adela.hol Online adela.hol komentáře u knih

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Autorka knihy zkombinovala slow burn romantiku s obří chemií mezi hlavními postavami, skvělý humor, u kterého jsem se bavila a nezapomněla ani na matematiku s IT. Co víc bych si mohla přát?

Jedná se o poslední díl ze série a za mě jednoznačně nejlepší. V knize se znovu setkáváme s postavami z předchozích dílů. Především s Eden a Paulem, ke konci knihy se objeví i Asha s Jakem. Hlavními postavami se ale tentokrát stávají dva nejlepší kamarádi Eden - Toby a Joanna.

Toby je počítačový génius, který pracuje s Eden v nakladatelství a pro Paulovu agenturu vyvinul speciální seznamovací aplikaci (opravdu není podobná Tinderu, to byste Tobyho urazili). Aplikace dokáže spočítat, jakou máte procentuální pravděpodobnost, že vztah s vaší polovičkou vydrží.
Tobymu, pro kterého Eden vymyslela přezdívku Doktor Láska, aplikace paradoxně zatím nepomohla. Zařekl se, že s žádnou ženou, se kterou nebude mít alespoň padesátiprocentní pravděpodobnost, si nezačne. Pak se ale objeví Joanna, jejichž vzájemná chemie tryská od prvního setkání na míle daleko. Jenže aplikace je zásadně proti nim. Podle ní nemají v podstatě žádnou šanci. Co s tím? To přece nemá smysl se vůbec namáhat.
Vzhledem k Eden i společné práci usoudí, že nejde, aby se jeden druhému vyhýbali. Domluví se, že zůstanou jen přáteli a shodou okolností se z nich nakonec stanou ještě spolubydlící. Dodrží to přísloví 'Co je v domě, není pro mě'?

Celý příběh vypráví ze svého pohledu Toby, což mi přišlo neskonale osvěžující. Cokoliv vyslovil nahlas, tak obratně vyšperkoval nějakou svojí myšlenkou a já se musela smát nad jeho trefnou ironií. U scén s Joannou jsem se musela culit, protože jejich chemie byla doslova hmatatelná. A za to, jak se choval nejen k ní, ale co dělal i pro svou rodinu, jsem si ho zamilovala hned.
Hlavní postavy skvěle doplňovaly všechny vedlejší postavy. Ať už dohazovačka Eden, sebevědomím oplývající Raj (na desítky opravdu neměl), Jeeves (IT svět se nezastaví) nebo babička Nan se svými moudry. A pochopitelně nechyběl ani Moby.

Autorčin styl mi maximálně vyhovuje a doufám, že od ní brzy vyjde něco dalšího.

08.07.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Knihu jsem měla v knihovně už nějaký ten pátek a ke čtení jsem se nakonec dostala díky společnému čtení. Teď mě mrzí, že jsem se ke knize nedostala už dřív, ale zároveň jsem ráda, že mi to chvíli trvalo, protože i tak čekání na druhý díl bude utrpení.

Kniha se odehrává v dystopické Budapešti, která byla rozdělena po válce mezi lidmi a vílami. Hlavní hrdinkou je devatenáctiletá Brexley, která po smrti otci žije s rodinou svého nejlepšího kamaráda Cadena. Ten je ale pro ni mnohem víc, a když už se oba osmělí k tomu si odhalit své city, plány jim překazí Ištván, Cadenův otec. Pro větší dobro se má Brexley obětovat a vzít si toho, koho jí Ištván určil.
Brexley ale není jen "princezna" z vyšší smetánky. Je to také zlodějka, která krade proto, že může a proto, že chce v žilách cítit příval adrenalinu. Cadena tak přemluví, aby naposledy společně ten adrenalin prožili. A opravdu se jí to splní. Stane se to naposledy. Brexley je chycena a zavřena do obávaného vězení, do kterého kdo se dostal, už se nikdy nedostal ven.
Vězení je drsné, surové, temné, plné násilí, mučení a strachu. Kdo chce přežít, nesmí si dovolit žádné odmlouvání. To je totiž ihned krutě potrestáno. Ve vězení je také Warwick Farkas, před kterým se všichni vězni poslušně rozchází, jen aby se na ně náhodou nepodíval, a který na Brexley působí tak, jak ještě nikdo předtím. Proč právě na ni? Co mají ti dva společného?

