Postrach jezera

Návykové jako Harry Potter, mrazivé jako Hunger Games. PAX Když se žáci mariefredské školy vypraví na exkurzi k zamrzlému jezeru Mäleren, stane se neštěstí. Iris tvrdí, že v tom má prsty vodník. A i když je Iris podle Vigga s Alrikem ta nejnesnesitelnější osoba ve vesmíru, musejí jí kluci dát za pravdu. V jezeře žije podivný vodní tvor, který své oběti stahuje pod hladinu. Kromě toho přichází do zámku Gripsholm nový správce, na němž je něco divného. A co se to děje s Henrym Nazdárkem? Poslední dobou se chová jako vyměněný. Alrik s Viggem musejí překonat své nejhorší noční můry, aby situaci zvládli. Ale bude to stačit? Navíc se v Mariefredu objevila jejich máma! S neuvěřitelným překvapením…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/294941/postrach-jezera-pax-vi-VIN-294941.jpg 4.716

Pax (6.)

Näcken (2016)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Host

Ailee

Ze začátku se to pro mě trochu vleklo a určité pasáže, které jsem v prvních dílech akceptovala, mě jakožto necílovou skupinu už začínají rozčilovat. Jde hlavně o ty, které by z příběhu šly vyškrtnout a ničemu by to neuškodilo. A vztah mezi kluky a Iris je taky otřesný. Ale možná jsem na tenhle typ příběhu prostě tentokrát neměla náladu. Originalita tomu však nechybí a je to i překvapující a napínavé, takže budu v sérii pokračovat.

Vlahoš
28.01.2017

Opět výborná kniha. Jsem rád ,že jsem se dozvěděl něco víc i kouzelném světě ( například Blekh). Těším se na další díl.

Autoři knihy

Åsa Larsson