Aires - Komentáře


Labyrint: ÚtěkLabyrint: ÚtěkJ. Dashner

Skvělá kniha :) Ale přiznám se, že film mám radši. Je to asi poprvé, co mám raději filmy než knihu. Příběh je perfektní. V knize mi však nesedí autorův styl psaní a zmatený začátek, kdy tam jsou samé zvláštní výrazy. Čóni. Baža. Futrálníci. No je toho více. A ani Thomas na mě v knize moc nezapůsobil. Ve filmu je celkem sebejistý a odhodlaný hrdina, tady je vyplašený přesně jak ten bažant, za kterého ho všichni mají :D

09. února


Šest vranŠest vranL. Bardugo

Kniha se mi líbila, ale vzhledem k tomu jak ji všichni chválí, čekala jsem něco více. Takhle kniha má tolik nadšených fanoušků. Proto jsem si myslela, že mě posadí na zadek a přinutí se do toho příběhu zamilovat od první stránky. Ale nestalo se. Ze začátku se mi nešlo začíst, některé věty jsou dost kostrbaté a kdo předtím nečetl alespoň první díl Grišy, bude v tomhle světě poněkud ztracený. Výsledkem je, že se mi kniha opravdu líbila. Je to vážně skvělý a napínavý příběh. Ale nestala se z ní moje srdcová záležitost :)

31. ledna


OdvetaOdvetaJ. Charbonneau

První díl zajímavý, druhý díl ucházející, třetí díl se motá v kruhu a poté na 10 stránkách dojde k zázračnému vyřešení celé situace. Od začátku mi ta myšlenka přesměrovávání a zabíjení nadějných uchazečů přišla zvláštní. Ale neodsuzuj myšlenku, dokud nevíš pointu. A tak jsem doufala, že v závěru přijde autorka s nějakým geniálním vysvětlením.
Jenže nestalo se. Cia dostane vražedný úkol (vážně by tohle někdo svěřil malé holce?) a polovinu knihy mluví o tom jak to udělat. Ale jsou to jen plané řeči, velkolepé finále se nekoná. Celkem příjemnou a zajímavou sérii autorka zabila naprosto nelogickým koncem, který projedete tempem pendolina, takový je to fofr.

22. ledna


RitmatikRitmatikB. Sanderson

Jednodušší, čtivá a napínavá kniha :) Je to ideální čtivo pro mladší čtenáře, ale i starší se rádi ponoří do světa ritmatiků a divokých křídáků :)

22. ledna


Píseň zimyPíseň zimyS. Jae-Jones

Tak tohle bylo plné zvláštních tónů! A to doslova. V této knize je mnohem více hudby, než si myslíte. Hlavní hrdinka Liesl se celou první polovinu rozplývá v notách, hlavu má plnou melodií a Krále duchů. Liesl věří ve staré pověsti o Králi duchů, který přináší zimu. Po zimě musí zákonitě přijít jaro, jenže aby přišlo jaro, musí Král duchů mít sílu. A jeho silou se každý rok stává nová nevěsta. Tentokrát by to měla být Liesl, která Králi učarovala svojí hudbou. Čeká ji stejný osud jako předchozí nevěsty? Postupně uvadne, uhasí se její plamen? Nebo ji udrží její vášnivá hudební duše při životě?

Celá kniha má zvláštní nádech německých pohádek. Je psaná velmi zvláštně. Na jednu stranu je originální, poetická, plná popisů a melodií. Na druhou stranu to však knize škodí, protože první půlka je hrozně rozvleklá a nudná. Navíc je to celé zmatené, ne vždy vše dává smysl a spousta situací se opakuje. Zkrátka zvláštní kniha, která nesedne všem. Já si s ní úplně nerozuměla ale zároveň cítím, že má zajímavou atmosféru.

