Vlčí proces

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Brilantní historický román, inspirovaný skutečným příběhem muže, jenž se dopustil zločinů tak strašlivých, že byl považován za vlkodlaka. V druhé polovině 16. století putuje právník a univerzitní profesor Paulus Melchoir se svým mladým asistentem Willym Lessingerem do odlehlého německého města Bideburgu, kde je místní bohatý statkář Petr Stumpf obviněn z toho, že brutálně zavraždil desítky lidí. Společnost se dožaduje toho, aby byl vrah souzen jako vlkodlak, tedy bytost posedlá ďáblem. Pokud bude jejich požadavku vyhověno, ani Stumpfova nevinná manželka a děti neujdou coby Satanovi spřeženci a tvorové nakažení vlčí krví popravě, jež bude provedena tím nejbarbarštějším možným způsobem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367910/big_vlci-proces-eGZ-367910.jpg 2.958
Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Wolf Trial, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Vlčí proces

Atanone
18.09.2022

Krutý příběh z kruté doby. Nečetl se mi dobře. Nemyslím tím styl ani pomalé pasáže, které s hlavní osou příběhu přímo nesouvisely. Spíš jsem si kladla otázku, jestli jsme se jako lidstvo někam posunuli. Dnes nám nehrozí temná inkvizice. Ale lidé si pro svou krvelačnost vždy najdou jiné důvody, stačí si jen večer pustit televizi.
Ale zpět ke knize. Líbila se mi. Mezi vší tou krutostí bylo i dost lidství.
***
„Copak to není lidská bytost?“ zeptal jsem se jich. Mladík, jehož jsem uhodil, vykoktal omluvu.
„Dělejte to, co je správné,“ řekl jsem. „Díky svému postavení jste slepí vůči životu dívek, jako je tahle – a pokud máte lidskou duši, měli byste být moudřejší. Být na jejím místě, co byste si asi přáli? Přáli byste si, aby vás ochránila nějaká dobře vychovaná, slušná duše. Máte-li porozumět historii, chlapci, musíte historii tvořit. Historie se vymkne kontrole, pokud sami nepřiložíme ruku k dílu a nevtiskneme jí tvar. Může být místem, kde vládne smrt a všelijaké bestie, anebo se může stát nejlepším z našich pokusů, jak dosáhnout štěstí. To my historii formujeme – ne ti druzí. Používejte v životě svou sílu k dobrému, a až ji použijete a dobro bude vykonáno, rozpoznejte, kdy přestat.“

Adapa
13.08.2022

Knížka mi vůbec nesedla, do brilantního historického románu (jak je uvedeno v anotaci) to má daleko.
Nesedl mi autorův styl vyprávění. Zastaralé slovní tvary a archaismus. Ale dobře, dalo se na to zvyknout. Ale proč proboha tolik odcházení od tématu? Když konečně se dalo pár stránek číst a začalo mě to bavit, přišly úvahy o Bohu, přemýšlení o ničem.
A když zemřela Greet, tak se asi autor zkouřil a vše se zvrtlo. Posledních cca padesát stran mě už vůbec nezajímalo. Samá vata kolem.
Dočteno a už nikdy více.


Marsí5
17.07.2022

(+ SPOILER) V první části mě kniha docela bavila. Líbil se mi příběh i vzpomínky a vyprávění o životě postav a historických událostech. Odporné pro mě byly útoky na zvířata, mučení a popravy. Chápu, že se středověk s nikým nemazlil, ale proč to popisovat takto do detailů?
Po smrti Greet jsem se nestačila divit, jak se změnil příběh i styl psaní. Vůbec jsem nechápala, kam jsme se to dostali a co to má s původním dějem společného?! Zůstaly jen ty děsivé popisy, o kterých rozhodně nechcete vědět nic podrobného.
Ve výsledném součtu jsem byla zklamaná a závěr knihy jsem přeskakovala po odstavcích.

Eistee
01.11.2021

Kniha je psána stylem, který každému určitě nesedne. Mně se četla lehce, vedlejší pasáže mě nenudily, naopak jako sonda do tehdejších poměrů fungovaly výborně. Co se ,,brutálních" scén týče, tady mi prostě sedí (třeba jako v Katyni nebo Mechanickém pomeranči), nejsou na děj násilně našroubovány. Příběh je originální, má atmosféru a není přehnaně dlouhý. Velké plus vidím v tom, že autor čtenáři nevnucuje vybrané náboženské představy, nýbrž vytváří prostor pro výměnu argumentů. Všeho je tu tak akorát - akce, psychologie, historie, náboženství i filosofie. Pokud nečekáte ukňouraný romantický blábol nebo korektní, sluníčkářské názory na lidstvo, směle do čtení.
P.S. Pod Paulův názor na povahu Bible se podepisuji.

jarin58
25.08.2021

Kniha by byla za plné hodnocení,jen kdyby autor neodbíhal od hlavního tématu.Ty dlouhé popisy ubírají na náboji.

Ridley
01.02.2020

Z téhle knihy mám smíšené pocity...příběh zajímavý, chcete vědět jak všechno dopadne, ale styl psaní mi vůbec nesednul, parkrát jsem myslela, že ji zavřu a už neotevřu... nakonec jsem dočetla a alespoň konec má trochu náboje

666Jitka
05.01.2020

Kniha se mi velmi líbila. Chvíli jsem si musela zvykat na autorův styl, ale potom už to šlo samo. Napínavý příběh napsaný na základě skutečné události mě postupně vtáhl do děje a knihu jsem úplně hltala.

orinka3
08.09.2019

Nějak se nemůžu začíst. Divný styl psaní, není tam nic, čeho bych se chytila. Prostě mě to....nebaví.:)

1