Kniha byla čtivá, plná akce, která nenechala vydechnout. Ze scén ve vězení mrazilo, ze scén mezi Brexley a Warwickem sálala chemie na kilometry. A to byl teprve nevinný začátek. Co bude v dalších dílech?
Nechyběly postavy, které i v té hrůze dokázaly příběh odlehčit humorem, jako například Opie a Mrňouska. Také tu samozřejmě byly nečekané zápletky a hlavně konec, po kterém byste ihned potřebovali další díl. Doufám, že bude přeložen, co nejdřív.

07.06.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Ornitoložka Jo žije momentálně na venkově v pronajatém domě a celé dny se věnuje svému výzkumnému projektu, kdy hledá a zaznamenává nová hnízda ptáků.
Jednou večer se u domu objeví dívka, které může být tak devět nebo deset let. Je bosá a má na těle modřiny. Dívka řekne Jo, že je ve skutečnosti z planety Megnife a že toto tělo si jen vypůjčila od dívky, která je již mrtvá. Řekne jí své mimozemské jméno a že ze Země neodejde, dokud se nestane svědkem pěti zázraků. Jo jí pochopitelně nevěří a tajně zavolá policii, aby našli dívčinu rodinu. Jenže tak snadné to úplně není.
Jo neví, jak se dívky, se kterou se domluví na jméně Ursa, zbavit a nakonec je do toho všeho ještě zatažen velmi uzavřený soused Gabe.
Z Jo a Gabea se tak postupem času stávají takoví nechtění rodiče se střídavou péčí a Ursa si je omotává kolem prstu. Ta malá holka je totiž velmi chytrá, mazaná a hlavně si svou bezprostředností snadno dokáže získat jejich srdce. Srdce, která mají oba dva pokrytá svými bolístkami. Jo má jizvy na těle po vážné nemoci, Gabe zase jizvy na duši z psychické nemoci, kterou trpí. Dokáže tento netypický trojlístek dojít k šťastnému konci? Jde to vůbec?

Kniha mě nejprve zaujala svou nádhernou obálkou. Když jsem si pak ještě přečetla anotaci, bylo rozhodnuto, že si ji musím přečíst. Byl to nádherný příběh plný rodinné atmosféry, několika zázraků a uvědomění si, že aby se stalo něco dobrého, musí se stát nejdřív něco špatného. Tak to bohužel chodí, ale i v tom špatném by měl člověk hledat to světlo na konci tunelu. Jako ho Jo s Gabem našli v Urse.
Závěrem bych chtěla dodat, že Vás v knize čeká také jeden velký zvrat, který Vám Vaše průběžné domněnky, co bude dál, zbortí jako domeček z karet. Aspoň mně se to stalo.
Kniha se výborně četla, další květnová v pořadí, od které jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji.

28.05.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Já jsem byla nadšená už z prvního dílu, ale v porovnání tady s tím, to byl slabý čajíček.
Autorka dokázala bravurně popsat chemii mezi Emilií a Irou. Každou jejich emoci, gesto, grimasu. Úplně jsem viděla to žhavé pnutí mezi nimi.

Co musím taky pochválit byl popis každého prostředí, ve kterém se postavy pohybovaly. Měla jsem pocit jak kdybych vstoupila do knihy a byla tam s nimi.

A závěr? Autorka to dělá nejspíš schválně, že po dočtení potřebujete ideálně hned další díl. Už aby tu byl.

25.02.2023 5 z 5

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

(SPOILER) Tak tenhle příběh mě dostal. Je to sice klasický příběh, kdy toho zlého kluka změní láska, ale to ničemu nevadilo, protože je to přesně můj styl. Navíc to bylo tak čtivé, že kdyby byl čas, přečetla bych to na jeden zátah, protože jsem potřebovala vědět, co bude dál.