12. ledna


Úkol přežítÚkol přežítV. M. Mahanenko

Tak tohle byla vážně skvělá jízda!Netradičního propojení příběhu s herní virtuální realitou, je skvělý nápad. Autorovi se to vážně povedlo a tak máte pocit, jako když hrajete hodně napínavé, bombastické RPG, plné překážek :)

07. ledna


Posvátné lži Minnow BlyovéPosvátné lži Minnow BlyovéS. Oakes

Velmi zajímavá kniha. Její čtení mě bavilo, ale závěr nebyl dle mých představ. Kniha je především o hledání odpovědí, o tom jestli existuje Bůh, o oprošťování se od lží, které Minnow celý život vtloukali do hlavy. Minnow vše přijímá se stoickým klidem a nechává vše kolem sebe plynout . K uvěřitelnosti mi prostě chyběly nějaké pocity, emoce, nebo pořádný konec. V knize se totiž v podstatě nic nevyřešilo.

03. ledna


Zbožňuju VánoceZbožňuju VánoceL. Kelk

Při čtení jsem se pobavila a vůbec nevadilo, že jsem nečetla předchozí díly :) Milý, úsměvný a vánočně hřejivý příběh, kterému skoro nic nechybí. Jen možná nějaký sladký happyend, protože na konci se toho mnoho nevyřešilo :)

28.12.2017


VendetaVendetaC. Doyle

Před lety frčeli vegetariánští upíři, teď mafiáni. Jedno mají společné- jsou smrtelné nebezpeční a koušou a střílí jen občas. Jen když ochraňují slabé. Jinak jsou celkem hodní a k sežrání.

Vážně, teď frčí mafiáni. Andělé pomsty ozbrojení noži a pistolemi, kteří sami sebe pasovali do role ochránců zákona. A podle Sofie Gracewellové to asi nezní moc děsivě, protože asi minutu poté, co ji okouzlující mafián junior Nico sdělí pravdu, stejně mu padne do náruče.

Nad touhle knihou jsem občas kroutila hlavou, až jsem si snad zablokovala krk. Je poněkud přitažená za vlasy. Ale jinak se četla dobře, dokáže zaujmout a spravit náladu jako odpočinkové čtení. Takže za mě milý průměr. A rozhodně se nesnažím hejtovat mafiány. Uznávám, že něco na nich je. Třeba v Nebezpečné lásce od Kateřiny Petrusové bych jim taky možná padla kolem krku :)

29.11.2017


DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

Přečteno doslova jedním dechem a výsměchem. Tím rozumějte, že jsem se při čtení královsky bavila a byla z knihy stejně nadšená, asi jako když dostane kočkoveverka povolení někomu vyškrábat oči. Miluji sarkastické hrdiny, hlášky a především kočkoveverky :)

26.11.2017


Hořící měsícHořící měsícJ. Watson

Na světě existují celkem běžné trapasy. Jenže Lilly Swansonová má štěstí pouze na ty superotřesné. Jako například když jí její snoubenec v den svatby oznámí že si ji prostě vzít nemůže a vezme nohy na ramena. A to, že zdrcená Lilly poté nastoupí na let na své líbánky sama, ubrečená a v pyžamu a plyšových bačkorách, je jen třešničkou na dortu. Navíc si sedne vedle mírně ujetého chlápka, kterého omylem praští záchodovými dveřmi, zvrací před ním do pytlíku a ještě spolu stráví noc v thajském vězení. Myslíte že tohle může dopadnout dobře?

Ale jistě, láska si cestu najde :) A tahle kniha si našla místo i v mém srdci, protože to byla vážně skvělá, vtipná a romantická oddechovka :)

25.11.2017


Tragická historie nás dvouTragická historie nás dvouJ. Rothenberg

Zajímavá kniha o tom, že i duchové mohou milovat, cítit a prožívat :) Kniha je napsaná z pohledu náctileté hrdinky a stylem psaní to připomíná smršť jejích myšlenek a vtipných hlášek :) Mě to celkem vyhovovalo, ale někoho to může zaskočit. A občas mi přišlo, že mi něco důležitého v knize uteklo a v ději něco důležitého chybělo. A tím důležitým je asi vysvětlení. Je fajn rozhodnout se, že chcete napsat knihu o dívce, která se stala duchem. Ale nemůžete to do příběhu mrsknout jen tak. Jsou tu otázky- proč? Kdo jsou mrtví a ještě mrtvější? Proč je duchem jenom někdo? Jaká má tento svět pravidla?

