Adria Orici Adria Orici komentáře u knih

Stanice Bazilišek Stanice Bazilišek David Weber

Příjemná oddechová divočina která má v sobě hlavu i patu. Honor mě učarovala svojí chladnokrevností, citem k podřízením...... . Miluji kočky, jejího kocoura jsem si zamiloval. Mít takovou symbiozu se svými kočkami budu blahem bez sebe :D. Nepatřím k hledačům chyb, pro mě výborné čtení.

26.04.2014 5 z 5

Sociální fobie Sociální fobie Ján Praško

netty.vanity - Lépe bych to nepopsal.

15.04.2014 5 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Tuto knihu jsem měl potíž dočíst. Působí na mě velmi "vzpomínkově". Tichý pláč je velmi podobný v mých pocitech, myšlenkách vzpomínkách. Vždy si říkám proč to čtu? Když jsem poznal podobné zacházení, mohu-li to tak popsat. Pro některé to nebude pochopitelné, ale dají mě svým způsobem dost síly žít dál slušným životem. Popisovat nemá cenu, knihu si stačí přečíst a představit si co jsme si museli prožít. Ano i v naší zemi se děli, dějí a budou dít tyto osudy. S tím nic nenaděláme. Chtěl bych poděkovat čtenářům za to že knihy čtou. Tímto nám dáváte podporu i sílu žít dál. I když občas slyším ty hloupé předsudky, to je dávno na to už takový člověk musel zapomenout. Bohužel je to dost časté a slyším to stále. Každý jsme jiný a jinak se s tím vyrovnáváme. I když by jsme chtěli být "normální", ale podvědomí se ukáže v plné síle.... . Končím s těmito knihami. Jizvy na duši se ozývají, pedofil je nemocný člověk. Za ty roky jsem je svým způsobem pochopil. I když v mém případě to byl sadista který si to uměl užít. Děkuji všem za přečtení knih s podobnými zážitky. Vždy nám předáte ten kousek své síly.

12.03.2014 5 z 5

Zpověď šílence Zpověď šílence John Katzenbach

Moje nejoblíbenější knížka od Johna. Pro většinu čtenářů to bude těžké čtení. Pokud víte o podobných potížích s "hlavou", kniha Vás vtáhne do děje. Tyto potíže mi nejsou cizí, knížka je tak dobře napsaná že se čte prakticky sama. Patří k mým nejčtenějším společně s Koulí od M. Chrichtona.

28.02.2014 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

vikikl - Můj nejbližší přítel je těžký dyslektik. Žije normálním slušným životem. Nevidím v tom nic nereálného.

24.02.2014 5 z 5

Tlučhořovic rodinka Tlučhořovic rodinka Jan Kašpar

Nemám dočteno, jsem cca v půlce. Nerozumím nízkému hodnocení. Tlučhořáci mě provázejí od doby kdy se začali vysílat na rádiu Golem. Ano lepší je slyšet, případně vidět na jevišti. Mám všechny knižní podoby seriálu + originální MC vydané Golemem. Zpátky ke knížce. Některé příběhy znám téměř slovo od slova. Některé jsou dobře změněné, propojené. Neočekával jsem že to bude skvěle sedět. Rozhodně se dobře bavím. Knižka mě dokázala na chvíli odnést od starostí.... . Od toho máme humor a Jirku s Oldou ;).

24.02.2014 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Opět výborný Thriller , příběh se čte sám a to velmi dobře . Nechybí zvraty , napětí . Popis přírody je neuvěřitelně dobrý . Někteří z Vás by našli připomínky , raději se vypnu a čtu . Než hledat chyby , to celý příběh zkazí .

prvně sem četl v roce 2005

Jistě, pane ministře 2 Jistě, pane ministře 2 Jonathan Lynn

Neuvěřitelně zábavné čtení , i když některé pasáže zná čtenář ze seriálu , ale to neubírá nápor na Vaši bránici . Po těch letech stále stejné aktuální kolečko , jako naše scéna :D

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Neuvěřitelné, po těch letech stále aktuální. Bernarda si čtenář zamiluje.

