Snowman - osmdesátidolarový šampion

Skutečný a strhující příběh o tom, jak se kůň, který měl skončit v psích konzervách, a neznámý jezdec stali šampiony. Harry Snowmana zachránil z náklaďáku, který mířil na jatka. Udělal z něj školního koně, ale o pár let později se stal dobrácký bělouš miláčkem Ameriky. V roce 1958 Snowman získal tehdejší americkou trojkorunu v parkuru. V roce 1992 byl uveden do síně slávy v National Show Jumping Hall of Fame. Kniha je o naději, snech, o kterých byste se báli jen přemýšlet, ale nese také vážné poselství na téma nechtěných a týraných koní. Může se podobný příběh stát znovu? „Koupit špičkového koně za 80 dolarů? Tahle doba je pryč,“ říká Harry. Ale pak se na chvíli zamyslí a dodá: „Ale ano, stát se to může. Stalo se to mně, proč by k tomu nemohlo dojít znovu?“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313336/snowman-osmdesatidolarovy-sampion-twa-313336.jpg 4.815
Příroda, zvířata, Sport, Příběhy
Vydáno:, Arcaro

The Eighty-Dollar Champion: Snowman (2011)

Kniha Snowman - osmdesátidolarový šampion

Půca4

Miluju takové velkolepé příběhy podle skutečných událostí. Člověk by řekl, že se nic takového stát nemohlo, že je to až moc růžové.. ale co si budeme, čte se to krásně. Knihu hodnotím pěti hvězdami, přesto mám pár výhrad. V knize je hodně odborných výrazů a faktů. Na jednu stranu to oceňuji, alespoň jsem se něco dozvěděla, na stranu druhou mě to trochu nudilo, zdržovalo při čtení knihy a vychutnání si samotného příběhu. Ale je to jen můj pohled a pocit, samozřejmě chápu záměr autorky a tak i knihu hodnotím velice kladně.

Leyle
28.12.2018

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla!

samoska
02.07.2018

Knížka se mi četla pěkně,hen tam občas byly nezazivne pasáže které vysvetlovaly situaci 50let dopodrobna,ale jinak byla napsane pěkně,na konci knížky jsem si i pobrecela..n

Horselen
27.05.2018

Naprosto strhující příběh holandského emigranta Harryho de Leyera a jeho 80-ti dolarového šampiona, kteří se i přes nepřízeň osudu dostali na vrchol. Autorka přesně vykreslila atmosféru 50.-60. let minulého století se všemi autentickými detaily. Každý konec knihy je smutný, ale tento o něco víc.

Tinoušek
02.11.2017

Skvělá kniha nejen pro milovníky koní (ale hlavně pro ně :) ). Čtivá, autentická, doplněná dobovými fotografiemi. Jedna z nejlepších koňských knih, které jsem četla (a že jich nebylo málo)... ;)

Marisa
11.03.2017

Kniha byla dokonalá, četla se jedním dechem, pořád mě udržovala v napětí. Při každém závodu jsem Snowymu a Harrymu držela palce a chtěla, aby vyhráli. Nutno říci, že na konci knihy i slza ukápla. Dokonce jsem se vrhla i na net, abych si o příběhu zjistila více. Doporučuji.

koně jezdectví zvířata sport příběhy o koních podle skutečných událostí

Elizabeth Letts

Elizabeth Letts