adelka7079 adelka7079 komentáře u knih

Sandy Sandy Melanie Moreland

Tahle knížka, tenhle příběh, příběh Sandy a Jordana...je úplně jiný než všechny předchozí knížky. Celé je to tak hrozně niterné, smutek ze ztráty a truchlení pro člověka, kterého tolik milujete a s jehož odchodem se těžce vyrovnáváte. Musím říct, že první dvě stránky mě rozložily naprosto. Knížka, o které jsem řekla, že bude spíš takový návrat za známými postavami a tečka na závěr...tak mě několikrát dojala a donutila mě uvědomit si jak strašně důležité je okolo sebe mít lidi, kteří vám dovolí truchlit, kteří vás nesoudí, kteří jsou důležití jen tím, že tu pro vás jsou. Sandy příběh je úžasný, milý, něžný, plný naděje ale i smutku. Miluju BAM rodinku...a loučím se s nimi se slzami v očích!

05.02.2022 5 z 5

Je to asi pět minut, co jsem knihu dočetla a snažím se si v hlavě utřídit myšlenky. Celá kniha je hrozně hořkosladká a je hodně specificky napsaná. Přátelství Danteho a Ariho je tak krásné, milé a upřímné...až mi přišlo, že patnáctiletí kluci přeci takhle nemůžou přemýšlet. A upřímně, Danteho bych potřebovala jako nejlepšího kamaráda, protože on je prostě skvělej! Tuhle knihu jsem si zamilovala a hrozně se mi líbí ten pocit, který po jejím dočtení mám. Společně s knihou Dej mi své jméno je tohle podle mě nejlepší kniha LGBT kterou jsem kdy četla!

28.03.2021 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Dej mi své jméno...tohle je kniha, kterou budu vstřebávat ještě nějakou dobu. Zamilovala jsem se, do Elia, do Olivera, do Itálie. Pokud bych měla doporučit jednu jedinou knihu z LGBT oblasti, byla by to určitě tahle. A ten hořkosladkej konec? Určitě si knihu přečtu v dohledné době znovu a bude mít čestné místo v mé knihovně!

30.01.2021 5 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Tahle knížka je hrozně miloučká a hezká, ale prvních 100 stran mi hrozně trvalo se začíst - nějak mě to nechytlo... Pak jsem se konečně začetla a knihu si užila. Líbí se mi, že hlavní hrdinka má chyby, není dokonalá a ví to o sobě. Pocity jsou opravdu popsány tak živě, že to ve vás vyvolá spoustu emocí a kniha ve vás po jejím dočtění ještě nějákou chvíli zůstane! :)

26.01.2021 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Je to zhruba minuta co jsem knihu dočetla....JEŽIŠI kde vlastně začít...
Začalala bych tím, že naprosto miluju to napětí a miluju tu nevědomost, která vás nutí číst knihu dál a dál... protože ve které knize do poslední chvíle nevíte kdo je klaďas a kdo záporák? A i tak bych řekla, že není všechno tak, jak se zdá ;) protože do poslední chvíle opravu nevíte... máte tušení a pak se vám to zboří jako domeček z karet. Miluju hlavní hrdinku, není to ufňukaná blbka, ale silná žená, která se vzepřela požadavkům své rodiny.
No a chlapy jsou oba sympaťáci... řekla bych, že tady už záleží hodně na subjektivních preferencích...

Díky, díky, díky... už teď se těším na druhý díl!!

09.01.2021 5 z 5

Uteč! Uteč! Dagmar Česká

Tak tohle je masakr... jako nějakou akci jsem čekala, ale to co jsem dostala předčilo veškeré moje očekávání. Konečně zase jedna z knih YA, která není plochá, ale její příběh vás ždíme až na dřeň! A ten konec? Musela jsem zatlačit slzu, ale krásně se k celé knize hodil, prostě sedl jako prdel na hrnec.
Jsem ráda, že se v ČR stále najdou autoři, kteří mají co ukázat a další knihy od autorky si určitě přečtu! :)

09.01.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Je to asi tak dvě minuty co jsem knihu dočetla a musím říct, že mě opravdu dohnala několikrát k slzám. Vztah Zorie a Lennona je tak hrozně reálně vykreslený, až mě to samotnou překvapilo. V knížce je tolik srdceryvných momentů, které vás chytí a nepustí až do konce. Scena, kdy se celá parta poháda, scéna, kdy Lennon brečí ve stanu a člověk to celé prožívá s ním...

Děkuju za další emotivní a působivou knížku z Young Adult literatury...zahřála mě u srdce!

12.12.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Silná, dojemná, působivá knížka.

10.12.2020 5 z 5

Knížka je skvělá, nabízí pohled do světa dospělích a člověk se dozví jak se to s oblíbenými hrdiny vyvíjelo dál. Nic méně v některých částech mi jejich chování přišlo nepřirozené a klasický HP je prostě nenahraditelný. Proto dávám 4 hvězdy.

29.11.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Není to neskutečný? Ze nám Joanne k dokonale vykreslenému světu HP dala možnost nahlédnout i do téhle části jako jsou učebnice a doplňkové knihy? Moje potterheadské srdce plesá! A zrovna Bajky patřík těm úplně nejoblíbenějším.

29.11.2020 5 z 5

Není to neskutečný? Ze nám Joanne k dokonale vykreslenému světu HP dala možnost nahlédnout i do učebnic? Moje potterheadské srdce plesá!

29.11.2020 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

29.11.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nejkrásnější série, kterou znám. Vracím se k ní znova a znova již od dětství. S hrdiny jsem vyrůstala a zasvětila jim většinu svého života. Moje úchylka nabrala na obrátkách, když jsem vystudovala knihkupeckou školu a začala mít nutnou potřebu vlastnit tuhle sérii ve všech vydáních i jazycích :D Fakt díky Joanne!!

27.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

27.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

27.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

27.11.2020 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Dokonalá kniha! Málo kdy mi hlavní postavy přirostou tolik k srdci, na nic si nehrajou, děj není tlačen do extrémů, řekla bych, že je opravdu uvěřitelný. Příběh miluju, naprosto mě učaroval!

27.05.2018 5 z 5