adela3429 adela3429 komentáře u knih

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Kvalita upadá? Podle mě právě naopak stoupá! :) Vidořád mě bavil ještě víc než Kostičas.

27.07.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Originální a nesmírně propracované! Začátek pro mě byl sice těžký, neustále jsem listovala na konec knihy na slovníček, abych věděla, co znamenají veškerá neznámá slova, a občas jsem se musela i o pár stránek vrátit, jak jsem se v příběhu ztrácela, ale to všechno jenom v první třetině. Jakmile jsem se zorientovala, příběh mě nesmírně pohltil! :)

24.07.2016 4 z 5

Tajuplná žena Tajuplná žena Nora Roberts

Mamka Noru čte už několik let, pro mě byla tahle kniha teprve premiéra, ale musím říct, že mě potěšila. Normálně na romance moc nejsem, ale pokud jsou šikovně zakomponované do dramatického příběhu s pořádnou dávkou napětí, užívám si je! :)

20.07.2016 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Já se na knihu tak strašně těšila, ale jsem bohužel pořádně zklamaná! :( Že prý druhý Pán prstenů... To jako vážně?
Doporučuju tak pro dvanáctileté děti, je to strašně jednoduché... (Kdybych od knihy neměla vysoká očekávání, tak by mi to asi tolik nevadilo, ale bohužel jsem je měla.)

16.07.2016 2 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Žádné geniální veledílo to sice není, ale jako oddechovka ideální. Jen bych si přála, aby tam byla nějaká charakteristika, protože kromě toho, že je David vztekloun, vím prdlajs.

07.07.2016 3 z 5

Ohnivé srdce Ohnivé srdce Richelle Mead

Chvíli mi trvalo, než jsem se knihou prokousala, připadá mi, že se tam nic nedělo. Zatím pro mě asi nejslabší díl ze série, ale jinak rozhodně pokračuju, protože se mi ten příběh moc líbí. :)
A ten konec byl jeden velký HEARTBREAK! :O

06.07.2016 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Všude slyším, že je tento díl nejslabší, ale mně se snad z celé série líbil nejvíc! :) Moc jsem si ho užila.

05.07.2016 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Nedávno jsem četla knihu s podobným námětem, takže pro mě "ono velké tajemství" nebylo nijak překvapivé, protože mě to při čtení napadlo. Ale i tak se podle mě jedná o kvalitní čtení :)
Akorát vůbec nechápu, jak to, že se jedná o trilogii. Co chce autorka jako v dalších dvou dílech řešit? No, jsem zvědavá.

04.07.2016 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Sarah J. Maas se díl od dílu zlepšuje. Když přišel druhý díl, řekla jsem si paráda. Po třetím jsem byla doslova na kolenou. Skoro se až bojím, co přinese čtvrtý díl, protože autorka je skutečně čím dál lepší! Tahle série neustále stoupá! :)

04.07.2016 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Na Vampýrskou akademii to sice nemá, ale i Pokrevní pouta se mi hodně líbí. Richelle má zkrátka úžasný styl psaní, který mě pokaždé okouzlí :)

01.07.2016 4 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Nástroje smrti mám hodně ráda, ale asi bych byla radši, kdyby Cassandra skončila u původní trilogie. Sice jsem slyšela, že pátý a šestý díl jsou lepší, ale tento čtvrtý mě tedy zklamal na plné čáře. Úplná nuda to nebyla, protože jsem to dočetla, ale po předchozích třech dílech se rozhodně jedná o velký pokles v kvalitě. :(
Opravdu doufám, že ty další díly jsou skutečně lepší než tenhle, abych si trochu spravila náladu.

30.06.2016 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihám dávám vždycky přednost, ale tentokrát musím říct, že za mě je lepší seriál. Ten se mi hodně líbí, takže ho budu sledovat dál, ale se čtením jsem nejspíš skončila. Kniha je pro mě spíš průměr.

29.06.2016 3 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Moc, moc dobré. Autorčiny Nástroje smrti mám hodně ráda, ale za Pekelnými stroji v mých očích docela zaostávají. Viktoriánská Anglie si mě zkrátka získala.
A navíc jsem se snad poprvé setkala s milostným trojúhelníkem, který mi neleze na nervy. Mám ráda všechny tři protagonisty.

29.06.2016 5 z 5

Ragnarok za polovic Ragnarok za polovic Seanan McGuire

Verity mě bavila víc, ale i Alex byl super :) Těším se na pokračování.

29.06.2016 3 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Nejedná se o můj žánr, ale i přesto mě tahle knížka nějakým způsobem dokázala nalákat. A rozhodně její koupě nelituju. Hodně mě překvapila a potěšila. Úplně jsem dostala chuť se sebrat a projet si Státy autem :)

28.06.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pro mě hodně příjemné překvapení! Těším se na druhý díl :)

10.06.2016 5 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Nesmírně krásný a pozitivní příběh! Autorka si mě opravdu získala :)

19.03.2016 5 z 5

Pod křídly vran Pod křídly vran Jacob Grey

Obálka je nádherná, obsah takový průměr. Příběh se mi líbil a i jsem si ho docela užila, ale znovu se k němu nejspíš nevrátím. Doporučuju spíš mladším čtenářům kolem 12 let.

23.02.2016 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Jeden z nejlepších dílů celé série. Nesmírně jsem se bavila i při re-readingu a nedokázala se odtrhnout.

22.02.2016 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Asi nejslabší díl, ale já jsem do téhle série tak zamilovaná, že ode mě musí dostat pět hvězdiček prostě celá.

22.02.2016 5 z 5