Sledujeme příběh Noah, která se s matkou musí přestěhovat k jejímu novému manželovi a s nevlastním otcem získává i nevlastního bratra Nicka. Ti dva si samozřejmě od první chvíle nesednou, nenávidí se, ale zároveň se mezi nimi brzy probudí vzájemná přitažlivost. Bože, ta jejich chemie na mě skákala z každé stránky.
Byly tu nějaké malé zápletky s Danem nebo Annou, ale ta hlavní překážka tu byla minulost Noah a Nickova dvojí tvář. Ta, které se Noah bála víc, než čehokoliv jiného. A nebylo se co divit, protože si jako malá prošla peklem.

Každá scéna v knize se mi vryla pod kůži. To, jak se Noah Nicka bála, ale zároveň ho potřebovala. To, jak Nick žárlil, když se na Noah někdo jiný i jen podíval. Každý jejich polibek, jejich poprvé, Nickovy scény s Madison, závěrečné drama s únosem, všechno jsem s nimi naplno prožívala.

Byla jsem do příběhu naplno vtažená a už se nemůžu dočkat dalších dílů. Jsem zvědavá, co autorka pro ty postavy dál vymyslela. Já si je opravdu zamilovala a chci se k nim brzy vrátit.

01.02.2023 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

(SPOILER) Moje druhá kniha od autorky a asi jediná, která se vymyká těm ostatním. Příběh nebyl špatný, ale na top mi tomu něco chybělo.

Kniha vypráví o Josie, která vyrůstala po boku prostitutek a hlavní bordelmamá se o ni starala víc, než její vlastní matka. V takovém prostředí je snadné sklouznout k tomu být stejná, ale Josie měla vyšší cíle. Studium na univerzitě a od všeho utéct. Což se jí nakonec částečně podařilo poté, co se nemusela ponížit kvůli vydírání a poté co Willie rozhodla o jejím dalším osudu.

Za co musím strhnout tu jednu hvězdu bylo pro mě například velké množství postav, které jsem moc nedokázala od sebe odlišit. Dora, Sadie, Sweety, Evangeline mi přišly jedna jako druhá a ani mezi Patrickem a Jessem jsem zpočátku neviděla rozdíl a nevěděla jsem, koho mám Josie vlastně přát. A tím se dostávám také k tomu, že některé věci tu nebyly dořešené. Například vztah Patricka a Jamese nebo by si také nějaký trest zasloužila matka Josie.

15.12.2022 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Tento díl byl za mě trochu slabší, ale pořád to byla příjemná, humorná oddechovka. Styl psaní je netypický, ale prostě mě baví.

11.12.2022 4 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

S autorkou jsme stejný ročník, takže při popisu jejího dětství a dospívání na mě dopadla ta pravá nostalgie. Ano, přesně takhle se všechno odehrálo. V knize vypíchla věci, co dnešní generace nepochopí a my jsme tím dennodenně žili.

Kniha nebyla ale jen humorná, měla v sobě i vážné téma úzkostí, nízkého sebevědomí a pochybností, které autorka vtiskla postavám svých dalších knih. Což znamená, že už ty postavy také člověk vidí jinýma očima a víc je chápe.

Za mě opět skvěle napsané, autorčin styl mi prostě sedí.

15.10.2022 5 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Na filmové verzi Volání divočiny jsem vyrůstala a milovala ji. Teď jsem se díky čtenářské výzvě dostala i k té knižní verzi. Zatímco film převypráví první část knihy a kousek druhé (za mě perfektně), kniha zobrazuje události po filmu a doplňuje spoustu dalších, co se do filmu vejít nemohly.

Spisovatelka a její manžel mají můj velký obdiv. Neměli to snadné a do poslední chvíle pro Elsu a její lvíčata dělali maximum.

Jednu hvězdu ubírám za první část knihy, která paradoxně popisuje děj filmu, ale já občas při čtení utíkala myšlenkami jinam. Části se lvíčaty mě v této verzi bavily více.

18.09.2022 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

V popisu knihy je řečeno vše. Bylo to krátké, milé, četlo se to dobře. Jen ten konec useknutý v jedné větě mě zaskočil.

