Řbitov zviřátek ekniha

Rodina Creedových se přestěhuje z Chicaga a usadí se v půvabném venkovském domě ve státě Maine. Otec – lékař, krásná manželka a dvě roztomilé děti. Zdálo by se, že jejich rodinné štěstí nemůže nic překazit, ale stačí smrt rodinného mazlíčka – a všechno je jinak. Nejděsivější sny ožívají a smrt není zdaleka to nejhorší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407341/big_rbitov-zviratek-jQa-407341.jpg 4.44580
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: (ekniha), Beta-Dobrovský

Pet Sematary, 1983

Kniha Řbitov zviřátek

Pítrs85

Typická Kingovina, vlastně ta nejtypičtější- na první pohled spořádaná americká rodinka, co ve svých skříních schovává nejednoho kostlivce. Tak jako tady Creedovi, jenž se přistěhují do nového domu, ale původní idylku naruší jedna návštěva ne tak úplně normálního hřbitova... King je mistr slova, takže i ve chvílích, kdy se děj nikam neposunuje, nemá šanci nudit, i když píše o banalitách. Navíc knížce krom děsu a hrůzy nechybí ani povedený černý humor ("Tohle je úžasný hřbitov, jsou lidé, kteří by umírali za šanci se na něj dostat"...). Jen jednu věc bych Štefanovi vytkl- podobně jako kolega Jo Nesbo neumí moc pracovat se svými ženskými hrdinkami, většinou mi z nich vychází nesympatické hysterické dámičky :-) Ale to je jen taková kapička v moři čtivého příběhu.

Hanncha

Od Kinga jsem byla schopna přečíst jen jednu jedinou knihu a to byl Řbitov zviřátek. Jiné knihy jsem musela po dvaceti stránkách odložit, jinak bych jistě až do konce života spala s rozsvíceným světlem, když už bych byla schopna usnout.
Je to delší doba od toho, kdy jsem knihu přečetla ale stále mě mrazí i jen ze vzpomínek.
Skvělý nápad velmi dobře zpracovaný.
Bravurně vykreslená atmosféra, prostředí i charaktery postav.
Myslím, že kniha je skvělým čtením pro čtenáře, kteří by si Kinga rádi přečetli ale na jiné jeho knihy nemají žaludek, nebo odolnou nervovou soustavu.

Janek

Skvěle gradující příběh od mistra hororu. I ty, milý čtenáři, se budeš bát, protože i ty chceš být nesmrtelný a obáváš se smrti a ztráty svých blízkých.

Amitiel76

Tak tohle byla moje úplně první "Kingovka". Úmysleně jsem zvolila "Řbitov zvířátek", protože znám jeho zfilmovanou verzi z roku 2019, která je dost hustá :-) Byla jsem zvědavá na její knižní předlohu, jelikož psaná podoba je téměř vždy to nej. A tahle opravdu byla... Nutno ale říct, že film se s předlohou v dost podstatných věcech rozcházel....
Začátek knihy je možná trochu pomalý, a možná plný omáčky okolo, ale ve výsledku zjistíte, že to tam prostě patří. Uvede vás do děje. Seznámí s postavami, a nechá vás k nim pocítit sympatie. Aby to vámi pak otřáslo v samém základu vaší existence....
Autor skvěle buduje tu hutnou atmosféru děsu, hrůzy a marnosti. A ve finále zjistíte, že "To" co se nachází za bariérou porostu na hřbitově zvířátek, vlastně ani není tím, co vás ve skutečnosti k smrti děsí.
Dávám plný počet hvězdiček, i když autora si asi do "oblíbených" neuložím.

poulet

(+ SPOILER) Napsaný jako vždycky skvěle, tohle umí King výborně - ty popisy lidí, prostředí, atmosféry- ale: už nikdy nechci číst tak strašidelnou knížku!:-D Navíc nejsem přítel až takový duchařiny/nadpřirozena a ani hororů - za mě teda příběh ne, ale pro ty, kdo tyhle žánry vyhledávají, to je, myslím, hodně dobrý.

Predator3313

No
Byl to děs
Chtěl jsem zkusit tolik chváleneho autora, naštěstí jsem si vybral krátkou knihu, ale i tak jsem měl fakt problém to dočíst. Přitom nápad byl super.
Ale to asi vše. Poslední třetinu knihy už jsem přeskakovala a doufal jsem že konec to zachrání..no nezachránil.

Irsaf

Sice jsem se nebála, není totiž vůbec čeho, ale kniha se mi vážně líbila a je to horor jak má být…
Doporučuji…

Pajii

Tahle knížka nutí čtenáře čekat, vkrádá postupně a nenápadně atmosféru. Mistrně popsané pocity, člověk si uvědomí, že se fakt tak cítí. Skvěle popsané něco, o čem se moc nemluví, ale je to tu s námi.