Aingeal Aingeal komentáře u knih

Evelyn Evelyn Evelyn Doyle

Po téhle knize jsem v knihovně sáhla v podstatě náhodou - něco mě až magicky přitahovalo na její obálce a už jsem neodolala, čehož rozhodně nelituji :). Kniha velmi zajímavá, hezky sepsaná, já jsem jí zhltla za pár hodin a upřímně - párkrát jsem si i zaplakala. Velmi doporučuji k přečtení!

26.10.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Když opomenu, jak jednoduché bylo pro Ameriku být v jednu chvíli v Maxonově náručí a v tu druhou se pověsit na Aspena (a ne, její takzvaná nerozhodnost takovou podlost u mě neomlouvá ;)...), tak to byla moc dobře napsaná kniha, důstojné pokračování Selekce. Sice bych uvítala více úkolů pro soutěžící - koneckonců, vždyť už je tam jen Elita a u té by to mělo být nejvíc napínavé, ne? - ale zase kniha předvádí jiné zajímavé momenty ;).

09.08.2015 3 z 5

Z příkazu krále Z příkazu krále Kate Emerson

Kniha se mi moc líbila, je to skvělý historický román :). Viděla jsem seriál Tudorovci a dost si o královském dvoře v té době načetla, takže jména jsem převážně znala a neměla problém se v nich orientovat. Obzvlášť oceňuji perfektní popis života u dvora ;).

09.08.2015 5 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Diderot dokázal v této knize nesmírně opravdově vylíčit Zuzaniny pocity - zoufalství a bezmoc. Jak píše Thanyss, "zhmotnělá noční můra" je to pravé vyjádření; několikrát jsem se musela při čtení zastavit a všechno to vstřebat, s hrůzou, že tohle někdo mohl opravdu prožít. Je to velmi silný příběh a právem si získal takový obdiv.

31.07.2015 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Tartuffe? Prostě a jednoduše geniální :). Skvělá práce s jazykem, humor i vykreslení postav :). Čte se jedna báseň a já měla za odpoledne jasno v zařazení tohoto počinu do mých nejoblíbenějších dramat!

17.06.2015 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Do čtení Lakomce jsem se pouštěla zvědavá, vzhledem k věhlasu a oblíbenosti tohoto Moliérova díla. Bohužel, příběh nesplnil ani trochu má očekávání; vtipné mi to nepřišlo a zápletka mě až na příjemně překvapivé rozuzlení na konci poněkud nudila. Každopádně dvěma hvězdičkami oceňuji jazykovou bohatost textu ;).

05.06.2015 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Moc zvláštní příběh - hezky zpracovaný, opět nutící k přemýšlení nad životem, ale trochu víc akce by této knize neuškodilo. I z konce jsem byla poněkud rozpačitá, nicméně nejlepší na knize byly opět brilantně vykreslené postavy a to zcela vyvažuje mé hodnocení téhle greenovky :).

24.05.2015 4 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kvalitně napsáno a hodně realisticky vykresleno, to ano. Ale bohužel opravdu nic pro mě; styl psaní mi zkrátka neseděl.

10.05.2015 2 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Opravdu milá, jemná originální kniha, která nám předává ponaučení skrze životní situace, do kterých se hlavní hrdinky dostávají :). Krásný příběh, určitě bych ho jednou doporučila k přečtení i svým dcerám :). Jedinou výtku mám na druhou část románu - velmi mě zklamalo Joino rozhodnutí ohledně Teddyho. Konec mě rozčaroval, ale celkový dojem je skvělý :).

03.05.2015 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Neříkám, že jsem byla z tohoto dílu nadšená. Byl spíše vleklý a rozpačitý, nicméně rozuzlení co se týče světa za plotem mě ohromilo a po dlouhé době jsem byla při čtení opět naprosto překvapená, takže to hodnotím kladně :). Hodně lidí odsuzuje konec této knihy. A já? Trilogii Divergence zbožňuji a rozhodně nehodlám její třetí díl hodit znechuceně do kouta a na autorku zanevřít. Konec, který napsala, podle mě měl nějaký smysl a poselství - koneckonců, psaním se živí, tak měla dost času si ho promyslet a věděla, proč to napsala tak, jak to napsala ;). Toť můj názor, ale naprosto respektuji, že jej ne všichni sdílí ;).

27.04.2015 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dokonale vykreslená praxe komunismu se všemi detaily, při kterých mě jakožto člověka, co onu éru nezažil, mrazilo. Co dál? Asi už se jen pustit do "1984" :).

11.04.2015 5 z 5

Canterburské povídky (11 povídek) Canterburské povídky (11 povídek) Geoffrey Chaucer

Některé povídky jsou brilantní a vtipné, u některých jsem se málem ukousala nudou a rozvleklostí. Ale stojí za to to zkusit a minimálně pár si jich určitě oblíbíte :).

03.04.2015 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Velmi zdařilý druhý díl ze série. Ještě akčnější a dynamičtější než ten první:), a opět spoustu napínavých momentů! Vřele doporučuji.

26.03.2015 5 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších drakeovek:). Stojí za přečtení!

15.03.2015 5 z 5

Zajatkyně Zajatkyně Shannon Drake (p)

Jedna ze slabších knížek od Drake, ale ušla. Kyru ani Arryna jsem si neoblíbila a nebyla si schopná vytvořit si k nim vztah, což mě mrzí a bohužel snižuje i mé hodnocení této knihy. Velký plus naopak za historický podklad, který Shannon zvládla tradičně bravurně:).

15.03.2015 3 z 5

Válka srdcí Válka srdcí Shannon Drake (p)

Shannon nezklamala, postavy sympatické a prostředí divoké:). Kdo Drake zná, tak očekávejte klasickou šablonu jejích románů, ovšem opět velmi hezky zpracovanou;).

15.03.2015 5 z 5

Madynka zachránkyně Madynka zachránkyně Astrid Lindgren

Kdo si zamiloval první knihu Madynka, utvrdí se v lásce:). Opět úžasná Lindgrenová, která uvedla na Letní vršek ty nejlepší malé holky všech dob!

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Tahle kniha mě provázela dětstvím:), nádherná a i teď se k ní ráda vracím!

Den co den Den co den David Levithan

Každému se asi nezalíbí, je trochu "filozofická", nutí zamýšlet se nad životem. A za mě? Naprosto bravurní příběh:), není, co dodat.

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown opět prokázal, že psát umí. Člověk do poslední chvíle neví, jak to dopadne a konec byl ohromující:)! Super, už se moc těším na další! (a ještě velké plus za dějiště - Florencie, Benátky)