4345 4345 komentáře u knih

Černo bílá Velká pardubická Černo bílá Velká pardubická Pavel Fiala

Kniha se věnuje životní cestě trojnásobného vítěze VP Pavla Liebicha se Sagarem. Jejich hattrik byl ve své době zcela fenomenální. Knihu doplňuje životní pouť Miroslava Samšiňáka, jezdce VP, úspěšného pedagoga a startéra VP. Tato kniha vám krom poutavého vyprávění jejich životního příběhu nabídne i spoustu pěkných fotografií,přehledné tabulky startů a umístění našich jezdců ve VP i v dalších dostizíc a stejně tak připomene i více či méně zapomenuté koňské osobnosti teto doby

07.01.2022 4 z 5

Koně - Práce ze země Koně - Práce ze země Lesley Bayley

Kniha je opravdu jen "přehled pro rozhled" výcvikových metod od různých světových cvičitelů. Bohatě doplněná fotografiemi, ale žádné návody na konkrétní cviky a dovednosti tu nenajdete.

05.01.2022 3 z 5

Snowman - osmdesátidolarový šampion Snowman - osmdesátidolarový šampion Elizabeth Letts

Neuvěřitelný příběh, který chytne za srdce nejen lidi od koní. Znám spoustu velkých koňských jmen, hlavně z dostihového prostředí a ke Snowmanovi jsem se dostala opravdu náhodou, o to větší radost mi kniha udělala.Je opravdu krásně napsaná, nemohla jsem se od ní odtrhnout, ten příběh vás prostě vtáhne.

04.01.2022 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla. "Je výpravou za zmizelým životem jedné z nejstatečnějších,nejpodivuhodnějších,
nejnespravedlněji zapomenutých postav v kronikách sportu." Přesně jak se v knize píše. Osoba ve své velikosti stále skromná a laskavá. Její slova mi mluví z duše. Kniha však není jen příběhem jejího života, ale průřezem naší společností a obrazem toho jak se lidé k sobě chovali během válek a rodící se i umírající demokracie. Kniha určitě má co říct i lidem, co se nepohybují kolem koní. S přehledem bych ji na školách zařadila do povinné četby.

04.01.2022 5 z 5

František Ventura: Příběh olympijského vítěze František Ventura: Příběh olympijského vítěze František Ventura

Frantisek Ventura, jediný Čech, který zatim pro naši zem získal zlatou olympijskou medaily v parkuru a přesto mám pocit, že v povědomí lidí a to i mezi koňáky je opomíjen. Jsem tedy moc ráda, že vnučka zápisky pana Ventury touto knihou zveřejnila a měla jsem tak možnost nahlédnout do historie tohoto sportu. Nejedná se o přikrášlené a líbivé románové čtení, ale o autentické vzpomínky a zápisky pana Ventury, které jsem však zejména v části o Eliotovi a olympiádě zhltla na jeden zátah. Trochu mě roztrpčil konec, ale ten tu nebudu prozrazovat. To je prostě život a dost mi to připomíná konec příběhu Normy a Laty Brandisové. Nejen těm kdo se parkurovému skákáni věnují a nebo se něj zajímají, určitě doporučuji knihu přečíst

04.01.2022 5 z 5

Opilý koráb aneb Řeky mého života Opilý koráb aneb Řeky mého života Petr Feldstein

Knihu jsem koupila na základě rozhovoru s Václavem Brunou na Radiožurnálu v den 129. Velké pardubické. Od Petra Feldsteina jsem nedávno přečetla úžasnou knihu Dávat koním křídla o Václavu Chaloupkovi a čekala jsem něco podobného. Vyprávění se netočí jen kolem Peruána a dostihů, jak jsem původně mylně očekávala. Je to vyprávěni o životě pana Bruny od dětství až do dnešní doby a určitě má o čem vyprávět. Je dobré si připomenout dobu, kdy i povídání vtipů mezi kamarády vás mohlo dostat do pěkných problémů o vyjadřování politických názorů nemluvě a kdy se nevyplatilo v čemkoli na sebe upozorňovat.Určitě stojí za přečtení už jen proto, že je dobré zjistit, že mezi námi jsou lidé právě jako pan Bruna.

Dávat koním křídla Dávat koním křídla Petr Feldstein

Koně mě provázeji už od mala stejnou dobu jsem i obdivovatelka pana Chaloupky a tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Ráda si v ní i s odstupem času nahodile pročítám . Hodně jsem o dvojici pana Chaloupky a Koroka věděla a v této knize jsem se dozvěděla další spoustu zajimavých souvislostí a faktů, které vám mohou být inspirací v době, kdy máte pocit, že se vám úplně nedaří.
A stejně jako Lata Brandisová v roce 1937 s Normou i on zvítězil ve Velké pardubické s Korokem v roce 69 pro národ a podpoření naší hrdosti, nikoliv jen pro vlastní potěšení. Na taková vítězství by se nemělo zapomenout.

