Ailee Ailee komentáře u knih

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Nebyla to Selekce, nebyla to dokonce ani Dcera, ale za přečtení to stálo. Bylo příjemné se vrátit do tohoto světa a vzpomenout si, co všechno se odehrálo v Selekci z trochu jiného pohledu. Nejvíc mě bavila povídka Princ a Druhé výročí. U těch jsem se nejvíc zasmála.

27.08.2017 4 z 5

Úklony a úklady Úklony a úklady Gail Carriger (p)

Lepší než druhý díl, odpočinkové, akce jen zlehka, aby se neřeklo a stejně jako v prvním díle spousta zbytečných řečiček okolo, které děj zbytečně natahovaly. Ale nápad a prostředí se mi líbilo.

27.08.2017 3 z 5

Ledová past Ledová past Shannon Hale

Zatím jeden z nejlepších dílů. Začátek nebyl moc zajímavý, ale od půlky to bylo mnohem akčnější. Tento se povedl.

19.08.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Kiera píše velice čtivě, takže vás i děj, který je zdánlivě nudný, prostě musí bavit. Navíc dokáže rozesmát tak přirozeně a nenásilně, až je to k neuvěření. Jen ty konce! Ach ty uspěchané konce, kterým chybí napětí a gradace. Ale i tak jsem si Korunu přečetla moc ráda a určitě se k ní spolu s celou Selekcí vrátím.

16.08.2017 4 z 5

Andělé noci Andělé noci Lili St. Crow (p)

Nebylo to nejhorší, ale ani žádná sláva. Dobrý nápad a celkem slušný děj, ale autorka se zbytečně zabývala věcmi, které až tak podstatný nebyly, což nudilo. Na začátku knihy se hlavní hrdinka praštila do zad a až do poslední stránky to pořád opakovala. A to nebylo jediné. Je to sice blbost, ale mně to zkazilo celý dojem a nutilo mě to knihu odkládat.

10.08.2017 3 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Bylo dost náročné se zprvu zorientovat ve všech názvech a množství postav. Teprve po zvládnutí základů, když se děj zaměřil jen na užší výběr, mohl si čtenář víc všímat detailů. Ale po celou dobu se prakticky vůbec nic nedělo a jen se popisovaly pocity postav a sem tam se zabrousilo do strohé minulosti. Tajně doufám, že je to pouze hodně dlouhý předvoj pro druhý díl, který bude lepší.

07.08.2017 3 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Ze začátku to nemělo tu správnou šťávu a já si musela opakovat "Je to jen oddechovka, nesmíš ji brát vážně, jen s nadhledem se nad nesmysly rádoby špionského světa pousměj", ale zhruba od půlky, kdy se přestalo tolik řešit, co všechno Galagherky dokážou a co vymyslely, když se děj zaměřil více na vztah mezi Camie a Joshem, to bylo super. U konce jsem se musela pořád smát.

29.06.2017 4 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Tři je málo, čtyři moc. Rozhodně si na knihu musí čtenář zvyknout, aby si ji mohl užít. Začátek byl zdlouhavý a plný věcí, které moc nebavily, ale od poloviny už začal být děj zajímavější a smysluplnější.

19.06.2017 3 z 5

Pokrevní pouto Pokrevní pouto Garth Nix

Pěkné, akčnější a živější než předchozí díly. Zatím nejlepší.

02.06.2017 4 z 5

Kráska a zvíře – Román podle filmu Kráska a zvíře – Román podle filmu Elizabeth Rudnick

Ten příběh je nádherný, ale protože je to skutečně slovo od slova převyprávěný příběh podle nejnovější filmové verze, který jsem viděla pár týdnů předtím, nemohla jsem si ho plně užít. Vlastně je to jen popis toho filmu. :-/

23.05.2017 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Bože, některá ta přirovnání! U toho se nedá nesmát! :-D Strašně rychle se to čte. Trošku mi vadí vyobrazení některých bohů, ale což, to k tomu asi patří. Rozhodně stojí za přečtení.

