adevr

Lovec čarodějnicLovec čarodějnicC. L. Werner

Fantasy detektivka, a zároveň první část něčeho mnohem temnějšího než to, co se odehrálo v jednom zapadlém panství. Dobře se to čte, a kdo si knížku koupí, nebo půjčí, dostane to co od ní čekal. I od ,,warhammřího" lovce čarodějnic. Nejsou to moc příjemní a cituplní lidé, ale on ten Chaos taky ne.

Hellblazer: Vzlety a pádyHellblazer: Vzlety a pádyTom Taylor

Tohle mi docela sedlo. Příběh nebyl nijak zahlcený odkazy na všelijaké minulé díly, a tak si ho může vychutnat i ten ,,obyčejný" čtenář, takový komu jen stačí vědět, co je to za týpka, ten John Constantine. Je to místy vtipné, místy drsné, a má to začátek i konec... i ta kresba je fajn. I když občas ... ale to jsou jen takové maličkosti, a nemá ani cenu je zmiňovat. Takže komiks mohu jen doporučit.

26.12.2021

Vražedně dokonaláVražedně dokonaláJoëlle Jones

Velmi mi sedla výtvarná stranka, a také příběh byl akční, prostě tak jak má, v takovém komiksu, o nájemné vražedkyni, být.

RváčRváčJeff Lemire

Zajímavě vytvořené, a ta originalita se mi líbila. Příběh mi však tolik nesedl, zejména ten konec-nekonec, ale ten vlastně bývá, u tohoto autora, téměř tradice.

Muži hněvuMuži hněvuJason Aaron

Jo, to mi sedlo. Ukončený parádní, špinavý příběh. ;)

Krvavá RoseKrvavá RoseNicholas Eames

Knížka měla jedinou chybu, a to, že již neměla ono kouzlo prvního dílu. Ale míň než pět hvězdiček dát nemůžu, protože je jinak skvělá. A už se těším na třetí díl.

04.12.2021

Černá kouleČerná kouleVicente Segrelles

Opět skvěle namalované komiksové dílo, tentokrát však bohužel bez nahotinek. I když v pravidelné několikastránkové rubrice, o Segrellesově práci, na konci alba, je to čtenáři vynahrazeno. Jinak je scénář nekomplikovaný, ale jsem přesvědčen, že kvůli němu si fanoušci tohoto tvůrce, jeho komiksové knihy nepořizují.

30.10.2021

BelzebubovéBelzebubovéJP Ahonen

Asi jsem výjimka, ale uchvácen jsem nebyl. Knížku jsem si koupil kvůli pochvalným recenzím, ale nakonec jsem většinu toho fakt vtipného četl už v komentářích. Ale v pohodě, očividně to má i tak fůru fandů, jen já jsem asi nějaký svatoušek.

14.10.2021

100x o vojně100x o vojněJiří Daniel

Docela fajn vzpomínková knížka. Potěší ale hlavně ty, co si tu vojnu zažili. Jiným lidem už bude pointa mnoha vtipů unikat.

14.10.2021

Krajina půlnočních stínůKrajina půlnočních stínůJoseph Michael Straczynski

Skvělé. Velice dobře utracené peníze za parádní příběh a suprové kresby...
Doporučuji nejen všem kdo mají rádi výpravné komiksy.

11.10.2021

Svět v plakátechSvět v plakátechDavid Rymer

Prostě dobové plakáty... Dobře vybrané a zajímavé.

04.10.2021

Slavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostechSlavné obrazy: Mistrovská díla v souvislostech* antologie

Fajn knížka, nemám s ní žádný problém. Informace v ní jsou poučné.

StalinStalinZdeněk Ležák

Kresba místy dobrá, místy strašná, celkově dost podprůměr, barvy v celé knize hovínkovošušňové. Scénář , no jakési letmé seznámení s historií, pro ty co absolutně nic o té době neví, se dá předpokládat... ale dialogy a vyjadřování se postav na úrovni pubertální mládeže, tak z toho se mi, při čtení, kouřilo z očí.

