Ztracené příběhy: Gotrek & Felix

Od močálů Hel Fennu hemžících se nemrtvými, kterými se plíží prastaré zlo, až po dvůr skaveního lorda v hlubinách trpasličí pevnosti čelí dvojice neopěvovaných hrdinů Císařství – nebo obyčejných zlodějů a zabijáků? To záleží na tom, koho se zeptáte – vzrušení, nebezpečí a intrikám na každém rohu ve sbírce tří novel a jedné povídky – včetně vzrušujícího příběhu o Felixově prvním dobrodružství, než se setkal s trolobijcem Gotrekem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485435/big_ztracene-pribehy-gotrek-a-felix-emm-485435.jpg 3.46

Warhammer - Gotrek a Felix

Literatura světová, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Lost Tales, 2013

Kniha Ztracené příběhy: Gotrek & Felix

Gordonlord
31.12.2021

Soubor povídek, které oscilují mezi průměrem a podprůměrem předvídatelné klišovitosti. Gotrek a Felix jsou zde pouhá jména. Většinu času mě zaráželo, že tohle by ta daná postava nikdy neřekla nebo neudělala, psát to ještě King.

První povídka je školácký, obyčejný a předvídatelný průměr. Chybou je zde to, co pořád dokola u všech "levných" fantasy - primitivní, dopředu jasná zápletka, bohužel totálně zasviněná fůrou postav, v kterých se okamžitě ztrácím, nevím kdo je kdo a kde se tam ten či onen vzal a je mi to hlavně upřímně jedno.

Druhá povídka má zajímavý nápad, dozvíme se opět něco z Gotrekovy minulosti a lehký závan originality tomu také pomáhá.

Třetí má fakt skvělou atmosféru, je velmi přehledně a poutavě napsaná i přesto, že jde o totální klišé. Ale příjemně zpracované!

Poslední povídka mě nebavila. David Guymer zde nepředvádí až tak nechutný a nečitelný svinec, jako v Městě Zatracených, nebo jak se ten jeho blábol jmenoval. Ale je vidět, že to, co má na srdci nebo v hlavě on, nedokáže vysvětlit a podat čtenáři tak, aby to pochopil. Takže vznikají okamžiky, kdy nechápu, co se děje, jak se to stalo a nebo proč. Nedomyšlenosti v jeho vyprávění a těžká nezáživnost jeho stylu mě připomněli, jaký je to těžký prů*er, že z jeho pera nás čeká celý závěr Gotrekovy ságy.

Takže ok. Tahle kniha je vcelku skousnutelný, školometský průměr.

JirkaTob
28.12.2021

První dvě povídky jsou povedené. Umím si je představit i dále rozvedene až na rozsah celé jedné knížky a za mě jsou obě za 6*.
Třetí povídka o Felixově dobrodružství než potkal Gotreka a poslední povídka jsou ... ne úplně povedené.
Celkově ale jsem si početl pěkně. Jde rozhodně o povedenejsi knížku, než byli její předchůdci (zabiják šamanu aj.)