Průkopníci

Průkopníci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381415/bmid_prukopnici-2L0-381415.jpg 4 40 11

Kepler62 série

Čtvrtý díl vesmírného dobrodružství Kepler62. Kosmické lodě po dlouhé cestě konečně dorazí do cíle. Skupinka dětí poprvé vstoupí na povrch planety Kepler62e. Podmínky pro život jsou tu lepší, než se původně předpokládalo, a tak nic nebrání tomu, aby se zde postavila základna a započal průzkum planety. Radost z dobrodružných objevů však záhy zkalí obavy. Jeden člen expedice záhadně onemocní, poručík Colinová zjevně něco tají a nedaleko základny děti objeví podivné stopy. Jak se asi zdejší obyvatelé k návštěvníkům ze Země zachovají? A jsou to přátelé, nebo nepřátelé?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Pionerer , 2016

Varjohukka
Varjohukka
17.11.2023 4 z 5

Čtvrtý díl byl zatím asi nejnapínavější, nejdrsnější a nejsmutnější.

jitka_dankova
jitka_dankova
05.11.2023 5 z 5

Čtvrtý díl čtivé a překvapivé sci-fi pro děti. Tento příběh vypráví Marie a syna při čtení docela fascinovalo, co děti na nové planetě řešili (nová pojmenování, seznámení s mimozemšťany...). V příběhu se ale objeví i smutné a tragické věci (úmrtí dítěte), i tajemství a podivnosti, myslím, že pro citlivější děti to může být náročnější čtení. Ne všechno syn (9 let) pochopil, některá slova či narážky na minulost jsem musela vysvětlovat. Přesto ho série docela pohltila a čte ji rád.

Atlantis
Atlantis
08.09.2023 4 z 5

První půlku jsem docela trpěl. Tak strašně tuctové, utahané a obyčejné sci-fi, aby člověk pohledal. Ale pak se děj zlomí a máme tady zase toho původního Keplera, se svojí zvláštně temnou atmosférou, kde si nejste jisti nikým a ničím.

zandu
zandu
05.10.2021 4 z 5

Takové knihy musí děti přivést ke čtení. I tento díl byl fajn a jdu na pátý:-)

Knihomura
Knihomura
10.04.2021 4 z 5

Opravdu povedené a ilustrace - super!

Wasdy
Wasdy
02.09.2020 5 z 5

Tato kniha se mi líbila asi tak jako ta předchozí. Ne moc, ale špatná nebyla. KEPLER62 mě rozhodně nezklamal. Kniha se mi moc líbila doporučuji. : D

Adrim
Adrim
17.08.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Ze série jedna z mých oblíbenějších.

broskev28
broskev28
07.03.2020 4 z 5

Opět zajímavé, graficky i obsahově, jen Olivie a její přístup mi nějak nesedne, v tom se shoduju s komentářem hurikan 123. Ale teď mám problém - naše knihovna nemá 5.díl, paní knihovnice ho nějak zapomněly koupit!
Takže ho musím vynechat (přečtu si jen anotaci, případně komentáře) a číst hned ten poslední, 6.díl. Než knihovna chybějící díl koupí a zaeviduje, to bych se načekala . . .

Svica
Svica
29.07.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, dobrodružné. Pro menší děti i dospělé. Jednoduché čtení.

hurikan123
hurikan123
11.06.2019 4 z 5

bylo to fajn, ale neseděla mi komunikace s olivií, bylo to takový... no prostě byla v pozadí a nepůsobila moc, že by se nějak zajímala o to, co dělají ari a marie.

bibi.r
bibi.r
29.12.2018 4 z 5

Jo, jo, jo... tak tohle byla bomba.
Hrozně nutně potřebuju poslední dva díly, protože to co se odehrává na nové planetě, je fakt boží.

Autoři knihy

Bjørn Sortland