Šedý mužŠedý mužMark Greaney

Nebýt manévrů amerických filmařů v Praze, při natáčení filmu podle téhle knížky, asi bych ji minul bez povšimnutí. A byla by to škoda. Je to totiž napínavá a akční jízda od prvních stránek. Prostě paráda.

Prvotní polévkaPrvotní polévkaChristine Leunens

Je to zvláštní kniha, divim se že ji vydal Talpress, ale nakonec proč ne. Nečte se nijak špatně, pouze je plná nechutností. A to doslova.

06.09.2021

Mrknutí obrazovkyMrknutí obrazovkyTerry Pratchett

Prvni co jsem zjistil, že jsou v knize všechny povídky z Divadla krutosti. Ale ty tvoří cca. třetinu téhle knízky, a to nepočítám parádní barevné ilustrace. A ohledně obsahu... co jiného od siry Terryho čekat, než humor a velkou fantazii.

02.09.2021

Dobyvatelé 1 a 2Dobyvatelé 1 a 2Sylvain Runberg

Skvěle nakreslený zajímavý příběh z pradávných časů. Netrpělivě čekám na další dvojdílný komiksový sešit, kde se osudy uzavřou.
A pokud někdo nemusí historii šmrncnutou fantasy, nebo komiks, ale třeba oblibuje ženská těla, tak jej toto dílo také velmi potěší.

31.08.2021

Mláďata v Zemi hračekMláďata v Zemi hračekBill Willingham

Tohle se povedlo, je vidět že autor svou kreativitu ani zdaleka nevyčerpal.

31.08.2021

Běsné městoBěsné městoDana Rusková

Mrzí mě to, docela jsem se na to Brno plné nepřirozené havěti těšil, ale je to tak divně , zmateně napsané, že jsem nedokázal dočíst ani druhou povidku. Ach jo...

29.08.2021

Všechny řitě světa i ta máVšechny řitě světa i ta máCharles Bukowski

Baví mě ty zdejší reakce, typu ,,nejsem nějaký moralista, či přecitlivělá nebo puritánka, ale... " .
Přesně o to Bukowskému šlo, rýt do těch ulhaných svatoušků, znepokojovat je, ...no a i tahle skvělá sbírka ukazuje jak se mu to i po tolika letech stále daří.

19.08.2021

Velký vezír IznougudVelký vezír IznougudRené Goscinny

Paráda, a mohu se jen připojit s prosbou o další díly...

10.07.2021

Dílo v červené, dílo ve žlutéDílo v červené, dílo ve žlutéAlejandro Jodorowsky

Kresba je vynikající... ale scénář ulítl. Připadlo mi to jen jako dílo bez hloubky, vtipu, nápaditosti, něco rádoby ,,bombastického s přesahem" . ale očividně vytvořené jen kvůli penězům.

10.07.2021

Starou Prahou Jana MinaříkaStarou Prahou Jana MinaříkaPavla Státníková

Vynikající výtvarník ze staré Prahy vs. fotografie stejných míst ze současnosti.

Starou Prahou Václava JansyStarou Prahou Václava JansyPavla Státníková

BéowulfBéowulfSantiago García

Výtečně ztvárněná pradávná legenda, s přesahem do současnosti.

BéowulfBéowulfSantiago García

Úžasně zpracovaný prastarý příběh, moc se mi to líbilo.

04.06.2021

Z archivuZ archivuLarry Correia

Náááhodou... vůbec to nebylo špatné čtení. :)

Drsná magieDrsná magieLarry Correia

Knížky o magii moc nemusím, ale Larry Correia a jeho série o lovcích monster je tak super, že jsem musel dát šanci i tomuto jeho literárnímu světu. A musím se přiznat... nelituji.

30.05.2021

Valard & vejce na drakaValard & vejce na drakaJ. M. Horn (pseudonym)

Bavil jsem se, a na knize byla znát že autora psaní také bavilo. Prostě, moc fajn fantasy jednohubka, plná originálního humoru.

PevnostPevnostVicente Segrelles

Na tomhle komiksu je vidět, jak moc to autora bavilo. Chápu že každý nemusí ty jeho technické hříčky, jenomže je zároveň znát, jak si s tím vším nadšeně hraje, a to je vždy o level výš, než klasické komiksové řady amerických superhrdinů.

03.05.2021