Madynka zachránkyně

Madynka zachránkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11909/bmid_madynka-zachrankyne-53E-11909.jpg 5 104 16

Madynka je trochu nezkrotná, podnikavá holčička, která si ví se vším rady. Žije s rodiči a mladší sestřičkou Lízou na švédském venkově, který je báječným místem pro její vskutku originální nápady. Ty většinou uskutečňuje za horlivého přispění Lízy. Takže rodiče mají o zábavu postaráno! Nebojácná Madynka se jistě stane dobrou kamarádkou nejednoho čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Madicken och Junibackens Pims , 1976

Gimli
27.11.2022 5 z 5

Madnyčin návrat je naplněn šťavnatými dobrodružstvími, do nichž je umně vpleten výchovný prvek nabádající děti ke starosti o druhé. Mám pocit, že něco takového prvnímu dílu chybělo.

Adrim
23.03.2021 5 z 5

Líbila se mi první kniha Madynka - opravdu neskutečně moc se mi líbila. A jak se ta líbila, tak tento druhý díl je snad ještě kouzelnější.
Všem, co by chtěli milé dětské pohádkové vyprávění, vřele tuto knihu doporučuji a neměla by chybět v žádné dětské knihovničce.

Fany09
04.01.2021 5 z 5

Ke knize jsem se vrátila po delší době a jsem za to ráda. Kniha se mi líbila.

Petja
09.08.2019 5 z 5

Pro druhý díl platí můj komentář k dílu prvnímu, jen tento je ještě více sociálně orientované. Madynka je u nás stejně oblíbená jako Ronja.

Kri-kri
03.08.2017 5 z 5

Ještě poutavější, oduševnělejší a především o poznání vážnější, než první kniha o Madynce. Astrid Lindgrenová se tentokrát daleko víc zaměřuje na sociální rozdíly a jejich s humorem podávaným řešením. Více prostoru zde dostává Mia a objevuje se i snobská paní starostová, s níž se Alva na rozdíl od filmové verze setká ještě před plesem a to konkrétně během nákupu ve městě, kdy Alva starostce těsně před nosem vyfoukne posledního lososa.:-) Všem fanouškům doporučuji shlédnout na motivy obou knih o Madynce desetidílný seriál Margyt, jež Česká televize už několikrát odvysílala na Déčku.

MOu598
23.05.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2007. Podle mých poznámek:
Hezké příběhy o dětství, přátelství, lásce, snaze vždy nezištně pomoci i přes vlastní strádání.
Vtipné. Místy smutné, ale vše se v dobré obrátí.
Citát:
"Muž neví, co je skutečné štěstí, dokud se neožení... jenomže pak je už pozdě."

Elulilinka1
15.05.2017 5 z 5

Po úspěchu 1. dílu jsem prostě neodolala a přečetla si i stejně dobré pokračování, které opět nezklamalo.

Baiba
16.11.2016 5 z 5

Za pět hvězdiček. U Astrid Lindgrenové to snad ani jinak nejde. Madynka je dospělejší čtení než než Pipi nebo Ronja, autorka se tentokrát pouští nenásilně i do sociálních témat a maloměstské satiry. To vše ale pohledem děvčátek, takže holčičky budou knihu hltat. Doporučuji i moc pěkný seriál, který se ale vysílal pod názvem Margytka :)

Roselunda 1928
04.08.2016 5 z 5

Zajímalo by mě, kolik lidí se při prvním čtení taky tak bálo o Abbeho :)

Schwestrn
22.11.2015 5 z 5

Úžasná knížka!!

Aingeal
28.02.2015 5 z 5

Kdo si zamiloval první knihu Madynka, utvrdí se v lásce:). Opět úžasná Lindgrenová, která uvedla na Letní vršek ty nejlepší malé holky všech dob!

terkas2001
20.02.2013 3 z 5

Pokračování knihy Madynka a zase - tato kniha nemá chybu. Astrid Lindgrenová (tedy z mé zkušenosti) neumí psát knihy, které by někdo ohodnotil šedou hvězdičkou - odpad. Prostě nádherná knížka o Madynce, její sestřičce Líze, rodičích a na konci knihy i malým bratříčkem. Vystupuje tam i Mia, kamarádka Madynky. Všem doporučuji!!!!!

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Madynku zbožnuju . Řekla bych , že mě vystihuje , akorát nemám služku - škoda . : )

yank3e
31.10.2012 5 z 5

Co dodat, ještě lepší než první díl. :) A slovo zachránkyně v názvu opravdu sedí.

HTO
10.03.2012 5 z 5

Pokračování, které je v některých ohledech ještě lepší než skvělý první díl, například v rozvedení příběhu s Miou a její sestrou. U téhle knihy jsem si uvědomil, jak šťastné rodiny Lindgrenová portrétuje: v Madynce, která se odehrává před skoro sto lety, se tatínek a maminka nejen láskyplně škádlí, když maminka čeká třetí dítě, ale také respektují, a tatínek taky z lásky a úcty a vděčnosti ke své ženě doma umývá podlahu, jako jediný v celém okolí, na což autorka dokáže nenápadně, ale o to důrazněji upozornit – kéž by takového tatínka měl každý! Já ho mimochodem měl. A nikdy za to nepřestanu být vděčný.

Layss
26.02.2012 3 z 5

Zajímavý, hravý příběh pro mladší generace... :-)