Adrim Adrim komentáře u knih

Vendulka a princ aneb O neporazitelnosti staré hrušně Vendulka a princ aneb O neporazitelnosti staré hrušně Jiří Just

Zajímavá kniha, které přesně odpovídá tvrzení "je i není pohádka". Rozhodně bych ji jako pohádku nečetl malým dětem. Avšak příběh je zajímavý a vtipný. Rozhodně je to kniha jinačí, než které jsem obvykle nyní četl.

30.01.2021 4 z 5

O Vendulce a drakovi O Vendulce a drakovi Vhrsti (p)

Velmi zajímavý a netradiční příběh. Hezký a svižný.

27.01.2021 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Tato kniha je krásným završením trilogie. Opět plná zvratů a nečekaných událostí. Napínavý příběh, který chcete číst dál.

27.01.2021 5 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Nádherné pokračování prvního dílu, které je zajímavé, napínavé a troufám si říci, že jsou tam zajímavé zvraty. Vlastně celou dobu si nejsem jist, kdo v knize je dobrý, kdo špatný.
Vřele doporučuji.

21.01.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Sci-fi jsem se v literatuře, až na pár výjimek, nikdy moc nevěnoval. Tuto knihu jsem přečetl téměř jedním dechem a musím konstatovat, že mě opravdu bavila.
Je zajímavá, svižná, nepředvídatelná.
Všem vřele doporučuji. Díky této knize se budu více poohlížet po Sci-fi literatuře :-).

09.01.2021 5 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Osobně to je nádherné zakončení trilogie. Celá série se mi opravdu moc líbila.
Klidně by autorka mohla připsat nějaké např. volné pokračování :-).

06.01.2021 5 z 5

Útěk Útěk Ota Hofman

Zajímavá kniha, zajímavý příběh, zajímavě psaná ... za mě osobně by mohla mít jěště více rozepsaný konec.

20.12.2020 4 z 5

Jedna z nejznámějších knih této autorky. Jiná než ostatní její knihy s dětskými hrdiny. A jednoduše lze jen doporučit všem.

Skřítek Nils Skřítek Nils Astrid Lindgren

Velmi pěkná kniha.

Jižní louka Jižní louka Astrid Lindgren

Kouzelné příhody. Ne veselé, ale tolik poutavé.

Červenec má oslí uši Červenec má oslí uši Iva Procházková

Veselý příběh o tom, co vše se dá zažít s oslem. Osobně jsem byl začten tak, že jsem na konci knihy nevěřil, že příběh dál nepokračuje a fantazíroval, jak to asi bylo dál.

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Krásný příběh z krásného prostředí. Všem malým i velkým vřele doporučuji tuto knihu, která pobaví i pohladí.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Prvně - vydání z roku 1958 má dokonale nádherné ilustrace, které vytvořil Antonín Pospíšil.

Příběh jsem četl jako malý a moc se mi líbil. Na kraji dospělosti jsem ho četl a opět se mi líbil. Nyní jsem ho četl v době, kdy se asi rok pohybuji mezi dětmi Honzíkova věku (skauting a literárně-dramatický obor ZUŠ) a musím konstatovat, že jsem se často hodně smál, protože v mnoha situacích jsem si představoval právě ony děti ... jistě by se často chovaly podobně :-D.

Vřele doporučuji knihu všem.

18.11.2020 5 z 5

Eliáš a babička z vajíčka Eliáš a babička z vajíčka Iva Procházková

Není to špatný příběh. Avšak není to nic tak úžasného co bych toužil opět číst. Dětem by se však příběh asi líbil - to nemohu popřít.

18.11.2020 3 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Zajímavá pohádka. Netradiční a hezká.

15.11.2020 3 z 5

Středa nám chutná Středa nám chutná Iva Procházková

Krásný a milý příběh pro malé děti. Jasný a srozumitelný.

14.11.2020 5 z 5

Škvíry Škvíry Marka Míková

Osobně mě kniha nijak moc nezaujala. Úvod na obalu knihy sice slibuje něco zajímavého, ale po celou dobu čtení jsem se snad ani jednou nenadchnul.
Některé věci mi tam připadají, že se najednou v textu objevují nesmyslně. Psané je to tak, že máte někdy strany o jednom odstavci, což někomu vadit nemusí, ale na mě to působilo nahuštěně.
Za mě kniha nemá moc smysl.

14.11.2020 1 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Fantastická kniha!!!
Skvělý styl vyprávění, úžasně napsané. Od začátku víte co čtete a zároveň nevíte. Doporučuji ;-).

12.11.2020 5 z 5

Vilma běží o život Vilma běží o život Naďa Pažoutová

Zajímavá kniha. Osobně se mi moc líbí, jak je kniha psaná, kdy věřím, že to vypráví ta malá dívka. Příběh je zajímavý, ne příliš dlouhý a čtivý. Doporučuji :-).

08.11.2020 4 z 5

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Astrid Lindgrenová má svůj styl, který se mi líbí. A přesto jsou knihy různého ducha.
Bratři lví srdce mi svým způsobem připomínala knihu Jižní louka, která se mi osobně i líbila více. Bratři lví srdce je kniha zajímavá, často ale předvídatelná. Všem však doporučuji si přečíst.

07.11.2020 4 z 5