15.05.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Zpočátku jsem neměla Eadlyn ráda. Byla přesně taková, jak ji ostatní popisovali. Namyšlená, egocentrická, sobecká. Myslela si, že je dokonalá, a neení nic, co by nedokázala. Jak je však donucena do Selekce, začala se postupně měni, tát, uvědomovat si vlastní chyby. A došlo mi, že o tom ten příběh je. O tom, jak Eadlyn vyroste, změní se přesně v tu královnu, kterou budou všichni milovat. Počáteční antipatie se změnily v pochopení a očekávání její proměny.

13.05.2017 5 z 5

Strážkyně vlčí síly Strážkyně vlčí síly Tamora Pierce

Věřím, že by se tato kniha líbila malým holkám do třinácti let, ale na mě už tam bylo zbytečně moc nepotřebných postav a zdlouhavé popisy nudných zbytečných věcí. O těch dialozích ani mluvit radši nebudu. :-/

11.05.2017 2 z 5

Noční labuť Noční labuť Zuzana Hartmanová

Začátek mě příliš nebavil. Dlouho se nedělo nic zajímavého a některé věci mi přišly matoucí či zbytečné. Postupně se to však začalo zlepšovat. Přesto však zůstala v ději spousta věcí, které si musel člověk velice pracně domýlšet s nejistým závěrem (možná záměr), což může některé odradit. Děj knihy se odehrává během několika let, kterými postupně proskáčete až ke konci. Hlavní hrdinku i její přátelé, se kterými se seznámíme obravdu jen zlehka, jsem si však hodně oblíbila. Nelituju. Super čtení. Jen se dostat přes ten začátek.

07.05.2017 4 z 5

Skrytá hrozba Skrytá hrozba Maggie Stiefvater

Tři je málo, čtyři moc. Kdybych měla knihu hodnotit za sebe, tak byla taková... vlažná. Ale vzhledem k tomu, komu je určena, bych řekla, že má vše pro to, aby mladší generaci zaujala.

27.04.2017 3 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Četla jsem kdysi dávno a ještě teď si vzpomínám, jak jsem špačkovala, že s vydáním druhého dílu tak otálejí. Když jsem se ho konečně dočkala, chtěla jsem si to dát pěkně od začátku, i když mi spousta věcí z děje v hlavě uvízla hned napoprvé, což samo o sobě značí, že mě to muselo tenkrát zaujmout. A líbilo se mi to i teď, třebaže jsem věděla, co mě čeká. Mělo to takové příjemné vyrovnané tempo, člověk se u toho i zasmál a Calluma si snad nejde neoblíbit:-D Ano, je to typická YA dystopická knížka, ale co naděláme:-)

26.04.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Přečteno za den a půl. Jakmile mě to chytlo, nemohla jsem přestat, ten svět byl opravdu fantastický a promyšlený. A autorka mě dokázala nachytat, což se moc často nestává :-) Jen ten konec mohl být trošku... já nevím, napínavější.

23.04.2017 5 z 5

Zrození hrdinů Zrození hrdinů Brandon Mull

Ze začátku, kdy jsme se museli seznámit se čtyřmi vyvolenými, mě příběh dost nebavil, ale člověk se přes to musel překousat. Pak to začalo být zajímavější. Konec sice dost uspěchaný, ale vzhledem k tomu, že autor nejspíš dostal přesné instrukce, jak dlouhý má příběh být, asi měl co dělat, aby tam nacpal vše potřebné a zároveň to udělal trošku zajímavé. Nebylo to nijak výrazné, ale četlo se to rychle a kromě toho začátku ani nenudilo.

21.04.2017 3 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Annie Dalton

Tenhle díl byl v něčem jiný. V jednu chvíli mě i dost nudil. Ale jako zakončení série knih pro děti pěkné.

17.04.2017 4 z 5

Na vlnách Na vlnách Annie Dalton

Buď jsem měla špatný den a nebo mi tenhle díl moc nesedl. Myslím, že dobře začal, ale pak v půlce autorka ztratila směr a potenciál nápadu vyšuměl. Což je škoda, ten konec byl takový... nijaký.

15.04.2017 3 z 5