AAndulka AAndulka komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Velice osobní a jemný příběh o člověku spojeným s přírodou a zrazeným lidmi. Vše je hezký vykreslené a napsané. Pro mě byla příjemnou oddychovkou, kterou můžu vřele doporučit kamarádkám ️

26.04.2022 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Pan King je pro mě prostě spisovatelská jednička a takový malý Bůh! Opět Vám velmi děkuji za toto dílo! :)

07.07.2016 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Po dlouhé době zanechám komentář:

Knihu jsem přečetla za tři dny. Četla se sama a lehce. Ze začátku se na vás sesype hodně postav, především mužských, ale po čase už vám to ani nepřijde. Kniha utíkala a já stále netušila, jakou zápletku si pan spisovatel připravil. Konec mě překvapil, vůbec jsem nečekala takové rozuzlení. Vůbec mi nepřišel chaotický, jako jiným, jak zde psali. Celá kniha byla realistická, postavy nebyly jen kladně vykreslené, ale všechny mají mouchy, které vás štvou, přesně jako normální lidé. Musím autora pochválit a hned se vrhnout na jeho další knihu.
Na to, že je tohle jeho prvotina, smekám a děkuju.

27.03.2023 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Musím říct, že asi do strany 200 jsem nechápala, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Hlavní postava - Sage mi nesedla, měla jsem nejen s ní problém. Ovšem poté přišla pasáž vyprávění její babičky a v tu chvíli jsem celé tohle vyprávění musela přečíst na jeden dech. Rozmýšlela jsem se meti 3* a 4*. Pokud by byla kniha psaná pouze z hlediska babiččina vyprávění, pak bych dala určitě 5*. Nakonec jsem zvolila 4* i kvůli mystickému příběhu, kterým je kniha provázena.

06.02.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Musím říct, že po předchozích dílech a především Písečném muži, zklamání. Nemohla jsem se do knížky pořádně zakousnout jako u předchozích dílů, chybělo tomu ono kouzlo napětí. Je pravdou, že posledních cca 150 stránek knihu hodně zvedly a přečetly se prakticky jedním dechem a to i přesto, že už byly dost přehnané, ale zbytek knihy? Na sérii Joony Linny slabota...

14.11.2015 3 z 5

Idioti 21. století Idioti 21. století Vesna Evans - Tvrtković

Nemá to spád, nemá to ani pořádnou zápletku a naprosto předvídatelný konec. Pro mě jedno velké zklamání, protože téma je velice chytré a já si myslím, že se dalo pojmout chytlavěji.

19.09.2013 2 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

(SPOILER) Za mě asi nejhorší díl ze série. Začátek vypadal velice slibně. Erika si dál řeší své soukromé záležitosti, i když v této knize asi ne tolik jako v ostatních. Ani mi nevadí, že prakticky od začátku známe pachatele, naopak se mi líbil jeho úhel pohledu. Ale zůstává zde spoustu nevyřešených věcí.

SPOILER: Jak například vrah dokázal s takovou chirurgickou přesností nechat ženy vykrvácet přes femoralni tepnu? Nebo ještě jedna vlastně identická PEC s farmou a červeným citroenem, který se na místě vyskytoval vždy v dobách únosů? Atp. I přestože pachatele známe, jeho touhu zabíjet v knize nikdo pořádně neosvětlil. Ano, šikana, ale jen lehká zmínka? ...

Jednoduše řečeno, kniha čtivá, zajímavá, ale za mě nejhorší díl ze série, což je ale určitě neodláká od dalšího dílu.

12.11.2020 3 z 5

Oddychovka u které se občas zasmějete a občas také žasnete nad důvtipem autora. Nepohltila mě, ale četla se hezky. Znovu bych po ní asi nesáhla, ale kdyby se mě někdo zeptal na knihu s nápadem, slibnou zápletkou a vlastně takovou nostalgií tak bych rozhodně doporučila tuhle :-)

19.09.2013 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Zdlouhavější začátek bez nějaké větší zápletky. Často mi vadilo, že nevím, co bylo to "velké" tajemství, kterým vlastně v té době nikdo neporušoval zákon, ale přesto se kolem toho dělalo takové haló. Nicméně i přes to nemůžu upřít naprosto neuvěřitelný spisovatelský um paní JRR. Klobouk dolů, a děkuji za to, že jste spisovatelkou. Myslím, že napsat o jakékoliv nezáživné věci, bude naprosto brilantně zachycena a zamilujete si ji. ❤️ Těším se na další. Především na další vývoj vztahových linií série.

