adelaska adelaska komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Perfektní detektivní thriller, který se čte neskutečně rychle. Vůbec jsem se nenudila, neustále se něco dělo. Že by mě zápletka až moc překvapila se říct nedá, ono jak jsem četla, tak jsem si postupně dávala dvě a dvě dohromady a nabízejí se nám různé indicie, takže nebylo až tak těžké přijít na to, kdo v tom má prsty. Ale celá pointa toho mě samozřejmě překvapila a celkem zaujala. Těším se na příští rok, až nám autor nadělí další příběh, kde budou figurovat tito dva skvělí vyšetřovatelé! Za mě doporučuji

27.12.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Přiznám se, že jsem byla ke knize skeptická, spoustu lidí psalo, že je to zdlouhavé a nudné, ale teda mně to bavilo. Ano, mohla by být kratší, ale na to, jak je knížka dlouhá, tak se překvapivě četla rychle a dobře. Nicméně zápletka špatná nebyla, ale čekala jsem možná něco jiného. Ale určitě si přečtu i Hedvábníka

11.12.2015 4 z 5

Říše divů Říše divů Amily Shen

Moc krásné omalovánky s příběhem. Jsou dost obsáhlé, takže budu vykreslovat dlouho. Moc skvělý nápad.

06.12.2015 5 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

První díl byl naprosto skvělý, druhý si držel laťku "druhých dílů", ale třetí mě teda zklamal. Hlavní hrdinové mi ke konci opravdu lezli na nervy, nejspíš je to tím, že už nejsem ve věkové kategorii, které je kniha určená, ale s tím jsem samozřejmě do toho šla a opravdu první dva díly byly velmi dobré. Ale některé schopnosti postav mě trochu iritovali, přece jen je divné, že patnáctiletá holka složí bez problémů dva pětadvacetileté chlapy... Konec mě taky celkem zklamal.
3 hvězdičky za celou trilogii.

04.12.2015 3 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

No.. když se podívám na námět, tak je neskutečně zajímavý a originální. Ale všechno bych tam udělala jinak. Knížka se celkem rozjela až 30 stránek před koncem a navíc to skončilo tak uspěchaně, nezajímavě... Nevím. Je to až škoda, že takový parádní nápad na příběh je dle mých slov tak odfláknutý. Na čem si autorka dala až moc záležet byly popisy krajin, které až jsem se divila dokázala natáhnout na celou stránku, takže jsem to už přeskakovala, ale o tom "místě" jsme se vesměs nic nedozvěděli. Mám chuť vzít do ruky tužku a celé to udělat jinak, přepsat ... Je to škoda, pro mě to bylo prostě odfláknuté. Spisovatelka má dar na takové nápady na příběh, ale neumí ho dle mě pořádně využít. S láskou Rosie jí sedlo, je to nenáročný romantický příběh, ale tento nápad prostě zpracovat neuměla. Jaká škoda. Měla toho pořádně využít a věřím, že by to byla pecka.

22.11.2015 2 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Opravdu hodně silný příběh. Že čtení této knihy si mnohé odnesete. Konečné rozuzlení mě příjemně překvapilo. Styl psaní autorky mi byl sympatický a určitě půjdu do dalších jejích knih.

13.11.2015 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo je prostě mistryně pera, každý příběh umí udělat výjimečný a něčím zvláštní. Snad u každé knihy od Jojo píšu, že mě uhranula nejvíc a zase bych se teď opakovala, ale nemá cenu to zmiňovat, protože autorka vždy překvapí a ať jsou knihy jakkoliv odlišné od sebe, jsou stejně, ale úplně stejně kouzelné.
V První části, kdy se příběh odehrává v roce 1916, se mi chtělo brečet už hned na začátku. V tu chvíli jsem tam byla. Bylo to naprosto nádherný. Druhá část byl poněkud šok, rok 2006, člověk chtěl vědět jak to bylo dál, ale už si musel počkat, protože se nám to najednou prolínalo. Tak moc jsem Sophie fandila. Trochu mě mrzí, že Liv mi ani tak k srdci nepřirostla. Pro mě tam byla navíc, i když byla taky velkou součástí příběhu. To ale na hodnocení nic nemění, Jako celek je to další naprosto neobyčejný a výjimečný příběh. Jojo se stala mojí Top autorkou a nevím, zda vydržím do doby, kdy vyjdou u nás její další knihy.
A nejkrásnější obaly vůbec!!!

