adela3429 adela3429 komentáře u knih

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

První polovinu jsme se do toho vůbec nemohla začíst, pak už to bylo lepší, ale že bych z té knihy byla kdovíjak nadšená, to se rozhodně říct nedá. První díl byl mnohem lepší. A vůbec se mi nelíbí, co tu autorka provedla s Mare. Jako kdyby z ní plánovala udělat antihrdinku. V drtivé většině případů mi přišla strašně namyšlená a sobecká, ale řekla bych, že to byl asi účel. Jsem zvědavá, co s ní má Victoria dál v plánu, ale to nemění nic na tom, že mi v Křišťálovém meči byla silně nesympatická. No, snad bude další díl lepší.

15.09.2016 3 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Mně se to líbilo. :) Od autorky jsem už četla "Klid před bouří" a i když si na romance moc nepotrpím, ty její mě díky akčním zápletkám moc baví. Nepovažuju knihu za slabou, moc jsem si ji užila. Jen škoda, že je tak krátká, pár kapitol navíc by mi rozhodně nevadilo. :)

10.09.2016 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Ale jo, bylo to pěkné. Taková předvídatelná oddechovka, ničím nepřekvapí, ale ani neurazí. Jen jsem už holt na tyhle příběhy ze střední asi stará. :D Další díly si ovšem přečtu, jsem na ně zvědavá.

07.09.2016 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Na knížku jsem se hodně těšila. Normálně sice nemám soubory povídek moc ráda, radši čtu jeden ucelený příběh, ale u Šťastně až navěky jsem s provedením byla moc spokojená. Líbilo se mi vidět Selekci i z jiných pohledů nebo se třeba zaměřit na mladou královnu Amberly.
Jen se tedy musím přiznat, že ani tentokrát jsem si nedokázala oblíbit Aspena a to byla jeho povídka nejdelší! :D Myslela jsem si, že když uvidím do jeho hlavy a zjistím všechny jeho motivace, změním na něj názor, ale ne. Pořád jsem mu na chuť nepřišla.
A za mě je veliké plus, že je kniha doplněna překrásnými ilustracemi! Dlouho jsem si je prohlížela! :)

02.09.2016 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Příjemný závěr. :) Jen kdyby tam nebylo tolik chyb! Korektura ještě horší než u předchozích dvou dílů, úplně to trhá oči.

31.08.2016 4 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Tak tohle bylo tak zatraceně roztomilé, že jsem se dlouho po dočtení nemohla zbavit přiblblého úsměvu! Fakt super! :)

28.08.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Musím se přiznat, že první polovina mě skoro vůbec nebavila. Až jsem si říkala, co na tom všichni vidí tak úžasného. Za půlkou se to ale naštěstí zlomilo a já nedokázala knihu odložit! :) Uvidím, jak to bude pokračovat, zatím se mi víc líbí autorčina první série Skleněný trůn, ale jak už je u Sarah J. Maas zvykem, každým dílem se zlepšuje, takže jsem opravdu napnutá, co přinese díl druhý. :)

27.08.2016 4 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Tento příběh jsem už jednou četla, když se ještě jednalo o internetovou povídku. Teď, když vyšla jako e-kniha, jsem se do ní pustila znovu a to s velikou chutí! Tuhle knížku opravdu miluju, je naprosto kouzelná a sledovat, jak Brian postupem času bortí Aidenovy zdi a zásady, bylo i na podruhé vážně skvělé! :)

23.08.2016 5 z 5

Magie střelného prachu Magie střelného prachu Ilona Andrews

Naprosto parádní! :) Knihy o Kate mě sice baví víc, protože je to zkrátka Kate, ale Andrea si svou vlastní knihu taky zasloužila a rozhodně nezklamala.
Novela na konci moc potěšila! :)

21.08.2016 4 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

I když je to vlastně výplňový díl, líbil se mi víc než ten první :)
Akorát mě opravdu mrzí ty překlepy a chyby, zdá se mi to ještě horší než minule :(

17.08.2016 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Velmi milé překvapení! Green a Levithan jsou dohromady opravdu suprová dvojka, mohli by spolu psát častěji, svědčí jim to.

14.08.2016 4 z 5

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Nemůžu uvěřit, že jsem s touto sérií tak strašně dlouho otálela. Je dokonalá! :3

14.08.2016 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Prvních cca 90 stran to byla strašná nuda, pohrávala jsem si s myšlenkou, že knihu odložím a nedočtu, ale nakonec jsem vytrvala a jsem ráda. Pak se příběh rozjel a začal mě bavit! :)

13.08.2016 3 z 5

Protřepat, nelíbat Protřepat, nelíbat Ally Carter

Tak tohle mě bohužel nechytlo. Věřím, že kdyby mi bylo třináct, byla bych nadšená, ale ve dvaceti jsem se opravdu nudila. Dočetla jsem se tak do poloviny a zbytek jsem už jen zvědavě prolistovala, abych věděla, jak to dopadne. Knihy pro mladší čtu docela často, ale zrovna tahle mi bohužel nesedla.

12.08.2016 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Všichni si stěžují, jaký je Eadlyn neskutečný spratek, ale musím se přiznat, že mně ani trošku nevadila. Vlastně jsem si ji dost oblíbila. Ona si zkrátka neuvědomuje, že občas řekne něco, co ostatní raní. Od narození byla vychovávána k tomu, že se jednou stane královnou, a to se na ní holt podepsalo. Postavila si kolem sebe zdi a snaží se působit tvrdě a nedostupně, protože si myslí, že to jako ženská panovnice bude potřebovat. Spíš než abych ji nemohla vystát, je mi jí líto. Podle mě je spíš oběť.

09.08.2016 4 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Série se jen a jen zlepšuje! Vážně paráda! :)

03.08.2016 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

S velikým zpožděním, ale konečně jsem se ke čtení Kate Daniels dostala i já. Trvalo mi to jenom pět let. :D
Začátek knihy byl hodně těžký. Byla jsem docela v šoku, že nás autoři hodili do nového světa a vůbec nic nevysvětlili, takže jsem byla vážně ztracená a moc si knihu neužívala. Ale časem se naštěstí daly souvislosti pochopit, takže jsem se zorientovala a mohla se do příběhu pořádně ponořit. A bavilo mě to! :) Věřím, že teď, když už vím, v jakém světě se to nacházím, si budu zbytek série užívat ještě víc.

31.07.2016 4 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

První díl se mi líbil víc, ale i tenhle byl skvělý. Magisterium si mě opravdu získalo! :)

29.07.2016 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Cassandra nezklamala a přijde mi, že ve dvojici s Holly jsou její příběhy ještě čtivější než normálně, nebo alespoň mně se to četlo strašně lehce. :) Magisterium je taková rodinná knížka, můžou ji číst lidé všeho věku.

29.07.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Marušku mám moc ráda, píše svěže a vtipně. Ideální letní oddechovka! :)
Jen ten formát na šířku mi nevyhovoval, nevěděla jsem, jak ho mám držet :D

27.07.2016 4 z 5