22.02.2020 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Musím říct, že jsem se od začítku knihy nudila. Kniha mě vůbec nebavila, nevtáhla do svého děje ba naopak! Hlavní hrdinka mě velmi otravovala a knihu jsem otevírala jen s velkou nechutí a touhou, aby to již bylo za mnou. Nakonec jsem přidala hvězdičku za alespoň trošku strhující závěr, ovšem ten je celkem nereálný a také velmi vykonstruovaný. Škoda, naletěla jsem reklamě..

12.11.2017 2 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

První půlka mi přišla neskutečně systematická a nudná. Druhá polovina to zachránila, už to mělo náboj, spád, ale bohužel žádné překvapení nebo nějaký šok. Konec mi přijde totožný jako v první knize... Myslím, že autor by se měl oprostit od postavy Eriky, mohlo by to sérii jen prospět. I kdyby přišla odbočka jen v jedné knize z této série.

04.10.2017 3 z 5

Revival Revival Stephen King

Není to klasická Kingovka, takže ze začátku u mě panovalo lehké rozčarování. Nakonec jsem ke knížce přirostla a netušila ani za mák, kam bude zápletka směřovat, takže mě to i chytlo. Kdybych to četla od jiného autora, byla bych vcelku spokojená. Na Kinga slapší, leč neurazilo.

24.09.2015 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Děkuju...ano tohle je to co jsme všichni chtěli, další brilantně napsaný díl o Harrym. Nevím, jestli někdo dokázal číst knihu déle než jen pár dní, protože to není možné. Nesbo dokázal, že patří tam, kam ho všichni vyzdvihují - do spisovatelských výšin. Ještě jednou Děkuju pane Nesbo, i přesto, že jste to (snad prozatím) ukončil... :-)

29.04.2015 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

The best of King... :-) jestli doporučit něco od Kinga, začala bych Řbitovem, pokračovala Osvícením, Dolores a To (přece jen to je už pro znalého a náročnějšího čtenáře...)

30.10.2013 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Mohu jenom doporučit :-) po lehce slabší dvojce, na kterou jsem se moc těšila, protože jednička mě hodně chytla, se Adler-Olsen opět vytáhl a dokázal, že psát nezapomněl. DOPORUČUJI...teda pokud máte celý den volno, jelikož knihu nebudete chtít dát z ruky :-)

19.09.2013 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Velmi doporučuji! Kniha se nedá jen tak odložit a to až do takové míry, že ji radši čtete i když například vaříte...

28.05.2012 5 z 5

Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta Zdeněk Folprecht

Naprosto skvělé! Vzala jsem ji v knihkupectví náhodou a až doma si všimla, že to napsal Zdeněk Folprecht. Bavila jsem se od první stránky a syn také. Manžel vedle mě občas slzel smíchy, což už pětiletý syn tolik nepobíral. Stojí to za to pro děti i dospělé. Děkuju za skvělou knihu

26.01.2024 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Skvělá oddychovka. V hodně věcech podobná prvnímu dílu této "série", nicméně to ničemu nevadí, neb tyto příběhy mají jen uvolnit a potěšit, nic víc a nic míň a přesně tohle kniha splňuje. ????

09.12.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Co k této knize napsat....je to romanťárna, je to slaďárna, ale tohle přesně jsme čekali a chtěli, když jsme knihu dostali do rukou, že? :-) Je to milostný příběh, který nás dostane do kolen. Kniha vás upoutá a nepustí, dokud nedočtete poslední řádek. Doporučuji nečíst tady moc příspěvků, hodně z nich je spoilerem a to tím nejpodstatnějším (prozrazuje konec) a není tak označeno!!! Takže napřed kniha, pak příspěvky! :-)

13.01.2016 5 z 5

Drsné pobřeží Drsné pobřeží Peter Temple

Knihu jsem téměř ani nedočetla. Ztrácela jsem se v naprostých banalitách. Protože kniha mi přijde psaná ve zkratce, jako kdyby mi stále něco unikalo, nejsou tam odstavce tak jak by měly být apod. Nevím, zda je to překladem nebo je ta kniha takhle psaná, ale velmi mi to vadilo a zkazilo zážitek z jinak docela chytré zápletky... jen tak tak dávám dvě hvězdy a rozhodně nedoporučuji lidem, kteří mají rádi kalsicky psané detektivky...

10.02.2014 2 z 5