4laras 4laras komentáře u knih

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Další verze Krásky a Zvířete. Další krásná verze Krásky a Zvířete.
Kniha mi už od začátku utíkala pod rukama a docela se na sebe zlobím, že jsem ji přečetla za jednu noc. Knihu jsem původně neměla v plánu číst ani si ji kupovat, ale po přečtení první kapitoly jsem si byla jistá, že to nebyla chybná investice.

Příběh je strašně čtivě napsaný, prokládaný různými pohádkami, vzacením se do dětství Krásky a její rodiny.
Strašně se mi líbili čísti Zvířete, které nebyli dlouhé, ale i když měli jen tři slova, shrnuli vše z jeho strany. I jeho chování, které nebylo zrovna dvakrát milé.
Jen co mě na knize zabolelo byl ten konec. Na můj vkus byl moc rychle ukončený.

Tato kniha nepůjde na poličku, ale hned vedle postele, abych po ní mohla opět brzy sáhnout.

14.02.2018 4 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Hry Assasin's Creed mám ráda, tak jsem se pustila i do knih.
První díl si mě okamžitě omotal okolo prstu a nešlo nečíst denně do půlnoci.
Přesto dávám jen 4 hvězdičky, protože mi přišlo, že ačkoliv jsme s Eziem prožili 30 let, tak i po té době byl ten samý kluk na začátku. Jen s výcvikem a řadou zkušeností, ale stále smýšlející jako 17 letý.
Cestovaní z města do města mě bavilo. Florencie a Benátky jsem viděla v barvách, ale to asi i díky hrám.
Používání italštiny se mi líbilo, ale protože neumím ani slovo často jsem listovala na konec knihy abych si zjistila, co co znamená.
Bláznivý Leonardo da Vinci byl dalším světlím bodem.
I když se pro mě konec trochu táhnul po tom konci se musím vrhnout na další knihu.

27.01.2018 4 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Druhý díl byl slabší odvar, ale i přes to byl úžasný.
Ačkoliv se díl odehrává na povrchu, je stejně šílený jako v podsvětí. Na začátku se do knihy zažerete a ona Vás na konci vyplivne jako dřevo z Huňatého lesa.
Alyssa se snaží si užít život, který si vybrala, ale její podsvětní povinnosti jsou za ní i na povrch spolu s Morpheusem.
Kniha je hezdy zpracovaná a nemůžu dát nic menšího než pět hvězdiček. těším se na zakončení série.

15.01.2018 5 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

Po té, co jsem se prohltala sérií Šepotání jsem čekala něco podobného.
Něco bylo, to nemohu popřít, ale kniha mě nezaujala tolik.
Téma na Fantoma opery bylo zajímavé a vše okolo Krverůže jako školy bylo zábavné prozkoumávat.
Rune mi přišla jako správná hrdinka, která se stále vrhala do všeho po hlavě, což se mi líbilo, ale po čase by jí mohlo dojít, že je Fantom vždy o krok na před.
Ďábel byl moje nejoblíbenější postava, protože mi přišlo, že nedělal společnost Rune ale mě jako čtenáři.
Přišlo mi milé i to, že na začátku každé kapitoly byl citát z nějaké opery, či z něčeho jiného.
Pro mě má kniha místo v poličce, ale více než tři hvězdičky dát nemohu.

15.01.2018 3 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Pěkná kniha.
Na začátku jsem se trochu bála, ale jakmile Alyssa začala pátrat vrhla jsem se do toho s ní po hlavě.
Postavy byly podle mě super. Morpheus, byl prostě má láska, ačkoliv mi dost často zlomil srdce stejně jako Alysse, ačkoliv slíbil, že to neudělá.
Podle mě byla kniha moc krátká, tak se musím hned vrhnout na Divotání.

02.01.2018 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Ne.
Úplně zbytečná kniha. Prostě série měla skončit Aliancí a nechat to spát. kniha nic nového nepřinesla. Pro mě byla i zmatené napsaná a Čtyřka s Trys tam byli jako malá děcka na písečku...

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se mi líbila, ale abych pravdu řekla, dala bych přednost filmu.
Mělo to nápad, ale na papíře to nevypadalo tak dobře...