11.11.2017


Plamen v temnotěPlamen v temnotěS. Tahir

No tedy já nemám slov :) Tohle byla naprostá krasojízda, úžasná, se spoustou nečekaných zákrutů, a tak napínavá, že se mi tajil dech od začátku až do konce. Teď jsem přesvědčená, že tuhle sérii miluju :)

30.10.2017


Růže pro CharlotteRůže pro CharlotteE. Craft

Charlotte má jasné cíle. Dokonalé známky, studium na univerzitě a hlavně pravidlo - žádná zábava, večírky a především žádní kluci. Jenže už na druhé stránce knihy k ní do květinářství napochoduje Tate Collins. A Charlotte podlehne. Čert vem nějaký zákaz románků! Charlotte se poprvé zamiluje a nejspíše má magnet na ty správné kluky. Tate Collins je totiž slavný zpěvák s temným tajemstvím. No pááni :D

Příjemná romantická oddechovka, hezky napsaná, zábavná. Ale jednoduchá, ničím neurazí ani nenadchne. Celá kniha je o - chodíme spolu, rozešli jsme se protože jsi trouba, odpouštím ti ty můj troubo, anebo ne, tak se zase rozejdeme...

12.10.2017


Ledová krevLedová krevE. Blake

Konečně kniha, ze které mě občas mrazilo a občas mi vřel oheň v žilách :). Píseň ledu a ohně trochu jinak. Nenajdete tu sice draky, Bílé chodce ani Jona Sněha, ale čtení Ledové krve je vyloženě královská zábava a o trůny tu jde taky. Ledový trůn totiž dokáže nadělat možná ještě více problémů, než Železný trůn Západozemí. Ale více již prozrazovat nebudu. Místo toho doporučuji- přečtěte si tuto knihu :) Mě bavila od začátku až do konce :)

09.10.2017


BlackoutBlackoutM. Elsberg

Strašidelně realistická kniha, která vám ukáže, že bez elektřiny rychle následuje konec světa, jak jej známe :) Zajímavé vyprávění, krátké kapitolky a špionážní linka zaujme. ALE. Něco tomu chybělo - emoce, pocity. Naopak je tu až moc technických pojmů a hotová lavina informací o energetice. Jistě, je to stravitelné a šikovně podané i pro laiky. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že by to šlo napsat ještě chytlavěji :)

05.09.2017


Temná hmotaTemná hmotaB. Crouch

Opravdu nejlepší kniha toho roku, jakékoliv reality. Originální nápad, nic podobného jsem ještě nečetla. Na své si přijdou příznivci sci-fi, záhad i napětí :) Nemůžu si pomoct, takhle kniha mě prostě uhranula a těsně po Císařových čepelích ji považuji za největší knižní objev letošního roku :)
Pokud ale máte raději příběhy, které se drží reality, zamiřte do jiné sféry. Temná hmota se totiž rozhodně nedrží při zemi :)

02.09.2017


Ví o toběVí o toběS. Pinborough

Šokující závěr :) Konec této knihy 100% neuhodnete a sednete si z něj na zadek. Věřte, že polštářek či nějakou jinou dopadovou plochu pro vaše ctěné pozadí budete potřebovat :) Kniha si u mě nabrala body za to nečekané rozuzlení. Jinak jsem ji však dočetla již před pár dny a pamatuji si z ní jen ten konec, takže natrvalo se mi do duše nijak nezapsala. Jen efektivní konec k dokonalosti nestačí :)

02.09.2017


Smlouva na životSmlouva na životM. Kloos

Akční příběh, který má potenciál. Vojenský dril, přestřelky, nejmodernější technika a nebezpečné akce. To vše vás rychle vcucne do příběhu. Ovšem pak následuje určitý zvrat a najednou tu máme knihu úplně jiného druhu (sci-fi). Celkem zajímavý skok, ale působí to trochu zvláštně. Sci-fi část příběhu by si zasloužila více stránek a lepší propracování.

