Cesta

Cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381414/bmid_cesta-U4s-381414.jpg 5 42 12

Kepler62 série

Třetí díl vesmírného dobrodružství Kepler62. Raketoplán startuje do vesmíru. Na jeho palubě je hrstka vyvolených dětí z celého světa, které byly vybrány k účasti na nebezpečné expedici do planetární soustavy Kepler62. Jejich první zastávkou je kosmická stanice na oběžné dráze Země. Třináctiletý Ari se stará o mladšího bratra Joniho a pátrá po ztracené kamarádce Marii. Roste v něm totiž podezření, že dospělí účastníkům výpravy něco zásadního tají. Na pochyby ale není čas. Tři mezihvězdné kosmické lodě čekají poblíž stanice a dobrodružná cesta vesmírem do neznáma může začít.... celý text

Dobrodružné Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

Kepler62 - Kirja 3: Matka , 2016

Varjohukka
17.11.2023 4 z 5

Opět napínavé pokračování skvěle rozjeté série.

jitka_dankova
08.09.2023 5 z 5

Třetí díl čtivé a překvapivé sci-fi pro děti. Syn už si zvykl na obě hlavní postavy a začal je lépe poznávat, chápat, celkově se v tomto díle už mnohem více ponořil do příběhu. Některé souvislosti cestování na dalekou planetu jsem musela dovysvětlovat, asi bylo 9 let ještě brzy, dala bych knihu synovi na čtení spíš třeba v deseti či jedenácti letech. Náramně ho ale děj a téma knihy baví a to předtím nikdy nebyl žádný fanda do vesmíru a příběhů z budoucnosti apod. Doporučuji, série je plná zajímavých zvratů a témat, která v knihách pro děti obvykle moc nejsou (konspirace, mimozemšťané, zbraně, čtení myšlenek atd..)

Atlantis
30.08.2023 3 z 5

3,5* Ne, prosím ne. Z Keplera se nám pomalu ale jistě stává brutálně tuctová sci-fi záležitost. Pořád zbožňuju ilustrace, které neskutečně dotváří celou knihu, ale jinak jsme dostali jen stokrát viděné jinde. A lépe.

zandu
01.10.2021 5 z 5

I další díl byl super. A těším se na čtyřku :-)

Knihomura
10.04.2021 5 z 5

Přijde mi, že se autoři střídají po dílu. Liché - vyprávěné z pohledu Ariho - jsou čtivější.

PaniWiga
15.09.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil o trochu víc než předchozí. Děj je méně chaotický a lépe na sebe navazuje. Grafické zpracování knihy je moc krásné.

Wasdy
02.09.2020 5 z 5

(SPOILER) Víc se mi líbili minulé díly, ale tenhle taky není špatný. Jsem zvědavá jak to bude vypadat na KEPLERU62.Knihu doporučuji všem moc. : D

Adrim
17.08.2020 4 z 5

Zajímavé pokračování, stejně jako celá série.

broskev28
07.03.2020 5 z 5

Konečně se v knihovně uvolnil 3.díl a já jsem si potvrdila, že tahle scifi série pro děti by mohla být to pravé. Příběh se teď konečně rozjel, prostředí zajímavé, charaktery postav jsou více vykresleny a grafické, resp. ilustrátorské řešení knihy je skvělé.
Útlá kniha rozhodně nepatří k nejlevnějším, ale věřte, že za ty peníze určitě stojí. Vlastní text i jeho skvělý překlad, absence tiskových chyb, nádherné (nejen) vesmírné ilustrace, kvalitní papír - to vše dělá z knížky opravdový zážitek!

carbici
05.02.2020 5 z 5

Treti vesmirna jednohubka. Kazdopadne porad skvela serie, o cemz svedci i to, ze dnesni vecer jsem ja docitala tento dil a syn (8 let) skemral, aby si mohl jeste chvilku cist prvni dil.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, dobrodružné. Pro menší děti i dospělé. Jednoduché čtení.

bibi.r
29.12.2018 4 z 5

Třetí díl se oproti předchozímu opět zlepšil a navnadil na čtení dalšího dílu.
Hrdinové se už dostávají do vesmíru a musí řešit opravdu složité situace a přitom si uvědomují, že je jim mnoho zatajováno.

Autoři knihy

Bjørn Sortland