24.08.2022 3 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Anthony, nejstarší ze sourozenců Bridgertonových, si je vědom, že má nejvyšší čas se oženit. Protože láska v jeho slovníku neexistuje, nemá problém si čistě pragmaticky, vybrat tu správnou nevěstou. Tou má být Edwina Sheffieldová, nejkrásnější ze všech debutantek. Ovšem zásadně proti je Edwinina starší sestra Kate. Dle Anthonyho pověsti si o něm myslí své a pro svou sestru si představuje někoho lepšího. Ačkoliv Kate možná nenabrala tolik krásy jako Edwina, je to paradoxně ona, která svým chováním postupně přivádí Anthonyho k šílenství. A on začne pochybovat, zda si vybral tu správnou sestru.

Vzhledem k tomu, co Anthony předváděl při zásnubách Daphne a Simona, jsem byla zvědavá, jak se popere s tím, až se taky jednou zamiluje. Jemné narážky mezi ním a Kate v jejich počátcích jsem si opravdu užila. Kate se s ničím nemazala a vůbec si nedělala hlavu s tím, jak s Anthonym mluví. Což pro něj bylo zase nesmírně přitažlivé, že Kate byla první, která si z něj nesedla na zadek.

Hodně se mi líbily scény s bouřkami, kde ukázal, že rozhodně není jen hejsek a řekla bych, že u té první scény se to v něm definitivně zlomilo. Trochu mě mrzelo, že si tu zamilovanost tak dlouho nechtěl přiznat. Sice jsem chápala, jak to měl, proč se tomu tak bránil, ale například o svatební noci, kdy Kate udělal tu přednášku o kráse, tak opravdu chtěl někomu tvrdit, že ji nemiluje? A když už si to uvědomil, tak moc scén, kde by si to mohli vzájemně říct, neměli, což byla škoda.

Nechyběly Colinovy hlášky, kterými vždy vše příjemně osvěžil. Ze společných scén, kde se objevily i postavy z minulého dílu, mě nejvíc pobavila hra pall mall. Už jen rozdělení, kdo měl pálku smrti a kdo růžovou, protože i červená se záhadně ztratila, bylo skvělým rozjezdem. Kate se před sourozenci rozhodně nenechala zahanbit.

V sérii budu nadále pokračovat. Až zas někdy budu potřebovat vypnout a nepřemýšlet, tak jednoduše sáhnu po dalším sourozenci.

12.06.2024 4 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Měl to být den jako každý druhý. Někdo ale rozhodl, že se naopak zapíše do historie. Osm cizích lidí, včetně jednoho manželského páru, nastoupí do osmi samořiditelných aut. Cíle jejich cest jsou původně různé, vzápětí jsou ovšem únoscem nasměrováni na místo, kde brzy zemřou. Pouze jeden z nich má šanci na přežití. O tom má rozhodnout nejen celý svět na sociálních sítích, ale také komise pro prošetření závažných automobilových dopravních nehod. Začíná boj o přežití a boj o to získat na svůj srdceryvný životní příběh, co nejvíce lidí. Ale co když ty příběhy nejsou kompletní? Co když každý, včetně únosce, něco tají?

Kniha je psaná v er formě z pohledu několika obětí únosu a také Libby, členky komise. Postav je v knize opravdu hodně, ale autor je představuje postupně a odkrývá jejich příběhy. Na všechny si velmi rychle vytvoříte názor, některé si oblíbíte, některé nesnášíte od začátku a s každou další kapitolou zjišťujete, že není všechno tak, jak se zdá. Jednu zápletku se mi sice podařilo odhadnout hned na začátku, ale to bylo pořád minimum toho, co všechno si pro vás autor připravil.

Tato kniha vede k zamyšlení, jak moc se necháváme ovládat technologiemi, kterými jsme obklopeny. Řídit zatím můžeme sami, ale co když vize téhle knihy není od reality tak daleko? Je to pohodlnost, věřit, že za nás vše udělají stroje?
Dalším silným aspektem příběhu je vliv sociálních sítí. To, co se v knize odehrává, je bohužel reálné až moc. Lidé tak moc utíkají do online světa, že si myslí, že jeho prostřednictvím mohou rozhodovat o všem. Že je to přece jen další kliknutí. Jenže tohle kliknutí může někoho stát život.

Kniha měla částečně vibe filmu Nebezpečná rychlost a dvoudílu Kobry 11 o neovladatelném autě. Obojí mimochodem miluju, takže nejen z toho důvodu, ale z celkové gradace a napětí příběhu, vám knihu rozhodně doporučuju.

