Ailee Ailee komentáře u knih

Zaklínačka koní Zaklínačka koní Tamora Pierce

Tři ale s odřenýma ušima. I když mohl mít příběh zajímavý nápad, celé to nakonec vypadalo, jako kdyby se autorka rozhodla plácat jednu věc přes druhou, aniž by měly v ději nějaký větší význam čistě proto, že ji to tak bavilo. Nemluvě o těch postavách. A zápletka... ta byla postavená na hlavu. Naprosto nesmyslná.

13.04.2017 3 z 5

Zakázané přání Zakázané přání Jessica Khoury

Bylo to jiné, bylo to nápadité a i když mě mrzí, že špetka magie Ghedské královně nezůstala, jsem ráda, že mohla jít za svými přáními. Nejspíš to není naposled, co jsem Zakázené přání četla.

05.04.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Komentáře většinou píšu hned po zavření knihy. Plných pět hvězdiček si nezaslouží, ale čtyři jsou zase málo. Zhruba do poloviny knihy jsem váhala, jestli dočtu. Pak už jsem si byla jistá, že chci znát konec. Nepřekvapil mě, čekala jsem to. Nerozbrečeli mě, ale dokázali vyvolat záchvěv strachu.

Grafické zpracování - 5*
Děj - 5*
Postavy - do první půlky 2*, od poloviny 5* (zpočátku bylo mnoho postav a chováním a mluvou si byli tak podobní, někdy jsem si říkala, že jestli takhle mluví a píši dnešní teenageři, tak jsme odsouzení k záhubě)
Závěr - 5*

Chladná logika AI byla dokonalá. SPIRO, ač ne postava jako taková, mě fascinoval snad ze všech nejvíce. Rozhodně se pustím i do Geminy, protože doufám, že se tam dozvím (i když třeba jen v prologu, nebo epilogu) o dalším osudu skupiny Illumiae.

P.s.: Dočetla jsem navzdory tomu, že nesnáším zombíky! Nemám totiž ráda filmy ani knihy, kde se vyskytují. A to už je co říct. Tři noci jsem šla spát s pocitem, že mě něco sežere!

30.03.2017 5 z 5

Pomsta Pomsta Michaela Burdová

Dvojka se mi líbila míň než jednička, ale pořád je to příjemné odpočinkové čtení. A hlavně originální. Sice vám to krev asi nerozproudí, ale líbilo se mi, jak Míša plynule přešla o sedmset let do přítomnosti. I když jsem si občas nebyla jistá, které dějová linka byla vlastně ta hlavní. Trošku mi přišlo, jako kdyby se do sebe smíchali dva až tři různé příběhy.

22.03.2017 4 z 5

V aréně V aréně Annie Dalton

Přijemné andělské čtení. O něco napínavější a akčnější, než předchozí díly, ale pořád naprostá oddechovka, u které člověk nemusí přemýšlet. Jasně, pro děti, ale koho to zajímá? :-)

19.03.2017 4 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Nebylo to špatné, ale ten konec byl očekávatelný. Taky mohl být trošku napínavější.

16.03.2017 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Hrozně rychle se to četlo, jakmile to člověk otevřel. Odchylky od filmu naštěstí dokázaly udržet mou pozornost, ačkoli jsem o spoustu překvapení byla tím, že jsem nejprve viděla film, ochuzena.

13.03.2017 4 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Až na ten konec, kde samotný souboj byl zvzhledem k utženým zraněním poněkud... nerealistický, jsem se skvěle bavila. A to i přesto, že se až do samotného konce prakticky nic napínavého nebo akčního nedělo. Ale i tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Možná že právě svou "všední nevšedností" mě tak zaujala. Škoda, že poslendí díl série u nás nevyšel.

11.03.2017 4 z 5

Neferetino prokletí Neferetino prokletí Kristin Cast

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, protože ať to nebylo nikterak napínavé, věděla jsem, že konec bude zajímavý. Jaké zklamání, když autorka poslední dvě kapitoly formou zápisníky vždy hloupě prozradila, co se vlastně stane hned na začátku a pak jste čekali až na konec kapitoly, až to detailněji popíše. Místo toho, abych Neferet neboli Emily spíše pochopila, zhnusila se mi ještě víc. A knihu prostě nemůžete mít rádi, když vám hlavní hrdina vadí. Ukázalo to jenom to, že Neferet byla manipulativní mrcha už jako člověk.

