99jana99 99jana99 komentáře u knih

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Kniha se četla moc dobře, to pan Goffa umí, proto je můj oblíbený spisovatel,ale ten konec byl takový nejasný? urychlený? nevím.

01.08.2023 4 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Musela jsem několik knih čekat, než se dozvím, jak to bylo s paní Hildou a jejím manželem. Opět skvěle napsané, moc mě to bavilo.

28.07.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Opět výborná detektivka od paní Klevisové, čte se velmi dobře, opět výborná zápletka a vyřešení.

19.07.2023 5 z 5

Nebýt sám Nebýt sám Magda Váňová

Magda Váňová mě zatím baví každou knihou. Konrád sice není vůbec muž podle mého gusta, ale to nic nemění na tom, že příběh je napsaný velmi čtivě.

09.07.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Na knihu jsem se moc těšila a nezklamala mě, jen ten začátek byl pro mě méně záživný, od druhé části se kniha jen těžko odkládala. Chování hlavní hrdinky komentovat nebudu, nevím jak bych se chovala, když bych byla v její situaci, což naštěstí nejsem.

12.06.2023 4 z 5

Cigaretka na dva ťahy Cigaretka na dva ťahy Dominik Dán

Opět skvělé čtení od Dominika Dána, ikdyž je těch knih hodně, tak se stále dobře čtou, ale o to hůř komentují, protože mám pocit, že se u každé opakuji.

11.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Všechny knihy paní Mornštajnové, včetně Listopadu, jsou pecka, ale tahle je pro mě bohužel zklamáním. Nezlehčuju určitě téma knihy, ale samotnou knihu hodnotím jako velmi slabou, několikrát jsem měla chuť ani jí nedočíst, ikdyž je napsaná čtivě. K malé cacoře jsem necítila vůbec žádnou lítost, spíš mě štvalo jak lhala, přemýšlela a tím dokázala ublížit nevinným. Špatně je v knize i to, že stačilo kývnout a byl odsouzen nevinný člověk, tomu nevěřím. Kniha jak je napsaná mi nesedla.

24.05.2023 2 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Krátké, ani jsem nestihla postřehnout o čem čtu.

19.05.2023 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Závěr knihy mě naprosto dostal a to několikrát. Vadilo mi přeskakování z jedné osoby na druhou, ale chápu, ze takto to muselo být.

18.05.2023 4 z 5

Podívej se podruhé... Podívej se podruhé... Dagmar Digma Čechová

Třetí kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla a opět mě bavila. Zajímavé téma a Oldřich to celé vyřešil skvěle.

15.05.2023 4 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Nevím jak bych hodnotila knihu, když jsem ji četla asi před více jak 15ti lety, jen si vzpomínám, že mě bavila, stejně jako dnes.

11.05.2023 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Myslela jsem si, že tento bod výzvy nedám a pak jsem si stáhla tuhle kratičkou knihu. A musím přiznat, že jsem se bavila, takový humor mi sedí, ikdyž jsem vůbec nepochopila, jak tohle dokáže někdo vymyslet, už jen ty jména, tak prečteno za jeden den a vůbec nelituju. Ale už se těším na něco normálního.

11.05.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tuto knihu mám v knihovně už dlouho a pořád jsem kolem ní chodila s tím, že na to nemám žaludek. Až čtenářská výzva mi dodala odvahy, ale musím přiznat, ze horor by mě stresoval mnohem míň. Těžko napsat pocity, chyba byla číst knížku v nemoci, přitížilo se mi a noční můry spíš než z horečky mám z toho co se dělo, co dokázali lidé dělat lidem, dětem. Je mi hodně smutno, ale nelituju, že jsem knihu četla a dočetla, ikdyž jsem často musela odkládat, se slzami v očích se špatně čte. Když si říkáte, že jste přežili to týrání a pak návrat domů je možná ještě horší než to co bylo tam? Ach jo, máme se dobře.

10.05.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Taková rychlovka do výzvy. Nejdřív jsem si říkala, že to bude utrpení, ale nebylo při počtu stran, které kniha má.

07.05.2023 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Skvělá věc ta čtenářská výzva. Díky ní čtu knihy, po kterých bych nesáhla, nebo o nich ani nevěděla, a tato by tam patřila. Nemůžu napsat, že jsem nadšená, ale příběh to byl určitě zajímavý a dobře se to četlo.

06.05.2023 4 z 5

Silný příběh, těžko něco komentovat, určitě obohatil mé vědomosti, ale první půlka knihy byla pro mě čtenářské trápení a proto musím ubrat hvězdy.

22.04.2023 3 z 5

Jak dostat tatínka do polepšovny Jak dostat tatínka do polepšovny Marie Poledňáková

Tak já jsem si knihu užila úplně stejně jako si vždycky užívám film. Smála jsem se a vlastně jsem ráda, že to bylo napsáno stejně jako film. Skvělá oddychovka.

18.04.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Kdyby to šlo dát více hvězd, neváhala bych za čtivost knihy je udělit. Kniha náročná na chápání, jak je možné, že se takové věci vůbec děly, ale určitě doporučuji. Tento rok zatím nejlepší kniha co jsem četla.

10.04.2023 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Druhá kniha Jane Austenové a nebavila mě stejně jako první. Dočteno jen kvůli čtenářské výzvě. Nic mi kniha nedala, vzala mi čas, ve kterém jsem mohla číst nějakou jinou knihu.

04.04.2023 2 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Splnila jsem čtenářskou výzvu, číst o alkoholismu víc jak 100 stran se mi nechtělo, proto jsem si vybrala tuto knihu. Na začátku jsem se i zasmála, ale pak už jsem chtěla jen dočíst.

01.04.2023 3 z 5