14.05.2024 5 z 5

Mizení Mizení M. V. Jírová (p)

Knihu jsem poprvé četla v říjnu 2023. Sice jsem se do příběhu ponořila podruhé, ale nemůžu říct, že to byl klasický rereading. Naopak. Kniha prošla velkými úpravami a ačkoliv základ příběhu zůstal stejný, jeho podání bylo diametrálně odlišné. V dobrém slova smyslu. V původní verzi bylo hodně znát, že jde o autorčinu prvotinu a že je to takové její knižní miminko. Tato nová verze, je už dospělým jedincem, který má co říct a vy ho chcete poslouchat.

Způsobem vyprávění je znovu ich forma, ale tentokrát se nám naskýtá pohled nejen hlavní hrdinky Michelle, ale i jejích dvou osudových mužů a pár dalších postav. Vyprávění jednotlivých postav příběh oživují, nabízí možnost dívat se na stejné situace z různých úhlů pohledu a vy postavy můžete lépe pochopit a fandit jim.

Největší progres je znát na erotických scénách. V původní verzi jste se pořádné hot scény dočkali až někdy v polovině druhého dílu série, tady to s vámi začne cvičit už na nějaké sedmé stránce. Autorka tyto scény rozhodně umí a pokud máte rádi v knihách temnotu, tady si ji užijete vrchovatě a zároveň budete chtít ještě víc.

Počítejte s tím, že hlavní dominantou příběhu je milostný trojúhelník. Pokud si myslíte, že budete mít hned jasno, zda budete tým Ben nebo tým Samuel, dopředu vás raději vyvedu z omylu. Velmi brzy pochopíte, proč je Michelle tak nerozhodná. Budete na tom totiž úplně stejně. U Michelle to ale má svůj důvod, který se dozvíte až při čtení druhého dílu.

Pokud je vaším hlavním žánrem dark romance a máte rádi i fantasy, tuto knihu prostě nesmíte minout. Jakmile začnete číst, dopadnete jako Michelle. Zmizíte v příběhu a nikdo vás neuvidí, dokud nedojdete na poslední stránku. A po ní hned budete chtít další díl.

07.05.2024

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Evelyn pracuje jako designérka. Svou práci miluje a udělá cokoliv, aby si ji udržela. Proto když jednoho dne udělá chybu, kvůli které je nucena sehnat velké množství peněz, ihned ji napadne, jak je získat. Její nejlepší kamarádka Payton je totiž prostitutka, co nabízí své tělo v jednom soukromém klubu. Stačí, aby tam Evelyn na jednu noc protlačila. Jenže co když Evelyn nakonec jedna noc nestačí? Co když se klient, který si ji vezme, stane její závislostí?

Kniha je psaná v ich formě z pohledu Evelyn. Od prvních stránek tušíte, kdo bude tím tajným klientem, kterého Evelyn kvůli pásce přes oči neuvidí, ale bude vám to vlastně jedno. Proč? Protože do toho příběhu okamžitě spadnete a že vás nečeká žádný moment překvapení, nebudete řešit. Autorka vám naděluje jednu kvalitní erotickou scénu za druhou a ačkoliv jich je tu opravdu požehnaně, do příběhu se všechny přesně hodí.

Evelyn a Logan si na začátku stanovili tři pravidla, aby jejich speciální vztah mohl pokračovat. Překvapivě mi ani nevadilo, že jsem měla pocit, že je vlastně téměř hned přestali dodržovat a že ani Logan nebyl ten typ, co ten klasický vztah odmítal. Na něm bylo vidět, že Evelyn chce se vším všudy, i když jejich postavení tomu nepomáhalo. Hodně jsem si cenila toho, že spolu ti dva komunikovali. Ačkoliv si třeba něco neřekli hned, vysvětlili si to vzápětí a i přes drobné naštvání toho druhého, nenastala žádná dlouhá etapa, kdy by spolu kvůli hlouposti nemluvili.

Chemie tu fungovala na výbornou a u spousty scén jsem se také pobavila. Jen teda ten konec jsem úplně nečekala. Druhý díl si budu muset dát co nejdřív a s chutí budu v sérii pokračovat.