10.03.2017 3 z 5

Zamlženo Zamlženo Annie Dalton

Skvělá jednohubka:-)

07.03.2017 5 z 5

Do prázdnoty Do prázdnoty Tim Lebbon

Tak tohle mě nebavilo. Hůř, vadilo mi to. Jasně, je to desítky tisíc let před začátkem epizody čtyři, ale i tak mi tehdejší představa řádu přišla naprosto divná. Dávala jsem tomu šanci až do poslední stránky, i když jsem místy přeskakovala celé sáhodlouhé popisné odstavce o ničem, ale nic. Zanechalo to ve mě maximálně znechucení. Bohužel. Možná, kdyby to byl jiný příběh, kdyby to nezasadili do světa SW, tak by se to dalo, ale takhle ne. Možná jsem prostě moc spoustaná původní představou od Lucase, ale tihle... "Jedi"... alchymie těla? Temný a světlý měsíc Bogan a Ashla? Navíc na konci nebylo skoro nic vysvětleno, narážky na hlubší smysl toho všeho si žádají druhý díl, ale ten není, pokud vím. Ani v angličtině.
Ale abych jen nehanila, líbilo se mi postupně se rozvíjející přátelství mezi Treem a Lanoree. Musela jsem se však odpoutat od původní představy Jediů, aby mi Lanoree nebyla proti srsti. Když se mi podařilo se přesvědčit, že je to kniha, která do SW nepatří, byl celý příběh o něco snesitelnější.

01.03.2017 2 z 5

Černý roj útočí Černý roj útočí Jacob Grey

Super kniha. Rozhodně mě nezklamala, už se těším na další díl.

26.02.2017 5 z 5

Lenobiin slib Lenobiin slib Kristin Cast

Asi se mi líbila víc, než první ze série novel, ale tím, jak je děj kraťoučký, nestihne se čtenář ani pořádně s postavami sžít, takže když jde do tuhého, nechává ho to chladným, což je škoda, protože dějově to bylo rozhdně zajímavé a dobře napsané.

18.02.2017 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Kniha se mi líbila a příběh byl originální, i když v dobrdružných částech jsem měla pocit, že čtu dobrodružství Indiana Jones. Jen mě mrzí ten konec. V okamžiku, kdy se Kelsey začala podceňovat a vsugerovala si, že pro Rena není dost dobrá, začala mi lézt na nervy. Mám takový dojem, že ji autorka prostě jen potřebovala dostat z Indie a tohle bylo jediné, co ji napadlo, tak do toho postavy násilím dotlačila. A protože to nebyla zrovna malá část příběhu, dost mi to zkazilo celkový dojem. Ale na další díl se těším.

13.02.2017 4 z 5

Drakova přísaha Drakova přísaha Kristin Cast

Kdysi dávno jsem četla prvních šest, sedm dílů Školy noci a tuto novelku jsem začala číst bez toho, abych sérii dočetla. Ale vzhledem k tomu, že se děj odehrával v minulosti (tedy kromě prologu a epilogu), tak to vůbec ničemu nevadilo. Základ však člověk mít musí, aby vůbec pochopil, o čem je řeč. Líbila se mi. Myslím, že to bylo povedené rozšíření série.

10.02.2017 4 z 5

Geek Girl Geek Girl Holly Smale

Naprostá spokojenost. Oddychovka, u které jsem se musela smát snad každou vteřinu. Ano, od druhé třetiny příběh obrátil, ubylo vtipu, ale zas se děj posunul jiným směrem, aby dobře zakončil. Je to praštěný, je to nereálný, ale je to pecka. Vzhledem k tomu, jaké věkové kategorii je kniha oficilně adresovaná, nemůžu nic vytknout.

28.01.2017 5 z 5

Smrtící mrak Smrtící mrak Andy Lane

Kniha byla zajímavá a celkem i dobře napsaná, ale některé věci byly tak "logické" až vůbec nedávaly smysl. Kdyby se daná věc stala díky náhodě, než logickému uvažování, možná bych tomu uvěřila víc. Bohužel mi bylo jasné, co je oním smrtícím mrakem, ještě dřív, než jsem začala číst, a to jen díky zmínce v poděkování. To pak trochu zkazí ono kouzlo přijít na to sám. Ale četlo se to rychle a plynule, i když není pochyb, že je to pro mladší generaci. Všecno vím, všechno hned umím, dospělému Sherlockovi bych to možná věřila, juniorovi zatím ne.

24.01.2017 4 z 5

Kamenný sokol Kamenný sokol Lene Kaaberbøl

Ano, ano, už bych této knize měla být odrostlá, ale kdo si rád nezavzpomíná nad knihou, kterou četl jako dítě? Pořád se mi líbí!

12.01.2017 4 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

První kniha, kterou jsem od autorky četla, a jsem nadmíru spokojená. Četla se mi rychle a i když se zpočátku nedělo nic napínavého, bylo to napsané poutavým stylem, který mě nutil pokračovat. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne. Konec mě dostal. Happy end to zrovna nebyl, i když podle anotace druhého dílu vím, že všechno není tak, jak se na konci zdálo. Hvězdičku jsem ubrala hlavně kvůli Thomasovi, který se přijde mstít, protože mi ta postava tam přišla narvaná poněkud násilně, jen aby se to dalo nějak zakončit. I když smysl to mělo.

08.01.2017 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Pane jo... Příběh, v němž nepadne jedno jediné jméno, vše je přečteno během okamžiku. Klasická pohádka převyprávěná trochu jinak a přece stejně. Nemohu se rozhodnout, zda se mi líbil či ne. Zpracován byl dobře, ilustrace byly zajímavé, i když u všech nemohu říct, že krásné, ale co ten konec? Co měl znamenat? Máme čekat další díl?

07.01.2017 4 z 5