Dubánci - příběhy jednoho roku

Dubánci skutečně existují! Jak jinak si vysvětlíte, že právě držíte v ruce knihu plnou jejich příběhů, které nám sami vyprávěli? Když se s námi seznámili a překonali ostych, rozpovídali se o svém životě a o zážitcích, o kterých vy, když kolem dubů procházíte, nemáte ani ponětí. Nadšeně popisovali, jak se skamarádili s vodníkem Mníkem z rybníka Raubířníka, jak cestovali do Dubrovníku a potkali Poseidona nebo jak pomohli strašidlu Jakubovi, drakovi Kaštounovi či jelenu Poldovi. Dubánci totiž vždy vymyslí neobvyklý způsob řešení na všechny trampoty – svým typickým, legračním způsobem a s přátelským srdcem na dlani. A vy máte nyní možnost prožít si to s nimi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/334280/dubanci-pribehy-jednoho-roku-NQy-334280.jpg 4.521
Pohádky
Vydáno:, Computer Press (CPress)

ANATS

S Dubánkama jsem se vrátila do dětských let. Moc příjemné to bylo počteníčko :-) ale pouze na dva večery, škoda :-(
Skvěle napsané příběhy, takže fantazie pracovala
naplno.
Dubánci jsou prostě milý a sympatičtí :)

nicolettkaa

Já se do Dubánků naprosto zamilovala, fotografie a kresby jsou tak nápadité a hlavně originální. Příběhy jsou také moc hezké a dětem se tyhle malé potvůrky určitě budou líbit, už vidím, jak je v našem lese hledají :)

opic 12

Jednou takhle heleme se,octli jsme se v temném lese.
Ten lesní chvost však nebyl temný,byl plný Dubánků.Našlapujte tiše,at je nevyplašíte.
Ale nebojte se,tolik plaší zase nebudou,jsou to sice nezbedové a zdají se túze kamaradští.
To jsme si takhle jednou s mojí ratolestí (můj synek) udělali takhle,myslím během několika večerů pohodlí (jednoduše jsme si lehli do postele) začetli se a užívali si příběhy spolu s fotkami pestrobarevnými jak šiškami na stromě velmi vkusně ověšenými.Ta jízda se stala i naší jízdou po celý jejich rok i naším dobrodružstvím.Společně všici jsme spolu blbnuly na ledě a nebo se octli v Chorvatsku (ano i to se stalo,nekulte oči milé čtenářstvo) načež jsme v jeden okamžik objevili v jednom z Dubánčích vzkazů magické slůvko "záchůdek". (je to ale moderna tahle literatůra)
No jemináčku to co následovalo,málem jsme spadli z postele na zem.Nezadržující odzbrojující smích malého čtenáře se nedá slovy popsat.Snad jen,že ten večer sousedi (panelový dům) pod námi kapánek nechápali (občas nechápou často).Jakoby u nich doma: Táto slyšíš to ? Mámo radši spi.Dyt je znáš pošuky !
To vám povídám,když se zadívám dětskýma očima-octnu se ve světě lesním spolu s šiškama,křoviskami s trní,houbiček a ve větvičkách plápolají pavučiny prostupující sluneční paprsky.
Touto Dubánčí odyseou nechali jsme se zlákat,považte i na Dubánkovský stolní kalendář došlo.

Radovanna

Knížka se mi velmi líbila. Krasne obrázky a vtipné, originální příběhy. :) Těším se na pokračování, bude-li.

Shuma

Knihu jsem zakoupil jelikož ilustrace (fotografie) Dubánků jsou opravdu překrásné, originální a nelze jim nic vytknout. Panu Václavkovi tleskám a kniha za jeho práci může získat pět hvězdiček. Když však zapomeneme na ilustrace a věnujeme se textu, tedy jednotlivým příběhům, tak ty jsou až zarážející. Zarážející je obsah, který postrádá hodnotný, důvtipný příběh, kouzlo a knihu jako celek kazí. Nejsem člověk, který by kritizoval něčí práci a většinou píšu hodnocení jen těch knih, které se mi líbí a nadchnou mě. U této knihy lituji, že jsem si ji zakoupil. Příště navštívím kamenný obchod, začtu se a nenechám se zlákat pouze nádhernými obrázky figurek. Tak krásní Dubánci by si zasloužili kouzelné příběhy a ne infantilní snůšku textu bez fantazie. Navíc příběhy jsou psány poněkud laciným jazykem, nebo jak to popsat. př. "To vytáčí špačky". Proboha, vždyť jsou to příběhy pro malé děti! Já se i styděl to synovi číst. Tímto se omlouvám autorům a vy se omluvte ilustrátorovi.

pkweb.eu
29.12.2017

Dubánky sleduji od jejich vzniku (graficky) a knihu jsem koupil s určitou skepsí. Příběhy mě však mile překvapily až mi nakonec toho textu přišlo málo.. Pokud bude pokračování, rád dětem opět pořídím.

Ditules
17.10.2017

Překrásný fenomén nejen pro dětské čtenáře.

kytarka
28.09.2017

Krásných 12 + 1 příběhů o dubáncích. Dá se říci, že je to dost moderní pohádka. Kniha je doprovázena fotografiemi dubánků, kdy si opravdu myslíte, že existují

angelak
18.08.2017

Nádherná knížka - krásné obrázky - četli jsme pohádku se synem a moc se nám libila

Márinka
27.06.2017

Skvělá kniha nejen pro děti od 4 let. Více v recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/nezapomente-na-zachudek-8212

jane4229
09.06.2017

Nádherná a originální dětská kniha s hezkými příběhy a krásnými fotkami Dubánků.