Experiment Dosada Experiment Dosada Frank Herbert

Některé pasáže jsou těžší na čtení , podobně jako v Mučené hvězdě . Ale to neubírá nic na příběhu . Překlad výborný jako u předešlého příběhu od T. Jandourkové.

Zloděj nebes Zloděj nebes Richard Doetsch

Bohužel . Domino odpovědělo na můj dotaz .

Zloděje andělů autor nakonec nenapsal... Jeho nejnovější kniha se jmenuje Half Past Dawn, ale tu bohužel vydávat nebudeme. Pokud se vám líbí Doetschovy knihy a hledáte něco podobného, doporučím vám Steva Berryho.

Lynch: Temné stránky duše Lynch: Temné stránky duše Robert Fischer

David Lynch . Genialita se míchá se šílenstvím

Sesterstvo Duny Sesterstvo Duny Kevin J. Anderson

Není to tak divoký jako předešlí Služebnický džihád ,ale to neznamená že nemá zajímaví děj. Velmi mě překvapuje jak , Brian a Kevin dokáží vžít do Duny. I když někteří z nás mají raději původní F.Herberta nebo tyto knihy. Ale na tom nezáleží . Každý máme rádi něco jiného. Časem mám v plánu,přečíst všechny knihy jak jdou za sebou . Bude to zajímavých pár měsíců .

Řezník Řezník Thomas Laird

Drahá Mo (Hayder) ,máš velmi vážnou konkurenci,ale neměj obavy u mě si stále jednička ;)
Thomasi těch 218 stránek stálo za to . Jednou větou , nádherně zvrhlé,morbidní,sadisticky úchylné. Ty Řezníkovi „monology“ bravurně popsané četl jsem je několikrát dokola, a přitom „chrochtal“ blahem . Večer začnu číst další knihu !

Koule Koule Michael Crichton

Musím se přiznat, že ostatní knihy M. Crichtona neznám . Koule patří k mým nejčtenějším . Příběh má spád a podmořské příběhy mě fascinují. Čtu jí pravidelně jednou ročně když potřebuji "vypnout" .

Kráter Kráter Douglas Preston

Kniha pozvolně začíná. Musíte se doslova a do písmene začíst. Příběh nabírá na obrátkách . Postavy jsou dobře popsané, sice člověk musí odpustit autorovi nějaké nesrovnalosti . jinak nebude čtenář u žádné knihy spokojený.

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Netuším proč někteří považují za "slabší" . Kniha se mě velmi líbila . Zajímaví děj který je čtiví a svižný .

Dech Dech Sarah Crossan

Kniha mě velmi zaujala. Přesně takoví styl mě vyhovuje . Nepřemýšlím jestli je kniha předvídatelná, vypnu a bavím se . Budu se opakovat , ale napíši stejný komentář jako ke knize Mlhovina Amy Kathleen Ryan .

Sarah to bylo krásné , čtiví příběh . Plný akce a citů . Těším se na pokračování .

Tyto dvě knihy mě za poslední cca rok jaro 2012 - jaro 2013 oslovily nejvíce. Mám na mysli novinky . Spisovatelé o kterých jsem nic nevěděl, pozitivní překvapení.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=maRBvVdUp-A Dech - Sarah Crossan Baronet a.s.

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

Přečetl jsem během jednoho dne . Skvělá detektivka. Psychopatické pachatele miluju ! Ta nádherná zvrhlost , chrochtal jsem jak to prasátko co dostalo dobroty .

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Dá se říci že pohřešovaná byla o stupeň lepší, ale pro mě velmi povedená kniha . Perfektní děj a vykreslené postavy včetně " myšlenkových pochodů " . Také jsem zhltnul během odpoledního čtení .