Geek Girl

„Jmenuji se Harriet Mannersová a jsem geek.“ Tak začíná první díl jedné z nejpopulárnějších současných knižních sérií pro mládež. Harriet ví, že kočka má v uchu 32 svalů, že člověk se průměrně patnáctkrát za den směje, že jednou ze složek dynamitu jsou burské oříšky. Žije si zkrátka ve svém světě vědomostí a znalostí o všem možném a skutečný život jí jaksi nic neříká. Není tedy divu, že ji ve škole, až na nejlepší kamarádku Nat, nikdo nemá moc rád. Takže když si jí všimne agent z modelingové agentury, neváhá a využije příležitost, aby svou situaci zásadně změnila, a hlavně, aby změnila sebe. I kdyby to mělo znamenat, že bude lhát těm, které má ráda, že ukradne Nat její sen o kariéře modelky, rozpálí doruda svou úhlavní nepřítelkyni Alexu a několikrát se znemožní před krasavcem Nickem. Harriet se do všeho tak zamotá, že se řítí z jedné katastrofy do druhé. A navíc se ukazuje, že ani ve světě módy ji nečeká procházka růžovým sadem. Dokáže se Harriet změnit dřív, než se jí všechno rozpadne pod rukama?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/308971/sprtka-1n0-308971.jpg 3.857

Geek Girl/Šprtka (1.)

Literatura světová, Dívčí romány
Vydáno:, Argo

Kniha Geek Girl

Anetka24
10.11.2018

Mě osobně tahle kniha bavila, ale od svých kamarádek jsem se dozvěděla že jim kniha přišla nudná a moc je nezaujala. Pro mě to byla taková oddychovka.

SknihouVrukách
24.04.2018

Túto knihu som čítala ako Re-reading, takže neviem ako hodnotiť, takže som radšej nechala hodnotenie z konca roka 2016. Kniha je skôr vhodná pre mladších čitateľov. Hlavná hrdinka Harriet bola dosť naivná a po roku a pol mi prišla dosť tupá. Pri knihe som sa zasmiala, pripomenula som si staré problémy Harriet a tiež som si pripomenula ako ma táto kniha v decembri 2016 bavila. Takže ak vám nevadia naivné príbehy, tak odporúčam.

sola_lupa
23.01.2018

Prvních cca pět stran jsem si říkala, že je velmi vtipná. Ale čím déle jsem ji četla, tím více jsem si uvědomovala, že je určená úplně jiné věkové kategorii, než jsem já. Pokud je tedy člověku maximálně 12 let a je slečna, ocení ji. S narůstajícím věkem si ovšem člověk uvědomí, že to je "hrozná hloupost".
Co mě asi nejvíc vyvedlo z míry, bylo tvrzení, že lední medvěd má bílou kůži. V ten moment jsem zpozorněla a raději googlila, jestli jsem mimo já, nebo kniha. Zdá se, že byly erupce na Slunci a buď samotná autorka měla špatný den, nebo překladatel a ještě to prošlo korekturou. No co, stane se.
Hodnocení dávám podle toho, že mám na knihu příliš mnoho let a bohužel nemá šanci se mi příliš zavděčit, tak jej berte s rezervou.

parvitas
17.10.2017

milá knižka o slušnom a dobre sa učiacom dievčati, čo si o sebe myslí, že je škaredá, ale nie je, lebo si ju vyberú ako modelku... a tak celkovo je to o tom, ako kto vyzerá a kto je aký vo vnútri a že tí praví priatelia sú tvoji priatelia navždy a že im netreba klamať, alebo sa báť povedať pravdu... proste taká oddychovka a som za ňu rada - je v nej kopa vedeckých faktov (a áno, polovicu z nich budete poznať, je to fajn, keď sa takto dvíha povedomie národa! )

holy17
10.10.2017

Četla jsem, abych si odpočinula po velké dávce odborných textů, ale moc mě tato kniha nezaujala. Přišla mi stejná jako X dalších. Nic zvláštního.