29.10.2015 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Jak už jsem zmínila u ostatních dílů této série, autorka naprosto skvěle vykresluje a popisuje postavy a každá má svůj neobyčejný charakter. To, že jsou pro mě Měsíční kroniky nejoblíbenější knižní série vůbec, byla pro mě povinnost (s radostí samozřejmě) si přečíst tuhle novelu o Levaně, hlavní záporačce Měsíčních kronik.
Hodně příběhům předchází příběhy o záporácích, kdy byli ještě hodní a postupně, kvůli nějaké tragédii, nebo nějaké jiné události, která je výrazně ovlivnila, se stali zlými. Tohle není případ Levany. Už od začátku byla tak neskutečně sobecká a manipulativní osoba, která ovšem byla přesvědčená o tom, že je naprosto rozumná a hlavně hodná, nevinná chudinka. Její sestra Channary byla, řekněme, ještě horší prohnaná sebestředná mrcha. Byla hodně krutá, ale byla si vědoma toho, co dělá, nebo spíš jako královna, nedělá. Levana nebyla krutá. Byla pouze naivní a neskutečně hloupá. Své činy proti Evretovi (chudák, bylo mi ho neskutečně líto) myslela dobře, avšak neviděla, jak moc mu ubližuje a manipuluje s ním. Ale měla se za hodnou chudinku.
Musím říct teď po přečtení, že příběh o Levaně - ale i o Channary, je nezbytný , pokud člověk chce přečíst celou sérii. Teď se budu na Levanu dívat jinak. V Cinder, Scarlet a Cress jsem z ní měla respekt, ano, byla to kravka, ale chovala jsem k ní určitý respekt. Teď vím, že je to hloupá psychicky narušená osoba a ne tak silná, jak si ostatní hrdinové myslí. Už se těším, až ji prokouknou. Ať už je prosinec a Winter na pultech!!!

14.10.2015 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Moje první knižní setkání se zombíkama. Líbilo se mi to, akorát mě štvala hlavní hrdinka Scarlet a jak již někdo zmínil pode mnou, přijde mi divné, ??spoiler?? že pro někoho to skončilo úplným happyendem a druhému umřeli úplně všichni.

Konec mi překvapivý vůbec nepřišel, naopak byl předvídatelný. Jinak nemám co vytknout, určitě budu vyhledávat nadále knihy s touto tématikou.

11.10.2015 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Páni, to byla tak nádherná kniha. Třetí, co jsem od Jojo přečetla a pro mě asi nejlepší. Všechny jsou naprosto nádherné, myslela jsem, že po Než jsem tě poznala a Posledního dopisu už víc být dojatá nemůžu, ale jo, jsem. Nejen, že prostředí bylo pečlivě vykresleno a člověk se cítil, jak kdyby tam trávil čas, ale i postavy byly tak vykresleny, že mám pocit, že je znám.
Neskutečně se těším na její další knihu.

07.10.2015 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Neskutečně silná a bolestivá kniha. Přečtena na jeden zátah. To mluví za vše ... Zaryla se mi pod kůži a budu jí jedině doporučovat.

05.10.2015 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Naprosto skvělá, napínavá kniha, od které se šlo těžko odtrhnout. Na to, že je to celkem bichlička, se četla rychle. Celaena má skvělou povahu, jako hrdinka se mi líbí. Milostný trojúhelník mě až tak nenadchnul, ale o tom ta kniha nemá být. Už se těším na pokračování.

