let na své líbánky sama, ubrečená a v pyžamu a plyšových bačkorách, je jen třešničkou na dortu. Navíc si sedne vedle mírně ujetého chlápka, kterého omylem praští záchodovými dveřmi, zvrací před ním do pytlíku a ještě spolu stráví noc v thajském vězení. Myslíte že tohle může dopadnout dobře?

Ale jistě, láska si cestu najde :) A tahle kniha si našla místo i v mém srdci, protože to byla vážně skvělá, vtipná a romantická oddechovka :)

25.11.2017

Tragická historie nás dvouTragická historie nás dvouJ. Rothenberg

Zajímavá kniha o tom, že i duchové mohou milovat, cítit a prožívat :) Kniha je napsaná z pohledu náctileté hrdinky a stylem psaní to připomíná smršť jejích myšlenek a vtipných hlášek :) Mě to celkem vyhovovalo, ale někoho to může zaskočit. A občas mi přišlo, že mi něco důležitého v knize uteklo a v ději něco důležitého chybělo. A tím důležitým je asi vysvětlení. Je fajn rozhodnout se, že chcete napsat knihu o dívce, která se stala duchem. Ale nemůžete to do příběhu mrsknout jen tak. Jsou tu otázky- proč? Kdo jsou mrtví a ještě mrtvější? Proč je duchem jenom někdo? Jaká má tento svět pravidla?

11.11.2017

Plamen v temnotěPlamen v temnotěS. Tahir

No tedy já nemám slov :) Tohle byla naprostá krasojízda, úžasná, se spoustou nečekaných zákrutů, a tak napínavá, že se mi tajil dech od začátku až do konce. Teď jsem přesvědčená, že tuhle sérii miluju :)

30.10.2017

Růže pro CharlotteRůže pro CharlotteE. Craft

Charlotte má jasné cíle. Dokonalé známky, studium na univerzitě a hlavně pravidlo - žádná zábava, večírky a především žádní kluci. Jenže už na druhé stránce knihy k ní do květinářství napochoduje Tate Collins. A Charlotte podlehne. Čert vem nějaký zákaz románků! Charlotte se poprvé zamiluje a nejspíše má magnet na ty správné kluky. Tate Collins je totiž slavný zpěvák s temným tajemstvím. No pááni :D

Příjemná romantická oddechovka, hezky napsaná, zábavná. Ale jednoduchá, ničím neurazí ani nenadchne. Celá kniha je o - chodíme spolu, rozešli jsme se protože jsi trouba, odpouštím ti ty můj troubo, anebo ne, tak se zase rozejdeme...

12.10.2017

Ledová krevLedová krevE. Blake

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)

09.10.2017

BlackoutBlackoutM. Elsberg

Strašidelně realistická kniha, která vám ukáže, že bez elektřiny rychle následuje konec světa, jak jej známe :) Zajímavé vyprávění, krátké kapitolky a špionážní linka zaujme. ALE. Něco tomu chybělo - emoce, pocity. Naopak je tu až moc technických pojmů a hotová lavina informací o energetice. Jistě, je to stravitelné a šikovně podané i pro laiky. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že by to šlo napsat ještě chytlavěji :)

05.09.2017

Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Opravdu nejlepší kniha toho roku, jakékoliv reality. Originální nápad, nic podobného jsem ještě nečetla. Na své si přijdou příznivci sci-fi, záhad i napětí :) Nemůžu si pomoct, takhle kniha mě prostě uhranula a těsně po Císařových čepelích ji považuji za největší knižní objev letošního roku :)
Pokud ale máte raději příběhy, které se drží reality, zamiřte do jiné sféry. Temná hmota se totiž rozhodně nedrží při zemi :)

02.09.2017

Ví o toběVí o toběS. Pinborough

Šokující závěr :) Konec této knihy 100% neuhodnete a sednete si z něj na zadek. Věřte, že polštářek či nějakou jinou dopadovou plochu pro vaše ctěné pozadí budete potřebovat :) Kniha si u mě nabrala body za to nečekané rozuzlení. Jinak jsem ji však dočetla již před pár dny a pamatuji si z ní jen ten konec, takže natrvalo se mi do duše nijak nezapsala. Jen efektivní konec k dokonalosti nestačí :)

02.09.2017

Smlouva na životSmlouva na životM. Kloos

Akční příběh, který má potenciál. Vojenský dril, přestřelky, nejmodernější technika a nebezpečné akce. To vše vás rychle vcucne do příběhu. Ovšem pak následuje určitý zvrat a najednou tu máme knihu úplně jiného druhu (sci-fi). Celkem zajímavý skok, ale působí to trochu zvláštně. Sci-fi část příběhu by si zasloužila více stránek a lepší propracování.