02.08.2017


Pes Jejího VeličenstvaPes Jejího VeličenstvaD. Michie

Moc pěkné a roztomilé vyprávění z pohledu Nelsona, psa Jejího Veličenstva :) Vyprávění z psího pohledu je plné lumpáren, zážitků, životních mouder a filozofie. Moudrosti není nikdy dost, ale asi nebyl úplně nejlepší nápad udělat to tímto způsobem. Královská rodina je tu vylíčena jako v dokonalém světle. Nechybí andělé, citáty, životní poučení. Hezké, ale velmi těžko uvěřitelné příště by stačil příběh z pohledu psa, který poznává svět :)

02.08.2017


Tajemství parfémuTajemství parfémuF. McIntosh

Hezký příběh, odehrávající se na začátku 1. světové války, plný vůní. Je div, že stránky samotné nevoní parfémem nebo po jasmínu. Milá kniha o jednom velkém snu, která se příjemně čte. Jen je možná místy až moc pomalá a rozvleklá...

28.07.2017


Mé jméno je NikdoMé jméno je NikdoK. Orlando

Čestné špiónské slovo na to, že tahle kniha vás zkrátka bude bavit :)

25.07.2017


KruhKruhD. Eggers

Tajemství jsou lži. Soukromý život je zločin. Sdílet veškeré své zážitky světu je povinnost. Nepošlete denně stovky smajlíků, nenapíšete desítky komentářů? Neskládá se váš život především z klikání a prohlížení příspěvků na sociální síti? Pak jste asociální a stojíte na samém okraji společnosti...
Kniha se zajímavým nápadem, která vede k zamyšlení. Má v sobě něco jedinečného. ALE. Hlavní hrdinka Mae mi lezla na nervy. Vždy mě překvapilo, že nikdo pořád nevidí, kam to směřuje a že lidé jsou ochotni nechat se ovládat za příslib toho, že získají pár followerů :) Kniha se četla pomalu, prakticky nic se v ní neřeší, závěr podivný. Ale jako realistická a děsivá vize budoucnosti je dokonalá.
Mnohem raději bych si však přečetla příběh o hrdince, která na konci dojde k nějakému prozření a začne proti uzavření Kruhu bojovat, než proti bezduché Mae, která je nadšená, když může posílat záplavy smajlíků :) :) :) :/

03.07.2017


Všichni jsme utkáni z hvězdVšichni jsme utkáni z hvězdR. Coleman

Moc krásná a emotivní kniha. Kniha o umírání, naději, lásce a nevyřčených věcech. Ukáže vám, jak je důležité dávat najevo city a nebrat každý den na tomto světě jako samozřejmost. Není to nejveselejší čtení, podobně jako Hvězdy nám nepřály, přesto vás při čtení zahřeje u srdce, do kterého se vám tato kniha bezpochyby silně zapíše :)

01.07.2017


Všichni ptáci na nebiVšichni ptáci na nebiC. J. Anders

Když si přečtete anotaci, získáte dojem, že tuhle knihu musíte mít. Jenže pak přijde lehké rozčarování, že jde o něco úplně jiného, než jste si představovali. Ze začátku má příběh kouzelnou atmosféru a velký potenciál. Časem však zajede do nudných kolejí a to kouzlo se úplně vytratí. Autorka měla skvělý nápad a dobře našlápnuto, ale nakonec je kniha spíše o šikaně na střední, než o magii. Všichni ptáci na nebi se nedají zařadit do nějaké žánrové škatulky. Těžko říct i co si o knize myslet. V něčem byla jedinečná. Autorka v ní má skryté poselství o ochraně přírody a přátelství. Někdo by řekl, že má kniha hloubku. Já to říkám také, jenže já se v té hloubce topila. Nejvíce bych to přirovnala k magickému realismu. Pokud se vám líbila Ava Lavender nebo Miniaturista od J. Burton, možná vás tato kniha ohromí více.