04.05.2024 5 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Katie se přestěhuje do malého městečka Southport, kde chce začít nový život a pokusit se zapomenout na svou minulost a temné tajemství, které ji tíží. Zprvu se snaží být nenápadná, nepoutat na sebe příliš pozornosti, ale svou krásou a plachostí vyvolává pravý opak. Zaujme především Alexe, majitele místního koloniálu, který po smrti své ženy Carly vychovává sám šestiletého Joshe a pětiletou Kristen. Právě díky dětem se ti dva postupně sbližují a Alex si je jistý, že právě Katie je tou pravou, které chce dát své osamělé srdce a kterou budou jeho děti milovat jako matku. V jejich vztahu je podporuje i Katiina sousedka Jo. Jenže Katiina minulost se jednoho dne znovu probudí.

Kniha je vyprávěna v er formě z pohledu Katie, Alexe a ještě jedné postavy, kterou kvůli spoileru nebudu zmiňovat. Od autora to byla moje první kniha a po přečtení jsem si jistá, že zkusím i nějaké další. Pro mě to byl ideální typ romantiky, kde jsem si užila rodící se přátelství, zamilované momenty a v závěru i jedno pořádné drama, které mi přineslo řádnou dávku napětí.

Ačkoliv jsem téměř ihned uhodla, co Katie skrývá, nebránilo mi to v tom si knihu vychutnat. Od prvního momentu jsem chápala, co na ní Alexe zaujalo, a že měl v sobě tu pomoc ostatním. Katie zase nemohla ignorovat to, jak skvělý je otec, i když on sám o sobě pochyboval. Pořád měl pocit, že pro své děti nedělá dost. Scény s dětmi byly vůbec nejlepší a bylo dobře, že ani jedna ze stran nevyvíjela tlak na ty další, a proto sbližování přišlo postupně a přirozeně.

Druhou zápletku, která byla odhalena až v samém závěru, jsem naopak neuhodla, a tak mi na konci spadla brada. Ovšem s příjemným pocitem, že mohou v životě existovat věci, které vidíme tak, jak v dané chvíli právě potřebujeme a cítíme.

04.04.2024 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

(SPOILER) Z tajemného pana cizince se stává Kane Savage, nájemný vrah. V bytě Temperance se objeví, aby jí řekl, že byl najat, aby zabil jejího bratra. Zároveň ale pracuje pro Mounta a má Temperance chránit, protože i ona je v nebezpečí.
Jejich vztah se nyní mírně řečeno zkomplikoval a to nejen tím, co je Kane zač, ale i tím, že si oba velmi brzy uvědomují, že se zamilovali. Má ale takový vztah vůbec šanci?

Zatímco v předchozím díle se dostala ke slovu jen Temperance, v tomto díle se už s Kanem ve vyprávění střídají. Vidíte do hlavy jim oběma, jak si toho druhého zakazují a zároveň nechtějí nikoho jiného. Proč také? Kane podporuje Temperance v její sochařině, ona mu zase dává najevo, že z něj nemá strach, protože ví, že jí by nikdy neublížil. Protože by nikdy neudělal to, co by sama nechtěla.

Nechyběly ani mé oblíbené žárlivé scény. Temperance by si radši v Kaneově nepřítomnosti představila, že právě někoho zabíjí, než že by měl spát s jinou. Kane by zase nejradši zabil každého, kdo o Temperance jen zavadí pohledem.

Jejich chemie celým dílem graduje a vy jen čekáte, čím to zase autorka ukončí, že hned budete muset pokračovat dál. To, co se tam stalo, vypadá sice jednoznačně, ale myslím, že tuším, jaká bude pravda.

24.02.2024 5 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Temperance žije svou prací provozní ředitelky a možná někde v koutku duše sní svůj sen o tom, co by opravdu chtěla dělat. Mezi přátele může počítat maximálně svou šéfku Keiru, jejího nebezpečného manžela Lachlana a také starší sousedku Harriet. Ta se nestydí jí dávat rady v oblasti milostného života, který je prachbídný. Jednoho večera, při nevinné cestě za zákazníkem, se ovšem Temperance dostane do erotického klubu. A právě ten večer se její život změní. V osobním i pracovním životě. Bojuje sama se se sebou, aby se nevracela. Aby zapomněla. Ale tajemný pan cizinec jí to nechce dovolit.

