4345 4345 komentáře u knih

Sázka na outsidera Sázka na outsidera Laura Hillenbrand

Znala jsem ten příběh, viděla jsem film a přesto a nebo právě proto jsem tuto knihu přímo zhltla. Není to jen příběh slaného koně a lidí kolem něho, jejich vzestupů a pádů, ale je to především úžasně barvitě popsaná doba, ve které žily, se všemi fakty, souvislostmi a svědectvím lidí, co to zažili.
Tleskám autorce Lauře Hillenbrandové, touto knihou mě navnadila i na další její dílo o Luisovi Zamperinim. Opravdu krásně a čtivě napsané. Přesto že kniha čerpá z faktů, máte pocit, že čtete neuvěřitelný román. Počtou si v ní jak milovníci koni co fandí dostihům, tak i ti, co tento svět moc neznají.

02.01.2022 5 z 5

Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Dnes trochu umřeme: Vzestup a pád Emila Zátopka Richard Askwith

Další úžasná biografie od Richarda Askwitha o životě Emila Zátopka.
Stejně jako kniha o Latě Brandisové, mě naprosto vtáhla do děje od začátku až po poslední stránku.
Popisuje velmi podrobně nejen Emilovo sportovní i po těch letech neuvěřitelné a inspirující úspěchy, od prvních pokusů až do konce jeho sportovní kariéry.
Kniha nahlíží i do dětství, manželství, života na výsluní a stejně pečlivě popisuje jeho společenský pád po roce 1968 a po něm následované prohry a vítězství až do samotného konce jeho života .
Kniha určitě stojí za prečtení a je inspirativní nejen pro sportovní nadšence.
Měla jsem za to, že o životě tohoto fenomenálního závodníka jsem věděla poměrně dost, ale teprve po prečtení této knihy mám ucelený obrázek a myslím, že za to jakým způsobem proslavil ve světě naší zem, a jakého sportovniho ducha šířil,by se mu mělo věnovat mnohem vice pozornosti.

02.01.2022 5 z 5

Dokonalá rasa Dokonalá rasa Elizabeth Letts

Další kniha od Elizabeth Letts, kterou jsem stejně jako Snowmana přečetla jedním dechem. Téměř každá kniha má svého hrdinu, tato jich má hned několik. Autorce patří velké díky za dohledání faktů a za sepsání tototo příběhu plného odhodlání, odvahy a lásky ke koním, který by možná jinak zapadl v dějinách. Je smutné, ale myslím že důležité, si připomenout osudy nejen koní, kteří touto dobou prošli vítězně , ale i těch, jejichž životy zbytečně vyhasly.

01.01.2022 5 z 5

Byerley Turk - První plnokrevník Byerley Turk - První plnokrevník Jeremy James

Rrochu jinak psaná biografie o slavném koni, než jaké jsem dosud četla. Byerley Turk patří mezi ty nejstarší slavné koně. Byl jedním ze zakladatelů anglického plnokrevníka a je to další neuvěritelný příběh, který sepsal život. Se čtením knihy jsem trochu otálela, ale když jsem se do ní začetla, obavy z dlouhých historických pasáží se nepotvrdily. Kniha si mě získala svou atmosférou, která je popsaná tak, že se do děje snadno vcítíte.
A samozrejmě také příběhem samotným i když to není úplně jednoduché čtení. Určitě doporučuji k přečtení, hlavně těm, kdo mají blízko ke koním.

Království za koně Království za koně Michal Horáček

Přehledně a poutavě zpracovaná dostihová historie, včetně rodokmenů, příběhu slavných koní a všeho co s tímto sportem souvisí.
Moc bych si přála pokračování.

Obloukem k vítězství Obloukem k vítězství Pavel Fiala

Poutavé vyprávění Miloslavy Schulzové, rozené Hermansdorferové, která se mě osobně nějak ztratila v historii. O to více mě proto bavilo číst její vzpominky na koně, Chuchli, Trnovou a lidi kolem koní, plné veselých a zábavných historek, přesto že v jejím životě to samá legrace nebyla