04.10.2015 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Už pátá kniha, co jsem od Colleen přečetla a stále ji miluju víc a víc. Knížka byla na rozdíl od předchozích okořeněná erotikou, ale stále převládal neskutečně silný příběh, jak je tomu u většiny jejích knih. Každá její kniha je jiná, dostane nás pokaždé něčím jiným.
Tahle knížka by klidně mohla nést název Bez naděje, ne, že by se jí podobala, ale životní zkušenost, kterou si Miles prošel byla pro něj opravdu beznadějná. Tate jsem si zamilovala hned, normální vtipná holka, která neslintá nad hlavním hrdinou každý dvě minuty, než jak je tomu u většiny hrdinek tohoto žánru.
Jak jsem již zmínila, miluju zatím všechny knížky od Colleen a jak píše uživatelka pode mnou, tak tohle je zatím moje nejoblíbenější od ní a pere se to těžce s Maybe Someday. Jasných 5*. Brzy vlítnu na Confess.

28.09.2015

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Další vynikající kniha od Harlana, u mě asi stejně dobré jako Šest let, i když u Šesti let jsem bývala více napjatá, ale tady to taky stálo za to. Postavy a všechny momenty byly skvěle vykreslené. Četlo se mi to hodně rychle, nenudilo mě to, za mě určitě 5*
Už ať je tu další jeho kniha!!

22.09.2015 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

No, opravdu jsem na vážkách s hodnocením. Díky bohu za posledních 20 stránek, které byly celkem akční, jinak to bylo o ničem. Autorce se musí nechat to, že i když se tam svým způsobem nic se neděje, čte se to samo a čtenáře to baví. První díl se mi líbil, byl hlavně o tom, o čem být má, byl celkem napínavý, sem tam romantika. Ale tohle byla jen samá romantika, jako kdyby autorka zapomněla, že v prvním díle vymyslela svět, kde jsou nefové a zde je jen malým bonusem, že mají určitá poslání a chtějí se samozřejmě, jak je zvykem, jejich systému a společnosti postavit.
Do třetího dílu určitě půjdu, jsem zvědavá, jak to skončí.

13.09.2015 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Nutně! Úplně šíleně nutně potřebuju další díl! Pro mě neskutečně parádní čtení. Ani chvíli jsem se nenudila. Ráda si nechávám komentáře až přečtu celé série, trilgoie, atd., ale vzhledem k tomu, že tento příběh bude mít sedm dílů, to bych se načekala. Paige mám ráda, má v hlavě pořádek, ví co chce, bere samu sebe takovou jaká je (až na pár výjimek), nelituje se. Líbí se mi. Strážce. Začínám si myslet, že to bude můj nejoblíbenější "zpočátku" záporák vůbec.

"Když je mysl vidoucích jako olej, tak jaká je vaše mysl?"
"Oheň"
Napadlo mě, co se stane, když se spojí olej s ohněm. Výbuch.

07.09.2015 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nemůžu k této knize napsat pořádný komentář aniž bych nespoilerovala. To téma, kterým je doprovázen celý příběh bylo tak silné, že ani jedno oko nezůstalo suché. A ke konci jsem opravdu doufala v zázrak. Na tuto knížku jen tak nezapomenu.

30.08.2015 5 z 5

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Perfektní zakončení celé série i když bych klidně brala ještě další díl!
Kniha je neskutečně pozitivní, milá, barvitě popsaná, jak kdybych tam byla s nimi, chemie mezi hlavními postavy je úžasná - asi jako v předchozích dílech. A nejlepší bonus byl, když se celá parta sešla. Miluju je všechny, jak Annu se St. Clairem, Lolu s Cricketem, tak Islu s Joshem.
Mám sto chutí si přečíst všechny 3 knihy znovu. A pak zase znovu. Mohou se zdát jako klasické young adult, ale má to v sobě něco milého, neskutečně čtivého, ... Stephanie je opravdu skvělá autorka.

16.08.2015 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

Tak musím říct, že celá trilogie se mi moc líbila, i když tomu něco přece jen chybělo. Četlo se to samo, nenudilo mě to, ale ten konec mi přišel moc uspěchaný. Moc napětí nebylo. Ale bylo to fajn počtení, někdy se k tomu určitě vrátím.

10.08.2015 4 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Tak v tomto díle se zas tolik nedělo, ale musím říct, že mě neskutečně bavil, je to velice čtivé. Začíná se mi to hodně líbit. Uvidíme co poslední díl a ohodnotím to pořádně až potom.

07.08.2015 4 z 5