Adel703 Adel703 komentáře u knih

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Místo Harryho Pottera jsem hltala Hraničářova učně :3 Zbožňuji každý díl, každý je jiný, zajímavý, napínavý. Bylo skvělé sledovat, jak Will dospívá. Povedená, velice povedená série, ke které se plánuji vrátit.

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Konečně jsem dočetla tuto sérii.
Byla úžasná.
Pro mě dokonalá.
A pořád jí nemůžu dostat z hlavy, pořád přemýšlím nad koncem.
Jsem ráda, že to tak skončilo, takovýhle konec si to zasloužilo.
Na druhou stranu, když jsem dočetla, bylo mi smutno.

A teď bez legrace - Je vůbec možné oblíbit si tu nějakou postavu? Je to přece Hunger games, zvrhlé hry, kdy může přežít jen jeden. A pokud jde o přežití, lidé se mění a dělají hnusné věci.
Je tu spoustu nových i starých postav. A především je tu 13. kraj.
Pár postav se mi dostalo pod kůži a pořád mi je líto, jak skončily jejich osudy.

Je pro mě pořád neuvěřitelné, že to celé skončilo. Přála bych si další díly, ale vím, že už by to nebylo takové.

Strašně se těším a zároveň se i bojím filmu. Jsem zvědavá, jak se s tím poperou, ale nějak nechápu, co bude v první části. Doufám, že mi to knížku nezkazí :)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nechápu proč byla na knihu tak obrovská reklama. Možná, že kdybych jí denně nevídala úplně všude a kdyby se nevychvalovala až do nebe, možná potom by se mi líbila. Děj mi přišel vcelku o ničem k tomu pěkně natahovaný. Kapitoly Rachel mě vysloveně nudily a u ostatních dvou dam jakbysmet.
A konec... jestliže děj knihy měl jakž-takž hlavu a patu, konec tomu nasadil korunku svou absurditou.
Nelíbilo se mi to. Takovou kampaň by si zasloužily jiné knihy.

15.05.2016 2 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Já tu sérii miluju!
Nevím který díl byl lepší, nedokážu to posoudit. Na pokračování Nathanova příběhu jsem se tak dlouho těšila a nezklamalo. Ohromilo mě. Ještě víc jsem si oblíbila Gabriela.
P.s - Ten konec? Vážně? Jak můžu čekat rok? :D

08.08.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Na knihu jsem se strašně těšila, nadchl mě trailer na film.
Ale byla jsem zklamaná.
Všichni říkali, že je nabitá akcí, nedá spát, atd. Já jsem v ní pořád tápala, nedokázala jsem se začíst. Hlavní hrdina i Placeři mi byli nesympatičtí. Po dočtení kapitoly jsem vůbec neměla nutkání číst dál. Přišlo mi to trochu přeplácané a závěr tomu jen nasadil korunku. Nějaké části mi připomínaly Hunger Games.
Do dalších knih této série se pouštět nebudu, možná se jen kouknu na film.

25.10.2014 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nemám slov. Celou knihu jsem přečetla během dne. Je úžasná. Skvělá. Boží.
Když jsem zjistila, že autor, co napsal můj milovaný Chaos, napsal i další knihu, okamžitě jsem si jí objednala. Ani jsem si nečetla anotaci
a jsem za to ráda. Přijde mi, že obsahuje až moc spoilerů.
Zbožňuji když má příběh nějakou větší hloubku, myšlenku, nad kterou se musím zamyslet. Connor byl skvělá postava, oblíbila jsem si ho a bylo mi ho hrozně líto.
I když jsem si knihu zamilovala ( a autora s ní), nevím jestli bych se takhle bez váhání vrhla i na film. Podle mě je toto téma tak citlivé, že by si ho měl každý prožít sám - jako čtenář.
Každopádně - skvěle napsaná knihu, kterou rozhodně doporučuji ;)