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Po knize jsem sáhla ze zvědavosti a dočetla trochu z povinnosti. Zajímavý příběh, ale moc mě to nevtáhlo. Nechci Patrikovi křivdit, asi už jsem jen přejedená tímto žánrem.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Opět veselé historky ze života, co se vzájemně prolínají, ale občas jsem se v postavách ztrácela. Za mě stále prvotina Prvok nejlepší.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Zajímavý koncept knihy, je na vás, jestli začnete Veronikou, nebo Jáchymem. Já začala Veronikou. Příběh mě ale úplně nevtáhl a Jáchyma jsem dočetla tak nějak trochu ze zvědavosti, ale spíš z povinností. Za mě z Patrikovo děl asi nejslabší, možná i proto, že hlavní aktéři nejsou moje věková kategorie

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Prvok mě pobavil víc. Je to určitě zábavné čtení ze života, které si na nic nehraje.

Díky za fíky Díky za fíky Halina Pawlowská

Vzala jsem si knihu jako dovolenkové čtení a čekala jsem, že mě kniha pobaví, ale nestalo se. Haliny humor mám ráda, ale tady mi přišly historky až moc předvídatelné a jednostraně zaměřené.

04.01.2022 1 z 5

Verše potrhlé Verše potrhlé Jan Ledecký

Kniha je ideální pro společné čtení pro dětí a rodičů, vtipné rymovačky pro všechny věkové kategorie, každý si v tom najde to svoje a navíc je krásně ilustrovaná a snadno z ní uděláte i audio knihu díky QR kódu

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knihu jsem koupila jako dárek pro jednu malou slečnu, která se stále vyptává ohledně mého bígla proč dělá to či ono. Právě tohle umí kniha krásně, zábavně a trefně vysvětlit.
Jen jsem do ní nahlédla a už se neodtrhla. Přečetla jsem jí na jeden zátah a pauzy jsem měla jen kdyz jsem pro slzy neviděla na písmenka, protože tohle bohužel není smyšlený doják, tohle se opravdu děje a fandím všem, co těm psím příběhům připíšou šťástný konec.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Odpočinkové čtení na dovolenou a ze všech knih Patrika Hartla mě tahle bavila nejvíc.

04.01.2022 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Lucie Výborná

Krásná kniha kde pocity autorky z cest po horách, z Havaje, Afghánistánu a z Antarktidy jsou psané velmi autenticky, inspirativně a velmi často i vtipně a hlavně lidsky a srozumitelně. Je zde také spousta krásných fotografií, takže příběhy vás naprosto pohltí. Já jsem knihu přečetla za den, nechtěla jsem si ten "cestovatelský" pocit narušit. Společně s Lucií mi byla zima a stejně tak jsem i cítila tu energii.
Lucie má můj obdiv za to co dokázala a za to jaká je.

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Gabriela mi byla sympatická už za její sportovní kariéry a nebo ve Stardance a po prečtení knížky se to určitě nezměnilo, naopak myslím, že lepší název pro svou biografii si vybrat ani nemohla.
A když tady v recenzích čtu tu kritiku  napadá mě citát od Čapka: " Kritika je usvědčeni autora, že dělá něco jinak, než bych to dělal já, kdybych to uměl."
Cením si u Gábiny, že šla s kůží na trh a prozradila i to co se třeba neposlouchá dobře. Lidí co se na oko tváří, že je vše v pořádku, rozdávají usměvy a v soukromí se pak hroutí je dost.  Ostatně která z nás neprožívala v mládí strach, stud, vzpouru a podobně? Přijde mi fér přiznat, že vrcholový sport není  jen lesk a sláva, ale taky dřina a boj nejen na trati.
Bývá to tak, že  lidi co jsou úspěšní nejsou většinou oblíbení. Oblíbení jsou ti, co jsou průměrní a nevybočují  příliš z davu. Takže je fajn, že jsou mezi námi ti "jiní" a nebojí se o tom mluvit nejen o pozlátku, ale i o té odvrácené stránce.

02.01.2022 4 z 5

Ježdění podle Sally Swift Ježdění podle Sally Swift Sally Swift

Podle mě kniha pro lidi, co už mají základy ježdění naučené, ale potřebují vědět, udělat si jasno a zažít si, proč dělat to či ono a co to jezdci a koni přinese. Jde na to cestou přes vzájemné vnímání a navádí k tomu cestou, ktere každý rozumí. Třeba kam koukám, tam jedu, ale nekoukám tam jen očima na hlavě,ale i jako by byly oči na hrudníku.

02.01.2022 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Aňu mám ráda jako herečku, proto jsem si knihu sebou přibalila na dovolenou. Kniha má krásné provedení a ilustrace, je příjemná do ruky, ale jinak mě moc neuchvátila. Je plná, pocitů, myšlenek, zpovědí a zážitků popsaných s humorem a prijemnou lehkostí. Stejně jak už bylo popsáno v jedné recenzi tady, číst si v časopise jako sloupky by bylo asi lepší, protože si musíte počkat na další a můžete se těšit. Tady jak je vše pohromadě, se mi ta radost ze čtení nějak ztratila v překladu . Asi jsem měla moc velké očekávání. Jako čtení na lehátko na dovolenou s drinkem v ruce asi tak akorát.

02.01.2022 2 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Je plná každodenních zázitků, které zná každý z nás,popsaných pro pana Ebena typickým inteligentním a laskavým humorem. Kniha je v kroužové vazbě jako poznámkový blok a v jejím úvodu autor nabádá čtenáře, aby vytrhli to, co se jim nelíbí. Já nevytrhla nic, moc jsem se pobavila a zvládla bych i dvojnásobek podobných veselých historek

02.01.2022 5 z 5