adelaska adelaska komentáře u knih

Winter Winter Marissa Meyer

Myslím, že teď nebudu schopná číst něco jiného.
Nemůžu uvěřit, že už to skončilo. Téměř dva roky čekání na poslední díl a pak jej dostanu do ruky a během chvíle to vše skončí. A stálo to za to.
Jsem neskutečně šťastná, že jsem si to mohla přečíst a zažít takové dobrodružství s Cinder, Kaitem, Scarlet, Vlkem, Cress, Thornem, Winter a Jacinem! Byli jste úžasní! Miluji tuto partičku hrdinů.
A nebylo to naposled...

24.11.2016 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Tak tohle je opravdu vynikající thriller. Coben mě prostě nepřestává překvapovat. Ač není zrovna nejtenčí, je neskutečně čtivý. A takové rozuzlení, jsem naprosto nečekala. Moc jsem si čtení užila.

03.06.2016 5 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

No, nevím. Po Ptáčníkovi, Pečovateli a Unesené to byl slabší odvar. Zápletka zajímavá byla, ale čekala jsem nějaké nechuťárny, na které jsem si už u Mo pomale zvykla.!! Spoiler!! Doufala jsem, že když tolik let Jack hledá Ewana, tak to zjištění bude velkolepější. A i když nesnáším klišé, dala bych přednost tomu, aby prostě Ewan přežil a setkal se s Jackem. Příběh Ewana mě v Ptáčníkovi šíleně dostal a určitě by si zasloužil velkolepější konec. Konec s

22.03.2016 3 z 5

Láska pod parou Láska pod parou J. Lynn (p)

První dvě knihy že série Wait for you se mi od J. Lynn moc líbily. Ze série Frigid se ještě Jako led dala , ale tohle mi přišlo příliš klišoidní, až mi při jejich rozhovorech bylo trapně... Škoda.

09.03.2016 1 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak po prvním díle, po kterým jsem byla víceméně dosti nadšená, jsem teď naopak zklamaná. První polovina mě nudila neskutečně. Nevím, kde se stala chyba, jestli u mě... vzhledem k takovému vysokému hodnocení jsem do toho šla možná s velkým očekáváním a proto to pro mne dopadlo tak, jak to dopadlo. Nicméně druhá polovina už nějaký ten spád nabrala, četlo se to pěkně a konec se mi líbil a navnadil mě na další díl. Co mi ale neskutečně vadilo a nejspíš asi už vadit bude pořád, je klasický otřelý milostný trojúhelník. Jeden žárlí na druhého a druhý na prvního, protože asi v jejich momentální společnosti, která je na pokraji rozpadu mají čas řešit takový hovadiny. Ale vzhledem k tomu, že je to YA se není vlastně čemu divit.
Ale jak jsme již zmínila, další díl, jakmile bude na pultech, přečtu si ho. Příběh celkový se mi líbí a čte se dobře, první díl byl perfektní. Že mě druhý díl zklamal neznamená, že třetí na tom bude stejně.

16.02.2016 3 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Napínavý kratičký thriller na večer se zajímavým námětem, kde příběh prožíváme nikoliv v kůži oběti, ale přímo v kůži pachatele. Těším se na pokračování

12.02.2016 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Opravdu vynikající thriller! Jeden z mála, u kterých jsem se opravdu bála. Hned po přečtení epilogu a následující kapitoly jsem se nemohla odtrhnout a běžel mi mráz po zádech. Pachatele jsem vůbec neodhadla.
Tento thriller budu nadále doporučovat. Co nejdřív se vrhnu na další knihy této autorky.

10.02.2016 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přiznám se, že jsem byla ke knize skeptická, spoustu lidí psalo, že je to zdlouhavé a nudné, ale teda mně to bavilo. Ano, mohla by být kratší, ale na to, jak je knížka dlouhá, tak se překvapivě četla rychle a dobře. Nicméně zápletka špatná nebyla, ale čekala jsem možná něco jiného. Ale určitě si přečtu i Hedvábníka

11.12.2015 4 z 5

Říše divů Říše divů Amily Shen

Moc krásné omalovánky s příběhem. Jsou dost obsáhlé, takže budu vykreslovat dlouho. Moc skvělý nápad.

