91pometlo 91pometlo komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečtená vlastně jedním dechem, kniha plná hrozného osudu lidí v hrozné době, ale taky plná síly, vytrvalosti a lásky. Dočítala jsem jí se slzama v očích

18.06.2018 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Nic zajimavejsiho jsem v poslední době nečetla, hluboce mě některé pasáže zasáhly a hodne mi to otevrelo obzory, oci a myšlení v souvislostech. Vše je spojené se vším a bolest v daném místě neznamená, že tam je i problém. Profesor Kolář má široké povědomí a citlivě dokáže vidět nedostatky společnosti. Mě se kniha líbila

09.09.2022 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Do této knihy se mi moc nechtělo, nerada se bojím, o to bylo větší mé překvapení, jak je kniha napsaná, nepředvídatelná a plná napětí, bez ošklivého popisu hrůz v ní schovaných. Během čtení jsem získala pocit, kdo je vrahem a potvrdil se mi, ale zamotanost příběhu mě nepřestávala překvapovat a autorka v mnoha situacích udržuje čtenáře v nevědomosti do posledního momentu. Za mě plný počet bodů, kniha mě vtáhla a nemohla jsem se od ní odtrhnout

25.07.2018 5 z 5

Zuby nehty Zuby nehty Colleen Coleman

Příběh realizace celoživotního snu mladé ženy, po jeho dosažení nemusí být to co dostane vždy přesně tím co vlastně chtěla. Jak se říká, to co člověk nejvíc chce a pak to dostane, vlastně může být velké zklamání. Ale Katie je nezmar, neskutečně silná žena, během knihy velmi dospěla a konec je velice uspokojující, kde skutečně najde své vysněné místo a uspokojení v pracovním i osobním životě. Příjemná kniha z gastronomického prostředí v úvodu s nádechem populární show Masterchef.

25.07.2019 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Neotřelost, hrůznost a promyšlenost zločinů je skvělá, kniha nechává prostor k vlastním úvahám o pachateli a rozuzlení jako vždy naprosto překvapující na posledních stránkách. Téma velmi aktuální a velmi složité. A Huldar? Opět nezklamal, s ním to je jako na horské dráze, ale držím mu palce, aby vše dopadlo dobře.

26.06.2019 5 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Wau, jsem v soku. Domyslene do detailu, propracovane, sokujici, neocekavane. Za me jeste lepsi nez predchozi DNA. V knize je vse, nenavist, laska, zast, touha, jsem nadsena.
Huldar je trouba co nema sebekontrolu a packa si osobni zivot, Freya je prehnane neduveriva, ale uz aby jim to klaplo. Nemuzu se dockat tretiho dilu! Skvele cteni

16.09.2018 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Cetla jsem knihu od Jachyma a dobre jsem udelala, prisel mi jeho pribeh celistvejsi, podrobnejsi a citlivejsi. Pozdejsi cteni Veroniky jen doplnilo par otazniku, ale taky jich par nechalo nezodpovezenych. Omlouvam se, ale nenaplnilo to me ocekavani. Kniha je ctiva a odpocinkova

25.06.2018 3 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Třetí díl ze série s Tórou, tolik mrtvol v jedné knize, vše zahaleno pod stínem minulosti, nikdo se k ničemu nechce vracet, dlouho se člověk plácá v tom, že nic neví. Vyřešení případu je zase překvapující, tentokrát i pro samotnou Tóru.

15.07.2019 5 z 5

Pád lorda Draysona Pád lorda Draysona Rachael Anderson

Ze začátku jsem se nemohla začíst, přišlo mi to předvídatelné, nezajímavé. Postupem čtení se stával příběh humorným, oddechovým a poutavým. Lucy je zábavné děvče

17.07.2019 4 z 5

Světluška Glorie Světluška Glorie Susanne Weber

Krásná knížka s příběhy tak akorát na dobrou noc. Velmi hezké čtení

09.06.2020 5 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Představa toho, že se ocitnu na místě, jako je tábor v Grónsku, je šílená, to místo je šílené, ty podmínky taky. Sociální izolace v tak těžkých podmínkách s lidmi jistě udělá své, ale to co se dělo tady... Hrát bingo o hrůzný nález, strašit kolegy v chlaďáku, ti dva nebyli v pořádku už před Grónskem, tak dobře jim tak :-) Třešničkou na dortu bylo rozuzlení příběhu, to mě absolutně nanapadlo, za mě opět 5*. Yrsa se ničeho nebojí

07.04.2020 5 z 5

Volba lady Harriett Volba lady Harriett Rachael Anderson

Předchozí dva díly, byly plné humoru a doopravdy mě bavily, tento díl je pro mě zklamáním. Harriett se zdála jako rozumná mladá dáma, ale tady byla za hloupou a najivní romantičku. Kapitán byl zase za každou cenu vtipný, naprosto bez empatie a vlastně takový nemotorný trouba. Bohužel za mě průměr, jediné co můžu pochválit je, že se to čte lehce.

31.08.2019 3 z 5

Ztracené vesnice, opuštění lidé... Ztracené vesnice, opuštění lidé... Wenzel Jaksch

V dnesni dobe si uz nikdo nedokaze predstavit zit v takovych hroznych podminkach, jake popisuje tato kniha... Cetlo se mi to tezce, ale jen diky hruzam toho textu...

12.09.2018 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Ze zacatku jsem mela trochu problem, pletly se mi postavy. Pak jsem se nechala pohltit dejem a probihal muj vnitrni boj s tim kdo bude vrah. A konec? Naznak opakujiciho se deje me trochu zklamal, ale mozna jsou to otevrene dvere k pokracovani, to uz bych asi nemela chut cist... Kniha se mi libila, dobre se cetla, ale Edwarda je mi vlastne trochu lito

27.06.2018 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvela oddychovka, moc jsem se zasmala a rozhodne ji vsem doporucim

11.06.2018 5 z 5

V zákulisí srdce V zákulisí srdce Petr Neužil

Jako na spoustu knih i na tuto jsem přišla náhodou, pro mě až neuvěřitelné příběhy, přece se všechno nemohlo stát tak jak je psáno. Přečetla jsem lehce, cítila jsme z knihy energii a pozitivitu, ale také neskutečné pochlebování a vyzdvihování jediného pracoviště.

04.05.2024

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Za me nejlepší knížka snad z celé série, ten silný konec, oplakala jsem to, nechápu kam na ty nápady chodí, velice jsem si knihu užila!

23.05.2020 5 z 5

Vzestup slečny Notleyové Vzestup slečny Notleyové Rachael Anderson

Odpočinková dovolenková knížka. Neurozená tvrdohlavá dívka, která je vláčena životem podle vzletných představ rodičů, kterým se však nebojí vzepřít. Osud je pro ní příznivý a štědrý. Není tak vtipná, jako předchozí díl a mě tam chyběla hlubší návaznost předchozího příběhu.

21.07.2019 4 z 5