Jistě, pane ministře 2

Ve druhé části knižní podoby vynikajícího televizního seriálu z prostředí vysoké politiky, který byl s velkým úspěchem uveden v řadě zemí a znají jej i čeští televizní diváci, sledujeme kariérní postup britského politika Jamese Hackera až k vytoužené funkci premiéra. Politické kuloáry jsou podány tak živě, až čtenáře překvapí, kolik podobných situací znají z české reality a jistě si vychutnají repliky plné klasického anglického humoru. zdroj: http://www.neoluxor.cz/...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25959/jiste-pane-ministre-25959.jpg 4.785

Jistě, pane ministře 2.

Literatura světová, Humor

Vydáno: , Aurora (Praha)

Yes Minister 2, 1984

Kniha Jistě, pane ministře 2

Alizon

Tenhle typ humoru mám moc ráda. Navíc je kniha nádherně nadčasová (my tu EU rozložíme zevnitř). A mnohé zápletky, i když dovedené ad absurdum jsou velmi dobře inspirované úřednickým světem. Brilantní jazyk a neotřelé nápady. Britský humor ve své nejlepší podobě.

YA-girl

Stejně jako u prvního dílu: celou dobu úsměv na tváři, občas výbuch smíchu, nebo aspoň potutelné pochechtávání. Humor za jedna, nadčasovost za jedna, pohled do politických sfér za jedna. :-)

Richard Skolek

Pět hvězd dávám především za seriál, kniha samotná je dost nevyrovnaná. Autoři to pojali velmi kreativně, čtenář se tak často dozví i věci, které v seriálu vůbec nebyly, což fanoušky jistě potěší; zhruba stejně časté jsou ovšem i pasáže, kde jsou původní dialogy upraveny tak neobratně, že bych dal přednost doslovnému přepisu.

Jaruš7

Pod dojmy televizního seriálu, nelze než tleskat.
Brilantní souboj mozků staré dobré Anglie v politických kuloárech.
Excelentní výkony, logické duely v přesvědčivosti jsou perfektně dramatické, neboť zde v Anglii jde o Moc.
Ta, se jen tak demokraticky nesmí ze zaběhnuté rutiny měnit.
Aparát má na to páky.
Nic stáří seriálu neubírá na aktuálnosti.
Je opravdovým potěšením sledovat úsilí, mimiku, gesta, nápady i ty prohry s odhodlaností uspět snad příště.

Brexit je logickým vývojem, potvrzením svérázně zaběhnutého naturelu.
Citace :"Musíme tam být, abychom ji pak pomohli rozložit zevnitř." (EU)
Nadčasovost za časů království.

Enti
27.01.2020

Nadčasový humoristický román ze zákulisí (nejen) britské politiky. Jim Hacker pokračuje jako ministr a blíží se jeho postup na nejvyšší vládní místo.

avalonek
25.02.2019

Jen mě to utvrdilo v tom,že politika a ti co jsou v ni a okolo ní jsou naprostý parchanti,kterým vůbec nezáleží na obyčejných lidech..Ale v knize byly místa kdy jsem se neskutečně nasmála..Ale jednou stačí..

Shashlick
11.02.2019

Ve stejném stylu jako první půlka. Prostě geniální humor s malými přídavky oproti seriálu.

Space.Junkienka
07.06.2018

Tak jo, asi je na čase se podívat i na seriál, protože po prvním dílu, jsem si musela zakoupit i díl druhý....A z něj jsem stejně nadšená....Černý britský humor je prostě nepřekonatelný, i když jej nesmím poslouchat v noci, když nemůžu usnout - pak budím všechny okolo, jak se chechotám do polštáře :D