Ailee Ailee komentáře u knih

Dech smrti Dech smrti Åsa Larsson

Zpočátku měla série švih, ale zdá se mi, že pomalu umdlévá. V tomto díle se vlastně prakticky nic nestalo. A už mě dost začíná iritovat, jak se v příběhu musí v jednom kuse s někým hádat, jen aby bylo o čem psát. Ale snad je to jen klid před bouří. Do konce zbývají přeci jen poslendí tři díly!

19.09.2018 3 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Ne příliš akční, ale rozhodně zajímavý. Díky tomu, jaká je to jednohubka, se to rychle čte a hned je konec, takže výjimečně mi to ani nevadilo. Normálně nemám ráda, když příběh časově moc "poskakuje", takže fakt, že mezi předešlým a tímto dílem uběhlo šest let, by mi za normálních okolností vadilo, ale protože Darren nestárne tak rychle, ani to nevnímám. Tak nějak to zrovna k tomuto příběhu patří.

15.09.2018 4 z 5

Válka zrcadel Válka zrcadel Tereza Matoušková

Eh... co to bylo? Nejsem ten typ, kterému je vše ve světě potřeba vysvětlovat, pochopila jsem zákonitosti příběhu i příběh sám. Chápala jsem i postavy, líbil se mi styl psaní (když tedy opomenu počáteční časové skoky, ty bohužel nemám ráda), ale přesto... přesto mi bylo úplně jedno, že Ankařin svět hoří. Takže co z toho? Vůbec nic si neodnáším. Pokud ve mně měl příběh vyvolat jen prázdní hluché místo, tak se mu povedlo. Ale teď ho jdu rychle zaplnit něčím jiným!

14.09.2018 2 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Poslechnuto jako audiokniha. Dříve jsem se pokusila knihu přečíst, ale bohužel mám raději svižnější příběhy. Kniha je dobře napsaná, květnatě, nápaditě a bez ostychu. Nad některými pasážemi se slabším povahám může zvednou žaludek, nad jinými se můžou červenat. Autor se nerozpakuje, což je příjemné. Je to syrové.
Nedělalo mi problém sledovat dějovou linku, postavy na jejich množství se mi nepletly, ale přesto jsem si příběh nedokázala oblíbit. Tato kniha bude asi výjimečně jedna z těch, kde seriál budu mít raději než předlohu.

14.09.2018 4 z 5

Krvavé chodby Krvavé chodby Darren Shan (p)

Na tak krátkou knihu se v příběhu celkem hodně událo, aniž by z toho člověk měl pocit, že je to moc uspěchané. Bylo to napínavé a zábavné, i když "dospělý" nad tím občas musel kroutit očima. Zatím nejlepší díl.

13.09.2018 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Griša patří rozhodně mezi jednu z mých nejoblíbenějších sérií. Druhý díl byl hned od začátku napínavý a zajímavý, načež tempo trochu upadlo a vystřelilo vzhůru opět až na konci. Mezi tím však byla spousta situací, kdy jsem se musela smát (hlavně když šlo o Nikolaje). Spousta lidí tvrdí, že je Alina fňukna. No já nevím. Mně osobně díky svým pochybám přijde opravdovější a skutečnější. Dokonalých hrdinek je všude plno. Nakonec... jak by bylo vám, kdyby vám někdo dal do rukou podivnou moc a řekl: "Tak jdi a zachraň svět!"?

31.08.2018 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Má lady Jane... kniha, u které si nejsem vlastně jistá, jestli se mi líbila nebo ne. Bavila mě? Ano! Štvala mě? Ano! Takže vlastně co?
V první řadě mě rozčilovalo počešťování jmen. U většiny mi to bylo jedno, ale některá opravdu "nečeská", mám-li to takhle hloupě říct, mi prostě nešla přes pomyslné rty. Dlouho mi trvalo číst Janu jako Janu a ne "Džejn", obzvlášť, když jsem několik měsíců pokukovala po obálce s anglickou verzí jména. Druhá věc, která zpočátku byla milá a vtipná, později se však stala křečovitou, zdržující a zbytečnou, byly vpády autorek. Kdyby si některé odpustily, ničemu by to neuškodilo.
Kniha je celkově plná rozporů... děj byl pomalý, ale díky stylu, jakým byla kniha napsaná, neuvěřitelně čtivý! (ač jsem jím byla zhruba v polovině přesycena a musela jsem knihu na týden odložit). Další protiklad, který by někoho mohl štvát, pakliže nebude ke knize přistupovat s tím, že to má být v první řadě komedie, je mluva postav. V jednu chvíli vznešená a snad by se dalo říct i soudobá, v druhé chvíli jako kdyby vycházela z úst současného dorostu.
Nelituji času, který jsem knize dala, protože jsem se skutečně zasmála. Upřímně a od srdce. Na druhou stranu mám asi přeci raději trochu jiný žánr. Ale občas je nutné dát si jiný zákusek, aby se vám váš oblíbený čokoládový dort nepřejedl, no ne?

24.08.2018 3 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

"Přečteno" jako audiokniha, pokud se to dá počítat! :-) Kraťoučké, celkem zajímavé. Snažím se dohnat resty v klasice.

21.08.2018 4 z 5

Upírův pomocník Upírův pomocník Darren Shan (p)

Druhý díl jsem si dějově už tolik nepamatovala a navíc to tak rychle utíkalo... prostě pohodová, trošku strašidelná knihohubka. Pro mládež, která se chce trochu bát, jako stvořená.

