Evelyn

Skutečný příběh dívky, o niž musel vlastní otec bojovat se státní byrokracií Autorka strhujícím způsobem vypráví o svém dětství, které prožívala na počátku 50. let v chudém dublinském sídlišti. Když jí bylo sedm, opustila maminka ji i jejích pět bratříčků. Zoufalý otec požádal o pomoc úřad sociální péče. Evelyn se ocitla v klášteře. Když se tatínek Desmond oženil, požádal o převzetí dětí do péče, ale dostal od úřadů zápornou odpověď. Očima Eve-lyn pak sledujeme jeho zoufalý boj o vrácení dětí z náhradních domovů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56280/big_evelyn-UKE-56280.jpg 424
Literatura faktu, Literatura česká

Vydáno: , Ikar (ČR)

Evelyn Doyle: A True Story

Kniha Evelyn

EF1
22.05.2020

Kniha je velmi čtivě napsaná, přečetla jsem ji během tří hodin. Kniha mě naprosto pohltila, po celou dobu jsem se od ní nemohla odtrhnout a napjatě očekávala, jak to celé dopadne.
Je to opravdu silný příběh, chvílemi jsem si i poplakala, ale za mě ji mohu určitě doporučit.

AndreaP.
03.02.2019

Těžký příběh otce, který bojuje s byrokratickou vládou, zákony a soudy o to, aby se mohl sám starat o své děti. Kniha je očitým svědectvím dívky, která byla jednou z těch dětí. Doporučuji.

Misha224
05.09.2018

Zajímavá a čtivá kniha.

angelak
16.10.2017

Krásný ale velice smutný příběh - jen hodně zdlouhavé čtení ze soudní síně...Jinač opravdu doporučuji...

evke
11.08.2017

Jakožto rodič bych takovouhle bezmoc nikdy nechtěla zažít. Nějaké slzičky při čtení ukáply, silný příběh. Občas na mě moc paragrafů a odbornosti, ale bez toho tenhle příběh asi nejde. Jen škoda konce, mohl by být více rozepsán, co se dělo po skončení soudu..

Aingeal
26.10.2015

Po téhle knize jsem v knihovně sáhla v podstatě náhodou - něco mě až magicky přitahovalo na její obálce a už jsem neodolala, čehož rozhodně nelituji :). Kniha velmi zajímavá, hezky sepsaná, já jsem jí zhltla za pár hodin a upřímně - párkrát jsem si i zaplakala. Velmi doporučuji k přečtení!

ladyfromskye
24.06.2015

Film byl asi o něco lepší, ale tohle je nepřikrášlená skutečnost, tudíž základní pramen. Četl se mi velice dobře, podle mého názoru umí autorka s jazykem zacházet na poměrně vysoké úrovni. Nicméně pro oživení příběhu asi budu sahat přeci jen po filmové verzi.

matomi
11.12.2014

Knihu jsem četla už kdysi,ale pamatuji se, že na mě udělala dojem.