06.12.2015 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jak už jsem zmínila u ostatních dílů této série, autorka naprosto skvěle vykresluje a popisuje postavy a každá má svůj neobyčejný charakter. To, že jsou pro mě Měsíční kroniky nejoblíbenější knižní série vůbec, byla pro mě povinnost (s radostí samozřejmě) si přečíst tuhle novelu o Levaně, hlavní záporačce Měsíčních kronik.
Hodně příběhům předchází příběhy o záporácích, kdy byli ještě hodní a postupně, kvůli nějaké tragédii, nebo nějaké jiné události, která je výrazně ovlivnila, se stali zlými. Tohle není případ Levany. Už od začátku byla tak neskutečně sobecká a manipulativní osoba, která ovšem byla přesvědčená o tom, že je naprosto rozumná a hlavně hodná, nevinná chudinka. Její sestra Channary byla, řekněme, ještě horší prohnaná sebestředná mrcha. Byla hodně krutá, ale byla si vědoma toho, co dělá, nebo spíš jako královna, nedělá. Levana nebyla krutá. Byla pouze naivní a neskutečně hloupá. Své činy proti Evretovi (chudák, bylo mi ho neskutečně líto) myslela dobře, avšak neviděla, jak moc mu ubližuje a manipuluje s ním. Ale měla se za hodnou chudinku.
Musím říct teď po přečtení, že příběh o Levaně - ale i o Channary, je nezbytný , pokud člověk chce přečíst celou sérii. Teď se budu na Levanu dívat jinak. V Cinder, Scarlet a Cress jsem z ní měla respekt, ano, byla to kravka, ale chovala jsem k ní určitý respekt. Teď vím, že je to hloupá psychicky narušená osoba a ne tak silná, jak si ostatní hrdinové myslí. Už se těším, až ji prokouknou. Ať už je prosinec a Winter na pultech!!!

14.10.2015 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Neskutečně silná a bolestivá kniha. Přečtena na jeden zátah. To mluví za vše ... Zaryla se mi pod kůži a budu jí jedině doporučovat.

05.10.2015 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Další vynikající kniha od Harlana, u mě asi stejně dobré jako Šest let, i když u Šesti let jsem bývala více napjatá, ale tady to taky stálo za to. Postavy a všechny momenty byly skvěle vykreslené. Četlo se mi to hodně rychle, nenudilo mě to, za mě určitě 5*
Už ať je tu další jeho kniha!!

22.09.2015 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Nutně! Úplně šíleně nutně potřebuju další díl! Pro mě neskutečně parádní čtení. Ani chvíli jsem se nenudila. Ráda si nechávám komentáře až přečtu celé série, trilgoie, atd., ale vzhledem k tomu, že tento příběh bude mít sedm dílů, to bych se načekala. Paige mám ráda, má v hlavě pořádek, ví co chce, bere samu sebe takovou jaká je (až na pár výjimek), nelituje se. Líbí se mi. Strážce. Začínám si myslet, že to bude můj nejoblíbenější "zpočátku" záporák vůbec.

"Když je mysl vidoucích jako olej, tak jaká je vaše mysl?"
"Oheň"
Napadlo mě, co se stane, když se spojí olej s ohněm. Výbuch.

07.09.2015 5 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Tak v tomto díle se zas tolik nedělo, ale musím říct, že mě neskutečně bavil, je to velice čtivé. Začíná se mi to hodně líbit. Uvidíme co poslední díl a ohodnotím to pořádně až potom.

07.08.2015 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Tak můžu s radostí přidat k mým velice oblíbeným tuto knihu. Něco takového jsem potřebovala, fantasy, akce, napětí, ... Knížka mě bavila od začátku do konce a i přes její tloušťku mi čtení moc času nezabralo. Kelsea je skvělá jako královna i tak ona samotná. Celkem mi v paměti utkvěl Kostěj a docela mě mrzí, že jim spolu nebylo dáno moc prostoru, a jsem zvědavá, jaké to mezi nimi bude. Nutně potřebuji další díl, který bohužel vychází až v prosinci!!! Tohle se nedělá !!!

