Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta

Fotbalové pohádky Zdeňka Folprechta https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527074/bmid_fotbalove-pohadky-zdenka-folprechta-655fa5fa8c769.jpg 4 7 3

Zdeněk Folprecht vyměnil ligové kopačky za klávesnici a sepsal pro své syny veselé fotbalové pohádky. A jelikož vyprávění u rozsvícené lampičky v dětském pokojíčku slavilo úspěch, domluvil se na spolupráci s Football Clubem, magazínem pro fotbalovou kulturu, s jehož pomocí vydává pohádky knižně. Co váš čeká? Mnoho napínavých příběhů, například o geniálním míčovém kouzelníkovi Leo Massim a jeho obdivovateli „pavoučkovi“ Juliánovi. O sebevědomém lvu Kristiánovi, který se utká s trenérem orangutanem Pepem. O nervózním brankáři Tomáši Vaclínovi, nebojácné fotbalistce Pavlínce Šťastné či zábavných maskotech na výletě. A víte, kterým fotbalovým klubům fandí Červená Karkulka a Včelka Mája? To vše se dozvíte v knížce, která pobaví nejen děti, ale i jejich rodiče.... celý text

Aknel26
09.04.2024 5 z 5

Protože máme doma nejen malého fotbalistu, ale i trenéra malých fotbalistů, jsou pro nás fotbalové knížky vlastně povinnou četbou. Máme tak za sebou Kluka v kopačkách, oba díly Velkého Tuřínova, Fotbal s Fandou i Koumákův fotbalový tým - a musím říct, že Folprechtovy Fotbalové pohádky jsou jednoznačně NEJLEPŠÍ A NEJZÁBAVNĚJŠÍ!
Příběhy jsou pestré - návštěva stadionu s dědečkem, setkání s pohádkovými postavami, sledování zápasů s tátou, souboj kluků a holek, výlet maskotů českých týmů. Autor se také nezaměřuje jen na naši ligu - naopak, najdeme tu zmínky o různých týmech z Bundesligy, Premier League, španělské i italské ligy. Navíc to jsou i fakticky správné informace o skutečných týmech, zápasech i fotbalistech.
Nejlepší jsou ovšem zkomoleniny jmen, vtipné, a přesto rozpoznatelné - Milan Bazoš, Petr Ček, Lorenzo Insvigne, Franz Štěkenbauer (hrající za Bajern Smíchov)... No prostě pecka a velký palec nahoru!

AAndulka
26.01.2024 5 z 5

Naprosto skvělé! Vzala jsem ji v knihkupectví náhodou a až doma si všimla, že to napsal Zdeněk Folprecht. Bavila jsem se od první stránky a syn také. Manžel vedle mě občas slzel smíchy, což už pětiletý syn tolik nepobíral. Stojí to za to pro děti i dospělé. Děkuju za skvělou knihu

zdenaR
02.01.2024 5 z 5

Skvěle napsané pohádky pro děti, které milují fotbal.
Pohádky jsou vtipné, zajímavé i poučné. A kromě jiného lze hádat, o které fotbalisty a kluby jde - můj devítiletý vnuk to poznal u všech.
Vřele doporučuji :-)))

pro děti od 5 let fotbalisté fotbal, kopaná