27.06.2017


PádPádL. Kate

Moje očekávání nebyla nebesky vysoká, držela jsem se při zemi,ale i tak mě čekal drsný Pád :D Dalo se to přečíst, ale jinak mě kniha moc neohromila. Depresivní internátní polepšovna s hřbitovem uprostřed. Bazén v kapli osvětlený svíčkami. Plazící se stíny. Do tohoto prostředí přijde Lucinda Priceová a první co ji zajímá je, jestli si s ní ten sexy kluk, co vypadá jak andílek, vyjde na rande nebo ne. Shodou okolností ten kluk vážně andílek je, přesněji řečeno padlý anděl. A na této škole je dokonce padlých andělů celá hromada. A celý svět stojí a padá na tom, jestli se Luce zamiluje nebo ne...

Byly tu nudné části, Luce na mě působila jako sobecká stalkerka, která potřebuje být centrem pozornosti. V knize není nic vysvětleno, vrší se jedna záhada za druhou a něco podstatného se dozvíte až na konci. Jinak celý děj knihy připomíná tlachání náctileté, která se láskou zbláznila...

26.06.2017


BožskýBožskýC. Lauren

Milé a vtipné čtení :) Jen je znát, že jde opravu o konec série. Příběhy všech předchozích hrdinů se prolínají a tak tu máme spoustu zamilovaných párů, ukřičených dětí a hromadu neznámých jmen, ve kterých se neorientuji. Ale to bude nejspíše tím, že jsem nečetla celou sérii, jen první díl Božského bastarda :)
Pokud má být Božský vaše první přečtená kniha od Christiny Lauren, doporučuji ji na chvilku odstrčit stranou a raději začít jinou knihou série, aby vás ta spousta postav nezmátla :)

19.06.2017


Po zemi bloudím dálPo zemi bloudím dálR. Carson

Lee Westfallová má láskyplnou rodinu, svoji věrnou kobylku a nejlepšího kamaráda Jeffersona. A navíc má ještě jedno neobyčejné tajemství- schopnost vycítit zlato. Vycítí zlaté žíly hluboko v zemi, zlatý prach i drobné valounky v potoce. Jenže Lee žije ve světě, kde právě zuří kalifornská zlatá horečka. Tisíce lidí odchází na západ v naději, že najdou alespoň gram zlata. Pro Lee je to nebezpečná doba. Co by se stalo, kdyby někdo odhalil její schopnosti? Čeho by byli lidé schopni, aby si mohli ji a její talent přivlastnit?

Možná jste o této knize zatím moc neslyšeli a je to škoda. Po zemi bloudím dál se mi moc líbila i když to byl příběh trochu netradiční. Magie a zlata tu bylo pomálu, kniha je spíše o napínavém putování na západ. Spolu s Lee budete putovat pouští, indiánskou prérií, čelit lupičům, nemocem a dalším nebezpečím. Fantasy to tedy moc není, ale mě vůbec nevadilo přečíst si pro změnu něco jiného. Té fantasy linky ,, vycítím zlato,, si asi více užijeme až v dalších dílech :)

13.06.2017


My ostatní tu prostě žijemMy ostatní tu prostě žijemP. Ness

Představte si. Harry Potter zrovna objevuje tajemnou komnatu a v patách má baziliška. Neville píše úkoly a přemítá, jestli vůbec proleze do dalšího ročníku. Nic proti Nevillovi, ale naservírujme si pravdu, co vás zajímá více? :D

Asi tak se dá popsat kniha My ostatní tu prostě žijem. Okolo probíhá záchrana světa před invazí Nesmrtelných. Mezitím Michael řeší problémy, jestli udělá maturitu a jestli někdy bude mít odvahu oslovit dívku, kterou miluje. Potuluje se se svou kamarádkou- dcerou misionářů, kamarádem gayem, co je zároveň kočičí bůh a sestrou anorektičkou. Vypadá to, že v této skupině už se více zajímavějších postav sejít nemohlo. A všichni řeší úplně všední problémy svého života.