02.08.2017

Pes Jejího VeličenstvaPes Jejího VeličenstvaD. Michie

Moc pěkné a roztomilé vyprávění z pohledu Nelsona, psa Jejího Veličenstva :) Vyprávění z psího pohledu je plné lumpáren, zážitků, životních mouder a filozofie. Moudrosti není nikdy dost, ale asi nebyl úplně nejlepší nápad udělat to tímto způsobem. Královská rodina je tu vylíčena jako v dokonalém světle. Nechybí andělé, citáty, životní poučení. Hezké, ale velmi těžko uvěřitelné příště by stačil příběh z pohledu psa, který poznává svět :)

02.08.2017

Tajemství parfémuTajemství parfémuF. McIntosh

Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, plný vůní. Je div, že stránky samotné nevoní parfémem nebo po jasmínu. Milá kniha o jednom velkém snu, která se příjemně čte. Jen je možná místy až moc pomalá a rozvleklá...

28.07.2017

Mé jméno je NikdoMé jméno je NikdoK. Orlando

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)

25.07.2017

KruhKruhD. Eggers

Tajemství jsou lži. Soukromý život je zločin. Sdílet veškeré své zážitky světu je povinnost. Nepošlete denně stovky smajlíků, nenapíšete desítky komentářů? Neskládá se váš život především z klikání a prohlížení příspěvků na sociální síti? Pak jste asociální a stojíte na samém okraji společnosti...
Kniha se zajímavým nápadem, která vede k zamyšlení. Má v sobě něco jedinečného. ALE. Hlavní hrdinka Mae mi lezla na nervy. Vždy mě překvapilo, že nikdo pořád nevidí, kam to směřuje a že lidé jsou ochotni nechat se ovládat za příslib toho, že získají pár followerů :) Kniha se četla pomalu, prakticky nic se v ní neřeší, závěr podivný. Ale jako realistická a děsivá vize budoucnosti je dokonalá.
Mnohem raději bych si však přečetla příběh o hrdince, která na konci dojde k nějakému prozření a začne proti uzavření Kruhu bojovat, než proti bezduché Mae, která je nadšená, když může posílat záplavy smajlíků :) :) :) :/

03.07.2017

Všichni jsme utkáni z hvězdVšichni jsme utkáni z hvězdR. Coleman

Moc krásná a emotivní kniha. Kniha o umírání, naději, lásce a nevyřčených věcech. Ukáže vám, jak je důležité dávat najevo city a nebrat každý den na tomto světě jako samozřejmost. Není to nejveselejší čtení, podobně jako Hvězdy nám nepřály, přesto vás při čtení zahřeje u srdce, do kterého se vám tato kniha bezpochyby silně zapíše :)

01.07.2017

Všichni ptáci na nebiVšichni ptáci na nebiC. J. Anders

Když si přečtete anotaci, získáte dojem, že tuhle knihu musíte mít. Jenže pak přijde lehké rozčarování, že jde o něco úplně jiného, než jste si představovali. Ze začátku má příběh kouzelnou atmosféru a velký potenciál. Časem však zajede do nudných kolejí a to kouzlo se úplně vytratí. Autorka měla skvělý nápad a dobře našlápnuto, ale nakonec je kniha spíše o šikaně na střední, než o magii. Všichni ptáci na nebi se nedají zařadit do nějaké žánrové škatulky. Těžko říct i co si o knize myslet. V něčem byla jedinečná. Autorka v ní má skryté poselství o ochraně přírody a přátelství. Někdo by řekl, že má kniha hloubku. Já to říkám také, jenže já se v té hloubce topila. Nejvíce bych to přirovnala k magickému realismu. Pokud se vám líbila Ava Lavender nebo Miniaturista od J. Burton, možná vás tato kniha ohromí více.

27.06.2017

PádPádL. Kate

Moje očekávání nebyla nebesky vysoká, držela jsem se při zemi,ale i tak mě čekal drsný Pád :D Dalo se to přečíst, ale jinak mě kniha moc neohromila. Depresivní internátní polepšovna s hřbitovem uprostřed. Bazén v kapli osvětlený svíčkami. Plazící se stíny. Do tohoto prostředí přijde Lucinda Priceová a první co ji zajímá je, jestli si s ní ten sexy kluk, co vypadá jak andílek, vyjde na rande nebo ne. Shodou okolností ten kluk vážně andílek je, přesněji řečeno padlý anděl. A na této škole je dokonce padlých andělů celá hromada. A celý svět stojí a padá na tom, jestli se Luce zamiluje nebo ne...

Byly tu nudné části, Luce na mě působila jako sobecká stalkerka, která potřebuje být centrem pozornosti. V knize není nic vysvětleno, vrší se jedna záhada za druhou a něco podstatného se dozvíte až na konci. Jinak celý děj knihy připomíná tlachání náctileté, která se láskou zbláznila...

26.06.2017

1 2 3 >