4xbabča 4xbabča komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Další detektivní příběh s kriminalistou Josefem Bergmanem se tentokrát odehrává v Norsku, kde tráví svoji rybářskou dovolenou. Krásně napsaná kniha, kde nechybí napětí a vše umocňuje nádherná severská příroda.

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Tak tento příběh byl určitě jedním z nejlepších z celé série případů novináře Marka Vráze, Terence. Kniha má spád, napětí a ženu, která se u Terence objeví a potřebuje jeho pomoc.

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Další detektivní příběh novináře Marka Vráze byl výborný a tak i hezký čtenářský zážitek.

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Opět dobrý detektivní příběh se zápletkou, která dost překvapí až v samém závěru. Moje oblíbená autorka již tradičně nezklamala.

10.07.2023 5 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Krásná kniha, příběh tří přátel od dětství až do dospělosti, kde je opravdové přátelství na celý život, láska, ale i smutek a zklamání, které hodně překvapí. Autorka opět nezklamala a kniha je opravdu příjemné a pohodové čtení a nelze jinak, než doporučit k přečtení.

06.07.2023 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Krásné pohodové odpočinkové čtení, kdy mladá právnička z Manchesteru Hannah se ocitne na 6ti týdenním kurzu vaření na irském venkově. Kniha, která pohladí po duši nabízí romantiku, nádherné prostředí irské přírody a spoustu dobrého jídla.

25.06.2023 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Náročné a nebezpečné pátrání po sektě v italských horách a ztraceném mladíkovi je dalším napínavým případem novináře Terence Vráze, který chce odhalit pravdu, ale není to vůbec lehké.

25.06.2023 4 z 5

Opuštěný dům Opuštěný dům Mirka Skočílková

Příběh realitní makleřky Anny, mladé ženy, která si už prožila řadou nehezkých životních situaci, ale stále věří v lepší časy, ale není to vůbec lehké. Moc hezká kniha, i když je dost smutná, ale přesto se objeví i láska a s ní přichází i kousek štěstí. B

12.06.2023 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Ani tentokrát příběh od mé oblíbené autorky nezklamal mé očekávání. Kniha s detektivní zápletkou byla napínavá, moc hezky napsaná a líbila se mi. A popisy některých postav mi připadaly opravdu jak ze života.

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Kniha je příběhem - ságou rodin Toliverových, Warwickových a DuMontových, které už známe z knihy Poselství růží. I tentokrát je to krásně napsaný román o lásce, přátelství, naději a velké odvaze v boji za svými cíli.

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Další skvělá kniha od skvělého autora. Tentokrát velmi smutný příběh otce, který zažil bolestnou ztrátu dcery a svou beznaděj a zlobu řeší způsobem, který není zrovna tou správnou volbou. Příběh je napínavý jako vždy od začátku až do konce a určitě stojí za přečtení.

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Autor Martin Goffa je opravdu výborný spisovatel a ani tentokrát nezklamal. Takže i druhá kniha s novinářem Markem Vrázem se opět moc dobře četla. Nepostrádala napětí a kauza lehkých topných olejů v 90. letech byla popsána skvěle. Tehdy jsme o tom moc nevěděli.

12.05.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Ani tentokrát autorka nezklamala mé očekávání. Krásný napínavý příběh se odehrává v prostředí nádherné přírody Beskyd. Odehrávají se tu však skutečnosti, kdy v touze po bohatství dochází ke dvěma vraždám žen, realitních makléřek. Případ vyšetřuje opět kriminalista Bergman a kniha určitě stojí za přečtení.

03.05.2023 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Krásná rodinná sága, se spoustou lásky, ale i smutku je moc dobře napsaná, hezky se čte a nelze se od ní odpoutat.

03.05.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Tak tahle knížka je opravdu ze života. Příběh Karin, kterou stíhá jeden problém za druhým, a není nikdo, kdo by ji situaci ulehčil, třeba přítel nebo její dospívající děti. A tak její rozhodnutí žít na venkově se svou nemocnou maminkou jí vlastně pomůže být šťastná. Krásné čtení a určitě doporučuji k přečtení.

15.04.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Krásný historický román od mé oblíbené autorky se tentokrát odehrává v 16. století na hradě Hiršberk a bylo to moc pěkné čtení. Je dobře popsané prostředí a způsob života v tehdejší době, kdy byl byl plný nástrah, útoků a nenávisti od lidí, od kterých by to nikdo nečekal, ale také období morové nákazy, která byla hodně zlá. Kniha určitě stojí za to si ji přečíst.

11.04.2023 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

První kniha o novináři Markovi Vrázovi, kterému říkají Terence se mi moc líbila jako zatím všechna díla Martina Goffa. Příběh se dobře čte, má spád, napětí a hrdinovi jako začínajícímu novináři se docela daří a těším se na jeho další případy.

08.04.2023 5 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Moc hezký romantický příběh, který je opravdu příjemným čtením. A to i díky hlavní hrdince knihy Cary, která se ocitne v krásné přírodě na ranči v Texasu, kde si musi poradit s řadou nástrah.

01.04.2023 5 z 5

Začátek nových časů Začátek nových časů Sophie Oliver

Třetí pokračování knihy o rodině Schwarzenbergových je opět krásný příběh lásky, ale i intrik a nenávisti. A protože se tentokrát odehrává v době druhé světové války, tak je i dost smutný, ale i tak určitě stojí za přečtení.

01.04.2023 5 z 5

Návrat Návrat Sophie Oliver

Pokračování příběhu, kdy se po řadě let vrátí Michael a po mnoha problémech, které jejich příběh komplikují, nakonec jsou s Annou spolu. Krásné čtení, kde je láska, spousta nástrah a intrik, to vše v prostředí krásné horské přírody.

24.03.2023 5 z 5