Adele02 Adele02 komentáře u knih

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Ach jo. Mrzí mě to, ale vyšší hodnocení tomu prostě nemůžu dát. Jako draft bych to možná brala, ale... jsem z toho prostě rozčarovaná a taky zklamaná.
Krásné myšlenky jsou fajn, ale tahle kniha stála jenom na nich, co druhá věta se vám snažila podstrčit nějaké moudro, a to po chvilce začne být fakt otravné. Všechno bylo popsané strašně jednoduše, nic nevypsaného, dějová linka prakticky neexistovala a příběh si postupoval dle libosti. Zkrátka to všechno bylo strašně nedotažené. Postavy byly taky ploché - a přitom tam bylo dost věcí, na nichž se dalo zabrat. A vážně mě to mrzí, protože to vypadalo jako skvělý příběh.

18.07.2020 2 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Tak jo, nakonec to nebylo takový terno, jak jsem čekala.

29.02.2020 2 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

2,5*
Ten konec byl fajn, teď jen kdyby tak byla taková celá kniha...

29.02.2020 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Vůbec nevím, co si o tom myslet. Bylo to sladký, zároveň rychlý i pomalý a spousta věcí tam byla fakt ňuňu, ale... s tím vyústěním a celkovým vyzněním moc spokojená nejsem. Ale bavilo mě to, to jo.

29.02.2020 4 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

4,5*
Má lady Jane mě bavila krapet víc, ale tady to naprosto monstrózně zabil konec, z posledních cca 50 stran fakt nemůžu :D

29.02.2020 4 z 5

Americká sprcha Americká sprcha David Teichmann

Rádoby vtipný deník o životě au pair. Čekala jsem vtipně podané slasti a strasti au pair, nejen info o Americe, ale i něco přímo ze života s americkou rodinou. Místo toho to na mě působilo jako obyčejný deník, bohužel.

13.12.2019 2 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Už tady padlo, že to je ten nejsmutnější happyend, a... sakra, fakt je. Svým způsobem jsem chtěla, aby to takhle skončilo, ale taky jsem to absolutně nechtěla! A největší mindblown mlčenlivý bratr. To jsem čučela.

13.12.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Luxus. Luxus nad luxusy. Bylo to přesně tak perfektní, jak jsem doufala.

13.12.2019 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Sakra.
To je asi všechno, co k tomu řeknu.

Královna stínů mě bavila víc, ale musím tomu dát plný počet hvězd. Protože to byla nehorázná jízda. A zatímco předchozí díl přinášel víc a víc naděje, tady to jde od samého začátku rovnou do pekel.

SPOILER - Škoda toho harryovského motivu, není to tolik originální, ale ostatně má tisíc stránek dalšího dílu, aby z Aelin a Doriana neudělala Harryho a Nevilla...

13.12.2019 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Víte, proč jsem přestala číst povídky na Wattpadu?
...protože tohohle tam je hafo.

Být to příběh nějaké čtrnáctileté holčiny, která do toho světa starších zase tolik nevidí a přibarvuje si to dle obrazu svého, prosím, byla bych mírnější. Ale jestli toto nazvýváte fenoménem...
Asi spíš 1,5*. Nechce se mi tomu dávat jenom jedna, když už jsem byla schopná to přečíst celé, ale... u dvojky je vždycky "it was okay" a okay to rozhodně nebylo.

27.08.2019 1 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Uf, tak ten konec budu rozdýchávat ještě hodně dlouho.

22.08.2019 4 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Tohle bylo milé překvapení! Od začátku jsem se bavila. Ferius a kočkoveverčák jsou naprosto skvělí :D

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

To bylo ještě lepší než jednička! Chechtala jsem se od začátku do konce. Reichis je prostě špičkovej. A poděkování mě taky pobavilo.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tak jo. Za ten konec jsem ráda. Konečně se tam stalo něco správnýho. Mare si to zasloužila každým coulem.

Jedničkou jsem byla unešená, tady jsem ale dlouho kroutila hlavou. Mare je prostě na zabití a jásala jsem pokaždé, když jí to někdo řekl. Tak moc jsem doufala, že to skončí tak, jak to skončilo. Ale oproti tomu, jak jsem se bála, že to bude šílený, to těch posledních sto stránek vytáhlo na tři hvězdičky. Aveyard to umí, jen bych si, být ní, vybrala jinou hrdinku než Mare.

...a pokud to chcete číst, přečtěte si to v originále. Strašný úbytek čárek, aby jste a tři obětí místo objetí.

20.08.2019 3 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Víte, co je fakt nanic? Když taky píšete, a tak znáte myšlenkové pochody autorů. Takže tady mi hned bylo jasné, koho zabije... ale stejně jsem to obrečela.
Spíš 4,5*. Nejlepší díl série.

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

3,5*
Příběh jako takový dobrý, styl Marie Lu je v tom cítit. Překlad je ovšem děsně kostrbatý a to dost kazí celkový dojem ze čtení. Hádám, že jde o ještě nezkušeného překladatele, takže pevně věřím, že se to vypiluje. Musím nechat, že jsem tu měla s čárkami problém snad dvakrát, gramatika a pravopis super, takže nad tou kostrbatostí přece jen přimhouřím oko.
Asi jsem od příběhu čekala něco víc, podle všeho je třeba o Batmanovi něco vědět, protože se kdovíjakého vysvětlování nedočkáme. Plyne to, je to fajn příběh, ale nic moc extra od toho nečekejte.

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Nebudu lhát. Čekala jsem něco o dost lepšího. Elisa mě místo toho většinou času děsně štvala. Ale na druhou stranu, všichni jsme občas Elisa.

19.08.2019 3 z 5

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Tak jo. Dám tomu těch pět. Slabších pět, protože chvílemi už jsem si vážně říkala, že se to zbytečně natahuje, ale jenom na čtyři to není.

Maas znovu potvrdila, proč ji tolik miluju. O Catwoman jsem nevěděla vůbec nic, ale jméno SJM na obálce mi přišlo jako dostatečná záruka kvality - a že to byla jízda! Klasická Maas. Bavila jsem se celou dobu, bylo to akční, zákeřné, neskutečně vtipné i romantické. Miluju, jak všechny ty části pak zapadnou do skládačky a celé to dává smysl. Klidně bych si toho o Catwoman přečetla ještě víc.

19.08.2019 5 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

DOČTENO! ZVLÁDLA JSEM TO!

Řeknu to takhle. Ten příběh je dobrý. Fakt jo. Zvládl by být výborný. Kdyby to autorka neuměla podělat každou druhou větou.
Rune je tak neskutečně pitomá, až to bolí. Skoro bych řekla, že je bezcharakterní, protože tak rychle ji autorka snad ani měnit nemohla. A ten konec byl neskutečně rychlej. Ale romantická linka funguje. Jak psala ty pasáže z Trnova pohledu, ty mě hrozně bavily! Kdyby se radši soustředila celou dobu jen na něj, bylo by to daleko lepší. Pokud by z něj neudělala stejného blba jako z Rune.

Jednu hvězdičku tomu nedám jen proto, že takových dvacet stránek před koncem to bylo super. Fantomův svět byl super. Kdyby se autorka držela jenom toho... (A pokud umíte francouzsky, přivřete očko nad tou zkomolenou francouzštinou.)

19.08.2019 2 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

No páni. Vyrazila mi dech a neřeknu k tomu víc než: CHCI DRUHÝ DÍL.

19.08.2019 5 z 5