Nápad napsat knihu z pohledu absolutně obyčejných hrdinů, zatímco svět je plný Hrdinů s velkých H a superschopnostmi, je jedinečný. Ale jinak nevím, co si o této knize myslet. Četla se pěkně, byla vtipná, originální. Ovšem neměla prakticky žádný děj, žádné velké vyvrcholení a závěr. Jak je napsáno už v názvu, My ostatní tu prostě žijem, je o naprosto obyčejném životě. Já však raději utíkám k příběhům, které mě z všedního života vytrhnou :)

02.06.2017


PosledníPosledníA. Oliva

Poslední je kniha s velkým potenciálem. Post-apo knihy mám ráda, drsné světy také můžu a k tomu navíc lákavé téma reality show= ideální kombinace. Ale kniha by si zasloužila lepší zpracování, dalo by se z ní vytěžit mnohem více. Tento svět dává spoustu možností jak rozehrát napínavou hru o život, místo toho Zoo jen putuje, sotva se dívá kolem a mistrně popírá skutečnost...

25.05.2017


Divoká píseňDivoká píseňV. Schwab

V temném městě Verity mají i stíny zuby a drápy. Ulicemi se potulují příšery, monstra, která se rodí z násilí. Krev-sající malchajové, stínoví malchajové a jako poslední tajemní sunajové, kteří pomocí hudby kradou duše.

Vicotria Schwab umí psát skvěle. To už prokázala ve svém Archivu. Divoká píseň je však trochu šikmo mířený výstřel. Originální nápad, ale první polovina knihy je tajemná jak hrad v Karpatech. Nejméně prvních 50 stran jsem netušila, jak to ve městě funguje a byla zmatená. V polovině knihy se to naštěstí přehoupne k dobrému, ale trochu rozpačitý dojem přetrvává. Možná i kvůli protivné a otravné Kate. :D

19.05.2017


Nové PompejeNové PompejeD. Godfrey

Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z minulosti do současnosti. Ale i to otevírá spoustu možností. Můžete si založit zoo pravěkých tvorů, zachránit před pádem letadla lidi přenesením do budoucnosti nebo si postavit dokonalou repliku Pompejí. S pravými Římany zachráněnými před smrtí v popelu...

Skvělá kniha. Cestování časem mě baví. Kniha se čte dobře, má originální nápad a trochu mi připomíná Let 305, který si také hraje s myšlenkou cestování časem. Propojuje se tu sci-fi s historií a výsledek je pěkně napínavý. Jen ten závěr byl uspěchaný, občas jsem si musela stránku přečíst dvakrát, aby mi něco neuteklo. Za to 1 hvězdička dolů...

12.05.2017


Dřív než ji najdeDřív než ji najdeM. Kardos

Kniha staví především na dramatické rodinné tragédii a psychologii postav. Dřív než ji najde proto není dechberoucí thriller, při kterém se vám budou ježit chlupy na rukou. A to je tak trochu škoda. Tempo je pomalé, vláčné a něco přelomového se stane až v samotném závěru knihy. Konec je bleskurychlý, tak trochu klišoidní a kniha s takto zajímavou zápletkou by si zasloužila velkolepější finále. Knize schází potřebná dávka napětí a jiskra, která vás přinutí u dobrého thrilleru sedět až do rána. Na emoce vám příliš nezahraje, na nervy nezabrnká, zkrátka přejde jako dešťová přeháňka a nic moc ve vás nezanechá. Asi první kniha, která u mě po dočtení nevyvolala vůbec nic.