Kniha je psaná v ich formě z pohledu Temperance. Od autorky je to má druhá série, takže jsem věděla, že knihu slupnu jako malinu a hned se začtu do dalšího dílu. Pokud s autorkou ještě nemáte žádné zkušenosti, doporučuji vám mít její série vždy pokupě a nezačínat číst dřív, protože pak byste hodně litovali.

Stejně jako v předchozí sérii i tady najdete skvěle popsané erotické scény, ale navíc jsou zabalené do příběhu. Temperance má nějakou svoji minulost, za kterou se stydí a před kterou utekla, aby dokázala, že může žít i jinak. A vedle ní je tu pan cizinec, u kterého se za celou dobu nedozvíte jeho jméno, pouze v posledním odstavci zjistíte, co je zač. A to vás bude nutit číst dál. Že mezi nimi chemie funguje od prvního momentu asi není třeba dodávat. To autorka prostě umí.

Série lehce navazuje na Mount trilogy, takže doporučuji nejdřív začít právě jí. Tam si milovníci mafiánských romancí také přijdou na své.

21.02.2024 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Merit Vossová má neobvyklý koníček. Sbírá trofeje, které nikdy nevyhrála. Ovšem to není nic proti její rodině, kterou lze označit za více než podivnou. Žije ve zrekonstruovaném kostele spolu se svým otcem Barnabym a jeho novou manželkou Victorií. Victoria byla ošetřovatelka Meritiny matky Victorie (ano, mají stejné jméno), když bojovala s rakovinou. Nyní její matka bydlí ve stejném domě, ale v suterénu. Dalšími členy domácnosti je Meritin starší bratr Utah, její dvojče Honor a nevlastní mladší bratr Moby. Aby toho nebylo málo, do domu se vzápětí přistěhuje i Sagan, který padl Merit do oka, ale jaksi patří k Honor a poslední postavou příběhu je Luck, bratr Victorie (ošetřovatelky).
Už jste se v těch postavách ztratili? A co teprve až začnou postupně vycházet najevo jejich vzájemné vztahy a všechna tajemství.

Kniha je vyprávěna v ich formě z pohledu Merit. Kapitoly by pro mě mohly být kratší, ale čtivosti to nijak neubíralo. Od autorky je to má druhá kniha, a protože první mě opravdu zasáhla, čekala jsem, že i tady to bude podobné. Jak je o autorce známo, propojila příběh s vážným tématem a ačkoliv tu bylo několik momentů k zamyšlení, tentokrát mi tu zároveň něco chybělo.

Romantická linka byla spíš upozaděna vůči rodinnému dramatu. Se Saganem měli pár momentů, kdy se chemie projevila, ale na můj vkus toho bylo málo a nedokázala jsem jim tolik věřit.
Těch tajemství, která rodina měla, bylo také za mě příliš a logicky se nedokázaly všechny úplně uzavřít. Sice se to obecně shrnulo tím, co všem na konci Barnaby nakázal, ale už to bylo pro čtenáře otevřené, jak si s tím teda všichni do budoucna poradí.

Co mě asi celkově vadilo nejvíc, byl časový úsek v knize. Na to, kolik let spolu žili pod jednou střechou a nedokázali si promluvit, tak na odhalení všeho a všech stačilo pár týdnů, jeden Meritin "výbuch" a Sagan s Luckem, kteří do rodiny zapadli tak rychle, jako kdyby v ní žili celý život.

3,5*

01.02.2024 3 z 5

Začátek po konci Začátek po konci Jana Jordanová

Hlavní hrdinka se ocitá v neznámém prostředí. Nic si nepamatuje, včetně svého jména. Posléze zjišťuje, že zemřela, ale dostává druhou šanci. Může se stát smrtkou, pokud porazí třináct kandidátů, kteří dostali stejnou nabídku. Dívka si vybírá jméno Ellie. Postupně se seznamuje s novým světem a novými přáteli. Ti se v boji často stávají nepřáteli, protože každý chce vyhrát a někdo se nebojí hrát nefér. Kromě zkoušek na smrtku se setkává s Blackem, děsivým vladařem podsvětí, kterého se ale jako jediná nebojí. Právě naopak. Přitahuje ji. Proč?