30.07.2015 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Absolutně nechápu, jak dlouho jsem mohla takovou úžasnou knížku obcházet. Očekávala jsem klasickou přeslazenou romanťárnu a byla jsem opravdu překvapená. Je to neskutečně krásná, dobrodružná, vtipná, dojemná a samozřejmě romantická kniha. Pro mě je tato kniha hodně výjimečná. Hlavní postavy jsem si zamilovala téměř hned. Jdu na pokračování.

17.07.2015 5 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Od této knížky jsem vůbec nic nečekala, ani nevím proč, vzala jsem si ji spíš v mezičase než mi dojdou knihy z knihkupectví. No a bomba! Neskutečně se mi to líbilo! Hlavní hrdinka Anna mi zas tak sympatická nebyla, asi protože nemáme nic společného, jen furt brečela a modlila se. Kaiden.. No to je kapitola sama o sobě, vzhledem k tomu, jaké má "povolání" bych se ho být Annou nedotkla ani vidlema :D Ale i přesto se mi to neskutečně líbilo a věřím, že s dalším dílem si postavy získají mé sympatie. Bylo tam všechno, romantika, akce, napětí.. a ROADTRIP!!! z toho jsem byla více než nadšená.

15.07.2015 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha byla velice čtivá, ale čekala jsem něco úplně jiného. Přišlo mě prostě trapný to, co se z toho vyklubalo. Na to, že to je horor, to není strašidelný ani trochu a to ten začátek byl opravdu nadějný.
Anna mě zklamala, pod nálepkou hrůzostrašný duch, se skrývala holka, která je prostě trapná. Nevím, asi jsem fakt čekala hrůzostrašného ducha.... Přišla mi vygumovaná, bez charakteru, prostě odfláknutá. Nekonal se ani žádný nečekaný zvrat, kde bych si řekla, že tohle jsem opravdu nečekala... Ale přesto musím říct, že byla neskutečně čtivá a jak bych to řekla, barvitá. Nebyla nudná. I když mě příběh přijde odfláknutý a trapný, tak nebyl nudný. Do dalšího dílu nejspíš jen tak nepůjdu.

25.06.2015 3 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

První půlka knihy mě strašně nebavila. Vůbec. Chtěla jsem ji odložit, ale nemám ráda rozečtené knihy. Jediné štěstí, že jsem to neudělala. Druhá půlka měla spád, byla akční, neskutečně napínavá. Tudíž jsem v té době byla rozhodnutá pro 3 hvězdičky. Ale konec byl tak parádní a nečekaný, že hvězdičku přidám.

22.05.2015 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Parádní zakončení skvělé trilogie. Budu to hodnotit jako celek. Ze začátku, v prvním dílu jsem si nebyla tolik jistá, zda mě to tolik vezme. Ano, četlo se to rychle, autorka píše poutavě, člověk se od toho nemůže odtrhnout. Ale Juliette mi neskutečně lezla na nervy. Neustále samu sebe litovala (dobře, řekněme, že v prvním díle by to ještě šlo, ale v druhém to už fakt přeháněla). V některých situacích se rozhodovala opravdu špatně, nelogicky, ... Avšak později se (díkybohu) změnila. Ale co se týče jiných postav z jiných dystopických příběhů, většinou jsem cítila respekt pro každou z hlavních postav. U Juliette to nešlo. Přišla mi opravdu "hloupoučká". Ale není se čemu divit. (viz její dětství) Co se týče ostatních hrdinů, Kenji, ten byl úžasný od začátku, to samé James.. A Warner... jediná opravdu rozumně a upřímně uvažující postava.
Ano, četla jsem lepší dystopie, ale tohle bylo taky úžasné. Viz moje hodnocení. Musím dát 5 hvězdiček. Autorka opravdu psát umí a to, že mi nesedne charakter jedné postavy je můj problém a ne autorky. A konec se mi líbil... .

A chtěla bych upozornit ty, kteří se chystají číst tento díl. NAkladatelství CooBoo "zapomnělo" na konci vložit 2 kapitoly. Ale jsou naštěstí na CooBoo webových stránkách k přečtení.

28.04.2015 5 z 5