06.05.2017


PanicovéPanicovéD. Gabaldon

Jamie Fraser a Claire. Jejich příběh známe z knihy Cizinka. Ale taky vám někdy vrtalo hlavou, co bylo předtím, než Jamie potkal Claire? Jamie toho má za sebou více, než dost. Léta v Paříží, první lásku, vojenskou službu, střet s kapitánem Randallem a v neposlední řadě také jednu celkem bezvýznamnou epizodku, kterou vám představí tato kniha- Panicové.

Těšila jsem se na další setkání s Jamiem, které jsem si v Cizince velmi oblíbila. Bohužel, Panicové jsou jen kraťoučký 90stránkový příběh. Ze spousty Jamieho dobrodružství zrovna tohle není to nejzajímavější Polovinu povídky na každé druhé straně přemýšlí, jaké by to asi bylo mít za sebou už pár hříšných radovánek :D Ach jo, já chtěla příběh stejně lákavý, poutavý, geniálně napsaný, jako byla Cizinka. Dostala jsem neobratný pokus o popsání toho, jaké to je být panicem :D

03.05.2017


HazardHazardF. Francis

Výborná Francisovka jako vždy :) Dostihová tématika, statečný, mírně ironický hrdina, který má před sebou tolik smrtelných a nebezpečných nástrah, že se to dá nazvat přímo překážkovým dostihem :) Kniha napínavá jako řemen, s rychlým tempem a šokujícím spádem, že se vám občas podlomí kolena jak před pardubickým Taxisem :) Hazard prostě nemá chybu :)

28.04.2017


Noční lovNoční lovR. Bryndza

Erika Fosterová se s nadšením pouští do nové výzvy - případu sériového vraha, který zanechává své oběti nahé, udušené, s pytlíkem na hlavě, ve svých vlastních postelích. Opět riskuje, překračuje pravidla a pěstuje si svůj osamělý život. Dobrá zpráva je, že mezi Dívkou v ledu a Nočním lovem nejspíše absolvovala kurz odvykání arogance, protože konečně působí sympatičtěji a nemetá rozkazy na každém kroku :) Díky tomu mě Noční lov bavil více, kniha je povedenější a čtivější než předchozí díl. Určitě je o stupínek výše, autor se zlepšuje, ale pořád je to nemastné, neslané. :D Děj je podobný prvnímu dílu, na stanici se pořád hraje Hra o trůny a o to, kdo bude šéfíkem místního okrsku. Takže groteska ze stanice četníků pokračuje a tentokrát s nebývalým zastoupením homosexuálů (nic proti nim samozřejmě), až to vypadá, že každý druhý policista je tak trochu jiný.

23.04.2017


Neviditelná knihovnaNeviditelná knihovnaG. Cogman

Pamatujete, jak se v prvním díle Harryho Pottera pokouší Seamus Finnigan čarovat? Okonorka, harfišum, proměň vodu v dobrý rum. Jenže se mu to nepovede. V tomhle případě se pokoušela čarovat autorka. Okonorka, harfišum, proměň průměrnou knihu, ať je cool. A kouzlo dopadlo stejně. Neviditelná knihovna je výbuch chaotické fantazie, splácanina všeho možného :) Alternativní světy, upíři, steampunk, magie, a Knihovníci.

Neviditelná knihovna má slušný potenciál, autorka se do ní však pokusila nacpat vše, o čem v literatuře četla. Přesto je to pořád zajímavá kniha, jako dělaná pro fanoušky Flynna Carsena. Já se na ni hodně těšila, nakonec jsem se ale nedokázala pořádně začíst. Nevím, jestli je to dílem autorky nebo překladu, ale i věty byli takové zmatené, časté chyby, a při čtení se musíte hodně soustředit, aby jste se neztratily ve víru chaosu...