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tak tohle opravdu nefungovalo.
Série skleněný trůn je sice velice čtivá a napínavá, ale co ty postavy? Zdálo se to jen mně, že najednou čtu o někom úplně jiném?
Myslím, že autorka si tu nejvíce naběhla s počtem postav. To máme Aelin, Rowana, Aedion, Lysandru, Manon, Doriana, Elide, Lorcana, Fenryse a Gavriela. Nezapomněla jsem na někoho?
Nicméně, nemyslím si, že je dobré psát knihu s tolika "hlavními" postavami. Působilo to placatě. Žádná z postav (až Aelin a na Manon v první části) neměla svůj prostor. Co takový Dorian, král, který byl v prvním a druhém dílu užasný, sečtělý a vtipný? Teď stál jen stranou, téměř v depresích, nic neříkal a jeho největší chvíle přišla, když se pokoušel o Manon. Nebo takový Fenrys a Gavriel? Proč je tam autorka vůbec dávala, když zazdila jejich potenciál nesmrtelných a neporazitelných vílích válečníků, kteří žijí staletí? Jen se krčili v koutku a sem tam pronesli velkou hlášku. Vypadalo to, že dokonce i Rowan ztratil svůj potenciál.. A co Manon, od druhé poloviny knihy, kdy se připojila ke skupině, jsme se od ní dočkali jen pár kapitol, z toho témeř půlka byla užívání si s Dorianem.
Další věc je párování postav. Vím, že každé knihomolské srdce plesá (i to moje), když se v knize odehrávají románky, ale tohle bylo už moc, plus, když k tomu přičteme někdy až hodně detailně a barvitě popsané erotické scény. Opravdu se to do knihy hodí? Myslela jsem, že se podobné scény v YA neobjevují, zvlášť, když jsou i pro mladší čtenáře.
A nakonec Aelinina genialita. Vždy myslí o krok dopředu, nikomu to však neřekne (nebo spíš jen Aedionovi?). Hrdinové jsou samozřejmě nesmrtelní, všechny bitvy přežijí a úspěsně zdolají :)
Doufám, že poslední díl se v tomhle duchu neponese.

06.12.2018 2 z 5

Posvátné lži Minnow Blyové Posvátné lži Minnow Blyové Stephanie Oakes

Nejvíc ze všeho, mi vadilo označení Young adult. Nějak mi to k tématu knihu nešlo dohromady.
Příběh byl místy napínavý a čtivý, jindy se však vlekl. Celé zakončení mi vhledem k rozvleklému příběhu přišlo příliš rychlé, ani jsem ho nestačila pobrat. Působilo to na mě, jako by autorce došly stránky, a tak to zmáčkla na dvojstranu.

06.07.2017 2 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Od knihy jsem toto hodně čekala.
A musím, bohužel, říct, že mě zklamala.
Nevím jak je to možné, ale je to tak. Celou dobu jsem čekala na pořádnou akci, při které se mi bude tajit dech, ale nic takového se nestalo. Ke čtení jsem se musela i nutit. Děj mi přišel zdlouhavý a místy i nudný. Ani hlavní hrdinové mě moc neoslovili. Clary jsem nemusela od začátku a Jace ... Jediný sympaťák byl pro mě Simon :)
Zápletku jsem prokoukla už na začátku. Clary je hrdinka, která může všechny zachránit. Milostný trojúhelník, a koho si vybrat?
Mrzí mě to, chtěla bych tuhle sérii časem dočíst.
Ale ne s takovým zapálením jako u jiných knih.

30.08.2014 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Zaprvé musím říct, že jsem se na knihu ohromně těšila. Skvělé ohlasy jsem na ni vídala všude, všude, všude, zrovna v době, kdy jsem četla Obsidio. A tak jsem podlehla a koupila si ji.
No. Ani nevím co napsat. Jsem zklamaná. Měla jsem velký problém se začíst, o dočtení ani nemluvě. Na začátku mi poznámky pod čarou přišly super nápad, něco nového a neotřelého, ale po pár dalších stranách (kde některé poznámky jsou i přes půl stránky) mě rušily.
Další problém jsem měla s postavami. Proč se vrazi nechovali jako vrazi? Proč akolyté, co zemřeli během výcviku nám byli neznamí? Proč nám je autor víc nepředstavil? Proč víc charaktery nepropracoval? Musím říct, že už začínám být alergická na hlavní hrdiny, kterým je sladkých šestnáct a zdaleka převyšují i cvičené mistry a prahnou po pomstě.
Takže tak to je. Zápletka a celý děj knihy byl vleklý, málo akce hodně omáčky, zdlouhavé a vcelku nudné, zbytečné scény.
Pokud máte už něco načteno, hlavně fantasy a YA, knihu bych vám ani nedoporučovala. Není to nic nového, nic neobvyklého, celý svět ani Rudá církev nám nebyla představena tak, jak mohla a na konci nejste o nic chytřejší než na začátku.