Veronika33
10.08.2017

Kniha je celkom pútavá, ale je primárne určená mladšej vekovej kategórií (cca 11-12 rokov), takže už mi prišla až veľmi detská. Preto sa mi zdala trochu naivne napísaná, knihu veľmi osviežili pasáže kde vystupoval Harrietin otec, občas som sa až nahlas zasmiala. Napriek niektorým plusom knihy, v sérií nebudem pokračovať, odporúčam však tínedžerkám .

kendllajf
25.06.2017

Nemám nějaký důvod souhlasit s oceněním. Nevím. Další holka, co je utlačována ve škole, má pár přátel, rodinu, která ji podporuje. Ze začátku jsem Annabel nesnášela, ale postupem knihy mi začala být sympatická. Její otec vypadal jako puberťák . Tento typ postavy bych spíše dala ženě, ale alespoň nějaké to ozvášnění . Kniha je jinak čtivá, pěkná, dobře vymyšlená s geek, ale na cenu bych ji tedy nedoporučila.

kalinkacz
24.06.2017

Proč mi není 13? Pak bych byla z knihy celá bez sebe, takhle vidím stupidní mladou hlavní hrdinku, která má vše, co se jí namane a je jí odpuštěno všechno, včetně věcí, které se v běžném životě rozhodně nepromíjejí... Její modelingová kariéra je postavená na hlavě... Pochybuju, že se tohle děje takhle běžně, já chápu, že věci v knihách se nemusejí běžně dít, ale tady mi to přišlo všechno až hodně moc nepravděpodobné...

ivca3710
20.05.2017

Uzasna kniha! I kdyz mi trvalo trochu dyl ji precist, pac jsem mela cteci krizi,ale zaroven me tahle kniha od cteci krize vylecila yeeey!
Strasne me to bavilo a bylo to vtipne, krasne, pravdive a proste Harriet je geek a je uzasna a i kdyz to hodnekrat zvora a rika veci, ktere nikoho nezajimaji, tak se s tim musime smirit. Tesim se na dalsi dily!

Attia
17.04.2017

Kéž by vše nebylo vytažené do absurdna. Jinak by to byla fakt pěkná knížka o tom, že každý jsme jiný, ale stejně výjimečný a že si máme jít za svým.

Ailee
28.01.2017

Naprostá spokojenost. Oddychovka, u které jsem se musela smát snad každou vteřinu. Ano, od druhé třetiny příběh obrátil, ubylo vtipu, ale zas se děj posunul jiným směrem, aby dobře zakončil. Je to praštěný, je to nereálný, ale je to pecka. Vzhledem k tomu, jaké věkové kategorii je kniha oficilně adresovaná, nemůžu nic vytknout.

KnižníSen
18.12.2016

Kniha se mi líbila a ač to není nic převratného, mile mě překvapila, protože jsem od ní měla mnohem menší očekávání. Četla se mi velmi dobře a svižně, čemuž pomáhají velmi kratinké kapitoly (většinou o rozsahu 3-5 stránek), které svojí délkou čtenáře pobízejí číst stále dál.

Moje recenze:

warca
16.12.2016

První polovina knihy byla naprosto úžasná! Děj mi (až moc rychle) utíkal před očima a dost jsem se nasmála. Do půlky jsem Geek girl považovala za úchvatnou a dokonalou...
Potom v příběhu začal ubývat humor a konec mi přišel trochu násilný.
Celkový pocit z knihy je ovšem spokojenost!

Samira
05.12.2016

Knihu jsem dlouho vyhlížela a přiznám se, že jsem od ní čekala něco docela jiného. Především plné využití faktu, že je hrdinka geek. Tuto skutečnost však autorka využívá pouze jako další z jejích vlastností a nastínění pocitu outsidera. A zbytek je pěknou modelingovou pohádkou o Popelce s krásným princem včetně.
Přestože jsem se dočkala zcela jiného příběhu než jsem čekala, musím tuhle lehce ztřeštěnou pohádku, která se bude líbit především mladším, pochválit.
Za to určitě stojí, jen v ní nehledejte něco, co v ní není!

LilianaFalcon
01.12.2016

Ze začátku jsem měla pocit, že čtu něco nového pro puberťačky od Meg Cabot, pak to bohužel ztratilo ten šmrnc, vtip a celkově i nějaký vývoj, který by měl spád.
Škoda, velká škoda.

modelky