19.04.2017


Zakázané přáníZakázané přáníJ. Khoury

Ona je nejmocnější džinka ze všech. On je chlapec z ulice. Jejich láska otřese světem...

Mocná džinka Zahra je kouzlem připoutaná ke své lampě. Musí sloužit svému pánovi a splnit mu tři jakákoliv přání. Za svůj život už měla pánů tisíce a jednoho, dopustila se zrady a započala válku mezi džiny a lidmi. Teď pyká uvězněná ve své lampě již více než 500 let, v troskách města, které sama zničila. Pak ale její lampu najde Aladin, chlapec z ulice, který si přeje pomstu. A Zahra mu ji ráda dopřeje. Aladin se stane bodem v jejím plánu, jak získat svoji svobodu. Když se jí povede osvobodit syna samotného lstivého krále džinů, bude volná. A udělá pro to všechno. Jenže pak se jí do cesty připlete láska...

Orient. Džinové. Magie. Lidé. Aladin a jeho lampa. Zahra, poslední mocná džinka. Nezní to jako ideální kombinace? A to Ztracené přání rozhodně je. Naprosto vás vláká do světa Orientu a už nepustí. Příběh Aladina a Zahry je dechberoucí od začátku až do konce. Tohle není pohádková Disneyovka. Tohle je kniha plná akce, nástrah, nebezpečí, silné magie a především lásky. Nad přečtením neváhejte ani minutu. Zakázané přání je ještě lepší než tolik opěvovaná Pomsta a Rozbřesk! :)

17.04.2017


Kniha zrcadelKniha zrcadelE. O. Chirovici

Pravda jednoho je lží druhého.

Literární agent Peter Katz obdrží nedokončený rukopis, který se točí kolem vraždy slavného profesora psychologie. Autor rukopisu je do nevyřešené vraždy zapletený a po letech se rozhodl odkrýt pravdu. Jenže ta se skrývá hluboko pod pavučinou lží. A kniha je navíc nedokončená a zbývající část není nikde k nalezení. Peter se rozhodne zjistit, jak se vše odehrálo. Má před sebou nelehký úkol rozklíčovat desítky let starou vraždu a složit mozaiku střípků lží a pravdy...

Kniha zrcadel je detektivka, ve které se postupně, po kousíčkách odhaluje pravda a pozadí jedné brutální vraždy. Příběh je spletitý a zamotaný je možná až moc, vyprávějí ho tři osoby. Bohatě by stačil jeden hlavní vyprávěč. Skládání střípků informací je zajímavé, ale chybí tu údernost, která by je znovu rozvířila. Chce to více napětí a spád...

06.04.2017


SirénaSirénaK. Cass

Oceán ti daroval život. Teď mu 100 let služ jako Siréna. Nezestárneš ani o den, nebudeš nemocná. V přítomnosti jiných lidí mlč, dokud nenastane čas pro zpěv. Jakmile ten čas přijde, zpívej bez váhání...

Těmito pravidly se řídila Kahlen, kterou oceán zachránil před utopením, celou dobu svojí služby. Teď jí zbývá posledních 20let služby. Jenže potká Akinliho, který si získá její srdce. Ona a on. A mezi nimi samotný Oceán...

Na Sirénu jsem četla hodně kritiky a byla tak připravená na to, že to nebude nic dokonalého. Jenže mě ten příběh kupodivu bavil. Jasně, neseká se tu mečem, nelítá na dracích ani tu nejsou sexy princové Maxonové jako v Selekci. Kahlen je naivka, co se zamiluje na první pohled a celá kniha je jedna velká rozkošná romantika. Ale jinak se čte krásně, bavila mě a i příjemně překvapila.

Sirénu doporučuji, ale pozor- nezkoušejte ji srovnávat se Selekcí. Selekce je jednoznačně lepší, ale také jiná. Siréna je čistá romantika, při jejímž čtení vám v uších hučet Oceán :)

26.03.2017


1 2 3 >