Vládci českých zemí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rozluštěná tajemství. Kniha erudovaného historika a zkušeného publicisty Vladimíra Lišky se věnuje období vlády přemyslovců a Lucemburků a významným osobnostem našich dějin. Opravdu stanul v čele obránců proti východofranckému vpádu do Čech v roce 872 Bořivoj? Máme už dnes dostatek údajů, abychom dovedli rozluštit co jsou fakta a co mýty v příběhu dvou bratří – Václava a Boleslava? Jaký ve skutečnosti byl Přemysl Otakar II., Král železný a zlatý?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75142/vladci-ceskych-zemi-75142.jpg 4.335
Série:

Rozluštěná tajemství 1.


Žánr:
Literatura naučná, Historie

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Vládci českých zemí - rozluštěná tajemství, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Vládci českých zemí

Jack93
26.08.2020

Stručné, poučné, vynikající! Je tomu již spoustu let, co jsem si tuto knihu společně se dvěma pokračováními pořídil v Levných knihách, ale až v srpnu 2020 jsem sáhl po první z nich. I když mě z historie nejvíce zajímá 20. století, konkrétně 2. světová válka a studená válka, ani minutu jsem se při čtení Vládců českých zemí nenudil a ohromně jsem si oživil zdánlivě zapomenuté znalosti z gymplu (a popravdě jsem se některé věci dozvěděl vůbec poprvé).
Už teď se těším na další pokračování. Nejdříve ze všeho ale musím navštívit místa, která tvořila chod českých dějin - Levý Hradec, Tetín, Budeč a další.

666Jitka
01.01.2020

Literatura faktu - průvodce životem, vládou a dobou vybraných českých panovníků. Čtivě napsané, většinou stručně a přehledně, avšak bez širších souvislostí s politickým děním jak u nás, tak v Evropě. Účelem této knihy však není podrobně určitá období rozebírat, ale pouze shrnout a podat trochu více než základní informace, což se povedlo.


tichoslapek_
29.10.2019

Stručný výtah ze životů našich knížat a králů. Pěkně napsané, přehledné.

akrash
02.02.2017

Pěkné počtení,
ale občas se tam objeví chybka (většinou v letopočtu) a chybí mi tam portréty panovníků a příslušníků jejich rodiny.

Šárka64
20.05.2014

Četla jsem již několik publikací věnovaných českým knížatům a králům. Tato kniha patří bezesporu k těm lepším.

hankam
23.09.2012

hezky napsané, čtivé, všem, kdo se zajímá o českou historii doporučuji

oolinkaa
18.06.2012

zajímavá knížka pojednávající o českých dějinách.. něco jsou spekulace, něco fakta.. kdo se zajímá o české dějiny, určitě by si měl toto přečíst..doporučuji

Yarwen
23.01.2012

Bezesporu zajímavá kniha, ve které se čtenář dozví pozadí a detailnější rozbor vlády vybraných Přemyslovců a Lucemburků. Autor objektivně shrnuje aktuální poznatky historiků a zamýšlí se nad pravděpodobnými motivy jednání popisovaných postav nebo příčinami jejich jednání a skonů. Na druhé straně se nevyvaroval řady chyb v datech, plete si vzájemné příbuzenské vztahy osob a dopouští se laciných chyb, např. ve věku popisovaného panovníka, byť je zřejmé, že v daném okamžiku musel být o deset let starší. Tato druhá stránka mince snižuje mé hodnocení, nicméně nadprůměrných 60%, které dávám, je dáno zaokrouhlením dolů - pro ty, kdo se zajímají o širší souvislosti okolo panovníků, kterým v žilách kolovala přemyslovská krev, je tato knížka vhodným způsobem, jak naplnit svou zálibu.