Geek Girl

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

„Jmenuji se Harriet Mannersová a jsem geek.“ Tak začíná první díl jedné z nejpopulárnějších současných knižních sérií pro mládež. Harriet ví, že kočka má v uchu 32 svalů, že člověk se průměrně patnáctkrát za den směje, že jednou ze složek dynamitu jsou burské oříšky. Žije si zkrátka ve svém světě vědomostí a znalostí o všem možném a skutečný život jí jaksi nic neříká. Není tedy divu, že ji ve škole, až na nejlepší kamarádku Nat, nikdo nemá moc rád. Takže když si jí všimne agent z modelingové agentury, neváhá a využije příležitost, aby svou situaci zásadně změnila, a hlavně, aby změnila sebe. I kdyby to mělo znamenat, že bude lhát těm, které má ráda, že ukradne Nat její sen o kariéře modelky, rozpálí doruda svou úhlavní nepřítelkyni Alexu a několikrát se znemožní před krasavcem Nickem. Harriet se do všeho tak zamotá, že se řítí z jedné katastrofy do druhé. A navíc se ukazuje, že ani ve světě módy ji nečeká procházka růžovým sadem. Dokáže se Harriet změnit dřív, než se jí všechno rozpadne pod rukama?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308971/sprtka-1n0-308971.jpg 3.866
Série

Geek Girl/Šprtka 1.

Žánr
Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Geek Girl

Přidat komentář
Jája92
08. srpna

I když tato knížka nespadá do mé věkové kategorie, můžu ji zařadit do odpočinkové četby. Harriet je ztřeštěná dívka, která je jako magnet na průšvihy a potká ji nejedno překvapení.

lykantropka
13.08.2019

Tato kniha nepatří k mím nejoblíbenějším, ale byla vtipná a dobře se četla.


6484
26.07.2019

Kniha se mi moc líbila. Tady jsou důvody:
1- Je jednoduchá (vhodná na letní prázdniny)
2-Je čtivá
3-je vtipná

Dada_cte
25.04.2019

Hezká kniha. Není to sice můj úplně nejoblíbenější žánr, ale kniha mě bavila. Je také spíš taková oddychová, ale je hezká a čtivá. Můžu ji jen doporučit ❤️

Anetka24
10.11.2018

Mě osobně tahle kniha bavila, ale od svých kamarádek jsem se dozvěděla že jim kniha přišla nudná a moc je nezaujala. Pro mě to byla taková oddychovka.

SknihouVrukách
24.04.2018

Túto knihu som čítala ako Re-reading, takže neviem ako hodnotiť, takže som radšej nechala hodnotenie z konca roka 2016. Kniha je skôr vhodná pre mladších čitateľov. Hlavná hrdinka Harriet bola dosť naivná a po roku a pol mi prišla dosť tupá. Pri knihe som sa zasmiala, pripomenula som si staré problémy Harriet a tiež som si pripomenula ako ma táto kniha v decembri 2016 bavila. Takže ak vám nevadia naivné príbehy, tak odporúčam.

sola_lupa
23.01.2018

Prvních cca pět stran jsem si říkala, že je velmi vtipná. Ale čím déle jsem ji četla, tím více jsem si uvědomovala, že je určená úplně jiné věkové kategorii, než jsem já. Pokud je tedy člověku maximálně 12 let a je slečna, ocení ji. S narůstajícím věkem si ovšem člověk uvědomí, že to je "hrozná hloupost".
Co mě asi nejvíc vyvedlo z míry, bylo tvrzení, že lední medvěd má bílou kůži. V ten moment jsem zpozorněla a raději googlila, jestli jsem mimo já, nebo kniha. Zdá se, že byly erupce na Slunci a buď samotná autorka měla špatný den, nebo překladatel a ještě to prošlo korekturou. No co, stane se.
Hodnocení dávám podle toho, že mám na knihu příliš mnoho let a bohužel nemá šanci se mi příliš zavděčit, tak jej berte s rezervou.

parvitas
17.10.2017

milá knižka o slušnom a dobre sa učiacom dievčati, čo si o sebe myslí, že je škaredá, ale nie je, lebo si ju vyberú ako modelku... a tak celkovo je to o tom, ako kto vyzerá a kto je aký vo vnútri a že tí praví priatelia sú tvoji priatelia navždy a že im netreba klamať, alebo sa báť povedať pravdu... proste taká oddychovka a som za ňu rada - je v nej kopa vedeckých faktov (a áno, polovicu z nich budete poznať, je to fajn, keď sa takto dvíha povedomie národa! )

1

Doporučujeme

Krajina plná stínů
Krajina plná stínů
Eleanor & Park
Eleanor & Park
Léto na druhý pokus
Léto na druhý pokus
Pouto
Pouto

Štítky

modelky

Autor a jeho další knihy

Holly Smale
britská, 1981

Kniha Geek Girl je v

Právě čtených1x
Přečtených92x
Čtenářské výzvě4x
Doporučených4x
Knihotéce50x
Chystám se číst46x
Chci si koupit8x
dalších seznamech3x