Volba lady Harriett

V třetí části série Tanglewood Volba lady Harriett zůstává Harriett Cavendishová po svatbě Cory a Jonathana sama na Tanglewoodu, protože tam chce vyčkat na zahájení společenské sezóny v Londýně. Z nudy ji vytrhne námořní kapitán Christopher Jamison, který přijel po návratu z války navštívit starého přítele Jonathana a netuší, že ten zatím odjel na svatební cestu. Harriett má za úkol Christophera přijmout a vysvětlit mu, jak se věci mají. Jelikož ji Jonathan předem upozornil, že Christopher si moc neláme hlavu s gentlemanským chováním, je proti němu už předem předpojatá a marně se snaží, aby se obratem vrátil zase do Londýna. Když se jí při každém setkání s ním stane něco nepříjemného či trapného, začíná si zoufat a cítí se vůči němu méněcenná. Kdykoli mezi nimi nastane smír, stane se brzy něco, co ji proti němu opět popudí. Věci se ještě obrátí k horšímu, když se na Tanglewood vrátí novomanželé a posléze přijedou nečekaně i kapitánovi rodiče. A Harriett se musí rozhodnout, jestli je ochotná vzít kapitána na milost i s jeho domnělými chybami, nebo se s ním úplně rozejít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411925/volba-lady-harriett-oOM-411925.JPG 3.748

Tanglewood 3.

Vydáno, Baronet

The Pursuit of Lady Harriett, 2017

Kniha Volba lady Harriett

Liduka
22.09.2020

Kniha mi přišla ještě slabší než předchozí díl. SPOILER: Harriett se chovala jako malé rozmazlené děcko a byla neustále s něčím nespokojená a to jak odmítla první žádost o ruku jenom kvůli malichernosti, to už bylo na mě moc. Na druhou stranu Chris byl taky kapitola sama pro sebe. Asi by mi taky vadilo, kdyby si ze mě někdo neustále dělal legraci, ale vnucovat mu psíka a nutit ho číst sonet, to bylo podle mě přehnané.

rampapa
12.07.2020

Nádherné zakončení série. Příběh jsem si zamilovala. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku.

Litocha
24.11.2019

Knížku jsem četla jako druhou (první díl série mě ještě čeká), ale byla jsem spokojená. Jedná se o čistou historickou romanci, kde se děj netočí kolem sexu, ale kolem toho, jak si k sobě hlavní postavy najdou cestu.
Autorka představila uvěřitelné postavy, Christopherovo chování slona v porcelánu bylo osvěžující. Bylo tady hezky znázorněno, že zdání může klamat (motivy a chování druhého nemusí nutně být takové, jak je ze svého pohledu vnímáme my) a že druzí na nás mohou oceňovat právě to, co vnímáme jako svou slabost.

alzbeta4340
23.10.2019

Některé komentáře nejsou spokojené, ale mě se kniha líbila. Hlavně Christopher byl dobře podaný. Muž maskující svoji nejistotu vtipem, kterým občas nadělá víc škody než užitku. To se mi na tento žánr zdálo celkem netradiční.

Pedruska01
13.10.2019

Po třetí se setkávám s touto sérií a taky naposledy. Bylo to krásné a milé střetnutí, které se dobře a rychle četlo. Byla to oddechová záležitost, která dokáže dojmout i vykouzlit úsměv na tváři, protože to je tak jiné, snazší oproti dnešku.
Hlavní hrdinka Harriett mi nevadila. Vlastně jsem ji chápala v té soutěživosti a jisté rivalitě, i v tom, co potřebuje vnímat a slyšet.
Druhý mužský hrdina mě bavil a uměla jsem si ho oblíbit. A opět i jeho dokážu pochopit, že měl nutkání Harry škádlit a trápit.
V tomto příběhu mě to "chycení za srdce" vzalo snad nejvíc. Sice skoro až na konci, ale i to se počítá. Když Harry odjela a Chris v tu chvíli nic neudělal, začínala jsem mít obavy a srdce se mi sevřelo. Však dobře to dopadlo, a to je to hlavní. Bylo hezké znovu potkat již známé postavy, fajn nápad to tahle propojit.
Příběh se mi líbil a jsem spokojená v rámci žánru - Tanglewood je vlastně velmi kouzelné místo, takže tím pádem neváhám ani doporučit. :)

agatha2
22.09.2019

Třetí díl série TANGLEWOOD byl pro mě bohužel dílem nejslabším. Harriett mi v předchozích dílech připadala jako osvícená mladá dívka, když ovšem došlo na ni samotnou, stala se z ní ukňučená a urážlivá holka. A ani Christopher se svým šarmem to zachránit nedokázal. Tímto si zase dávám od tohoto žánru na nějaký čas pokoj

astra3
02.09.2019

Mně se to dost líbilo. Milý vtipný příběh. Jen tak dál.

91pometlo
31.08.2019

Předchozí dva díly, byly plné humoru a doopravdy mě bavily, tento díl je pro mě zklamáním. Harriett se zdála jako rozumná mladá dáma, ale tady byla za hloupou a najivní romantičku. Kapitán byl zase za každou cenu vtipný, naprosto bez empatie a vlastně takový nemotorný trouba. Bohužel za mě průměr, jediné co můžu pochválit je, že se to čte lehce.