Příšerný ženich a další příběhy mistrů hororu / The Spectre Bridegroom and Other Stories by Masters of Horror

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka hororových povídek od amerických a britských autorů z celého spektra žánru. V Černém kocourovi z pera E. A. Poea se domácí mazlíček vrátí z mrtvých, aby vykonal pomstu na svém bývalém majiteli. V povídce Soudcův dům od Brama Stokera se vydáme na tajemné panství s temnou historií, v jehož zdech se prohání hejno krys. Naopak Příšerný ženich Washingtona Irvinga je téměř hravé vyprávění, které několikrát převrátí čtenářské očekávání. Ani ostatní příběhy nezůstávají svému žánru nic dlužné a ukáží nám šílenstvím pokřivenou realitu či alchymistickou laboratoř. Díky dvojjazyčnému anglicko-českému vydání si čtenář může povídky vychutnat i v originální podobě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301035/big_priserny-zenich-a-dalsi-pribehy-mis-0td-301035.jpg 4.320
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Příšerný ženich a další příběhy mistrů hororu / The Spectre Bridegroom and Other Stories by Masters of Horror

Seabeast
13.05.2020

Tento sborník nemá chybu! Asi netřeba toho tolik dodávat a každá z povídek se řadí mezi zásadní v kontextu hororového žánru a také samotného autora. Kniha se dá slupnout jako malina, je vhodná na procvičení angličtiny a také slouží jako skvělý start pro seznámení s každým ze šesti spisovatelů. Těžko vybrat, která z povídek je ve sbírce nejlepší.

666Jitka
04.01.2020

Soubor 6-ti povídek 6-ti slavných autorů hororového žánru. Dobrý výběr známých povídek. Pozitivum této knihy je dvojjazyčná verze pro studenty angličtiny anebo naopak studenty češtiny.