02.07.2019 2 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Navzdory tomu, že druhé díly mi většinou přijdou horší než první, Nimbus zdaleka předčil Smrtku. Utopický svět i celý společenský systém je skvěle vymyšlený a kapitoly prokládané Nimbem jsou jako třešnička na dortu.
To samé ovšem nemůžu říct i o hlavních hrdinech. "Romantický" vztah, který mezi sebou Citra a Rowan mají mi nepřišel uvěřitelný, nehledě na to, že ani jeden hrdina mi nebyl sympatický. Co se týče nového hrdiny, který v knize přibude, jeho kapitoly mě vůbec nebavily.

24.05.2019 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Tak si říkám, četla jsem to samé co ostatní?
Knihu jsem si pořídila kvůli autorčině předešlé (a úžasné) sérii Half Bad. A také, musím se přiznat, kvůli reklamě, kterou tato kniha kniha měla - YA Hra o trůny, čtivá, napínavá, úžasný fantasy svět, úžasné postavy - to vše jsem si od toho slibovala.
Bohužel, příběh mě neoslovil. Průměrné, obyčejné, ničím moc nezajímavé a vcelku nesympatické postavy, spousta omáčky a nic moc akce (až na cca 100 se něco začíná dít). Škoda.

24.05.2019 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Moje první setkání s Ian McEwanem. Kniha je opravdu velký čtenářský zážitek. Když jsem dočetla, byla jsem plná emocí.
Konec jsem si musela přečíst několikrát po sobě, než jsem ho plně pochopila. Tato kniha si zaslouší být čtena pomalu a v klidu, vychutnávat si jazyk a styl.
Ani nevím proč, ale příběh mě odrovnal. Neustále se vracím a přemýšlím o něm.
Je to geniální dílo.

06.12.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Řadím se do skupiny čtenářů, kteří nejsou z Metra zrovna nadšení.
Čekala jsem hodně. Čekala jsem, že kniha bude plná akce, že hlavní hrdina mi bude více sympatický, že celý děj bude mít rychlý spád. Čekala jsem, že se budu bát číst dál, že celé metro bude temně a krutě popsané.
A nic se samozřejmě nestalo. Styl psaní nijaký, spíš místy nudný, vůbec mě neoslovil.
Několik věcí mi přišlo hodně absurdních a naivních.
Jak řekl můj přítel: když chceš akci, zahraj si hru.

26.08.2017 3 z 5

Ďábel Ďábel Donald Ray Pollock

Kniha mě strhla a nepustila až do konce. Nejdřív jsem se se obávala toho, že budu mít příběhem problém - podle anotace jsem usoudila, že je to detektivka. Anotace mi přijde naprosto mylná. Kniha je úžasná, napínavá, místy nechutná, pochmurná a brutální. Autorovi se dokonale povedlo vykreslit atmosféru. Chci si ji přečíst ještě jednou. Musím.

08.08.2015 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

I přes všechny kladné recenze a doporučení, mě příběh nezaujal. Přišlo mi, že tomu něco chybí a nic moc se tam neděje. Do Jo jsem se nemohla vžít, nechápala jsem její myšlení a uvažování.

08.08.2015 1 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Neuvěřitelně skvělá kniha, čtení jsem si hrozně užívala :) Zamilovala jsem si Nathana a Arrana. Párkrát mi bylo až špatně z toho, co všechno Rada Nathanovi prováděla.

17.05.2015 5 z 5

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Nemůžu uvěřit, že jsem ji dočetla! Tolik zvratů, akce, a šoků! Jak mi to mohl autor udělat?
Nemohla jsem ji pustit z ruky, večer jsem se musela nutit, abych šla spát a ráno se probouzela strašně brzo, abych mohla číst. To se mi ještě u žádné knihy nestalo. Na konci jsem měla chuť vytrhnout stránku a přepsat konec. Dostala mě. Rozsekala. Rozplakala. Rozčílila.
A doporučuji. Všem ;)

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Nejdřív jsem se bála. Prvních sto stránek jsem se přemáhala, pořád jsem se nemohla začít. A pak jsem se najednou začetla. Během tří dnů dočtená a úžasná! Bylo to poutavé, pro mě nepředvídatelné a ohromující.

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Zbožňuji, zbožňuji, zbožňuji Hunger Games!
Sice jsem první díl viděla nejprve jako film a až pak jsem četla knihu, ale wau! Bylo to úžasné, nemohla jsem se odtrhnout, pořád jsem četla. Je to dokonale promyšlené, a i když jsem děj věděla z filmu, stejně jsem se na konci rozbrečela.
Postavy jsou skvělé. Mají svůj vlastní charakter a osobnost. Suzanne dokázala vykouzlit příběh, který má spád a nenudí.