28.12.2017 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Byla jsem zvědavá, jak to celé viděl Grey, tak jsem si to přečetla.
NE, byla to stejná blbost jako celé padesát odstínů, jen z pohledu někoho jiného...

28.12.2017 1 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl... Harry je spolu s námi stále udivený ze světa kouzel.

28.12.2017 3 z 5

Nejlepší díl série - jak knižní, tak i filmové.

28.12.2017 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Zklamání největší.
Pokus o napětí mezi postavami, který se moc nevydařil.

Důkaz že lidi se nemění...

28.12.2017 odpad!

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl je to samé první, jen se v na to hlavní hrdinka už nekouká s odporem. Párkrát mě napadlo, jestli ta holka není nějak duševně nemocná po tom, kolikrát mu dala šanci.

28.12.2017 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Četla jsem to v době prvního velkého boomu okolo filmů... CO NA TOM VIDÍ? moje spolužačky jsou do toho úplné zblázněné.
Postavy byli povrchní, děj byl založený jen na tom, až se ti dva zase potkají a když se tak stalo skočili do... buhví čeho.
Asi jsem moc mladá na to abych pochopila "krásu" této knihy.

28.12.2017 odpad!

Bláznivá Alenka a svět, který je pro mnohé z nás ukryt.
Do rukou se mi dostalo starší vydání, což bylo dosti vidět na překladu. Později jsem si přečetla i nové vydání, které už v sobě nemá to kouzlo.

28.12.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter, prostě klasika.
Svět, postavy, zápletka. první díl není nejlepší z celé série, ale už tento si člověk zamiluje a nedá jej z ruky.

28.12.2017

Prokleté dítě...
Serie Harry Potter má své vymezené místo v mé knihovničce i se všemi doplňky, ale mám problém k nim tuhle přidat.
Je na ní vidět, že se na ní moc Rowlongová nepodílela. Postava Harryho se chová jako v Kameni mudrců...

Pro mě to prostě skončilo na nástupišti 9 a 3/4.

28.12.2017 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ačkoliv je tento díl nabitý dějem, čtení se mi vždy táhne.
Moje nejoblíbenější část této knihy, kvůli které se vždy vrátím je část, kdy jde Harry polechtat hrušku.

Prostě je to Harry Potter :D

28.12.2017 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Druhá kniha mě tolik nenadchla jako ta první, ale jen co jsem ji dočetla, vrhla jsem se na díl třetí. Tady se nám Bryn zamotává do spletitostí, kterým sama nerozumí, ale postupně je rozmotává.
Krásné, čtivé, napínavé... co víc si přít od takových to knih?

03.12.2017 5 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Tak tato kniha bolela... v dobrém slova smyslu. Už od začátku byla plná akce a cestování. Měla jsem ji přečtenou za den. Vrhla jsem se na ni a nemohla se odtrhnout stejně jako u druhého dílu.
Příběh mi doslova plul před očima, protože jsem je měla často - zvláště při konci - příliš zavodněné.

SPOILERY!
Ale na tuhle knihu nezapomenu. Poprvé mě zabolelo u srce, když když Bryn a Konstantina uvěznili Omtové, nebo když je napadli na plese a Konstantin byl zraněj... Ale potom? Co se tam stalo? Když byla zabita Ember, jsem si pomyslela "Dobře, nic horšího nebude...", ale ne... To nejhorší přišlo, když Konstantin políbil Bryn. Byla jsem šťastná že to udělal. A v zápětí se mé knižní srdce rozpadlo, když ho královna zabila.

Allt är mitt, och allt skall tagas från mig. inom kort skall allting tagas från mig. (Všecno je moje a o vše přicházím. Za pár okamžiků o všechno přijdu.)

03.12.2017 5 z 5

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Velmi milý příběh. Kniha mi doslova utíkala pod rukama.
Ruby mi na začátku přišla jako rozmazlené děcko, kterému určitě není sedmnáct let.
Když se ovšem dostala na opatství, tak jsem si to tam zamilovala stejně jako ona.

Myslela jsem, že to bude oddechovka na pár dní, ale ponořila jsem se do toho ledového světa a spánek byl v tu chvíli vedlejší.

27.11.2017 5 z 5