Chodit po provaze je snadné

Chodit po provaze je snadné https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90973/bmid_chodit-po-provaze-je-snadne-xON-90973.jpg 4 16 3

Ivan Wernisch vypravuje dítkám i dospělejší české mládeži. Znalci Wernischova díla naleznou ve svérázném výběru samotného autora dnes již klasické básně a prózy, jako je Střelnice nebo Doupě latinářů, ale také zcela nové básně a texty. Autor u mnoha z nich, které už dříve publikoval jako překlady cizí poezie, přiznává nyní své autorství nebo jen inspiraci „překládaným“ básníkem. S fotografem Jiřím Stachem, který důmyslnými kresbami a vystřihovánkami doprovodil poezii svého přítele, vysvětlují dětem bez obalu, že „život je skutečně těžký, ale chodit po provaze je snadné, jen kdo to neví, spadne.“ Sbírka Chodit po provaze je snadné Ivana Wernische obsadila první místo v kategorii Literatura pro děti a mládež v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2011.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Meander

s1ombrehimawari
21.07.2019 4 z 5

Zábavná a zároveň dechberoucí poezie s kapkou marnivosti. Bohužel, první oddíl méně povedený, né všechno mi sedlo.

aginecka
31.03.2016 4 z 5

Má nejoblíbenější. Citlivé, hravé, o něco méně pesimistické. Především ale nádherné ilustrace Jiřího Stacha!

Makrela Liška
16.06.2015 5 z 5

Jako by se Morgenstern a Charms potkali při veselé rozmluvě nad sklenicí vína. Prostě skvělé

Kniha Chodit po provaze je snadné je v