666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Pirát Pirát Jevgenij Marysajev

Tuto knihu jsem dostala jako dítě od babičky. Přečetla jsem jí několikrát jedním dechem - jako bych byla na Sibiři s nimi. Krásný příběh - pro mě hodně emotivní.

06.01.2020 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Napínavé - čtivé - DanBrownovské ...

06.01.2020 4 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Kniha se mi velmi líbila. Chvíli jsem si musela zvykat na autorův styl, ale potom už to šlo samo. Napínavý příběh napsaný na základě skutečné události mě postupně vtáhl do děje a knihu jsem úplně hltala.

05.01.2020 5 z 5

Ženy českých vládců - Rozluštěná tajemství Ženy českých vládců - Rozluštěná tajemství Vladimír Liška

Vladimír Liška umí historii podat čtivou formou a vytáhnout ta nejdůležitější fakta tak, aby knihu mohl číst opravdu každý a něco nového se dozvědět. Chceme-li se však o jednotlivých manželkách českých vládců dozvědět více, musíme si vybrat knihy, které se jim věnují podrobněji.

Draculův švagr Draculův švagr Miloslav Švandrlík

Vtipné hororové povídky, dobré jako oddychová četba. Skvělý černý humor ...

05.01.2020 5 z 5

Chápu komentáře níže a souhlasím, že napsání tohoto pokračování života Christiane F. má určitě co dělat s penězi. Nicméně si myslím, že je dobře, že byla tato kniha napsaná, protože popisuje, jak život celoživotního narkomana pokračuje v pokročilejším věku a jaký má vliv na jeho rodinu a přátele. Leckdo si také může položit otázku "Chci takto skončit ... ?"

05.01.2020 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tuto knihu jsem četla jako velmi mladá a nyní jsem si jí přečetla znovu. Konstatuji, že neztratila vůbec nic na aktuálnosti. Velice dobře napsané memento před tvrdými drogami. Kniha se čte sama - pro někoho může být tato pravdivá zpověď až šokující.

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

E.A.Poea zbožňuji, nicméně musím říci, že Příběhy A.G.Pyma pro mě byly zdouhavé a místy až nudné ... :-(

Mainstream Mainstream Miroslav Pech

Mně se kniha líbila a dobře se mi četla.

05.01.2020 4 z 5

Příšerný ženich a další příběhy mistrů hororu / The Spectre Bridegroom and Other Stories by Masters of Horror Příšerný ženich a další příběhy mistrů hororu / The Spectre Bridegroom and Other Stories by Masters of Horror * antologie

Soubor 6-ti povídek 6-ti slavných autorů hororového žánru. Dobrý výběr známých povídek. Pozitivum této knihy je dvojjazyčná verze pro studenty angličtiny anebo naopak studenty češtiny.

Francouzský impresionismus Francouzský impresionismus Petr Šámal

Katalog k výstavě, která se konala v paláci Kinských v Praze 29.6.-13.10.2019. Výstava to byla moc pěkná a katalog ji moc hezky a přehledně dokumentuje.

Josef Váchal - Mysterium Šumava Josef Váchal - Mysterium Šumava kolektiv autorů

Moc pěkně zpracovaný katalog k této výstavě, která byla opravdu úžasná.

04.01.2020 5 z 5

Jaroslav Dušek je pro mě inspirací, jeho myšlenky a názory jsou mi velmi blízké. Besedy s ním mě vždy nabijí pozitivní energií a jakousi nadějí na lepší zítřky, v tom smyslu, že každý z nás je svého štěstí strůjce... To platí i o této knize.

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Pěkná kniha - pěkný film. Jsem hrdá na to, že je mým rodným jazykem čarokrásná, květnatá čeština.

04.01.2020

Othello Othello William Shakespeare

Shakespeareova dramata jsou skvělá díla. Othello je velmi silný příběh o chorobné žárlivosti, intrikách, lžích a závisti, který končí velmi tragicky ...

04.01.2020 4 z 5

27 kostí 27 kostí Jonathan Nasaw

Dočteno za dva dny - obvykle čtu jiný druh knih, ale občas si dám takový pro mě odpočinkový kousek. Kniha se velmi dobře čte, propletenec příběhů několika hlavních postav a řádící sériový vrah, člověka nutí číst dál, protože zvědavost, jak to dopadne je silná. Věc, kterou bych knize vytkla, je naprosto odbytá anebo žádná korektura - jsou tam desítky překlepů a chyb.

03.01.2020 4 z 5

Vládci českých zemí Vládci českých zemí Vladimír Liška

Literatura faktu - průvodce životem, vládou a dobou vybraných českých panovníků. Čtivě napsané, většinou stručně a přehledně, avšak bez širších souvislostí s politickým děním jak u nás, tak v Evropě. Účelem této knihy však není podrobně určitá období rozebírat, ale pouze shrnout a podat trochu více než základní informace, což se povedlo.

01.01.2020 4 z 5

Zakletí Zakletí Martin Dudák

Trochu déle mi trvalo než jsem se do knihy vpravila, ale postupně jsem se do ní ponořila a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne. Kniha se odehrává částečně před sametovou revolucí a částečně po ní. Je to autobiografický příběh autora, jeho studiu na vojenské škole, útěku na "západ", jeho první a asi jediné lásce a o tom jak jeho první láska ovlivnila celý jeho život. Některé pasáže jsou psány ve verších ...

01.01.2020 3 z 5

Rozmarné povídky III Rozmarné povídky III Honoré de Balzac

Všechny 3 díly Rozmarných povídek jsou napsané vtipně a s lehkostí. Jsou to humorné erotické povídky pro zlepšení nálady. Osobně mám raději Balzacova zásadnější díla jako např. Ztracené Iluze, Lesk a bída kurtizán, Gobseck apod.

17.12.2019 3 z 5

Rozmarné povídky II Rozmarné povídky II Honoré de Balzac