Adrim Adrim komentáře u knih

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Za mě osobně velmi výborná kniha se zajímavým nápadem a příběhem. Děj je poutavý a často plný zvratů, že jsem sám nedokázal odhadnout, jak se bude vyvíjet. Vřele doporučuji

01.11.2020 5 z 5

O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu Werner Holzwarth

Tuto knihu jsem objevil díky malým žákyním ve škole, které mluvily o nejlepší knize. Nedalo mi to a knihu si přečetl. Ač se může zdát kniha někomu příliš nevhodná nebo praštěná (co člověk to názor a nikomu jej neberu :-)), dlouho jsem se při čtení tolik nenasmál jako zde. Jednak je kniha poučná a jednak veselá.

25.10.2020 5 z 5

Dubánci - příběhy jednoho roku Dubánci - příběhy jednoho roku Leona Šťastná

Moc hezká kniha s příběhy malých dubánků. Všem vřele doporučuji. Hezké na tom je i fakt, že se ke knize (dubánkům) dá pořídit mnoho věcí jako jsou pohlednice, pexesa apod. Inspirativní i pro práci s dětmi. Sám nyní budu zkoušet Dubánky napasovat na celoroční program oddílu předškolních skautíků.

26.09.2020 5 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

Kniha není špatná, ale ve srovnání s jinými je pro mne osobně slabší.

25.08.2020 3 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Velmi zajímavá a chytlavá kniha. Pro mne asi spíš, že je to první v tomto duchu, kterou jsem kdy četl.

22.08.2020 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Působivý příběh. Škoda, že od autorky Siobhan Dowd u nás nelze sehnat více knih.

Jefferson Jefferson Jean-Claude Mourlevat

Velmi čtivá kniha. Chytlavý děj, dobrá zápletka a nechybí humor.

19.08.2020 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Veselé pojetí Vánoc, které vystihuje Pipi.

Tajemství Tajemství Timo Parvela

Krásný závěr celé série. Klidně by mohlo být i pokračování.

Virus Virus Timo Parvela

Velmi pěkná kniha. Ze série jedna z mých oblíbenějších.

17.08.2020 5 z 5

Průkopníci Průkopníci Timo Parvela

Velmi pěkná kniha. Ze série jedna z mých oblíbenějších.

17.08.2020 5 z 5

Cesta Cesta Timo Parvela

Zajímavé pokračování, stejně jako celá série.

Odpočítávání Odpočítávání Timo Parvela

Zajímavé pokračování vyprávěné jinou postavou se podle mne zpočátku táhne, ale asi v polovině je kniha poutavá.

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

Kniha zajímavá a relativně poutavá. Jen osobně jsem se občas ztrácel a nechápal některé věci - mohly být více rozepsané. Tím však nechci tvrdit, že kniha je špatná :-).

Král šedých medvědů Král šedých medvědů James Oliver Curwood

Jedna z nejlepších knih s krásným příběhem a skvěle napsaná.

02.08.2020 5 z 5

Dívčí válka Dívčí válka Josef Kovář

Kniha je čtivá a poutavá ze začátku a pak až ke konci knihy. Není to nic, co by se chtělo číst opakovaně.

02.08.2020 1 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Velmi pěkná poutavá dětská kniha.

02.08.2020 5 z 5

Rasmus tulákem Rasmus tulákem Astrid Lindgren

Výborná dobrodružná kniha pro děti.

23.02.2020 5 z 5

Hororová čítanka - I.díl Hororová čítanka - I.díl Jan Nejedlý

Pár příběhů mi tam přijde zajímavých a i "vhodně strašidelných" pro děti. Osobně bych však knihu dětem nedával číst samotným a spíše bych jim přečetl/převyprávěl těch několik příběhů.

23.02.2020 1 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Chvílemi napínavější, ale jinak nijak skvělá kniha

23.02.2020 1 z 5