Vlčí proces

Brilantní historický román, inspirovaný skutečným příběhem muže, jenž se dopustil zločinů tak strašlivých, že byl považován za vlkodlaka. V druhé polovině 16. století putuje právník a univerzitní profesor Paulus Melchoir se svým mladým asistentem Willym Lessingerem do odlehlého německého města Bideburgu, kde je místní bohatý statkář Petr Stumpf obviněn z toho, že brutálně zavraždil desítky lidí. Společnost se dožaduje toho, aby byl vrah souzen jako vlkodlak, tedy bytost posedlá ďáblem. Pokud bude jejich požadavku vyhověno, ani Stumpfova nevinná manželka a děti neujdou coby Satanovi spřeženci a tvorové nakažení vlčí krví popravě, jež bude provedena tím nejbarbarštějším možným způsobem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367910/big_vlci-proces-eGZ-367910.jpg 2.951
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Wolf Trial, 2016

Kniha Vlčí proces

Eistee
01. listopadu

Kniha je psána stylem, který každému určitě nesedne. Mně se četla lehce, vedlejší pasáže mě nenudily, naopak jako sonda do tehdejších poměrů fungovaly výborně. Co se ,,brutálních" scén týče, tady mi prostě sedí (třeba jako v Katyni nebo Mechanickém pomeranči), nejsou na děj násilně našroubovány. Příběh je originální, má atmosféru a není přehnaně dlouhý. Velké plus vidím v tom, že autor čtenáři nevnucuje vybrané náboženské představy, nýbrž vytváří prostor pro výměnu argumentů. Všeho je tu tak akorát - akce, psychologie, historie, náboženství i filosofie. Pokud nečekáte ukňouraný romantický blábol nebo korektní, sluníčkářské názory na lidstvo, směle do čtení.
P.S. Pod Paulův názor na povahu Bible se podepisuji.

jarin58

Kniha by byla za plné hodnocení,jen kdyby autor neodbíhal od hlavního tématu.Ty dlouhé popisy ubírají na náboji.

Ridley
01.02.2020

Z téhle knihy mám smíšené pocity...příběh zajímavý, chcete vědět jak všechno dopadne, ale styl psaní mi vůbec nesednul, parkrát jsem myslela, že ji zavřu a už neotevřu... nakonec jsem dočetla a alespoň konec má trochu náboje

666Jitka
05.01.2020

Kniha se mi velmi líbila. Chvíli jsem si musela zvykat na autorův styl, ale potom už to šlo samo. Napínavý příběh napsaný na základě skutečné události mě postupně vtáhl do děje a knihu jsem úplně hltala.

orinka3
08.09.2019

Nějak se nemůžu začíst. Divný styl psaní, není tam nic, čeho bych se chytila. Prostě mě to....nebaví.:)

zuzca.h
19.08.2019

Úplně mi nesedl autorův styl vyprávění a způsob jakým příběh zpracoval. Pro mě tam bylo moc vaty okolo, čekala jsem, že většina příběhu se bude točit okolo výslechu svědků, výpovědi vraha a náhledu do toho jak pracoval soudní systém. Pohledy do minulosti jsem v rámci pochopení životní cesty Stumpfa vítala, ale opravdu mě nezajímal život Pauluse ani Willa.

shootingstar
17.08.2019

Ke konci zbytečně surové, navíc vlastně nevíte, komu stranit. Ale aspoň to osvětluje události, které se v gymnaziálním dějepise odbydou jednou větou.

JIVaJaH
11.07.2019

Některé pasáže, jako divadlo na začátku knihy, by leckoho odradily...nudné. Na druhou stranu je kniha plná surovostí ke středověku patřících. Objevují se zde i myšlenky, které se týkají víry...tedy různých náboženství...... bohužel pro všechny věky, i ten náš, známá píseň. Dohromady tedy docela povedený čtivý koktejl.