Do knihy jsem se začetla od první stránky. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, které vás nutí číst dál a nemáte problém slupnout knihu na posezení. Prostředí podsvětí bylo originální. Být takové v reálu, asi by se člověk nemusel bát smrti, když by věděl, že se pro něj prakticky nic nezmění. Žili byste úplně stejně, jen byste si nepamatovali svůj minulý život.

Líbil se mi průběh samotných zkoušek, kde se kandidáti museli učit, jak pracovat s dušemi a jak celkově fungovat v roli smrtky. Protože kandidátů bylo čtrnáct, bylo tu hodně postav. Zároveň ale ne všichni měli svůj prostor a ti, co měli, tak ne natolik hluboký, abych si k nim utvořila nějaký vztah.

Víc jsem také čekala od postavy Blacka. Nezjistila jsem, v čem má spočívat jeho děsivost. Chápu, že to byl vladař podsvětí, a tak se ho automaticky všichni báli, ale já bych k tomu potřebovala nějaký prožitek, abych tomu strachu rozuměla. V závěru knihy byl ideální prostor na ukázku Blackovy moci, ale protože celá kniha je vyprávěna z pohledu Ellie, opět jsem se nic nedozvěděla.

Romantická linka byla předvídatelná, což by mi nevadilo, ale něco tomu chybělo. Nějaký impuls, kdy bych tomu mezi nimi věřila a dokázala jim fandit. Přitom myšlenka jejich spojení a důvod, proč se ho Ellie nebála, mě zaujala.

Věřím, že druhý díl některé mé otázky zodpoví.

12.12.2023 3 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

Poslední díl série je rozdělen na tři části. V první části nastává posun o deset měsíců. Noah je stále na dně a chtěla by Nicka získat zpět. Nick zapomíná po boku jiných žen, včetně předstírání vážného vztahu se Sophií. Jenže žádná není jako Noah.
Ve druhé části má i Noah snahu začít si s někým jiným. Ovšem brání jí v tom Nickova žárlivost ala "Nevrátím se k tobě, ale nikdo jiný tě mít taky nebude." A zároveň si tu zábranu dává ona sama. Protože žádný muž není jako Nick.
V třetí, nejdelší části se nakonec rozhoduje, zda všechny chyby z minulosti dokáží napravit.

V prvních dvou částech jsem si říkala, že jestli bude celá kniha o střídání nenávisti a žárlivosti, budu trpět. Ale ve třetí části mě autorka převezla. Tato zápletka mě vůbec nenapadla vzhledem k tomu, co o postavách z předchozích dílů víme. Jenže v průběhu čtení jsem docházela k tomu, že jinak to udělat nešlo. Konec druhého dílu byl natolik zlomový, že k jeho vyřešení mohlo vést jen jediné. Zároveň jsem si ale uvědomila, že z konce druhého dílu jsem byla natolik v šoku a nevnímala, co se tam vlastně stalo. Co strašně moc špatného a co Nick rozhodně měl vědět. To jediné mě mrzí, že autorka zazdila.

O čtivosti a chemii postav se nemusím rozepisovat. To víte, že bude, jakmile vezmete knihu do ruky. Stalo se toho spoustu, ale musím vyzdvihnout tři scény. Nebudu spoilerovat, ti co četli, pochopí.
Smska - Typická reakce Noah a její zbrklosti a následný Nickův výbuch.
Letadlo - Jedině Noah dokáže vyčíst Nickovi něco, co nemohl ovlivnit. Noah vždy reagovala jinak než ostatní, v tu chvíli to ale po emoční stránce neuvěřitelně sedlo.
Poslední není ani scéna, jako spíš moment, který už nikdy nedostanu z hlavy. Nick s notebookem a jedním závažím.

Hrdě se hlásím k tomu, že tato série se stala mou srdcovou záležitostí. Na každém dílu miluju něco jiného a vím, že při opětovném čtení tam budu nacházet zase něco dalšího, co mě dostane.

Nick y Noah para siempre

12.11.2023 5 z 5