20.08.2018 4 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Celou sérii jsem četla poprvé ještě na základce. Vím, že mě bavila, a taky si vzpomínám na ten konec, který mě štval. A i když si dost z celého příběhu pamatuji, dostala jsem chuť si ho přečíst znovu.
Začátek se mi vlekl, ale konec pak už celkem svištěl, a to i navzdory, že si ho díky filmu pamatuji víceméně slovo od slova.

18.08.2018 3 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Prvních pár povídek mě moc nebavilo. Popravdě u spousty postav jsem marně přemýšlela, kam do příběhu Mercy zapadají. Jakmile však došlo na členy smečky, bylo to úplně o něčem jiném, takže z knihy, která mě nebavila, se najednou vyhoupla mezi mé oblíbence.

10.08.2018 4 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Příběh nebyl špatný, dokonce nebyl ani špatně napsaný, ale za srdce mě nechytl. Když se začalo umírat, bylo mi to celkem jedno. A to všechno jenom kvůli pojetí cestování časem, jak bylo v této knize. Cestování časem zbožňuju, ale přišlo mi, jako kdyby tady tak docela nepasovalo.

08.08.2018 3 z 5

Postrach jezera Postrach jezera Åsa Larsson

Ze začátku se to pro mě trochu vleklo a určité pasáže, které jsem v prvních dílech akceptovala, mě jakožto necílovou skupinu už začínají rozčilovat. Jde hlavně o ty, které by z příběhu šly vyškrtnout a ničemu by to neuškodilo. A vztah mezi kluky a Iris je taky otřesný. Ale možná jsem na tenhle typ příběhu prostě tentokrát neměla náladu. Originalita tomu však nechybí a je to i překvapující a napínavé, takže budu v sérii pokračovat.

05.08.2018 3 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Temnému duetu něco chybělo. Působil na mě jen jako takový dodatek k Divoké písni. Nebyl špatný a četl se dobře, jen jsem asi po prvním díle měla trošku větší očekávání. Autorka si vytvořila základ pro příběh plný napětí, které se však nedostavilo v plné síle.

23.07.2018 4 z 5

Svitky z londýnského mostu Svitky z londýnského mostu Jana Šouflová

Skvělá kniha u níž jsem se hodně nasmála. Kéž by bylo nějaké pokračování!

30.06.2018 5 z 5

Nocí zlomená Nocí zlomená Patricia Briggs

Něco tomu pořád trochu chybělo. Nebylo to tak hrozné, jako předchozí díl, ale nebylo to ani tak dobré jako první díly. Ten konec mě trochu zklamal. Vůbec se mě nedotkl:-(

22.06.2018 4 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Divoká píseň se četla prakticky sama, třebaže začátek byl pozvolný a ani na čtenáře nečekala žádná velká akce a napětí. Ale jak ubíhala stránka po stránce, děj postupně gradoval stále výš a výš a nepolevil až do samotného konce, který mě skutečně překvapil, ač by neměl, když si zpětně uvědomím, jaký dojem jsem z některých postav už od začátku měla.
Svět v němž se příšery rodí z hříchů... originální a skvělý nápad, který se autorce podařilo skvěle propracovat. To, jak si umí hrát s jazykem, je něco neuvěřitelného. Vtáhne vás do děje, i kdybyste nechtěli.

16.06.2018 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Až skoro do konce jsem nechápala slabší hodnocení knihy. Hlavní hrdinka mi sice lezla trochu na nervy svým "Jsem strašně zlá a sobecká a zároveň jsem hrozná chudinka", ale když to člověk prominul, tak byl děj celkem povedený. Nejlepší část byla asi v okamžiku, když si uvědomila, že Ignifexe miluje. Ale od okamžiku, kdy se vrátila navštívit sestru... BRR! To rozuzlení bylo fakt hrozné. Tak umělé. Hrdinka sice svého muže miluje, ale pokusí se ho zabít, protože z ní sestra vymámila přísahu, že to udělá? To je jako důvod dost málo. Čert to vem, že si v jejich světě lidé myslí, že bohové s křivopřísežníky zle naloží.

11.06.2018 3 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Skvělá kniha! Ne příliš akční, ale četla se rychle a skoro sama. Jednotlivé linky, které se zpočátku zdály zbytečné a raději bych je nahradila více informacemi o jiných postavách, nakonec všechny hezky zapadly do sebe a vytvořily celkový mnohem plastičtější dojem, než by to bylo, kdyby se celý děj soustředil jen na Carys. Postavy byly uvěřitelné, realistické, pestré. A konec? Srdce se vám u toho sice nezastaví, ale byl tak dobře zpracovatelný, že by jeden uvěřil, že přesně takhle by se to mohlo stát. Jakmile jste se začetli, stejně už jste nemohli přestat!

07.06.2018 4 z 5

Spálená mrazem Spálená mrazem Patricia Briggs

Už Říční znamení bylo jiné a dějově slabší, než předchozí díly, ale díky nadbytku humoru jsem byla ochotná tu změnu autorce snadno odpustit. Tento díl byl však až na pár výjimek na humor dost suchý, děj byl podivný a celkově slabý. Tři hvězdičky dávám většinou ještě o něco horším knihám, ale protože se s předešlými díly nemůže rovnat, nemám na vybranou. Doufám, že se to zase zlepší. Něco prostě musí být vždycky nejhorší. I tak je série ale zatím jedna z mých nejoblíbenějších.

31.05.2018 3 z 5