aginecka aginecka komentáře u knih

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Nejlepší autorka, kterou jsem četla. Jedinečný styl, kterému nic nepřebývá ani nechybí. Tolik emocí a napětí a přitom se nikdy nepodbízí!

19.10.2016 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Brilantní!

14.06.2016 5 z 5

Psmith to zařídí Psmith to zařídí Pelham Grenville Wodehouse

Noblesa, rozkošná absurdita a hlavně britský slovní humor v té nejlepší formě!

01.06.2016 5 z 5

Moulin Rouge Moulin Rouge Pierre La Mure

Čtivý výlet do drsné, přesto kouzelné Belle Époque. Závěr možná trochu zbytečně dramatizováný, ale autentické popisy uměleckého podsvětí jsem si vychutnávala do posledního písmenka.

31.05.2016 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

I když po těch letech vím přesně, co přijde a kdy to přijde, vždy mě to dostane. Pokaždé jsem napnutá, směju se (nahlas), dojímám se a spolehlivě spotřebuju balíček kapesníků.

11.05.2016 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Opět brilantně napsané, nenápadně napínavé. Žádná kliše, žádný přehnaný sentiment. Po přečtení pocit uspokojení, že příběh byl přesně takový, jaký být měl. Přičemž by se dal jen těžko označit jako předvídatelný.

11.05.2016 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Četla jsem kvůli čtenářské výzvě. Nic moc jsem od toho nečekala, ale musím přiznat, že mě scifi Popelka bavila. Svět kolem Nového Pekingu je sice jednoduchý, ale je ucelený a dobře vykreslený. V rámci žánru literatury pro mladší čtenáře hodnotím kladně. Jsem zvědavá, jak bude fungovat propojení s dalšími pohádkami...

27.04.2016 4 z 5

Únik Únik Daphne du Maurier

Mistrně vyprávěný příběh. Emocemi nabité dobrodružství podává téměř věcně; s nadhledem a často i vtipem (zaslouženě opěvované interakce s Williamem). Úsporný styl dodává důležitost každému slovu. Čtenáře netopí v citech, o to víc si romantický únik od reality užije/prožije. Barvité popisy Cornwallské krajiny přímo umožňují pocítit uklidňující chládek tajemné zátoky v rozpáleném letním dni a vy jen čekáte, odkud se vynoří opálený gentleman...

21.04.2016 4 z 5

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

Nevadilo mi, že je poslední díl jiný než předchozí. Naopak, dění mimo naši planetu
(i vzpomínky na ně) mě zajímalo o něco víc. Opět čtivé, nenáročné, předvídatelné.

21.04.2016 3 z 5

Scarlett 2 Scarlett 2 Alexandra Ripley

Druhý díl jsem si užila o poznání víc. První příliš sešněrovávala morálka tehdejší americké smetánky a neméně i nedostižná předloha. V druhém díle se konečně rozbujel život. Nespoutaný irský venkov mě okouzlil. A konec? Je jasné, že šalamounské řešení Mitchellové je nepřekonatelné nebo spíš, podobně jako u Věčné Ambry, jediné možné. Ale přiznávám, že i tak jsem předvídatelný a ne zecela pravděpodobný závěr četla s jistým uspokojením.

14.04.2016 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Dokonale vybudované psycho, za které by se ani Orwell nemusel stydět. Zřejmě nejlepší díl, který kromě autenticky tíživé atmosféry přináší celé sérii i trochu rovnováhy. Souhlasím s tím, že alespoň krátké zablikání Harryho (potažmo i Jamesovy) svatozáře bylo více než potřebné. Napínavé, temné, ale i vtipné!

11.04.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivá čaša Harry Potter a Ohnivá čaša J. K. Rowling (p)

Sice to znám nazpaměť, ale poslední třetinu jsem opět četla se zatajeným dechem. Skvěle napsané!

09.04.2016

Chodit po provaze je snadné Chodit po provaze je snadné Ivan Wernisch

Má nejoblíbenější. Citlivé, hravé, o něco méně pesimistické. Především ale nádherné ilustrace Jiřího Stacha!

31.03.2016 4 z 5

Vzpomínám, jak jsem před třinácti lety četla poprvé... Den před čtvrtletkou z matematiky jsem hltala stránku za stránkou a slibovala si, že se vrhnu na učení hned, jak to dočtu. Zavřela jsem Vězně z Azkabanu, podívala se na učebnici a sešity vedle a otevřela Ohnivý pohár. :)

30.03.2016 5 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Po pár letech znovu v Bradavicích, tentokrát v originálu. Přestože první tři ročníky na mě už nepůsobí tak silně jako kdysi, kouzelnou atmosféru starého anglického hradu si užívám pořád stejně. Minimálně už po dvanácté..:) Nejlepší odpočinkové čtení!

28.03.2016

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Velmi mě bavil nový pohled na notoricky známé příběhy. Poodhalením motivací, toho, co předcházelo nebo následovalo, nenásilně mění vyznění kultovních scének. Kromě jedinečného britského humoru, kterému přece jen živé podání sluší trochu víc, autoři rozehrávají i jímavější tóny, které v seriálu neměly tolik prostoru. Jeden materiál, dvě skvělá díla. Doporučuji nejen skalním fanouškům!

21.03.2016 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Náhled do velmi odlišného světa prostřednictvím jednoho "obyčejného" osudu. Poutavé, nenásilné, občas dojemné, ale mezi mé oblíbené se nezařadí.

20.03.2016 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Svérázná sociologická sonda. Neútěšný obraz problémů lidských i politických se neomezuje na německé reálie, jejich variace se najdou všude v civilizovaném světě. Oceňuju nenásilnost varování, vybalancovanost a hravost příběhu. Proč opisovat nebezpečí nástupu nějakého nového Hitlera, když se může vzkřísit originál?

13.03.2016 3 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Zábavná, čtivá literatura, která si na nic nehraje. Špionážně-konspirační oddechovka, pro kterou je atlantská hrozba jen prostředkem ke zvyšování napětí, případně originální kulisou. Pokud od toho víc nečekáte, nemůžete být zklamáni. Jamese Bonda taky nikdo nekritizuje za to, že jsou jeho dobrodružství trochu přitažená za vlasy...

12.03.2016 3 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Přečtené 2/5. Barvitě vykreslený svět, zajímavé plnohodnotné postavy, krásná grafika, ale nesedí mi autorčino dávkování.
Mám ráda nedovyřčené konce, mám ráda pomalejší tempo, které nabízí prostor pro atmosféru a výlety do nitra postav. Ale ráda nemám natahování, nadbytečné opakování a především "efektní" utínání děje téměř uprostřed věty.
Nicméně oceňuji nápad i propracovanost v rámci malé české kotliny.

06.03.2016 3 z 5